TV için tavan montaj aparatı

TV için tavan braketi: tipler, kurulum

Bir TV seçerken alıcı, imajının, işlevselliğinin ve yapı kalitesinin özelliklerine dikkat ediyor; bu doğru. Ekipmanları belirli koşullar altında kurma ihtimali çok sık göz önüne alınmaz. Temel yapılandırma, genellikle yükleme yapılandırmalarının genişliğini bozmaz; ileride kurulum sırasında sorunlara neden olabilir. Durumdan bir çıkış, ekran için en avantajlı konuma olanak tanıyan TV için bir tavan braketi olabilir. Bu tür teçhizat, yalnızca sabitleme için farklı parametreler sağlayan küçük bir diyagonal olan modeller için uygundur.

Köşeli parantezlerin temel özellikleri

Bu tür cihazların teknik göstergeleri, belirli bir modelle kombinasyon olasılığını doğrudan belirler - kural olarak, bu, sıvı kristal ve LED matrisli bir tekniktir. Örneğin, TV için bir tavan braketinin kullanımda dayanabileceği yük dikkate alınması önemlidir. Standart 60 kg'lık bir kütle, ancak bu değerden sapmalar da var. Dolayısıyla, mini ekranlar için menteşelerle yüksek mukavemetli ve ağır tasarımlar geliştirmek mantıklı değil. Örneğin 19 inç ekran için kullanılan cihazlar yaklaşık 50 kg dayanabilir.

Cihazın parametrelerinin aynı zamanda kendi değerleri vardır. Montaj platformunun boyutu 20x20 cm olabilir Bu, zaten 32 inçlik TV modelini düzeltmek için yeterlidir. Başlangıç ​​seviyesinde, 5x2 cm ebatlı braketin boyutu daha düşük bir taşıma kapasitesine sahiptir, bu nedenle bu tür aksesuarlar küçük ekranlar için önerilir.

Tavan sabitleme ünitelerinin ana sınıflandırması, döner ve sabit, yani durağan modellere ayrılmayı sağlar. En işlevsel yapılar, kullanıcıya, montaj noktasının konumunu değiştirmeden ekranı farklı yönlerde yönlendirmesine izin verdiği için birinci türdür. Standart versiyonlarda, eğik braket tek kademeli bir menteşe sistemine sahiptir ve bu da TV'nin konumunun değiştirilme olasılığına neden olur. Daha karmaşık tasarımlarda, dönme mekanizmalarına sahip birkaç diz kabul edilir. Bu tür tasarımlar, hem yatay açı hem de dikey ayarlama için uygundur. Ancak, bu bağlantı elemanlarının güvenilirliğinin, menteşe mekanizmaları bulunmayan dönmeyen analoglara göre çok daha düşük olduğunu hesaba katmak önemlidir.

Durağan kurulumların TV'nin konumunu tamamen ayarlayamadığı söylenemez, ancak önemli ölçüde sınırlıdır. Döner modeller, çalışma sırasında konumu değiştirmek üzere tasarlandıysa, sabit tip TV için tavan bağlantı parçası yalnızca ekranın temel konumunu ayarlama olanağı sağlar. Bu tür sistemler daha avantajlıdır; çünkü bakımları daha ucuz ve daha kolaydır.

televizyon bağlantı elemanları son modellerinin İşlevselliği ve kapsamlı donanım aksesuarları düzeni dahil olan ihtiyacı ortadan kaldırır, aynı zamanda yeni bir seçenek bazı durumlarda gerekli olabilir. Özellikle, temel olarak TV setleri için tavan desteği nadiren yapısal elemanlar için teknik ve flanşlar maskeleme gizlenmiş kablo kablo elemanları içerir. Ayrıca, yüksek duvarlarla veya görüntüleme uzaydan büyük bir mesafe bir odada planlanan yükleme, uzantı için temin etmek gereksiz olmayacaktır eğer. Bunlar, kilidin işlevsel bölümlerini genişleten aksesuarlar.

1

Ana kablo bağlantısına ek olarak tavana montajlı monitörler ayrı oynatıcılarla takviye edilmiştir. Bu kombinasyonun kolay bir şekilde düzenlenmesi için, TV için, video rafları için özel raflar ve kaset blokları da dahil olmak üzere tavana monte etmek mümkündür.

Tavan köşebentlerinin artıları ve eksileri

Bu tür tasarımları duvar ve klasik masaüstü analoglarıyla karşılaştırırsanız, çok fazla kusur vardır. Her şeyden önce, tavan üzerindeki çok yer görüntüleme açısından rahatsız. Multimedya ekipmanı imalatçıları hala ekranları göz hizasına yerleştirmenizi önerir. Bununla birlikte, durum, TV için çok fonksiyonlu bir ayraç kaydedebilir ve dönme mekanizması en iyi şekilde görüntüleme seviyesini ayarlar. Ayrıca, eksillerin arasında kurulum ve ayarlama faaliyetlerinde yaşanan güçlükler dikkat çekiyor. Fakat böyle bir kararın avantajları vardır. Örneğin, yerden tasarruf açısından, bu en uygun seçenektir - tüm iletişim unsurları ve destek parçası operasyonda karışmaz yanı sıra kolay gözlerden gizlemek için.

Montaj faaliyetleri iki aşamayı içerir. Öncelikle, TV'nin montaj alanının parametreleriyle uyumluluğunu değerlendirmelisiniz. Genellikle hem monitörler hem de parantezler Vesa standardını kullanır, ancak başka sistemler de vardır - asıl önemli olan fiksasyonun genel yapılandırmada yapılmasıdır. Sonra, yapının tavana direkt kurulumuyla devam edebilirsiniz. Yüzey geleneksel betonla temsil edilirse, sorun olmayacaktır - kurulum, bir delici ve kitte bulunan bir dizi donanım yardımıyla gerçekleşir. TV için tavan braketinin alçı levhaya dayalı askıdaki bir yapıya monte edilmesi çok daha zordur. Kırılgan paneller taşıyıcı platformun görevleri için kullanılamaz. Bir güç çerçevesi olarak, süspansiyon sisteminin kurulumunda yer alan metal profiller kullanılmalıdır.

Gerekirse, çerçevenin içine ve yapının güvenilirliğini artıracak ek elemanlar ekleyebilirsiniz. Alternatif olarak, uzmanlar dağıtım plakalarının kullanılmasını önerir. Bu, bir bakıma, tavan alanının ağırlığını koymayı planlıyorsanız, yüzeye yüklerin eşit dağılmasını sağlayan bir adaptördür.

En iyi model nasıl seçilir?

Küçük boyutlu ve hafif ekranları sabitlemek için maliyeti 3 bin ruble'yi aşmayan sabit modeller oldukça uygundur. Bu türden niteliksel sistemler, benzer ürünlerin üreticileri arasında bulunur. Kurulum bakış açısından bir problemde planlanan, site 5 ila 8 bin arasında değişmektedir fiyat olan, salıncak kolu tavan rehberlik etmelidir. o dahil etmek ihtiyacını hesaplamak için başlangıçta gerekli yüzden, ekipman artar genişlemesi ve fikstür maliyetle söylemeliyim Bu veya sistemdeki bu seçenek. Artan işlevselliği, tabii ki, sistemin performans yetenekleri faydalıdır, ama odada kullanılabilir alanı aşırı yükleme riski olmadığından bu ergonomi üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir.

Modern televizyon ekipmanı için özel parantez kullanma kolaylığı, tüketicinin tesis içinde yerden tasarruf etme arzusuyla belirlenir. Mutfakta arka planda küçük bir LCD ekran kullanıldığında bir örnek yaygın. Böyle bir fikri uygulamak için, TV için, dönme mekanizması rahat bir görüş açısı sağlayan dirseği uygulamanız yeterlidir. Ve bu kurulum şemasındaki tavan modelleri en avantajlı görünüyor. Aynı masaüstü modellerinin aksine, ev hanımı işlevsel alanına pratik olarak müdahale etmezler. Öte yandan, ekranın yüksekliğini ayarlama konusunda zorluklar yaşanabilir. Bu nüanslar ayrıca dirseğin kendisini ve kurulum metodunu seçerken de dikkate alınmalıdır.

TV'yi tavana monte etmek: kurulum nüansları

Bir apartmanın veya kır evinin yenilenmesi giderek ilginç, standart dışı çözümlerle doludur. Çözümlerin birçoğu yerden tasarruf etmek isteğiyle belirlenir. Bu, mobilya yerleştirmenin yanı sıra çeşitli tekniklerle ilgilidir. Televizyonun, uzman çağırmadan bağımsız tavana nasıl sabitlendiğini düşünün.

Tavan sabitleme avantajları

Oda yerden tasarruf etmeye karar verdiniz ve bunun için kendi elinizle TV için tavan braketini takmanız gerekiyor. Öncelikle, böyle bir kurulumun ne gibi avantajlar sağlayacağını bilmek gerekiyor:

 • teller asma tavan tasarımı altında gizlenebilir;
 • televizyon alıcısının alışılmadık konumu odayı bölgelere ayırmak için kullanılabilir;
 • duvar ve tavan duvarlarına ihtiyacınız yok.

TV'ye tavan montajı, duvarlara herhangi bir sınırlama getirilmediği küçük stüdyo dairelerinde harika görünüyor.

Parantezlerin çoğunun tasarımı, kolaylık sağlamak için TV'nin herhangi bir yönde döndürülebilmesidir.

TV için bir tavan askısı seçmek için aşağıdaki noktalara odaklanmanız gerekir:

 1. Televizyon alıcısının ağırlığı ve köşegen şekli;
 2. yükseklik ve tavan malzemesi;
 3. Tavanı yapıyı kurduktan sonra odanın etrafında dolaşırken rahatlık.

Tavan yüzeyinde asılı veya gerilmiş kaplamalar yoksa, braketin montajı zor değildir.

Ancak, oda oldukça karmaşık, asma tavan çeşitli düzeylerde olduğunda başka bir mesele.

Seçerken aşağıdaki özelliklere dikkat edin:

 • Modelleri sadece çelikten veya alüminyumdan seçin. Plastik tutturuculu parantezler kısa ömürlü ve güvensizdir;
 • satın alırken çalışma garanti süresinin uygunluğunu ve bir güvenlik sertifikasını kontrol edin.

Parantezlere uzaktan kumandayla dikkat edin.

Tavan askı çeşitleri

TV'yi tavana tutturmadan önce parantezin çeşitli tasarımları hakkında bir fikriniz olmalıdır. Çeşitli TV modellerini sabitleme modelleri satışa sunuldu.

Tavan tipi ayraçlar, herhangi bir sorun yaşatmadan odanın etrafında dolaşmanızı, TV'yi uygun yere döndürmenizi ve eğmenizi sağlar.

İşletmelerde daha güçlü, özel kollar kullanılır. Yapılar binadaki yüksek neme dayanıklıdır ve ağır yüklere dayanabilir.

TV için tavan süspansiyonu aşağıdaki türdedir:

Tavan braketini kendi ellerinizle birlikte takarken, mevcut tavan kapağının durumunu göz önünde bulundurmalısınız. Tavan somut veya ahşaptan yapılmışsa delikler bir delici ile delinip dübel yerleştirin, ardından tutacağı vidalarla sabitleyin.

Eğer yüklediğinizde gergi tavan kaplaması çok daha karmaşıktır. tutturulmasını önce tavan kaplamaları kısmen sökülmesi gerçekleştirmek zorunda kalacaktır. Daha sonra gömülü bir üst üste binme tutucu ile bağlantı için monte edilebilir. Kapak delikler takviyeli metal halkalar germe üzerinde. Onların sayesinde çıtayı.

alçıpan üzerine TV'niz için braket takmak için şu noktalara dikkat edilmelidir:

 • dübeller kelebek bağlanması için yeterli bir 5 kg, kütleli televizyon alıcısı;
 • bir metal çerçeve süspansiyon yapısına sabitlenmesi halinde ağır birimi yerleştirilebilir.

mükemmel matkabın çapı karşılanması gereken delik dikkatli olun. Sabitleme elemanları rahatça oturmalıdır ve dönmez.

Arzu edilen, televizyon tavan önce gergi tavan kaplama yerleştirilmeden gerçekleştirildi monte. Eğer teller gizlemek için bile kısmi söküm yapmak istemiyorsanız, kartonpiyer yapılmış dekoratif bir kutu yapmak mümkündür.

tutucu ayrı olarak satın almak için Bazı uzmanlar bileşenleri önerilir. Böylece sonrası istenilen renk ve boyut bulmak daha kolaydır.

Ben menteşeli kapağı yüklemeden önce tavana TV için döner kol bağlamaya, aşağıdaki adımları izleyin:

 • Tüm gerekli teller ve toplamak eksik bunların kaplama ve zemin levhasının arasında asılı;
 • Ahşap çubuklar (entegre) bağlanma noktasında ayarlanır;
 • Alçı levha montaj tabakalar daha önce tel altından olarak serbest bırakan plançer;
 • ankraj civataları vasıtasıyla bağlanır braket.

Son adım TV seti koymak ve onu ayarlamaktır.

gerginlik kaplama TV'niz için braketi döner tavan satın tespit edildiyse, tutucu yüklerken aşağıdaki yönergeleri kullanabilirsiniz:

 1. emin olun cıvata için delikler bünyesinde sondaj, hiçbir profilleri;
 2. bu deliklerden geçirilerek vidalanan aynı çaptaki polipropilen boru kesme durdurun. Sonra tavan seviyesinde kesilmesi gerekmektedir;
 3. delinmiş boru aracılığıyla vidalı beton levha;
 4. ayar vidalar, contalar, ipliğin fazla kısmını çıkarılır;
 5. Şimdi telleri getir.

monte tavana sabitleme, TV'yi kurmak için gereklidir.

Bir beton yüzeyi üzerine montaj

betona tavan asansör tv kolay yolu takın. Aşağıdaki önlemler yükleme yapmak gerekir:

 1. mark fiksasyonu için puan;
 2. yemek bağlantı cıvataları çap ve uzunluğa gerekli;
 3. Matkap deliği derinliği bağlantı elemanları, daha sonra çapı - kalınlığında;
 4. fındık tutturmak;
 5. somun fazladan iplik mevcuttur, bu kesilmiş olmalıdır;
 6. tellerin yükleme gerçekleştirin.

Rahat bir açıyla TV takın ve istenilen yükseklikte.

halka açık yerlerde Tutucular

Televizyon sistemleri ev ve daireler sadece yüklü. tren istasyonları, ofisler, çeşitli salonlar: Tavan Asansör Televizyon halka açık yerlerde çeşitli için kullanılmaktadır.

insanların çok sayıda rahat izleme için farklı TV özel teleskop boruları için halka açık yerlerde sahiplerine ise.

TV parantez Çeşitli modelleri mevcuttur tavan yüzeyine sabitlenir. Hareket yapıları televizyon alıcısının türüne bağlıdır:

 • CRT ile modeller için;
 • bilgisayar monitörleri için;
 • LCD ve plazma panelleri için.

Bazı tasarımlar farklılıklar şunlardır:

TV için tavan sahipleri yüklemeden yararları ısısını çıkaran hangi yeterli hava giriş çağrılabilir. Böylece doğal olarak ekipmanın uzun servis ömrüne katkıda sıcaklık, kontrollü.

Televizyonlar için modern sahipleri esnek ve kolay görüntüleme için çeşitli yollarla Cihazı döndürmek için yeteneği vardır. Monitör 180 derece döndürülebilir. Bir tutucu bile odanın ortasında konumlandırılmış olabilir ve trafik için bir engel olmayacaktır.

Sadece bir tavan parantez dezavantajlarından çağrılabilir - düşük tavanlı odalarda yüklenemez.

Düzgün sorun yoktu tavandan TV ve sahibinin ayrıca operasyon asmak için, aşağıdaki ipuçlarını deneyin:

 • tutucu yüklemeden önce hedef bölgeye verilen kablonun önceden emin olun;
 • dikkatli bir şekilde çubuk uzunluğunu hesaplamak;
 • güvenlik ve televizyona armatür tavan tüm yapısının güvenilirliğini kontrol;
 • Montaj yeri elektrik kablosunu geçmez kontrol edin;
 • o kapalı bölmelerde sahiplerini monte etmek mümkün değildir. delikleri hava besleme olmalıdır;
 • göz seviyesine destekli yüksekliğini ayarlarken;
 • Güvenli görüntüleme için, televizyon cihazı (diyagonal 32dyuyma ile) en az 2, 5 metre olması gerekmektedir;
 • Birim 25'den fazla kg ağırlığında ise, asistan almak;
 • TV bağlantısı tespit inşaatı tamamlandıktan sonra yapılır.

tutucu olarak tavan kaplamaları beton televizyon alıcısının evrensel modeli için uygun olduğunda.

iki cihaz için sahipleri yükleme

Böyle parantez içinde iki televizyon kurulumu gibi sosyal ihtiyaç Bazı bölgelerde. Böyle bir durumda yük sırasıyla tüm ayarlar çift rakamlar tarafından püskürtüldü gerekir artar.

Eğer televizyon kurulumu arasındaki mesafeye uyma ikili ihtiyacını yüklediğinizde. Bu, 400 mm veya 400 ila 200 mm, 400 olabilir.

Aynı anda iki cihaz basılı tutarsanız, yükseklik tesislerinde de ayarlanabilir tutucu tasarımı, eğim açısı. Monitörler döndürülebilir.

tavan tipleri ve yüklemesinde TV için Parantez

Televizyon tavan oturma odası ya da yatak odasında yüklü TV'nin konforlu ve modern versiyonu ile yüksek teknoloji tarzında iç iyi görünen bir ayraç olduğunu monte. Bu cihaz küçük odalarda ya otellerde odalar için özellikle önemlidir tavana veya duvara, üzerinde ekipman monte kullanılabilir. Tavan Montaj televizyon teknolojisi iç modern trendlere mükemmel çok yer kaydeder. - TV parantez çeşitleri ve kurma hakkına ilişkin daha fazla bilgi.

tavana Televizyonun tespit

Çoğu modern dairede açık plan tarzı vardır, bu yüzden tavana tv mümkün alışılmadık iç oluşturmayı kolaylaştırır monte. Bu durumda, plazma yükleyebilirsiniz - Ayrıca tavana TV alanındaki bir çok evlerde yaygın olduğu gözlemlenmiştir.

Geniş diyagonal ile Televizyon tavandan ve küçük odalarda asılı olabilir - bu şekilde, yer kazanmak ve net bir görüntü keyfine varacaksınız.

Televizyon boyut ve şekil açısından çeşitli olabilen bir özel destek ile tavana monte

tavanda TV Montaj aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 1. Tavana monte edilen TV gerginlik tavan altında tel ve kabloların maskeleme içerir, bunu düşünün.
 2. Asma tv odanın herhangi bir köşesinden resim kalitesini görmek için izin en iyi görüş açısı yansıtır.
 3. Eğer düz, açık plan varsa, o asılı parantez bakmak, hem de dönen bir mekanizmaya sahip sistemler, ardından TV döndürülebilir.

Farklı üreticilerin geniş bir yelpazede uygun modeli seçmek için her müşteriyi tanır. Ancak, önce ekleri türleri hakkında bilmeniz gereken ve kendileri için en iyi seçeneği seçmek zorunda satın alın.

tavana TV: Can

mağazasında gelen, size TV'nin en iyi modeli tavana monte seçmenize yardımcı olacak birkaç şey bilmeli.

Dikkat etmek gereklidir:

 • bir malzeme olup, tavandan;
 • oda yüksekliği;
 • TV'nin ağırlığı;
 • Çapraz ekran.

Bu verilerin tümünü bilirsem, donanım seçmek için kolay olacak, çünkü tüm parametreleri yazılı bağlantı elemanları çoğunluğunun ambalaj.

birçok insan gidiyor nereye Genellikle TV odasında tavana sabitlenir

Özellikle dikkat aşağıdaki iki parametre dikkat edilmelidir:

Sıradan bir katında levhalar bağlantı elemanları yüklemesinde sorun olmaz.

Aşağıdaki araçları donanmış TV için donanım yüklemek için:

aşağıdaki gibi işleri Stepping:

 • Montaj konumunu işaretlemek;
 • Montaj için gerekli delik açın;
 • takmak ve emniyete;
 • barda bir tel al;
 • tutucu çubuğu takın;
 • TV Vida ve teller ve kablolar ile bağlayın.

Evinizde alçıpan tavan yapılırsa, özel bağlantı elemanları, kelebekler kullanmak, bunlar güvenli alçıpan levhalar nesneleri bağlamak olanak sağlayan vidalama sırasında ortaya çıkar.

tavana TV'yi monte etmek için Parantez

braket tavan TV'nizi monte etmenizi sağlayan, oda ve dairelerde bu cihazı kullanılması tavsiye edilir. Bu sabitleme şekli çok yer kazandırır ve aynı zamanda bazı avantajları vardır. montaj aparatı kaydırma için kullanılacak ise, odanın her yerinden TV izlemek mümkün hale gelir.

Hatta büyük TV'ler dayanabilir parantez vardır

: Avantaj ve dezavantajları onları okumak, - doğru mükemmel bulmak için yapılar parantez çeşitli türleri vardır

 1. eğimli - Bu tip ama sadece dikey, TV ekranını yatırmak için izin verir. Avantajları: az yer, düşük maliyetli, kurulum kolaylığı götürür. eğim açısı bu evde TV programlarını izlemek için en iyi açısı, 25 derecedir.
 2. döner döner - görünümü, Maksimum konfor için her yerden kolay verir dikey ve yatay düzlemde, ekranı yatırmak için izin verir. Bununla birlikte, bu dirsek yapısı fiyatına yansıtılır olan karmaşıktır. Ayrıca, bu tür çok yer kaplar.
 3. sabit - Bu tip güvenle en basit ve bütçesini çağrılabilir, bu fazla yer almaz, ancak en güvenilir ve dayanıklıdır. Bu imkansız TV konumunu değiştirmek için kılan hiçbir hareketli parça vardır. Başka bir dezavantajı - kurulum karmaşıklığı, çok dikkatli montaj desteğinin yüksekliği ve konumunu seçmek gerekir.
 4. havai - yüksek tavanlı daireler için parantez güzel görünümü, genellikle halka açık yerlerde, hem de eğitim kurumlarında yerleştirilir. eki Bu tür bir bülten tahtası, alışveriş merkezleri ve mağazalarda interaktif reklam panosu gibi televizyonun kullanımına izin verir.

avantajları ve TV'niz için parantez türleri dezavantajları hakkında bilerek, fikstür doğru seçimi yapabilirsiniz.

tavandan Çekilebilir TV

ayrıca odadaki alandan tasarruf etmek için, sözde tavan asansörler kullanabilirsiniz. Bu şaşırtıcı cihazlar yatak odası ve oturma odası hem de dekore edebilirsiniz. Onlar çok yönlü ve modern bir tasarıma sahip odalar için uygundur, hem de içindir aynı zamanda klasik bir tasarıma olmayan yaşlanma.

Geri çekilebilir TV iç verebilir şık ve pahalı

Eğer yüklediğinizde böyle bir sistem tavanın çıkan bir TV sürgülü döner. Aynı zamanda TV asansör tavana aynı zamanda kabine hatta kalın duvarlar ile yatakta sadece yerleştirilebilir. Böyle bir cihaz, bir hareket sağlayan bir teleskopik çubuk, sabittir. Çoğu zaman, tavan braketleri TV gizlemek, hem de yerden tasarruf etmek, odalar ve oteller yaşayan kullanılmaktadır.

Asansörün tavanına çeşitli avantajları tanımlanabilir:

 • tasarruf Uzay;
 • Olasılık odasında tv gizlemek için;
 • TV tasarımı en rahat görüş sağlayan kaydırılır olabilir nedeniyle;
 • Onun kolay hatta kendi elleriyle, yüklemek için.

TV'ler nedeniyle ergonomi ve kurulum kolaylığı için çok popüler, bu yüzden küçük bir daire var, özellikle dikkatinizi getirmek için emin olun için Halen tavan kaldırır.

Tavana TV takma (video)

Sonuç olarak, modern silah anlamlı, yerden tasarruf odanın her yerinden TV izlemek için rahat bir ortam yaratabilir söyleyebiliriz. tüm bağlantı elemanları alım ve kurulum mevcut markaların geniş bir yelpazede. Eğer küçük bir daire varsa, tavan parantez dikkatinizi açmak için emin olun - onlar yeterli boş alan bırakarak, rahat bir atmosfer oluşturmaya yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 4 = 11