Teknik spesifikasyonlarda buharlı izolasyon isospan

Isospan B'nin kullanım talimatları ve özellikleri

Geçerli yalıtım özelliğini hale getirmek için, kesinlikle sadece duvarları ve bina ısı yalıtım malzemeleri zemin, aynı zamanda yalıtım ve binanın iç arasındaki tampon buhar bariyeri oluşturulmasını kapsamaz dahil kullanım IZOSPAN B. son enerji tasarruflu teknolojiler için talimatlar gerekir. Bu katmanın rolü onun ve diğer buhar bariyeri kurulum yönergeleri ileri okumaya devam ederek bulunabilir koymak için bir ısıtıcı hangi tarafında Izospan Q. dahil çeşitli polimer filmler, tarafından oynanır.

Buhar yalıtımı için polimerik folyolar, ısıtıcı ile odanın iç alanı arasında bir tampon tampon oluşturur

Materyalin adı, onu üreten şirketin adına aittir. Polimer filmlerin özelliklerinden ve amaçlarından tamamen farklı birkaç anlamı taşır. Bu markanın tüm ürünleri genellikle üç ana gruba ayrılır:

 • İzospan A membranının su ve rüzgârından korurlar.Tavan yapısının elemanlarının yanı sıra havalandırmalı cephelerin atmosferdeki yağıştan korunması olarak, cephelerin yanı sıra çatı kaplamalarında da kullanılırlar. Bu durumda, film buharın kendi içinden geçirilip dışarıya açılacağından emin olmaktadır. Bu zarların bu özelliği ısıtıcının veya çatı kiriş sisteminin bir bölümünde nemin nem oluşturmasına izin vermez. Bazı çeşitlerin yangın geciktiriciliği vardır. Ortalama buhar geçirgenliği, günde 3500 g / m² göstergesi yakınında belirlenir. Malzemenin 35 ° C'den daha düşük bir eğim açısına sahip çatıda kullanılamayacağını hemen söylemeliyim. Zorunlu gereklilik - kurulum sadece normal havalarda yapılmalıdır;

Isospan B'nin amacı buharın odadan ısı yalıtım katmanına nüfuz etmesine ve bir kondensat oluşturmasına izin vermemektir

 • filmin su ve buharını atlamamak, Isospan B çizgisine aittir, eşinin aksine, içeride kurulmuştur. Sonuçta, görevi, çiftin odadan ısı yalıtım tabakasına girmesine ve burada yoğuşmayı meydana getirmesine izin vermek değil. Böyle bir zar plakasıyla sıkıca korunan, her zaman kuru kalır ve onları plak kalıbı ve mantar kolonilerinin oluşumundan korur. Isospan B'nin kullanım talimatları daha ayrıntılı olarak açıklanacaktır;
 • Izospan C, sadece yalıtım tabakasını rüzgardan, yüksek nemden ve buhardan korumak için değil aynı zamanda kızılötesi ışınları yansıtan özel bir kaplama nedeniyle ek yalıtım etkisi yaratacak şekilde tasarlanmıştır. Bu, evin enerji tüketimini büyük ölüde azaltarak ısıtma maliyetlerinde iyi bir tasarruf sağlar. İki katmandan oluşan bir yapıya sahiptir. Bir tabaka daima pürüzsüzdür ve diğeri kaba olup, kondensi daha iyi tutar. Malzeme çok su geçirmez, 1000 mm'den fazla. su. Mad. Buhar nüfuz etme direnci 7.0 Pa / mg'dir.

Filmlerin Teknik Özellikleri İzospan:

Yararlı tavsiyeler! Kullanım Talimatları Isospan B, herhangi bir keskin cisimle ilgili film kopması durumunda tamir edilebileceğini ve onarılabileceğini varsayar. Bunu yapmak için hasar bölgesi özel bir yapışkan filmle yapıştırılır.

Tüm bu çeşitler, farklılıklarıyla birlikte, kendileri için bir takım olumlu ve ortak özelliklere sahiptir:

 • Bunlar kurulumu kolaydır ve rulo şeklinde tedarik edilir;
 • ultraviyole ışınlarından korkmazlar;
 • Nemin geçmesine izin verme;
 • maliyetleri evlerini inşa eden veya izole eden herkes için oldukça uygundur.

Ayrıca, tüketici özellikleri ve fiyatlarının çok başarılı bir kombinasyonu sayesinde Isospan B'nin kullanım talimatlarını ve teknik ve nitel özelliklerini detaylı bir şekilde ele alacağız.

1

Çatı düzenlemesinde polimer filmlerin kullanılması güvenilirliğini ve dayanıklılığını artırır

Buhar bariyerinin teknik özellikleri İzospan B

Bu tip, sadece nemi sınırlayacak nitelikte değil, aynı zamanda buharın içinden nüfuz etmesini önleyen iki katmanlı buhar bariyeri membranlar içerir. Bunlar% 100 polipropilen. Bu filmler 160 cm genişliğinde rulolar halinde üretilirken, bir rulo 70 m²'lik bir alanı kaplayabilir. Film yoğunluğu 70 g / m²'dir. Bu zarlar, lifler boyunca çekme mukavemeti 128 N / cm ve 104 N / cm arasında olduğundan, yeterince güçlüdür.

Buhar geçirgenliği çok düşük ve 22,4 g / m² / gün işareti yakınında. Su direnci 1000 mm'dir. su. Makale, bu kadar yeter. Sürekli maruz kalma 4 ay boyunca ultraviyole ışınlarına karşı direnç görülür. Buhar bariyeri Izospan B'nin teknik özellikleri, geniş bir sıcaklık aralığında, -60 ila 80 ° C arasında kullanılmasına izin verir.

Izospan V film rulosunun görünümü

Isospan B Kullanım Talimatları

Bu malzemeyi buhar bariyeri amaçları için kullanmadan önce, montajı için bazı şartları öğrenmek gereklidir:

 • Dikey veya eğimli yüzeylere monte edilen izolasyonu kaplarken, işin mutlaka yukarıdan aşağıya yapılması gerekir. Malzemenin şeritleri yatay yönde 15 cm'lik bir örtüşme ile sabitlenir Özel bir yapışkan film eklemlerin izole edilmesini sağlar;
 • Izospan B izolasyonunun hangi tarafı atılır, herkes bilir. Bu arada, bu çok kritiktir, çünkü yanlış döşeme, bu materyali kullanma etkisini tamamen ortadan kaldırır. Pürüzsüz tarafın her zaman ısıtıcının üzerine yerleştirildiğini ve pürüzlü tarafın odaya yönlendirildiğini unutmamalısınız;

Buhar bariyer izolasyonu için filmin doğru uygulanmasının planı, genişletilmiş kil kullanımı ile zemin izolasyonu sürecinde.

 • Membran, korunacak olan yüzeye ahşap bloklar, kelepçeler ve bir inşaat zımbasıyla sabitlenir.

Bu buhar bariyeri malzemesinin geniş bir uygulama alanı olduğundan, çeşitli yüzey yüzeylerine montaj özelliklerini göz önüne alacağız. Çatıda bir buhar bariyeri katmanı oluştururken, membran kirişlere iki yoldan bağlanabilir.

Çatı kaplama malzemeleri: çeşitleri ve özellikleri, özellikleri. Çeşitli tip ve tiplerde en yaygın çatı kaplama malzemelerinin tanımı. Uygulama ve kurulum özellikleri.

İlk durumda film, kiriş bacaklarından en fazla 5 cm yukarıda kesit alana sahip çubuklarla sabitlenir. Bu durumda yalıtım tabakaları içeride kalır. Kirişlerden daha kalın olmamalıdır.

İkinci durumda film, kiriş bacaklarının yanlarından takılıp, çubuklarla süpürülerek birleştirilir. Tavanı bitirmek zaten buhar bariyerinin üstünde yapılır. İzospan B'nin yalıtımın hangi tarafının yerleştirildiğini hatırlamak önemlidir.

Isospan film, ısıtıcının altına ahşap zemin gecikmesinin üzerine serilir

Nihayet kapalı çatı malzemesi önce bir buhar bariyeri tavan çatısı tabi ise, bitirme montajı için rayların kirişleri sandığın altındaki yapmak daha uygun olur. Onun yatakta pürüzsüz zar yüzü yukarı günü, zımba kullanılarak sabit ve daha sonra çatı kirişleri arasında empoze ısı yalıtım malzemesi paspaslar.

Isospan filmlerinin kullanımı ile çatı kekinin düzenlenmesi

Isospan B kapalı mekanlarda kullanım talimatları yalıtımın kılavuz profillere monte edilmesi tekniği ile mükemmel şekilde birleştirilir. Metal profiller yerine ahşap kiriş kalınlığı izolasyon kalınlığına eşit veya biraz daha yüksek olabilir. Profil, iki bitişik raf arasındaki mesafenin yalıtım plakalarının genişliğine eşit olacak şekilde dikey olarak duvarlara sabitlenir.

Profiller arasına plakalar yerleştirilir ve duvara sabitlenir. Membran, kendisi, bu yönlendirici profiller veya tahta çubuklar üzerindeki plakaların üzerine zaten sabitlenmiştir. Malzemenin kumaşları, 15 cm'lik bir örtüşme ile yatay olarak sabitlenir Bundan sonra duvara alçı levha veya başka bir tabaka malzemesi ile kapatılır.

Yerden ısıtma durumunda buhar bariyeri Izospan B'nin kullanılması ilkesi

Yararlı tavsiyeler! Ahşap duvarlara bir buhar bariyeri takarken zararlı böcekler için bir antiseptik ve bir çare ile tedavi edilmelidir. Bu, yapılan işin kalitesine ek bir garanti verecektir.

Isospan D: kullanım talimatları

Klasik Isospan 3 tipine ek olarak, şimdi de diğer varyantları bazı ilave özelliklerle birlikte piyasaya sürülmüştür. Örneğin, Isospan D'nin yüksek mukavemetli ve düşük ısı iletkenliği, düz çatıların ve hatta beton zeminlerin su yalıtımı için bu zarın kullanılmasına izin verir. Seleflerinden daha fazla yüke dayanabiliyor.

Çatıya ve buhar bariyer tabakalarının birleşme yerindeki çıkışların yakınındaki dikişlerin sıkılığına dikkat etmek gereklidir

Bu durumda Isospan D'nin kullanımı için talimatlar çok basittir. Paneller tavanın düz yüzeyi üzerine sarılır ve 150-200 mm'lik bir alanı örterek yerleştirilir. Kenarları izostan bant SL ile bağlar. Üstte ısı yalıtımı yapın ve bir çatı inşa edin. Zemin su izolasyonu için, malzeme duvarlarda bükülmüş en az 10 cm olacak şekilde somut bir temel üzerine döşenmiştir. Eklemler aynı şeritle yapıştırılmıştır. Su yalıtımı yüzeyi düzeltmek için beton şap döktü ve bu yüzey zaten cila katını döşedi.

Temel nokta, Isopan D ve Isospan B'nin koydukları ısıtıcının yan tarafı. Yanlış şekillendirme zaman ve paraya mal olabilir, boşa gider. Bu nedenle, talimatları dikkatle izlemek gerekiyor.

Kendi ellerinizle laminat döşeme için adım adım talimatlar: işin özellikleri

Loggia'yı kendi ellerinizle ısıtın: adım adım fotoğraf talimatı

Ahşap ev duvarları için buharlı yalıtım: malzemeler ve kurulum özellikleri

Çerçeve evi kendi elleriyle. İnşaat aşamalarının adım adım talimatları

Video döşeme karoları kendi ellerini döşeme: adım adım talimat

Binanın içindeki duvarların yalıtımı ve malzemelerin seçiminin özellikleri

Isospan A - eviniz için rüzgar koruması

mümkün Izospan temin etmek üzere, kılan yüksek kaliteli rüzgar ve nem bariyeri ihtiyacı olan herhangi bir modern bina - dokunmamış yapı malzemesi rulolar halinde imal duvar ve binaların çatıları yalıtımı için tasarlanmıştır.

Isospan A - kapsam ve özellikler

Izospan Bir film ve diğer benzer malzemeler şimdi inşaat piyasasında çok popüler. Nesnenin yalıtımında nem olasılığını tamamen ortadan kaldıran bir ısıtıcıyı takarken bariyer tabakası oluşturmak için kullanışlıdırlar. farklı nesnelerin yalıtımı için kullanılabilir, çünkü, su emici standart tek katlı binalar ve evler, binalar arasında değişen ve yerleşim olmayan çiftlik binaları sonlandırmadan, saf polipropilen modern zar malzemeleri.

Isospan A'nın uygulanması yapıların iç kısımlarının nemden korunmasını mümkün kılar

İzospan filminin yaygın kullanımı, bir takım önemli avantajların varlığı ile açıklanmaktadır. Bu yalıtım malzemelerinin avantajları şunları içerir:

 • dayanımı;
 • ekolojik uyumluluk;
 • yüksek elastikiyet;
 • ısı yansıması;
 • rüzgardan korunma;
 • ultraviyole ışınlarından korunma;
 • olumsuz dış etkenlere karşı direnç;
 • Birkaç on yıl boyunca performans özelliklerinin korunması.

göre, teknik güvenli çürüyen odun koruyabilen özellikleri ve korozyon metal Izospan filmler, hava akışını yansıtmaktadır, yoğunlaşma oluşumunu tahmin ısıyı serbest olmadan binadaki bir kararlı sıcaklık muhafaza etmek. tavan araları ile ev, ekli garajlar veya sert Rus iklim koşullarında eklemeler diğer türleri ile evlerin - yalıtım malzemelerinin en yüksek değeri konut evlerin inşaatı, ısı köprülerinin oluşmasına özellikle savunmasız.

İzolasyon malzemeleri türleri - AF ve FB arasındaki fark nedir?

Yapı malzemeleri modern pazarı, sahiplerine her türlü ve çeşitte koruyucu ve izolasyonlu filmler sunar. Uzmanlar, aşağıdaki rüzgar geçirmez buhar bariyer film türlerini birbirinden ayırırlar:

 1. 1. Standart. Yalıtım malzemelerinin yanı sıra binanın yapı elemanları (çatı, duvar vb.) Üzerinde yoğuşma oluşumunu önler.
 2. Membran. Elemanları kondensattan korumakla kalmaz, aynı zamanda evin iç kısmında fazla nemin alınmasına yardımcı olur.
 3. 3. Folyalı. Alüminyum kaplamalı metalize film veya film, buhar ve ısı yalıtımı işlevlerini yerine getirirken, yansıtıcı özelliklere sahiptir.
 4. 4. Underlaying. En yüksek mukavemet, sıcaklık değişimlerine karşı direnç ve olumsuz çevresel etkilere sahiptir.

İzospan, büyük bir yerli izolasyon üreticisi olup, dış tehditlerden her binaya güvenilir koruma sağlamak mümkündür. Piyasada İzospan adı altında birçok ürün var, bunların arasında en popüler olanlar şunlar:

 • Isospane A - binalari rüzgar ve nemden koruyan kaliteli bir membran malzemesi, evdeki dumanlarin tahliye edilmesini kolaylatir;
 • AF - standart özelliklere ek olarak, yangının etkilerine karşı koruma sağlar, bu nedenle çok yanıcı nesnelerin yangın güvenliği sağlar;
 • AM - diffüz membran üç katmanlı film, nesneleri herhangi bir dış etkiden korumak;
 • AS - düşük buhar geçirgenlik parametreleriyle dağınık kaplama;
 • AQ - maksimum koruma özellikleri olan yalıtım;
 • B - Isıtıcıyı içten gelen yoğunlaşmadan korumak için film;
 • C - izolasyonun alt katmanını koruma materyali;
 • D - hidro ve buhar izolasyonunun iyi parametrelerine sahip evrensel koruyucu kaplama;
 • DM - morötesi ışıyan korumayla arttırılmış mukavemetli film;
 • FB - yansıtıcı özelliklere sahip, metalik bir kaplamalı yalıtım izolasyonu, yüksek sıcaklık ve yüksek nem koşullarında kullanılır;
 • Herhangi bir harici etkilere karşı güvenilir koruma sağlayan FD - metalize film;
 • FS - yüksek ısı yansıtma özelliklerine sahip buhar ve su yalıtım filmi;
 • RM - takviyeli su izolasyon filmi.

Bu hidro-ve buharlı izolasyon ürünleri arasında yalıtımın korunması için uygun bir kaplama seçmek oldukça kolaydır. Piyasadaki tüm mevcut markaların daha ayrıntılı bir açıklaması paketlerinde bulunabilir.

Isospan A filminin montajı - izolasyon koruması nasıl kurulabilir?

Satın alınan filmi kurmak için, İzospan malzemelerinin temel özelliklerini ve özelliklerini hesaba katan üreticinin talimatlarını tam olarak izlemeniz gerekmektedir. İzolasyonun yerleştirilmesi işlemi özel bir zorluk oluşturmaz. Profesyonel kurucuların yardımına başvurmadan bu işi kendiniz yapabilirsiniz. Bununla birlikte, icracı kazanılmış membranın tüm özelliklerini hesaba katmalıdır. Herhangi bir hata, filmin teknik özelliklerini kaybetmesine neden olabilir ve bu nedenle yalıtımı tekrar satın almak ve tesisatını yapmak zorunda kalacaktır.

Siyah kılıf üzerine İzospan A veya başka bir izolasyon monte etmek gereklidir.

Yalıtım malzemelerini yerleştirme sürecinin tamamı birkaç temel aşamaya bölünebilir. En başında, siyah kılıf üzerine Isospan A veya başka bir izolasyon takın. Isıtıcıya yalıtım kaplamasının pürüzsüz tarafı takılmalıdır. Film bezleri yatay olarak aşağıdan yukarı doğru yatırılmalı ve yatay ve dikey olarak örtüşmelidir. Çakışmanın genişliği yaklaşık 15 cm olmalıdır Tek tek malzeme panellerinin sabitlenmesi zımbalayıcıyla yapılır. Yalıtım için kurulu korumanın tam sıkılığını sağlamak için, aynı üreticinin özel bir bandı kullanmak en iyisidir.

Çerçevedeki yalıtım malzemelerinin üzerine, 4x5 cm'lik bir kesiti olan dikey oyukları veya metal profilleri yerleştiririz. Metal profiller, alçı levha ile dış cephe kaplamaları için uygundur ve ahşap latalar, klipsli paneller veya özel paneller ile kaplanır.

Bundan sonra bitirme binanın çerçevesine yapıştırılır. Su yalıtım filmi ile astar arasında havalandırma aralığı olmalı ve ısıtıcı üzerinde nem tutulmaması gerekir. Bu prosedür, diğer film, bireysel özellikleri ve küçük farklar içerebilir inşaat ve montaj için elde edilmişse marka A. Izospan yalıtım malzemesi montaj için uygundur, ihmal edilmesi halinde koruyucu kaplamalar ile kurulan teknik ve işletme özelliklerinde bir düşüşe yol açabilir.

Isospan A - modern yalıtım sayesinde, evinizin konforunu, konforunu ve işlevselliğini artırabilirsiniz. tabanı ve anlamlı çatı sisteminin ömrünü uzatabilir tavan zemin bitirme için uygulama IZOSPAN genelde ahşap zemin ve yapı malzemeleri yüklü. Film, konut binalarında istikrarlı, olumlu bir mikro iklim yaratmakta, yalıtım ve diğer yapı unsurlarını nem ve rüzgarın olumsuz etkilerinden korumaktadır. Ve en önemlisi - en güvenilir ve pahalı filmlerle çalışmak gerçekten kolaydır. Talimatı kullanan herhangi bir işletme, evine sadece dış faktörlerden koruma sağlamaz, aynı zamanda tasarruf sağlayacaktır.

Siteyle ilgili etkin bir bağlantı belirtmeden bilgilerin tamamen veya kısmen kopyalanması yasaktır.

Isospan kullanım talimatları. İzosfer A, B, C, D, F

Izospan izolasyonlu film kaplaması. Filmin temel amacı, ömrü boyunca ısı yalıtımının ilk özelliklerinin korunmasını sağlamaktır. Farklı tipte ısı yalıtımı kullanmadan modern bir şantiye hayal etmek zordur. Mineral pamuk, Penoplex, Izolon, Isover, çeşitli genleşmiş polistrenler ve basit polistren - tüm bu malzemeler kendi korunmalarını gerektirir.

Isı yalıtım malzemeleri hemen hemen evimizin, dondurucu ve yağmurlu günlerde ısıyı muhafaza ısı akışı penetrasyonu engelleyerek, sıcak yaz sezonunda konfor yaratmak örtmek. Ancak, termal yalıtım kemerini olumsuz atmosferik olaylardan nasıl koruyabilirim? Neme, yağmura, tahrip edici rüzgara karşı güvenilir koruma,% 100 polipropilen sunmak için gururla ifade edilen bir isimle tasarlanmıştır - Izospan.

Isı yalıtımı için koruyucu izolasyon işlevini yerine getirmek için inşaat sürecinin aşamalarında dahi bir bariyer oluşturmak için gerçek amacı, buhar bariyerini başarıyla gerçekleştiren isp. Görünür basitliğe rağmen, materyal türlerde farklılık gösterir. Isospan'ın kullanım talimatlarını dikkatinize sunuyoruz. Anlamak için: yığmak hangi tarafı ezilir. İzosferik teknik özellikleri göz önünde bulundurun ve döşeme metodu isteniyor.

Ayrıntılı incelemeye geçmeden önce, filmlerin üretici tarafından geniş bir yelpazede sunulduğundan ve farklı bir amaca sahip olduğunun netleştirilmesi gerekir. Buharlı yalıtım filmleri ve membranlar kesinlikle buhar ve hidro-neoplastik olarak ayrılır ve yalnızca bir yönde neme kısmen geçirimlidir. Bazı malzemeler termal yalıtımı başarıyla tamamlar, özelliklerini geliştirir.

Buhar izolasyonu izospan spesifikasyonları

 • Malzeme suya dayanıklıdır;
 • Esneklik övgülerin ötesinde, en zor alanlar ve dolaşmaya eğilimli değildir;
 • Ultraviyole radyasyona direnç;
 • Olumsuz atmosferik olaylara direnç;
 • Zararlı maddeler bırakmaz. İnsan sağlığı için güvenli. Çevreye zarar vermez.
 • -60 ° C ila + 80 ° C aralığında bir sıcaklık farkına dayanıklı
 • Üretim prosesine eklenen refrakter elementler, ilgili sertifika ile teyit edilen yangın tehlikesine göre yanma G4 grubunu belirler.

Isospan'ın inşaat kullanım alanı dikkate alındığında farklı bir uygulaması var. İzospan, yapısında benzersizdir ve kendi teknik özelliklerine ve kendi markasına sahiptir. Üreticiler, A, B, C, D, E, R alfabetik dizinler kombinasyonu uygulama ve yükleme IZOSPAN bir çok çeşitli ekler ürünlerini alfabetik dizinleri sınıflandırır. Her yeni atama, kendi izospan uygulamasını varsayar. Evinizin inşasında bu husus dikkate alınmalıdır.

çatı buhar bariyeri izosfer

Zar, bir çek valf gibi, su buharını ısı yalıtımının yanından serbestçe geçirir. Isıtıcının doğal havalandırmasına müdahale etmeyin. Öte yandan, dış atmosferdeki nemin nüfuz etmesini güvenilir bir şekilde engeller, yoğunlaşma oluşumunu engeller, rüzgarın yalıtım yapısını bozmasını önler.

Dışardan gelen malzemenin su direnci nedeniyle membranlar çatı yapılarının yapımında yaygın olarak kullanılmaktadır, binalar ve yapıların duvarlarının ve havalandırılmış cephelerin korunması olarak yaygın olarak kullanılmaktadır. herhangi bir varış noktası. Uzun süre izospan zarına sahip olan Gidroizolyatsionnoe mülkiyeti, ısı izolasyonunun ömrünü uzatır. Hatta en iyi izolasyon rüzgar, uygulama İzosfer A evi dışarıdan korumak için ideal bir çözüm olacaktır.

Özetle bir ısıtıcı bırakmaya hangi tarafı açıklık Izospan A. sorusu IZOSPAN Bir boşta uzağa monte edilmelidir hangi tarafta olduğunu. Belirttiğimiz gibi, onun çalışma dönüşsüz valf ilkesine gerçekleştirilir. İstersen Ya da: - tüm serbest değil, kimsenin girmesine izin. Stel membran ısıtıcı üzerinde, dışarıdan gerekir. Kolayca sokakta "bakmak" gerektiğini dokunma ile belirlenebilir Pürüzsüz tarafı. silindir genişliğinde şeritler uygun boyutta kesilir, ve alan bir sonraki tabaka ile üst üste üzerine yavaşça yayılır.

Hidro-buhar çatı altından başlar. döşerken, membran IZOSPAN bir yalıtım malzemesi ile temasını engellemek için. zar önemli ölçüde su yalıtım özelliklerini azaltmak dokunmak. Muhtemelen büyükbabasının, branda çadır ile kamp gidenlerin, "çatı" parmağınızı tutmak için yağmurda eğer içeride, o zaman sadece 10 dakikada, burası damla olacaktır fark ettim. Bu IZOSPAN Bir tek çifte sandık izin verilir döşeme, bu nedenle içindir.

Döşeme IZOSPAN membranın kullanılması yalıtımını arttırır ve tüm yapının ömrünü uzatır .. rayların sandık üzerine ısı yalıtımı dışında yapılan. O olası şişlik veya sarkma üzerindeki kontrol yokluğunda zorunludur. Aksi halde, çatı zar üzerinde atım karakteristik sesiyle düzenli dinleyici rüzgar esintileri olacak. IZOSPAN A sabitlemek için yeterli İnce şeritler, ısıtıcı boş alan 2-3 cm bırakarak.

Biz öğrendim gibi, öncelikle IZOSPAN Ve rüzgara karşı korur ve ikinci olarak yalıtım için güçlü gidrobarer oluşturun. önce buhar şeklinde membran batırılmış yalıtım geçmesine kondensat - yoğuşma riski yalıtımı, ıslatma kalır. sadece% 5 Nemlendirme, iki kez ısı yalıtım performansını azaltacaktır. Bundan başka bakış açısı - metal penetrasyon kondensatı, bir süzgeçten çatı dönüştürülmesi takip eder.

buharla birlikte yoğuşma önleyici yüzey - ve hidrokoruyucu etkisi bu tür sorunlardan kurtaracak. Çatının düzeneğinin montaj çalışmaları yürütmek, yavaş yavaş su buharı ile emprenye edilmiş çatı için bile iyi yalıtım gerçekleştirmek için gereklidir.

Bir bariyer iç çiftler oluşturma - Izospan yılında Bu bir buhar bariyeri olarak hizmet edecektir. madde, ısıtıcı, ikinci bulanık tarafına monte edilmesi için düz yapısına bitişik iki kat, kat oluşur, kondensatın emmek üzere tasarlanmıştır.

Bu nedenle, montaj kapsayan daima havalandırma ve kurutma için bitirme malzemelerine topu aşağı yünden yapılmış. ısıtıcıdan en az 10 cm yakalanması B tahta üst üste yazın ve zımba tabancası veya diğer bir yöntemle tutturulur.

kumaş yapısı, bir tarafta, ikinci -vorsistaya ile pürüzsüz bir yüzeye iki tabaka bir araya getirir. Havlı tabaka, daha sonraki ayrışma kondanse edilen tutar. Izospan Cı kapalı oluşan su buharı parçacıkların emilimini önlemek, izolasyon için buhar bariyeri oluşturur. genel olarak duvar yapımında kullanılan bir malzeme olup, eğimli tavan ve taban deste izole montaj. P-apo farklı çökelme şapları bir tip C ile su geçirmez ve düz çatı yapıları.

Kısaca, malzeme yapısı ve özellikleri, bu durumda, B tipi çok benzer olan bir güvenlik marjının daha yukarıda dolayısıyla güvenilirliği süper yoğun ağ-yapılara sahiptir. Izospan satın ile, yaklaşık% 50-60 oranında tip B'den daha tüketici fazlasına mal olacak.

 • % 100 polipropilen;
 • Uygulanabilir sıcaklık aralığı -60 - 80 C °;
 • Kopma yükü: // boyuna çapraz. H // en azından 197/119 5cm
 • buhar sızdırmaz
 • su sütunu az 1000 mm suya dayanıklı doğası
 1. en az 15 cm "üst üste" ile eğimli çatı
 2. Tavan arasında zeminler koruyun. Buhar bariyeri, izolasyon aşağı düzgün bir yanı olan, en üzerine yayılır;
 3. Beton zemin. beton yüzeye yayılmış, düz tarafı aşağı;
 4. Parke zemin yatay tasarımı.

eğimli çatılar üzerinde kumaş tabanlar, aşağıdan yukarı doğru yapılmalıdır. materyal, yaklaşık 15 santimetrelik bir örtüşme yayılır. bandın özel bir yapıştırıcı ruhu, çift taraflı bant tipi ile yapıştırılmış basınç boşaltma önlemek amacıyla Nahlestnye eklem. Tutturulmuştur yapı 5 santimetre kalınlığa raylar. kiremit ve buhar bariyeri arasında, en az 5 cm'lik bir boşluk bırakılır.

Izospan Cı yalıtım üstüne, bir ısı yalıtıcı malzeme önce madde ağından ila yaklaşık 50 milimetre arasında bir boşluk bırakmak havalandırılması için gerekli olan uzanır. Daha sonra beton yüzeyi üzerinde üst üste ve aparat beton zemin C tipi uzanan şap bıçak serilir ve ancak bundan sonra yer kaplaması monte edilir.

Yüksek tamamen sıvı geçirmez yalıtım malzemesi. tek taraflı bir lamine polipropilen pokrytiem.Universalnost nem buhar geçirmez malzeme ile polipropilen kumaş, yapılar her türlü yapımında üretim teknolojileri yapımında yaygın olarak kullanımını içerir.

Izospan D ağır mekanik yüklere, yüksek kar yüküne ile başa çıkmak için, rüptüre rüzgarın kuvvetli gusts dayanacak ve kış aylarında dirençli orta dayanıklıdır. Diğer benzer filmler ile karşılaştırıldığında, Izospan D en dayanıklı ve güvenilir seçenek olarak ün kazandı.

çatı herhangi bir tür olarak, bir bariyer olarak yoğuşma underroof oluşumunu engeller. binaların ve yapıların inşasında cihaz Hidro buhar bariyeri yaygın kullanımı. ahşap yapıların korunması. Malzeme büyük ölçüde olumsuz rezistler ayrışma.

Izospan D genellikle şantiyelerde koruyucu duvar geçici çatı kaplaması olarak şantiyelerde montaj kullanılmaktadır. Böyle bir çatı veya duvar dört aya kadar sürebilir. Özellikle popüler D tipi cihazın yere nemi önleyen yalıtım tabakasının gerekli beton zemin kullanır.

 1. ahşap yapıların korunması gibi değil izole çatılarda;
 2. underroof kondensat karşı bir koruma olarak;
 3. Olumsuz hava olaylarına karşı koruma;
 4. bodrum düzenlenmesi;
 5. Beton zeminler montajı

hayatın faaliyetlerinden kaynaklanan duman etkilerinden ev iç kısımlarına sürdürmek ve yalıtım ömrünü uzatmak için bir meydan okuma varsa, doğru çözüm harf atanarak "D" ile bir buhar bariyeri seçenekleri kullanmaktır. Son yıllarda, ülke evlerin daha sahipleri buhar bariyeri malzemeleri, ağır onay büyüyen talebe oynadığı rolün önemini anlıyoruz.

Izospan D meyilli bir çatı yüzeyini ısıtmak için doğru çatı kirişleri doğrudan yayılır. Bu durumda, malzeme tabakaları aynıdır ve Izospan izolasyon malzemesinin döşenecek olan yan şaşkın olamaz. yatay üst üste üretmek montajı, kolayca yeterli istenen boyuta ağın rulo kesti.

kademeli olarak daha düşük çatı elemanı giden ve çalışma üst kısmına doğru uygulayın. Eklemler SL şerit tipi çift taraflı bant döşeme sırasında bağlanmış. İki taraf yüzeyinde Tutkal iki ağları buhar bağlayan - su yalıtımı. Çatılı IZOSPAN ahşap çıtalar veya zımba zımba tabancası ile kirişlere sabitlenir.

Bizim gözden Özetlemek gerekirse, bu üretici tür rulo yalıtım 14 türlerini ürettiğini eklemek kalır. Biz sadece dört temel tip test ettik. Alıcı, farklı türlerinin özelliklerine rehberliğinde, her zaman ihtiyaçlarınıza göre IZOSPAN satın almak üzere fırsat var. Buna ek olarak üretici ayakta değildir ve sürekli ürün yelpazesini genişleterek, bu nedenle, örneğin, alev geciktirici katkı maddeleri ile, bir film sürümü vardır.

Araştırmamızdan materyallerle çalışma özel beceri gerektiren ve hemen hemen her insanın gücünü zorlu olmadığı açıktır. Uygulaması kolay ve yüksek kurulum maliyetleri kullanmak için geniş bir pektru ile bu bina malzemesi yapmak. Buhar bariyeri malzemesi tamamen güvenilirlik ve ev ve endüstriyel ısı yalıtımı uzun ömürlü olmasını sağlar Fonksiyonlar alacaktır.

8 comments

Kategoriler

 • Su (11)
 • Gaz kolonu (16)
 • Kızılötesi yayılmalar (4)
 • Drenaj (3)
 • Tertibatı (3)
 • Kazanlar (42)
 • Pompa donatımı (15)
 • Isıtma (5)
 • Buhar (6)
 • Fırın (1)
 • Yararlı (6)
 • Tavan kaplaması (3)
 • Radyatör (6)
 • Borular (8)
 • İzolasyon (10)

Araç Ayarlarında Tab Content seçiniz.

Araç Ayarlarında Tab Content seçiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

97 − = 90