tuğla evler için fırın

Kendi elleriyle tuğla ev için fırın: tasarım, çizim, fotoğraf

Evde için kullanılan çoğu tuğla fırınlar, temelde aynı tasarım ve imalat teknolojisine sahip. Bu nedenle olursa olsun seçtiğiniz tuğla ev için neler fırın tipi, onun üretimi için belirli kural ve gereksinimleri karşılamalıdır. Bu aynı zamanda tuğla döşeme teknolojisi sayesinde, daha da önemlisi, yükleme sırasında kullanılan onun montaj yerine ve malzemesine uygulanır, ancak.

Bir fırın olacak yer seçme

İlk adım fırın için mekan üzerinde karar vermektir. Bu mümkün olan maksimum alanı ısıtmak için sadece böyle bir pozisyonda monte edilmelidir, saygı ve güvenlik kuralları için gereklidir.

Mertek ve baca arasında 15 cm'den daha az boşluk gözlenmelidir. Bundan başka, fırının sıcak parçalar da duvar, tavan ve başka yanıcı maddeler çıkarılmalıdır.

fırınların farklı karşılamak için mümkün olduğunca küçük mekanlar için birkaç temel düzenleri vardır. Tipik olarak, bunlardan biri ile iki veya üç odalı kavşağında yerleştirilen mümkün olduğunca oda sayısı ısı, mutfak, böylece projelerin konumu içerir tuğla evin fırın,. Bunun tek istisnası karşısındaki giriş duvarda, genellikle en büyük salon yüklenir soba, yanan edilir.

Yükleme konumu için emniyet gerekleri

Nedeniyle fırın tuğla ev özellikle onun sular için, bir temel üzerinde ayarlanır olması nedeniyle, tavan kirişleri ve yeraltı kesmek zorunda kalmamak için böyle bir şekilde yer seçmek gereklidir. Ayrı bir taban fırın evi ile tasarlanmış olsa bile, evin temeli hemen hemen her durumda gereklidir ile bağlı değildir.

Bunun bir istisnası küçük yapısal ağırlığı fırınların bazı türleri için yapılabilir. Örneğin, proje malzeme, minimum miktarda kullanılmasını içeren ev için tuğla, düşük ve geniş pişirme ocağı, yalnızca ısı yalıtım yüklenir.

döşeme kirişleri üzerine ise, iyi yüklemeden fırını önce ek ağlarla döşeme güçlendirmek. Yeraltı monolitik bir temel atılmıştır, daha sonra, isteğe bağlı olarak çöp içine almak için yeterli ek baz uygulamak ve tuğla yayılabilir.

Boru az 1.5 m daha sırttan aralıklı ve 0.5 m üzerinde olması gerekir.

yer tespit edilecek zaman, gelecekte nasıl görüneceğini daha iyi bir fikir için tuğla çevresinin katta düzenlendiği edilebilir.

Elleri katlanmış ile Tipik olarak, tuğla evin fırın, bant veya moloz temeller üzerinde yer alan ahşap evlerde kullanılan. Bu yüksek dereceli beton uygulaması gerekiyor, yoksa siperler, kurdele zabutovany tabanı için pişirmeye planlıyorsanız.

1

tuğla ev için fırın durmak bir yer belirlendikten sonra, temel gerçekleştirmek için gereklidir. Madde o dolu olacak kadar iyi güvenilirlik ve taştan bütünlüğü, hem de fırın geleceği görünümü bağlıdır. Bu nedenle, döküm taban özenle yaklaşmak gerekmektedir.

baz, genel üretim teknikleri bu esaslara göre, gelecekteki fırında daha her tarafta geniş 5 cm üzerine dökülür. Eğer iki su geçirmezlik katmanları oluşturmak için yeterli örneğin "Izospan D", gibi modern malzemelerden, kullanımı: tabanında ve temelin üzerinde kum yatağı üzerinde. keçe ve sonra çatı demir, son kat, bir çok sıvı bileşim duvar batırılmış keçeler çatı üst tabakasının üzerinde 4-6 cm yüksekliği istiflenmiş asbest ..: Başka bir şekilde su geçirmez yürütmek Keçenin Kuruduktan sonra tuğla döşenebilir.

bir tuğla ocağı döşenmesi için temel kuralları

o onarım gerektirmeden, mümkün olduğunca uzun sürer ve daha çok değişen böylece soba eklemek istiyorsanız, kullandığınız malzeme ve şekillendirme teknikleri için belirli gereksinimlere uygun olmalıdır.

Kendi elleriyle inşa Fırın tuğla ev, oldukça dengesiz vücuda ısıtılır. duvar için farklı malzemeler kullanılarak obuslavleno fırın alanında özellikle yüksek sıcaklık. az pahalı malzeme ilk etapta kullanılabilir, bu anlamlı fırın bazı bölgelerinde beri, hammaddelere kurtaracak. İkinci olarak, makul olmayan kil-kum karışımı yaklaşık fırın gövdesinin kullanılması. Böyle bir çözüm, özellikle güçlü bir ısıtma ve kurutma maruz kalmayan yerlerde duvar yıkımına neden olan, nem bulunur.

Hatta görsel belirlenebilir kalitesi, bir tuğla ödeme dikkat seçerken. İyi, kaliteli tuğla pembemsi belirti ve çan temiz bir ses farklıdır. Bu yanmamış çiğ, ama mor ısınmış tuğla gösterir - tuğla evin yığma fırınlarda için seçmeyin, turuncu-kırmızı malzemeyi (aşağıdaki resim).

çimento bazlı harçla normal kırmızı tuğla yığının ilk satır Podtopochnoy.

Fırın ve maksimum ısıtma alanlarında konvektör parçası sıradan karışık duvar fırın ve ateş kili tuğlalarından gerçekleştirilir. Bu kil, kum harç kullanır.

Ayrıca ısıtılmış fakat yüksek 200 dereceden daha olsa seramik tuğla ile çalıştırılır, ancak, çimento karışımında fırının bir parçası.

Isıtma sıcaklığı, yine geleneksel tuğla kırmızısı kullanılarak, en az 80 derece olan baca, en azından.

fırınların birkaç temel tipi vardır:

 • ısıtma, ısıtma için özel olarak tasarlanmış, bu nedenle kullanım alanı en az alır;
 • kuvvetle değil çevre havasını ısıtır, çünkü sadece bu fırın hatta yaz aylarında kullanılabilir ısıtma ocakları için tasarlanmıştır pişirme;
 • Önceki iki türde özelliklerini birleştiren Isıtma ve pişirme. En yaygın seçenek zaman bir tuğla ev (aşağıda gösterilmiştir) imalatı için fırın;
 • soba, ısıtıcı tesislerinde için değil, aynı zamanda odanın iç dekoratif bir unsur olarak değil sadece kullandı.

Isıtma veya Alman fırını

imal edilen çizimler, en basit, aşağıda minimize yapı elemanları sayesinde gösterilmektedir olan tuğla, Konut fırın işletim. Ayrıca, bu tür bir fırın en azından yakıt tüketimine yol açar.

Ana avantajlarından biri hemen hemen her odada yazmaya yeteneğidir. Bu durumda, ev için tuğla böyle bir fırın ancak, yeterince hızlı sadece 1.5-2 saat ısınıyor ve diğer fırın çeşitlerine kıyasla çok yakında soğur.

% 40 daha az - eksiklikleri arasında oldukça düşük verimlilik kaydetti. Buna ek olarak, iyice başını ezmek gerekir, şofben içerisine sıkıştırılmak. fırındaki hareket eden sıcak hava akımı, ek elemanlar sokulmasıyla ihlal edilemez olmasıdır. Bu kurum büyük miktarda, ikinci olarak, verim büyük bir azalmaya yol, ilk olarak, sonuçlanır.

"Pişirme" fırın 50 metrekarelik bir oda kadar olan, bir ev ısıtmak mümkün olmadığı anlamına gelmez. m, kolayca başa çıkabilir. ana ısı iki brülörleri ile kalın dökme demir ocak ısı bırakır Bununla birlikte, ana işlevi yine pişirme. Dökme demir, ısı transferini arttırmak için kullanılır.

Böyle bir fırın temel avantajı - canlı ateşe ek olarak, sık elektrik kesintileri vardır alanda pişirme imkanı herhangi bir yiyecek çok lezzetli bir olduğunu. Uygun montaj, örneğin ahşap ev tuğla fırın, ve sığır ve kümes hayvanları, tahıllar buharlama ve kurutma, kuru meyve yemi hazırlanması için. Buna ek olarak, fırın yapısı evinde aşırı ısı gerekli değildir yaptığında, yaz, bunu kullanmaktır.

Mutfak ocak eksikliği - kışın yüksek dereceli ısıya için kullanmak mümkün değildir. Cihazın genel boyutunu artırmak bile, bu etkinliğini güçlendirmek etmez. Bu nedenle, ideal olarak dezavantajları telafi ise, her iki tipinin avantajlarını bir araya geleneksel düzenlemesini kullanmak için bir alternatif olarak.

Kalıcı konut için en çok tercih edilen bir düzenlemesi, bu cihazların her fonksiyonu bir arada olması, kazan ısıtma fırını tuğla evi vardır. Ayrıca, bu tür fırınlar kolaylıkla en verimli sıcak konut elde edilmesi için oda yönlendirmek ve temel özelliklerinden bir dizi standart, fırında kurutma için bir niş takviye edilebilir, ve bir su tankı şezlong olabilir. Her şey seçmek ısıtma ve pişirme sobalar, tasarımına bağlıdır.

bu gibi fırınlarda ısıtma veya kullanılmış avantajları vardır, her biri, çan kanal yapısı, bir. Uzun bir süre için optimum sıcaklığı korumak için izin verir - çan tipi ise ev için tuğla Kanal fırın, üzerine ahşap, hızla odayı ısıtır. Bu nedenle, bir konut için bu iki yapıları birleştiren bir seçeneği kullanmak daha iyidir.

En yaygın - iki farklı modda kullanılabilen bir Rus soba,. Yaz aylarında, ısıtma kanalları kapalı ilave vana ve sıcak gaz hemen baca içine gider olması, pişirme işlemi için özel olarak sayesinde kullanılır. Kışın, vana sıcak oda izin açılır. Rus fırında, genellikle bir fırın ek ısı akümülatörü bir tür olan dahil.

Genellikle tuğla ev yapılmış bir fırın ek olarak tüm cihazın verimlilik kaybına neden olmadan gerçekleştirilir kapakların kullanılmasıyla Isıtılmış takılır.

Bir dezavantajı, Rus fırın nedeniyle pişirme yüzeyinin gövdesinden ayrı çıkarılması için temel olarak boyutları oldukça etkileyici.

Pişirme-fırınları ısıtılması bir başka düzenlemesi. Bu ocak girinti içinde gizli olan bir daha kompakt bir cihaz vardır. Buna ek olarak, plakanın üzerinde ayrıca çeşitli çimenler, çilek ve diğer ürünlerin kurutulması için özel bir niş içerir.

Başka nasıl tuğla evler için böyle bir fırın çağırmak için - "shvedka9raquo;. Böyle bir cihaz, diğer soba ile karşılaştırıldığında pek çok avantaja sahiptir. ısıtma kanalları fırın tuğla evin dolu olduğu için,% 60'dan fazlasını - nedeniyle yapımına cihaz en yüksek verimlilik oranına sahip. küçük boyutlarda bu tasarım 70 metrekarelik yaşam alanı kadar ısıtmak için yapabiliyor fırın benzer not kullanarak yorum.

Neredeyse duman olasılığını dışlamak ile bağlı baca yapımı özeliklerine göre, operasyonun farklı modlar kullanmak da mümkündür. Ayrıca, bu tür bir fırın hem de cihaz aynı baca kullanacağı bir şömine ile birleştirilebilir. Eğer sınır oturma odası ve mutfak bu tasarım yerleştirirseniz, çalışma odası oturma odasına rahat bir şömine gerekli tüm özellikleri ile gerçek bir fırın almak ve olacaktır.

Faydaları sobalar bile, belki de tarif etmek gerekir. Tabii ki, bu çorba ya da köfte pişirmek değil, açık canlı ateşe bir tür hatta en sıradan konut tüm görünümünü dönüşümü yapabiliyor. Buna ek olarak, o uzay ısıtma fonksiyonu ile baş edebiliyor ve şömine hızla soğuktan ısıtır.

Bu yapıda, iki fırınları - açık ve kapalı, iki modda odayı ısıtmak için izin. Sadece zaman zaman, ve çoğu durumda Kullanım şömineler normalde kapalı fırın çalışır.

Çok az yer kaplar ve biraz ağırlığa sahip olabilir tuğla ev için sağ yapıcı çözüm bu tür fırınların, böylece birlikte çoğu durumda ayrı bir vakıf yürütmek için gerektirmez. Buna ek olarak, şömine yakıt sadece odun, kömür gibi kullanılabilir yeteneğine, aynı zamanda verimliliği arttırır briket çeşitli var.

ahşap evin tuğla fırınlar Temel modelleri, özellikleri ve üretim teknikleri

Modern ısıtma teknolojilerinin geliştirilmesine rağmen, tuğla fırın Genellikle evinizi ısıtmak için kullanılır ve bu anlaşılabilir - onlar sadece vardır etkin bir şekilde evinizi ısıtmak, ancak ve rahatlık duygusu ve bir ev verecek.

Soba ısıtma yüzyıllardır tuğla odun ateşi fırınları popülerliğini kaybetmez hangi nedeniyle birçok avantajı vardır. ana avantajı - fırın koymak seramik tuğla gücünün, depolamak ve uzun süre ısıyı serbest bırakın.

Bu durumda, uzay sıcaklık ve konfor hissi veren, insan vücudu radyasyon enerjisi için yararlı tahsis edilir. Soğuk sezonunda düzenli fırın ile ancak bir doğal havalandırma itme fırınında pahasına, her zaman evde sıcak ve kurudur. bir ısı fırında, aksine, bunun nedeni temel ve baca vasıtasıyla hava ve toprak aşırı ısının saptırma oda soğur.

Rahat bir mikroklima tuğla fırın oluşturmanın yanı sıra tasarımına bağlıdır varlığı olan ek işlevler, taşıyabilir:

 • Pişirme -, kızartma, buharda pişirme pilaki ve pişirme;
 • giyim, ayakkabı, gıda ürünlerinin kurutulması;
 • uyku soba tezgahları;
 • bir fırsat açık alev zevk.

Sobalar, kombine denilen çeşitli işlevleri sağlar. bu fırınlar ısıtma pişirme şömine soba yanı sıra Rus fırın dahil olmak üzere birçok popüler temel modellerdir.

içinde soba ısıtma orada eksiklikler, bu şunlardır etkin bir şekilde silinen binayı ısıtmak için yetersizlik. Bu nedenle, geniş bir alanın evlerde genellikle ayrı veya birleşik bacaların veya ısıtma diğer türleri ile birlikte fırın ısıtılarak birkaç fırın koydu.

En popüler ve kanıtlanmış referans tasarımları yaygın soba alıcılarını kullanılır: bunlar müşterinin arzusuna boyutunu ve işlevselliğini ayarlayarak, onların küçük ayarlamalar getirmek. tüm tuğla fırın birkaç gruba ayrılabilir böylece Yine de, işlerinin prensibi, saklanır.

Video: Master Class ellerini döşeme

masif, büyük boyutlu ve geniş işlevselliği mı. Bazı durumlarda, kanadı, hem de fırının duvarlar boyunca çalışan yoğun duman kanalları kapatıp iyice ısıtın açık ateşle oluşur. Bazen Rus fırın biri ocaklı başka fırın ile donatılmış.

 • çeşitli yiyecek pişirmek - haşlanmış, kızartılmış, haşlanmış, pişmiş;
 • giysi ve ayakkabı kurutulması;
 • uyku ve dinlenme için kullanılan sıcak kanepe veya çift katlı.

Rus fırın verimliliği çok yüksek değil -% 60'a kadar, ek olarak, belli bir beceri ocağını gerektirir. Ve düzenli, sonları kaçınarak gerektiğini kışın Rus soba boğmak ve soba vücudu soğutmak. Fırın yoğunlaşma soğutulmuş toplu fırında, tuğla ve bir sonraki soğutma ve dondurma patlama ıslatır.

Yaz Rus soba doğrudan boruya damper aracılığı duman yönlendiren, "yaz" modu ile, yemek pişirmek için, düzenli veya periyodik bu kez körükleniyor. soba gövdesi ısıtılmaz.

 • çok yönlü, bir dizi sorunu çözmektedir;
 • Soğuk mevsimlerde düzenli fırın ile sıcaklık atlar bile olmadan evde bir mikroklima oluşturur;
 • Bu ev süsleyen ve ona benzersiz ulusal lezzet verir.
 • ağırlık ve boyutlarda bir çok - masif taban yapımını gerektirmektedir;
 • yüksek fiyatın yığma yapımı için malzemeler büyük miktarda;
 • Karmaşık hizmet, kendi elleriyle düzenli temizlik ve baca kanalları için ihtiyaç;
 • çok yüksek değil verimlilik.

Hollandalı fırın, - oldukça popüler tasarım ısıtma sobalar, bazen ocak ile donatılmıştır. Bu kanal tipi bir ısıtıcı - etkili ısıtma için dikey kanalları baca duvar ile donatılmıştır. içinden geçerek duman tamamen yanıklar ve ısı tuğla yayar.

Özelliği fırını Hollandka konstrüksiyonlar - küçük ayak izi, hangi yaz sakinleri ve küçük evlerin sahipleri ile popüler hale getirmektedir. Bu durumda, fırın herhangi bir yükseklik olabilir, bu nedenle can başarıyla iki katlı ısıtmak olun. Form fırın da dikdörtgen ve dairesel bir kare arasında değişir, fakat her durumda, yükseklik genişliğinden daha önemli ölçüde daha büyüktür, bu yüzden, bir ocak Dutchwoman genellikle kolonu ile karşılaştırıldığında.

 • ; Rus sobada daha iki ila üç kat daha düşük duyduğu ihtiyaç ile tuğla ve bunun yapım maliyeti kolayca elleriyle katlanabilir çok daha düşüktür - uzay ve malzemeler üzerinde tasarruf
 • Hollandalı oldukça ince duvarlar vardır ve hızlı bir şekilde ısınır;
 • hemen tam kapasiteye getirerek, uzun aralardan sonra ısıtmak mümkündür;
 • mütevazı boyutlarda "Hollandalı" 70 metrekareye kadar bir alana sahip evlerini ısıtabilir.

Ancak, bazı dezavantajları vardır:

 • Onun verimliliği düşüktür - yaklaşık% 40;
 • Optimum modu - Bozulması olan "Dutchwoman" de denir Tuğla Fırın uzun yanma;
 • Temizleme fırın kül ve kurum düzenli olmalıdır ve iyi çekiş sağlanması için;
 • fırın kapağını kapatmasına değilse, soba anında soğur, bu nedenle ocağın dikkat ve beceri gerektirir.

Fırında İsveçli böylece verimliliği kompakt bir boyutta çok daha yüksektir, "Dutch" ile karşılaştırıldığında evrensel bir tasarıma sahiptir. Standart İsveçli fonksiyonlu olduğunu ve ocak ve fırın ve kurutma giysi ve ayakkabı için iki niş vardır ve bazı ustalar "İsveçli" şömine ya soba tezgah tamamlayacak.

fırının kemer altında baca gazları bir yakma - Bu ocak prensibi çan soba uygulanan bir kanal tipi vardır. fırın ısıtma ile başa çıkamaz büyük bir evde, "İsveçli" ile etkili iki komşu oda, genellikle mutfak ve banyo ısıtır.

 • hızlı ısıtma;
 • yakıtın verimli bir yanma;
 • özel kanal tasarımı zeminler sıcak böylece, sen Fırının alt kısmını ısıtmak için izin verir;
 • fırsat çeşitli yemekler pişirmek için;
 • niş üst bulunan sebze, meyve ve çilek kurumaya yanı sıra gıda ısınmak için uygundur;
 • bunları giysiler, ayakkabılar kurutulması mümkün olduğu;
 • ev içi kullanım için fırın, ısı değiştiriciye istenen ve ısıtma suyu eğer entegre edilebilir.
 • inşaat maliyetini artırır ateş kili tuğlalarından kullanmak için gerekli olan, aşırı ısıtılmış elemanları harcı;
 • soba altından yoluyla ısı kaybını önlemek için, iyi bir ısı yalıtımı yapmak gerekir;
 • soğuk ıslak ocak ateşleme duvar kademeli bir yıkıma neden olarak fırın, soğuk kış aylarında tamamen soğuması için tavsiye edilmez.

Fotoğraf: çan tipi fırın

çan tipi fırın - en modern gelişmelerden biri. Onların farkı - her taraftan eşit ısınması ve uzun süre ısıyı tutma yeteneği. Kanal sobalar, bir çan veya kubbe bir sarma dar kanallar farklı olarak, bunlar, katı parçacıklar ve baca daralması sedimantasyonu daha az yatkın olması anlamına gelmektedir.

Onların çalışma prensibi fırından duman soğutma ısıtılarak, duvarlar boyunca aşağı iner, ardından kadar ertelenir başlık altında yükselir olmasıdır. soba duman yavaş yavaş soğur kapaklar kaskadını sahip olabilir, bu nedenle bu tür fırınların verimi çok yüksektir.

Avantajları çan fırınları:

 • Basit bir yapı ve, düşük fiyat döşenmesi için gerekli malzeme küçük bir miktar;
 • hızla tüm bitişik odalar ısıtır ise soba, soğuk durumdan bastırmak edilebilir;
 • Eğer vanayı kapatmak için unutursam, fırın nedeniyle ters itme önlenmesi sözde gaz damper, "Hollandalı" olarak soğur;
 • arzu edildiği takdirde, pişirme yüzeyi ve ısı eşanjörü donatılması mümkündür;
 • Bu fırın bile başlayanlar ayarlayıcı yaptığı silah bırakma olabilir.

Eksiklikleri bu fırın pratikte yoksun, bu nedenle yaz sakinleri ve ülke evlerin sahipleri ile çok popülerdir.

tuğla sürekli yanmasını fırın - bu mümkün mü?

soba ısıtma ile karşı karşıya Herhangi ev sahibi, ocaklar ocakta geçen süreyi de dahil işçilik maliyetlerini azaltmak için çalışıyor. Bu nedenle, birçok olasılığı ilgilenen Sürekli yanma modu ile bir tuğla fırın katlanmış.

Ancak, bu imkansız çeşitli nedenlerden dolayı. metal endüstri fırınları uygulanan uzun yanma modunda olduğu bir duman büyük miktarda karbon monoksit ihtiva eden yavaş yanan ahşap varsayar. Uzun bir yanma modunda sahip endüstriyel fırın atık oda giremez sayede, fırın kapatılır.

Bundan başka, yavaş yanan yangın ağaç sağlamak için, firma hava akışını sınırlandırmak için gereklidir. Tuğla sobalar kül çukur kaplama yapılabilir, ancak bu rahatsızlık hava akışını düzenler.

Kısmen uzatılmış yanma modu "Hollandalı" ve Rus sobada uygulanabilir. Ancak bu yöntemin verimliliği güvenmek uzun süre ısıyı muhafaza sağlayan bir tuğla fırın tasarımı, seçin veya uzun yanma süresi ile bir metal ocak almak daha iyidir, gerekli değildir - kendi fiyat tuğla desen daha düşüktür ve verimliliği neredeyse kendinden aşağı değildir.

tuğladan yapılmış olan silah fırın bırakmaya karar verdikten sonra ilk adım, ihtiyaçlarını karşılayan tasarım seçmek bir diyagram ve poryadovkoy-döşeme açıklamasını bulmaktır, o zaman malzeme ve satın alınan bileşenler satın hazırız. Tuğla yığma soba çalışmalarının temel yöntemler hakkında bilgi gerektirir.

 • Tuğla fırın, boyutları her iki tarafta 100-150 mm fırın ocağın boyutlarını aşan bir temel gerekmektedir. Bu, beton malzemeden yapılmış olabilir ve beton bloklar ya da moloz oluşmaktadır. uyulmalıdır temel gereksinimi - ocak altında temeli, evin temeli olan sert bir bağlantı olmamalıdır, aksi takdirde zemin mevsimsel kaymalar fırın veya tüp zarar verebilir.
 • Kendi elleriyle Duvar fırın, kiremit kırmızısı şişman seramik ve refrakter ateş kili, sarı renkten iki tür. En dirençli tuğla ısıtılmış yüzey koydu için - fırın, duman kanalları, kil şamot göre refrakter harç kullanılması. Bu malzemelerin fiyatı geleneksel tuğla, bu nedenle sadece çok ihtiyaç duyulduğu yerde kullanılan fireclay daha yüksektir. Seramik tuğla bir fırın içinden fırın ve bir baca gerekli çözeltinin tüm diğer elemanları yatırılmış veya ateşe dayanıklı bir çimento içeren kırmızı kil bileşimi satın.
 • Satın alınan elemanlar - ızgara, kapı, damperler ve ocak - şemasına uygun olarak koydu. Kapı en az 30-40 cm'lik bir çelik tavlanmış tel uzunluğu ile güvence. Bir ucu havanda tuğlalar arasında sabitlenir kapı çerçevesi içinde bu amaç ve diğer amaçlara yönelik deliğe sokulur. Plaka ve tuğla seçilen yuvalara duvar önceki satırda ızgarayı koydu. tuğlanın, farklı termal genleşme telafi ve dökme demir asbest bez veya kablosu kullanılabilir için.
 • Baca tuğla fırında çoğunlukla tuğla da faaliyet göstermesine, ancak aynı zamanda endüstriyel üretiminde seramik blok baca kullanılabilir. Karbonik asit ihtiva eden yoğunlaşma için uzun ömürlü, yüksek direnç ile karakterize edilir, sabit bir taslak tıkalı değildir oluşturur.
 • Fırının estetik görünüş kazandırdığından için bitirme taşlar, klinker karolar oblitsevat olabilir. Böyle bir fırın fiyatı biraz daha yüksek olmasına rağmen Finish, fırın sadece güzel bir görünüm verir, ama aynı zamanda su ve toz zararlı etkilerinden korur ve, kullanım ömrü önemli ölçüde artar.

Video: Kendi elleriyle kagir fırın

fırın ve yüksek kaliteli duvar doğru tasarım seçimi - uzun ve güvenli çalışma için anahtar. Tuğla süslemeleri, ellerini katlanmış, herhangi bir ev soba edecek odun yanan, dahası, ısıtma bu yöntem güvenilir ve konfor ve olumlu sıcaklık koşulları oluşturmak için izin verir.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

Bu siteyi kullanarak, dosyanın bu tür bakımından tebliğ uyarınca çerez kullanılmasını kabul edersiniz. Eğer biz bu tür bir dosya kullanmak olduğu gerçeğini kabul etmiyorsanız, düzgün web tarayıcınızın ayarlarını veya siteyi kullanmanız gerekir.

döşenmesi için fotoğraf ve talimatları ile Fırın tuğla ev

Hatta ısıtma sistemi hakkında dikkatlice düşünmek gerekir gelecekteki evin proje oluşturma aşamasında. Ortak bir seçim, geçmişte ve şimdiki hem de ev, fotoğraf için tuğla fırın hangi Bu makalede görebilirsiniz.

fırın tek başına tuğla Lay zordur. eserler soba yapımcısı fiyatı kategorisini inceledikten sonra, ülke evlerin birçok sahipleri kendi başlarına her şeyi yapmayı tercih ederler.

Madde Evinizde ne kadar zaman incelemeler panoda tasarım bağlıdır. Tuğla Fırın evde veya yazlık bir sabit varlığını belirlemek için avantajlıdır.

tuğla evler için fırınlarda çeşitli

Bu malzemenin Fırınlar üç tipe ayrılır:

 • Isıtma fırını - tek kişilik oda için bir ısıtma cihazı olarak kullanılır. Bütün odaları ısıtmak için bir soba barındıracak küçük boyutları sayesinde mümkün. Fırının bir dezavantajı, su ısıtmak ya da pişirme, yiyeceğin imkansız olmasıdır;
 • Ocak pişirme ve mantar ve meyveleri kurutmak için kullanılır. Nedeniyle bu cihazlar yaz aylarında ülkede kullanımlarına düşük ısı transferini sahip olmasından. Bu ocağın olumsuz enerji verimliliğinin küçük harcama ile büyük;
 • Kombine fırın yukarıdaki iki tip fonksiyonlarını birleştirir;
 • Spesifik - cihazın fırın farklı özellikleri, söz konusu ısıtıcılar veya Tandır (oryantal mutfak pişirme fırını) içerir.

Tatilciler çoğunlukla fırın pişirme ve kombinasyonu seçilmiş, ancak alev yanışını izlemek isterseniz, size duvarcılık şömine düşünmek öneriyoruz.

Önemli! Şömine radyasyonla ısı kaybeder. Biz çıra hemen sonra ısıyı hissediyorum. akışında sabit bir sıcaklıkta tutmak için rendeleyin zordur.

fırın tasarımına bağlı olarak klasik Rus ve Hollandalı kadın İsveçli ayrılmıştır. Ayrıca fırından evler için tuğla blokları forma göre sınıflandırılabilir:

Gelecekteki bir soba verecektir Ne kadar ısı, onun duvarları genişliğine bağlıdır, şunlardır:

dış yüzeyler maruz kaldığı ile fırın kaplı sonra, o lüks ve çekici bir verir. Son İşlem dört ana tipe ayrılır:

 • "Çözülünce altında" Tuğla;
 • sıva;
 • özel fırın karo veya kaplama karoları;
 • Kaplanmış Metal.

sorumlu seçimler ve yığma baca olarak kabul önlemlerden biri. Aşağıdaki tipi vardır:

 • Zıt veya olacak ve böylece;
 • Farklı kanallardan ile;
 • bir veya daha fazla döner ile;
 • Bir kanal eksikliği;
 • Aşağıda ısınma ile.

, Farklı maksimum yangın güvenliği duman ve yazlık rahat bir atmosfer yaratmak değil, kalite sıcak oda - Modern tuğla fırınlar aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir.

Nasıl bir fırın tuğla ev seçmek için

bir tuğla fırın seçimi o gerçekleştirmelidir ev işlevlerine karar vermelidir. aşağıdaki ölçütleri kayda değerdir pişirme panelin varlığında ek olarak:

 • Kullanım, bir ısıtma cihazı olarak fırın içinde kabul edilirse, bu ekonomik olmalıdır;
 • Biz soba kendiniz yaymaya karar verdi - tasarım, bu zorlanmadan sonraki kuruluma ilgileneceğiz basit bir form olduğundan emin olun;
 • Fırın, bir su devresine sahip olmalıdır;

ülke evlerin çoğu sahipleri oda özel bir tasarıma vermek dekoratif fırın yüklemeyi tercih. kullanım kolaylığı; bu durumda, en iyi seçenek klasik soba Rus olurdu.

Önemli! tuğla evler için bir fırın seçimi profesyonel stovemaker olmalıdır. O, en iyi seçenek seçmenize yardımcı kullanmak ve nasıl duvar işi ne malzeme söyleyecektir.

yazlık için bir tuğla fırın Bina

fırın tasarımının hesaplamaları gerçekleştirmek için kullanılan malzemenin çeşitli türleri M-250, M-150 seramik katı ve ateş tuğlası, marka. Biz uzun bir süre bir kalite var ve sürer sonunda soba için, tuğla seçimine sorumlu bir yaklaşım gerekir. cips olmamalıdır, malzeme, duvarcılık bloğunun bütünlüğü dikkat edin. dile getirilmeye yankı - tuğla gücü ve kalitesi çekiçle vurarak kontrol edilebilir.

fırın tasarımı yapılmıştır:

 • Baz. Bina destekten bir mesafede inşa edilen. Ayrıca dökme asfaltı kullanımı ile, çatı kaplama malzemesi tabakaları bir çift yapılmalıdır yalıtım ilk satırı döşeme önce;
 • Firebox. şamot tuğla koydu, yüksek mukavemete sahiptir ve yüksek sıcaklıklara dayanabilen;
 • Dymooborotov. seramik tuğlalardan örülmüş;
 • Baca.

Önemli! Yüksek sıcaklıkta boyutunu artırmak için metali - fırındaki metal nesnelerden aralık ile monte edilmiştir.

önemli şeylerden biri şu kriterlere göre ihtiyaç doğru seçim yapmak tesislerinde fırın ayarlamaktır:

ısıtmalı olması gerekiyordu ne kadar boşluk;; binanın alanı nedir tipi ve opsiyon varsayılır fırın egzoz gazının işlevselliği, yangın güvenlik seviyesi.

evde ısıtılmış fırın odasının üniform ısıtılmasını sağlar.

Onu gelecekteki binanın kalitesi, güç ve dayanıklılık bağlıdır ana nokta, doğru imi ilk seridir. İkinci sıradaki döşenmesi sırasında kül kapı belirlemelidir. Bir sonraki diğerleri ¾ bir boyuta sahip olan bir malzeme çalışan bir dizi ve kül imalat sağlar.

kül oluşturma dördüncü satır biter ve pyatogogo ateşe dayanıklı tuğla için özel bir çözelti kullanılarak duvarda ilâ on beşinci. Ayrıca beşinci satırda ızgara için rampa yapılır.

fırın kapısı için bir tuğla 8 saflarına 6., bu dikkatle promazhte duvar özel karışımından serilir.

yanma odasının duvarları kendi özel ilgi açık döşeme, onikinci satırlara dokuzuncu oluşturulur.

On üçüncü ve on beşinci serinin üzerinde yanma odasının oluşumunu gerçekleştirdi. 18 inci sayıda iç çatı konvektör için sağlanmıştır. 20 serisine duvarlar kesinlikle pürüzsüz olmalıdır.

Fotoğrafın öneri size tuğladan yapılmış bir fırın koymak veya başka poryadovkoy bulmak mümkün olacak.

Boru duman seramik tuğla ya da metal levhalardan yayılır. Farklı aksesuar gereken bir tuğla fırın fırın inşaatı sırasında, özel mağazalarda satın alınır.

fırının yapı için ahşap veya metal köşeleri kaburgalar kullanılarak düzgün gerçekleştirilmiştir. malzeme çatlak ve cips olmadan, düzgün, pürüzsüz olması gerektiğini unutmayın. İlk kez fırın koyarsanız, günde tuğla 25 bloktan yayılmış edilmemelidir.

tuğla, ahşap yakma veya kömürün Fırın Konut birkaç saat içinde ısıtma, sonra 20 saat boyunca ısı veren içerir.

Ne yakıt olarak kullanmak üzere

yakıt farklı türde bir tuğla fırın eritmek ve kullanmak için özel kurallar vardır:

Bu kesinlikle bir ev fırın atık ve enkaz içinde elden çıkarma yasaktır, bu verimliliğinde düşüşe neden olabilir, ev için tuğla fırınları ahşap ve kömür için çalışmaktadır. Modern uzmanlar ve fırın davanın uzmanları sadece ısıtma için cihaz kombine koymak ve gerçek bilenler yakacak ile soba stoked.

Hangi yakıt Her sahibinin ev aralığı için tercih, ancak ısıtma ahşap takozlar odalarınızda rahatlama ve konfor özel bir atmosfer sağlamak dikkati çekiyor etmek.

ev için bir tuğla fırın tarafından sahip ana pozitif kalite onun ısı kapasitesidir. Doğru tasarım konuma sahip bir 4 oda kolayca sıcak yapabilirsiniz. Aynı derecede önemli bir avantajı, özellikle de, şu anda takdir ısıtma cihazının, mutlak çevre dostu olan.

Tuğla fırını dikkatli bakım ve titiz çalışmasını gerektirmez. Onların yardımı ile tesislerde eşsiz bir mikroklima oluşturdu ve dekoratif tasarıma eklendi.

Modern evler size ev için tuğla fırın sayısız fotoğraf hakkında bilgi almak aşağıda, oturma odasında ya da mutfakta fırını yüklemeye karar verdi.

fırın tuğla verimlilik katsayısı% 75'e kadar çıkabilir. Onların fırınların verimliliğini yükselterek bazı yöntemlerin yardımıyla:

 • Baca kanalı kaynağı ısı eşanjörü;
 • Özel su devresi yükleme;
 • yakıt Boyut haznesi küçük olması.

Yukarıdaki yöntem de fırın verimliliğini arttırmak ve uzun süre sıcak tutacak izin verir.

Eğer kendi başlarına bir tuğla fırın ortaya koymak karar verirseniz, konuyla ilgili literatürün mümkün olduğunca öğrenmek emin olun. Poryadovok sayıda internette uzman sitelerinde bulunabilir. Nihai fırın bitirme hakkında makaleler okuyun, sizin iç için uygun seçeneği seçmek için izin verecektir. Aşağıda, öneriler ve profesyoneller soba iş tavsiyeler var:

Parça kaynak kalınlığı, dikkatli bir şekilde ligasyon sütür gözetilmelidir bir tuğla fırın montajı sırasında fazla çözeltiden iç kanal kaldırılacak, elmas şartları ile taşlama kullanmalıdır tuğla Kesme su içinde ıslak çalışma blok başlamadan önce.

Düzgün ev için tuğla fırın kaplı, çeşitli tasarımlar ve metnin sonunda görebilirsiniz açılarda onun fotoğrafları, ev gerçek bir dekorasyon olacaktır. Onların yeteneklerine güvenen değilseniz, en iyi seçenek özel bir firmaya başvurmak olacaktır.

şeyler gibi mi? Arkadaşlarınızla paylaşın.

Hesap
Sorular ve Cevaplar

Kopyalama ve sadece bu siteye aktif link ile izin tırnaklama.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + = 14