tıkanıklıklarını kanalizasyon

Ne kadar çabuk ve hiçbir ücret ödemeden Kanalizasyona unclog?

borularda tıkanma - küçük kötü bir şey, ve, bir kural olarak, her zaman yanlış zamanda ortaya çıkar. koruyucu ekipman ve cihazlar çeşitli kullanarak, süzgeçler, ayırıcılar ve boşaltma bir filtre ile takılan olup, sadece bir erteleme vermek için yine de kir, gres, saç, yemek artıkları, diz çöktürme veya tıkanmayı kışkırtmak için, boruların iç yüzeyine yapışan. Temel hükümlerin Bilgi, unclogging kanalizasyon gibi sadece yüksek katlı binalarda daire sahipleri ve özel evlerin sahipleri için gereklidir.

Nedenleri ileus tüpleri temizleme yönteminin seçiminde belirleyici gerektirdiği. tıkanıklıkları açan temel yönleri şunlardır:

 • Boru yabancı maddeleri girilmesi;
 • duvarlarda yağın çok çökeltme;
 • Diz organik ya da organik olmayan atık sıkışmış;
 • Boru virajlarda ince parçacık birikmesi.

Çoğu zaman, yer ve ölçeğine bağlı tıkanıklıklarını kanalizasyon boruları, daha yönteminin seçimi, hem de oda hangi bir sorun vardı. tıkanma birçok türü vardır:

 1. Operasyonel. Nedeniyle iç tarafında bulunan boru, daha sonra kabuk boşaltma deliğinden kanallarının girdiği kir, döküntü ve diğer atık yapışan bir yağ tabakası, enswathing.
 2. Mekanik. Nedeniyle güvenlik önlemleri işgalcilere ihlali, örneğin, tuvalet tıkanması nedeniyle katı atık, vb tuvalet kağıdı, harç ve büyük miktarlarda yıkama oluşturulabilir oluşur.
 3. sifonun tıkanması. Kirlenme çeşitli faktörlerden kaynaklanan, ancak çit hoş olmayan bir koku tesislerinde ise ana görevi, sifon gerçekleştirmek için yetersizlik yol açan bir lavabo veya küvet kullanımının kaçınılmaz sonucudur edilir. Bu sökerek ve sıcak su ve deterjan ile yıkama çok basit bir şekilde ortadan kaldırmıştır.
 4. İnsan yapımı. Aynı zamanda "kronik" olarak adlandırılan, tıkanıklık bu tip bozulmuş kanalizasyon tasarımı ile ve uzmanların katılımı düzeltilmesi mümkün olmayan olmadan karakterizedir.

çeşitli, nadir ve çoğu durumda birleştirerek tıkanıklıklar, ihmal ve ev sahipleri tarafından kaynaklanır.

su gitmez ve banyo veya mutfak hoş olmayan bir koku durursa - açıkça tıkanmış kanalizasyon gibi unclogging boruları, sahibi seçer.

Yöntemin seçimi Sorunlu konumu, aynı zamanda boru ve kanalizasyon sistemlerinin durumuna da bağlıdır. İnce plastik ise REPOUSSAGE sabit ve ve bir sonraki, basınç altında temizlenmesi su basınca dayanıklı değildir ve kimyasal sık sık uygulanmasını izin vermez. borularının tıkanması Bu sorunu gidermek için çeşitli yollar vardır.

Boru temizleme sanayii araçlar

En popüler ve borularda enkaz birikimini ortadan kaldırmak için bir yol aradı, tıkanıklık ve binanın türlerinin her türlü uygun, özel araçların kullanımını içerir. kimyasal bileşime göre, asit ve alkali ayrılır ve maske ve göz özellikleri üzerinde çalışırken insanlar için onları potansiyel olarak tehlikeli hale getirir ve lastik eldiven kullanılmasını gerektirir tepkenlerin kuvvetli konsantrasyonu ile karakterize edilir.

tıkanma nedenleri üzerinde oluşturmak için gerekli, uygun bir formülasyon seçerken: - daha iyi sabun mantar ve de çözülmüş saç nüfuz olarak, asit Mutfak banyo alkali çözeltisi tercih edilir.

1

Önemli! Aynı nitelikteki olsalar bile, farklı süpürge arasında karıştırmayın. Farklı üreticiler olmayan tıkanmayı ortadan kaldırılmasına yardımcı olur çeşitli konsantrasyonları ve asit ve alkali formülasyonları arasında mümkün nötralizasyon reaksiyonu kullanılır.

aşağıdaki gibi temizleme algoritması:

 • Boru bir yumuşama devri daim borusu var olduğu zaman süresi tavsiye sayıldı bunun vasıtasıyla belirli bir sayıda, doldurulur;
 • Bir güç blokaj kaldırıldı veya su ile durulama tekrar edilir.

sıvı biçimde ek olarak, kimyasal çözücüler, jeller, tozlar ve granüller biçiminde üretilir. Farklı malzemelerden boruların (tipik olarak uygulama aracı etiket üzerinde ayrı olarak belirtilir aralık) için uygundur, ancak bu yöntem daha sık ayda bir defadan daha temizleme tesisi tavsiye edilmez. Buna ek olarak, tüm çalışma çalışan bir çizim de yapılmalıdır.

Kimyasal temizlik sirke ve kabartma tozu

Kimyasal yöntem olup, eldeki araçlarının kullanımına izin verir ve borularda toz ve kir küçük birikimleri ortadan nasıl drene tozu ve sirke temiz göre. Önemli bir ayrıntı çözüm önceden hazırlanmış ve en kanalizasyonda bir kimyasal reaksiyon etkileşimlerini sağlamak olmasıdır.

boru boşaltma deliğinden Bu amaçla, kabartma tozu, yaklaşık yarım bardak doldurulmuş ve hemen boşaltma durdurucu kapatılması kadar asetik asit dökün olduğu için. Gömme boru güçlü su basıncı iki saat için bir buçuk sahip olabilir. Bu tür bir yöntem, inceltme yüksek olasılık yapılmış plastik borular için uygun değildir.

kanalizasyon Mekanik temizlik

yöntem, mekanik temizleme, bir ucunda bir fırça ile bir kablo vasıtası ile borunun içinde kir birikmesi üzerindeki etkisini ya da değil, hortum veya özel donanım ayarlarını içerir:

 1. Hidrodinamik yıkama - Evde Kanalizasyona temizlemek için nasıl sorununu çözmek için hızlı ve kolay yolu. Bu boru içine daldırıldığı sonunda özel kompresör meme ile bir kauçuk hortum kullanımına dayanmaktadır. Diğer "kuyruk" vinç koymak ve bu şekilde elimine edilir yüksek basınç tıkanma altında hortum çıkış suyunu sağlar ve boru duvarları aynı zamanda kir ve yağ birikintilerinin kurtulmak.
 2. Piston - Eski yöntemi, birkaç kuşak boyunca kanıtlanmış. Kullanım piston genellikle kaynar su ile boru temizleme ile bağlantılı olarak kullanılır. Bu amaç için, alıcı ya da lavabo çok sıcak su dökülür ve daha sonra piston tatbik edildi ve drenaj portu borusu ve kademeli bölünme boyunca promosyonlar çöp durdurucu sağlayarak aktif bastırılır. Blokaj mutfakta meydana gelmiş ise, o zaman suya, sabun veya bulaşık yıkama deterjanı olabilir. saflık tüpler su hareketi temizleme ile kontrol edilir.
 3. Çelik tesisatçı yılan - bilinen bir cihaz, drenaj temizlemek daha. Nedeniyle bu oranda bir uzunluğa sahip olması, bu mümkün vakaların yaklaşık% 85 borularda çöp birikiminin yere ulaşmak için. Kablonun uygulama genelde çelik kıvrım döner biri iki kişi gerektirir ve ikinci karışıklığı önlemek, boru boyunca iter. Ve mantar atıkları dönme hızında artış ile iyi bir his tıkanma ipi ulaşma anı birkaç dakika içinde bozuldu. Halat yavaş yavaş uzaklaştırılmış ve daha sonra su ile yıkanır.

Tüm temizlik yöntemler, birleşik ya da sırayla kullanılabilmektedir. Bu daire veya özel ev içi kullanıma yönelik eşit derecede etkilidir. nedeniyle çalışma açık havada yapılabilir gerçeğine kendi evini biraz fayda sahip olmak. Ancak, periyodik bakım yaşadığınız yerde olursa olsun iyi durumda drenaj sistemini sorun önlemek ve korumak için borulardaki enkaz birikimini önlemek için.

Kopyalama ve çoğaltma materilov yasak.

Ne evde kanalizasyon boruları unclog edebilir?

Evde kanalizasyon borularını temizlemek için ne sorusu sıklıkla yüksek katlı binaların sakinleri, özel evlerin sahipleri olarak ortaya çıkar. hep profesyonellerin yardımına çağırmak için fırsat vermeyin, genellikle acilen bu tür durumlarda, lavaboda tıkanıklığı gerekir, bu iş kendiniz yapmak vardır. böyle bir görev kuvveti altında herhangi Tamirci, kendi elleriyle kanalizasyon temizleme gibi sadece yukarıdaki eser özelliklerini bilmemiz gerekir.

Bu atıkların hareketine engel nerede birikmiş kir, yağ ve yemek artıkları olduğundan Çoğu zaman, yükselticine lavabo veya küvet imalatı yerine oluşur lavabo, içinde tıkanma kurtulmak için bir ihtiyaç vardır. tuvalet ve çok daha az tıkanmış banyo bölümü arasında yükseltici borusuna tuvalet alanın kanalizasyon temizleme performansını gerekebilir.

özel bir ev veya dairede kanalizasyon boruları temizleme olacak ne sıklıkla, senin evden drenaj sistemi kullanılarak nasıl bağlıdır. PAV oluşan çağdaş deterjanlar, kullanımı daha hızlı tıkanma kanalizasyon sistemi yol açar unutmayın, artık gidip kanalizasyon temizleme veya kızarma ihtiyacı iyidir.

Anında tıkanma kanalizasyon drenaj sistemi büyük yabancı nesnesine nüfuz sonra gerçekleşir, bu kanalizasyon yıkama yardımcı olmuyor bu durumda, klozete aracılığıyla genellikle, konuyu ayıklamak için gereklidir.

Kimyasal ve kanalizasyon mekanik temizleme

Doğru kanalizasyon sisteminin çalışması bile, kanalizasyon boruları temizleme gerekebilir bir süre hâlâ eller bunu her tamirciyle yapmak mümkün olmalıdır.

Kimyasal temizlik PPE eldiven ve gözlük ile gerçekleştirilmelidir bu şekilde tıkanıklıkları ortadan kullanılarak yapılmalıdır. Modern araçlardan biri "Pothan" ama diğer etkili yolu vardır.

Kimyasal bunları karıştırmak olamaz çünkü, buna dikkat asidik veya alkali olabilir kanalizasyon boruları temizleme demektir. Her ikisi de uyku durumuna bağlı olarak, boru temizleme aracı veya bu, söz konusu madde boruların temizlenmesi çıkarmak için 10-20 dakika kalmak su 20-40 litre ile yıkayın gereken kanalizasyon, içine döküldü.

"Pothan" - kanalizasyon boruları temizliği için son derece etkili bir araçtır, ancak genellikle mekanik arıtma sistemi gerektiren, mutfakta ya da sadece onun yardımıyla banyoda lavabonun tıkanıklığın giderilmesi her zaman mümkün değildir.

manuel temizlik daha fazla zaman ve çaba gerektirir, ama daha verimli ve bazen tek yolu tıkalı başa iken. Çalışma döndürmek için gerekli olan özel bir kablo kullanılarak gerçekleştirilir. Bir kalem bir ucunda, yapmak için bu kolaylaştırmak için. Bir ucu boşaltma deliği lavabo ya da banyo içine ve dönme eleme tıkanma meydana gelir tarafından sokulur.

hafif mutfak evyesi tıkanmış ise, bir piston kullanarak tıkanıklığı temizlemek mümkündür. Tahliye koyun ve bazı dikey hareketlerini yapmak için yeterlidir. Bundan sonra, işlem suyun birkaç kova suyunu boşaltmak gerekir, daha verimli olması için, ve kalan kiri bırakacaktır.

hidrodinamiği metot kullanılarak,

Bu yöntemin gerçekleştirilmesi için bir özel ekipman veya minimoyki gerektirir, bunlar yüksek bir su basıncı oluşturmak ve bu banyo veya mutfak temiz lavabo tıkanıklıkları, boru çapı 50 ila 300 mm arasında olabilir etkili bir şekilde sağlar.

Genellikle bu yöntem sanayi tesislerinde kullanılan, ama şimdi etkili bir banyoda veya bir yerleşim bölgesinde mutfakta tıkanıklık lavabo temizlemek hangi ile kompakt ekipman vardı.

borudaki Temiz takunya ve bu durumda farklı çaplarda ve şekillerle spiral kullanılan spiral kanalizasyon temizleyici makine kullanabilirsiniz. Bu yöntem, spiral kablosu olarak, el ile döner ve özel bir makine kılan sadece bu durumda, bir kablo kullanılarak kanalizasyon boruları temizleme mekanik yöntemler benzemektedir. Oldukça pahalı maliyeti, bu nedenle genellikle sadece profesyoneller tarafından kullanılan, çünkü ev kullanımı için böyle ekipman pratik değildir Edinme.

Çoğu zaman, evde kullanılan düşene halk ilaçları unclog nasıl karar verirken. Yukarıdaki eserler ile devam etmeden önce, tüm erik kontrol etmeniz gerekir. Bu, bir yerel engel veya tıkanmış ana yükseltici yoktu, karar yardımcı olacaktır. Sonra sadece banyo veya mutfak veya ana drenaj borusunun temizlenmesi ihtiyacı olan boruların temizlenmesi gerekir.

kaynar su tıkanması durumunda kullanımı en kolay, bu yağ kaldırmak için yardımcı olur ve genellikle tıkanıklığı açmak için yeterlidir.

Etkili bu soda ve sirke sorunla başa çıkmak için yönetir. Bu durumda, ilk olarak çıkarıldı ve sifon temizler ve başarısız olursa, o zaman geleneksel bir soda 200 gram ile ilgili bir tüp içine dökülmüş ve daha sonra sirke 300-400 gram dökülür. iki maddenin kimyasal reaksiyon, yağ tıkanma etkili bir şekilde çıkarılır ve atık normal akışını iyileşti. sol değildir soda ve sirke reaksiyonuyla oluşturulur köpük için, delik kapatılmalıdır.

Bunun yerine soda, 2-3 tablet atmak lavaboda Alka-Seltzer tableti kullanabilmesi, sonra tüm su ile yıkanmıştır sirke bir bardak ve bir kaç dakika dökün. Bu yöntem, yalnızca, aynı zamanda kötü bir koku ile, tıkanma kurtulmak için izin verir.

Suyun 300 gram çözündürüldü ve lavabo içine dökülür ve tuz soda bu 150 gram için, tuz ve kabartma tozu kullanmak da mümkündür. Orada, karışım daha sonra, dalma piston kullanıldığı sonra 15-20 dakika, harcamak gerekir, su ile iyice yıkandı.

sahip olmak için mümkün olduğu kadar az bir soru banyo veya mutfak blokaj kırmaya nasıl ortaya çıkan, bunun kaynayan suda vasıtasıyla tıkanmalar karşı yükselticiyi yıkamak için ayda bir kez önerilen ve iki ayda bir, ve boru temizleme için herhangi bir vasıta kullanmak için küçük bir aralık ile daha da olduğu bunu gerek yok düşünseniz bile.

plastik ve döküm borular temizleme

o pürüzsüz yüzeye sahiptir, çünkü modern plastik kanalizasyon, demir çok daha az tıkayabilir ve pratik yağ ve kir saklamaz. Bu durumda, tıkanıklık viraj meydana veya açabilirsiniz. Plastik boru kanalizasyon etkin bir kimyasal ajan ile, uygulanan temizleme seçeceği saklamak için yeterince büyüktür. Eğer temizlik mekanik yöntemler kullanmayı tercih ederseniz boruyu zarar vermemeye şekilde, o zaman bu dikkatle yapılmalıdır.

ev eski bir dökme demir kanalizasyon sistemi, kimyasalların uygulama ise, bu eklemlerde sızıntı neden olabileceğinden, vazgeçmek gereklidir. Bu durumda, uygun mekanik yöntemler piston, tel, spiral, kabartma tozu ve sirke kullanılabilir.

Blokajlar yağ değil, aynı zamanda partiküler madde birikmesi sonucu değil sadece olabilir, bunlar zamanla birikir. Kurulum sırasında uyulması verilmez veya dampingli inşaat atık önyargı varsa Kum ve katı atık, birikmiş olacaktır.

Katı parçacıkların birikmesi sonucu kimyasal yollarla başarısız tıkanma, Rid. Bu durumda, temiz kanalizasyon boruları sadece bir kablo veya spiral makinesi yardımcı olacaktır.

düzgün bir kanalizasyon sistemi çalıştırmak gerekir ve kimyasal yollarla veya kaynar su, kabartma tozu ve sirke, ağartıcı, çamaşır tozu ve diğer ev temizleme yöntemleri vasıtasıyla periyodik önleyici temizlik gerçekleştirmek için atık su drenajı ile ilgili sorunlar vardı mümkün olduğu için az olması.

Evde temiz kanalizasyon boruları: halk genel bir bakış ve profsredstvdlya tıkanıklıkları ortadan kaldırmak

Hafta sonu iki gece veya sabah erken: Sihirbaz hızlı ve profesyonel sorunu çözmek için neden hiçbir imkanı varken anında bir kanalizasyon borusu temizlemek için öğrenmek gerek durum, bu olur. Ve çalışma haftası başlangıcına kadar bekleyin - bu imkansızdır. kanalizasyon tıkanıklıklarının temizleme ile başa çıkmak için deneyin. Sadece 3 adım:

 1. Doğru tıkanıklık türünü ve yerini belirler.
 2. Boru içindeki trafik sıkışıklığı kurtulmak için yardımcı olacak bir yöntem seçin.
 3. göçünü temizlemek için yönergeleri izleyin.

↑ Lağımda tıkanma türünü ve yerini belirlemek

Eğer kanalizasyon borularını temizlemek için, daha iyi seçmeden önce tıkanıklık meydana geldiği yer belirlemek zorunda. Neden ilk noktayı belirlenir? Çok basit: tıkanıklığı doğru kirliliğinin temel yapısını belirlemek mümkündür yere bağlı olarak ve bir mantar oluştuğunu bilmeden, kitle, kaybolma veya boruların temizlenmesi mekanik bir şekilde uygulayabileceğiniz bir maddeyi almak daha kolaydır.

Nasıl tüpün içindeki nokta kirliliğinin yerini bulmak için ↑

Bu tıkanıklık oluşturabilir 3 bölüme, içine bütün kanalizasyon sistemi kvartireilichastnom evini ayrılabilir:

 • dren yakınında Kara: sifonlar, diz bükülür.
 • ortak bir tahliye borusuna kravat drenaj 70 cm - 50 arasında bir mesafe ile uzak bölgelere de.
 • Dairelerde Yükselticileri, evin çıkışında boru bölümleri.

Cihaz kanalizasyon olan kablo bağlantılarını Sürüş

mini kamera ile özel bir esnek kablo olmadan bir yer bulmak zordur, ama bir kaç santimetre düzeyindedir sorientirovatsyamozhno. işlem basittir: kanal aracılığıyla su geri dönüş çıkış musluğun açıklığından zamanı ölçmek için yeterlidir. 5 saniye - sifon kısım veya buna bitişik Tıkanmışsa, su derhal açma veya 2'den sonra lavabo musluk yükselmeye başlar. tam tıkanma kanal aracılığıyla suyun yavaş çıkışını gözlendi önce ve açılmasını hoş olmayan bir koku duyuyor, eğer Şüpheli kirlenme üst kısmı izler.

uzak bölgelerde tıkanma taşma yoluyla suyun ise akışını dışarı kanala zaman ve sonra tahliye deliğinden ters taşma başlar. Genel olarak tıkalı lümen veya çıkış borusu, suyun kamu kanalizasyon bağlı evin tüm kabukların erik yoluyla yükselmeye başlar.

kanalizasyon borularının içinde kirlenme nedenleri ve mevduat türleri ↑

sınıflandırılmış boru hattı tıkanıklık içinde mevduat doğası gereği:

 1. Performans. Tüpler içinde yataklarının boyutunun büyümesi ile yavaş yavaş oluşturulmuş. Ana bileşenleri - stenkamposle bulaşık yıkama yapışan yağ, ev kimyasallar, sabun, şampuan kalıntıları, hem de iplik, polar, yün ve saç. Kimyasal yollarla mümkün kirlenme ve geleneksel yöntemlerle temizleyin kanalizasyon borusu.

Yağ tıkanmış boru

 1. Mekanik. kanalizasyon başarısızlığın ana nedeni - nesnelerin parçalara, kumaş, kağıt, tüplerin içinde sıkışmış. Mekanik tıkanmalar neredeyse hiç sifona bitişik alanlarda oluşur ve klozet tie-ins çıkarıldıktan sonra alanlara oluşturulur. Kullanılmış mekanik yöntemler bu tıkanıklığı ortadan kaldırmak için.

 1. Teknik. en karmaşık vakalar tasarım ve kanalizasyon montajı hataların durumunda ortaya çıkmaktadır. bölümlerde kötü drenaj ve kir birikimi için temel nedeni - duvar deformasyonu, iç lümen kısıtlanması, kanalizasyon borusu eğim açısı ile uygunsuzluk. inşaatçılar hata yoluyla drenaj tıkanmış ise, aksi durum tekrarlanacak, temizlemek için değil, aynı zamanda kurulum hatalarını düzeltmek için de gereklidir.

Kendi kendine yardım tıkanmalar Yöntemleri ↑

Basit tıkanma gelen kanalizasyon boruları procleaning başlamadan önce, kendi güvenlikleri bakmak gerekir. Kaynar su ile yandı etmemek için, yoğun doku dondurma hazırlamak ve binanın iyi havalandırma sağlamak için, kimyasal bileşimi ile çalışmak için sağlam bir çift eldiven bulmak arzu edilir.

Geleneksel yöntem: kaynar su ile drene sirke ve kabartma tozu unclog nasıl ↑

Temiz ev kanalizasyonu, özel araçlar satın almak için zaman yoktur olur? Fit evde hep olduğu anlamına gelir:

Sirke, sitrik asit ikame ya da meyve suyu edilebilir

ille Tüm malzemeyi kullanmamak - tarifleri sadece bir veya iki bileşen vardır.

halk ilaçları kullanmadan önce bir tıkanmış drenaj kaynar su dökmek için gereklidir. tıkanma kurtulmak mümkün olacak daha muhtemel - Sıcak su tıkanıklığı yüzeyinde katı yağ filmi erir, sıkı tomar gevşetin. - 20 dakika kaynar su 15 için lavabonun bırakılmalıdır.

Soda bir kuru biçimde doldurulmaktadır

Boşa yaklaşık 200 mL normal kabartma tozu doldurmak için - en kolay yolu kanalizasyon trubuot birikmiş yağ unclog. deliğin üzerinde kaynar su 600 ml ile doldurulur. 60 dakika sonra, durulandı yapışmasına neden su deneyin. Gerekirse - prosedür tekrarlanır.

Mutfakta, sen drene tozu ve sirke unclog edebilirsiniz. dökülmüş soda camı 1 Drenaj sonrası, sirke aynı miktarda üstten döküldü. Soda gres ve asit diğer mevduat kaldırmak yardımcı olacaktır erir. köpük bağlarken maddelerin serbest: açıklık kabın ağzı sıkıca kapatıldı kapanmalıdır. 1.5 sonrası - 2 saat su çıkışı kontrol etmek mümkündür.

eşit miktarda Karbonat, sodyum klorür ile karıştırılabilir. 8 saat kadar bir tüp içinde kalan kaynar su ile dolu gibi bir kompozisyon. 1: tartar, soda, kaya ve tuz içindeki bir 4 oranında bulunmaktadır karıştırılır halinde 4. taş 100 g - diğer terkip maddeleri, 400 gr. drene yeterince hazırlanan maddenin bir bardağı dolduracak. Kaynar su dökün ve sonra 1 - 3 dakika suyla yıkandı. Gerekirse işlemi tekrarlayın.

Kimyasal maddeler: alkali ve asit Å- nasıl kullanılacağı

Eğer drene soda temizlemek ve sirke yapamıyorsanız özel kimyasallar kullanmak zorunda. Toz, granül, jel formundaki bileşimleri kullanıma hazır satın alınabilir. asit ya da alkali - bir parçası olarak. Alkali maddeler yağ ile başa çıkmak için daha iyi edebiliyoruz. Bir alkali prochistitkanalizatsionnuyu trubuna mutfak, kirlenmiş yağ olabilir. çözünmemiş formda Dökme aracı lavabo içine doldurulur, sıvı deliği içine dökülür. uzak lavabo tıkanması durumunda, bir jel veya bir sıvı kullanmak en iyisidir. sifon çıkışında bir tıkanıklığı için, bir toz veya granüller kullanmak mümkündür. Her üretici reaksiyon için gerekli süreyi belirtir. Tercihen boru değil perederzhivat çözelti - agresif çözelti duvarına zarar verebilir. Reaksiyon boşaltma işleminin tamamlanmasından sonra, su ile iyice yıkanmıştır.

Endüstriyel tıkanmış başa gelir

tuvalette temiz plastik kanalizasyon boruları, banyo, güçlü bir tıkanma ile döküm borular? Su sediment ve deterjan kalıntıları ile daha iyi bir asit baş. Konsantre jel maddeler, saç, iplik, kağıt öbekler eriyebilir. Tehlikeli buharlaşma - dökmeden önce fonları eldiven giyin ve odada pencere açmak gerekir. Deri ile temastan kaçının. 5 dakika, diğer - - Bazı konsantreleri 2 sonra su ile durulanmalıdır birkaç saat bekletin: talimatlarına göre reaksiyon süresini durmak emin olun.

Mekanik temizleme piston ↑

Manuel ve mekanik: Pistonun iki tipi vardır. tuvalet arkasında kanalizasyon borusu içinde tıkanıklığı - Kanalizasyon temizleme için Manuel mekanik aracılığıyla batar.

Klasik el cihazı

Tıkanma temizleme piston soda boru ile tedavisiyle kombine edilebilir. Boşaltma deliği kauçuk bardak altında ortalanır emin lavaboda bir piston contası. Vazelin yağı - kenar çalışma daha iyi oturması için kırpıntı kalın herhangi bir yol arzu edilir önce. pompalanan hava hareketi, keskin olmalıdır - tüp içinde bir yumru ayrılması basıncında keskin bir artış meydana gelir.

lavaboda su varlığı - bir ön

Önemli! kabuk içinde sıvı seviyesinin izlenmesi için piston ihtiyacı çalışırken: su tamamen lastik kabın yüksekliği kapsamalıdır.

Çok daha kolay uzatılmış sap tüp içinde ek bir vana ile teçhiz edilmiş bir mekanik piston, çalışmak için. teleskopik sapı sayesinde daha fazla baskı oluşturmak mümkündür.

yumru derin ise, geleneksel bir piston tarafından üretilen basınç kuvveti, yetersiz olabilir. zor durumda temiz kanalizasyon boruları? blow-out at operasyonun bir modu ile eski elektrikli süpürge. sıkıca piston kupası sonuna kadar bağlı, bant sarma bağlantı noktasını: hortum yükseltmek zorunda. Kauçuk sıkıca drenaja preslenmiş ve bir elektrikli süpürge bulunur.

kanalizasyon kullanımı ve kablo Å- temizlik tahliye

bir ağızlık temizleme fırçası ile kablo

tıkanıklık uzak lavabodan olup olmadığını nasıl, dren unclog? memeleri ile bir kablo olmadan yapamaz. Halat - bir döndürme kolu ve keskin ucu ile esnek hortum.

o bir topak halinde durana kadar tahliye deliği ve özenle uygulanan tel ileri düzeydedir. kolu çevirmeye başlayın - bu kez substrat üzerinde bir şişlik çile eşzamanlı tıkanma sarmal ucu delmek için gözlemlenir.

heyecan verici bir ucu ile bir kablonun etki mekanizması

Kablonun tıkanmış bölümü içinden geçtikten sonra safsızlıklar ile birlikte uzaklaştırılır. Halat - tuvalet kağıdı kanalizasyon veya çile sıkışmış paçavra kurtulmak yardımcı olacak tek araç.

Video: ev ilaçları ↑ basit tıkanmasını mücadele

Test: kirlilikten boru temizliğe tabii nasıl halkın yolu

Karmaşık tıkanıklıkları ortadan kaldırmak için Profesyonel ↑

Profesyonel uygulamalar ve aletler için kimyasal konsantre araçlarla, hatta umutsuzca tıkanmış üstesinden - tesisatçılar cephanelik. Bazı cihazlar ev kullanımı için satın alınabilir.

Otomatik spiral tel, elektrik ve manyetik düzenek ↑

uzmanları tarafından kullanılan Kanal kablosu, - bir motor ve zorlu sabit izgibahkanalizatsionnoy borusunda tıkanmalara unclog otomatik ayarlama ile donatılmış bir güçlü bir makinedir.

ev kullanımı için elektrikli el halat

Usta boşaltmaya spiral matkap şeklinde bir ipucu tanıtır ve start tuşuna basar. Daha sonra, tüm işlemi otomatiktir: Makine tıkanma noktasına kablo ucunu sağlar ve rotasyon içerir. Mantar kırık ve bahşiş ile birlikte çekilir olduğunu.

spiral ile Makinası

Benzer şekilde, makine ucunda manyetik elemanlar ile donatılmış bir ip ile çalışır. Ayrıca küçük metal nesneler çeken mıknatıslar, uç kümeleri çekme küçük bir kesik vardır.

Yıkama boru basınçlı tıkanmış ↑

lağım tıkanma ortadan kaldırmak için profesyonel bir şekilde Arasında - hidrodinamik ekipmanlarla çalışıyoruz. Cihaz alanı tıkanması içine basınç altında su pompalar. akış basıncı 180 MPa olabilir.

hortumu basınçlı borunun akış

kirlilik farklı tipleri için özel püskürtme kullanılır. çalışma basıncı reguliruetsya.Znachenie büyüklüğü üretim boru malzemesinin kirlenme zorluklar vzavisimosti maruz kalmaktadır.

Yıkama kanalizasyon daire için kompakt ekipmanları

daire çalışmak için kullanılan cihazlar, çok yönlü akım enjektör enjekte donatılmış kompakt boyutları vardır. Basınç karmaşık tıkanmalar keser, ve yan uçları aynı anda duvarlarında tortu aşındırmak.

boru meme

teknik kirlenme önleyici amaçlı her türlü boru iç yüzeylerinin temizlenmesi için kullanılır. kanalizasyon boruları dökme demir evlerinde Özellikle alakalı tutan düzenli temizliği.

Önleme: Temiz boruları tutmak nasıl ↑

Değil Kanalizasyon temizleme için acil çözüm aramak için, blokajlar ortaya çıkmasını önlemek için daha iyidir. Düz, yeterince altı ayda bir işlem, yıkama, ardından özel bir sıvı, erik. mutfak kanalizasyon periyodik kaynar su ve soda işlemek için tercih edilir.

enkaz tahliye karşı korumak için ucuz yolu

Büyük parçacıklar tarafından tıkanma önleyecektir ucuz bir cihaz - Standart ağ süzün. Evye öğütücüler ile donatılmıştır. Drenaj sık tıkalı ise, usta çağırmalıdır. Belki nedeni - yanlış kurulumda. 2 yıl - apartman en azından her 1 önleyici temizlik yapmak gereklidir.

 • popüler

kendi elleriyle Isıtma, su ve kanalizasyon sistemi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 54 = 61