Ulusal konforlu yerden ısıtma sitesi

Ulusal marka Ulusal Konforun ısıtmalı zeminleri

Ulusal konfor, zemin ısıtması için film ve kablo sistemlerinin üretiminde uzmanlaşmış yerli markalardan biridir. Şirket, ince linolyumdan monolitik çimento şap üzerine her türlü kaplama için çok geniş bir alternatif ısıtma aleti sunmaktadır. Bu derlemede, sizi gerçek sahiplerinin özelliklerine, özelliklerine ve yorumlarını inceleyeceğiz.

Sıcak zemin National Comfort, gizli ısıtmayı organize etmek için farklı sistemlerden oluşan bir takımdır. Bunlar, beton katmanda ısıtma elemanları olarak işlev gören kablo bölümleri, döşenmeye dirençli teller bulunan elekten geçirilmiş paspaslar ve ince kızıl ötesi filmleri içerir. Fakat, uygun bir set seçmek, ısıtıcıların altında çalışacağı zemin kaplaması türüne göre daha iyidir.

1. Şapın altındaki sıcak döşemeler.

Beton bir tabana döşenmek için iki tip kablo kullanılır:

 • NK - tek çekirdekli bölümler, ana ısı kaynağının bulunduğu veya sadece tam ölçekli ısıtmaya (koridorların, balkonların vb.) Ihtiyaç duyulmadığı odalarda ilave ısıtma için genellikle seçilir. 17 m'den 1.5 kW'a (83 m) kadar kesit uzunluğunda, 250 watt'lık çeşitli güç seçenekleri mevcuttur.
 • BNK - İki telli dirençli sistemler. Burada, seçim zengindir, çünkü çift kabloların toplam kesiti daha büyük güç kesitleri oluşturmayı mümkün kılar. Isıtma elemanlarının uzunluğuna bağlı olarak, BNK yerden ısıtma kiti 110 ila 2370 watt verebilir. Her ipliğin, elektrik güvenliğini sağlayan bir topraklama ile tamamlandığı görülmektedir. İki kablolu modellerde üretici 15 yıl garanti veriyor.

Tüm kablo sistemlerinde, ayarlanan sıcaklığa göre çıkış ısı çıkışını kontrol eden termostata bir bağlantı yapılır. Ulusal Konfor, sıcak zeminlerin özel bolluğunu memnun etmez, ancak tüm ana kontrol ekipmanları türleri temsil edilmektedir:

 • mekanik (TR-111 beyaz ve krem ​​rengi);
 • Elektronik (TR-711, 721 ve 730) - bir ekran ve birkaç gün için mod programlama yeteneği ile;
 • Duyu (SE-200) kendini tanılama ve hatta kendi kendine öğrenme yeteneğine sahip "akıllı" bir sistemdir.

Düzenleyiciler Ulusal Konfor, kitlerine ve termal sensörlere dahil değildir, bu nedenle ilave ekipmanların ayrı olarak satın alınması gerekecektir. Sadece denetleyicinin monte edildiği oluklu tüp sağlanır.

1

Eğer sıcak taban odadaki ana ısıtma kaynağı olarak giderse, 50 mm'den daha az olmayan şap tabakasının altına yerleştirilir. Bu, beton katmanın daha uzun ısınmasına neden olur, ancak ısı daha eşit dağılacaktır. Kopyalama sistemleri için, yaklaşık 30 mm'lik bir derinlikte bırakılmasına izin verilmektedir - bu ilave ısıtma sağlamak için yeterlidir.

2. Fayansın altındaki sıcak zemin.

National Comfort markası bir adım öne geçti ve sadece fayanslar için dirençli kabloların değil, aynı zamanda konforlu ısıtma paspalarının da kullanılmasını önerdi. Kendileri oldukça incedür ve doğrudan tutkalın yeni bir katına koyma özelliği, kaplamanın minimum kalınlığına dayanmasına izin verir. Temel olarak, bunlar BNK serisindeki iki çekirdekli kablolar aynıdır, ancak esnek bir cam ağa sabitlenmiştir. Bununla birlikte, kiremit altındaki sıcak döşemelerin özellikleri, dirençli elemanlar bir örtme örgüsü ile izole edildiğinden ve ısıtma gücü azaltıldığından biraz daha zayıf olur. Fakat bu sadece emniyet için bir haraç.

Hazır ısıtma hasırlarının montajında, Ulusal Rahatlık daha elverişlidir ve bu nedenle onlarla daha hızlı çalışır. Doğru basamağı ayrı olarak seçmek ve iletken döngülerini sabitlemek gerekli değildir - sıcak zemin bölümlerini birbirine basitçe bağlamak yeterlidir. Bunu yapmak için, her birinin uçlarına iki anahtarlama bağlayıcısı, kendi "soğuk" tel ve paspasları bağlamak için termostata bir çıkış vardır.

Bu serinin şap altındaki konvansiyonel kablo sistemlerinde olduğu gibi, uygun tipteki ısıtma elemanlarını, yani bir veya iki kablolu setleri seçebilirsiniz:

 • TNC'ler 105-640 W'lık özelliklerde üretilir ve daha düşük maliyetlidir. Her bölümün alanı sırasıyla 0,65 ila 4,2 karedir.
 • 2NK serisi, 75 W (0,5 m2) ila 1,9 kW (13,5 m2) arasında daha geniş bir sıcak zemin gücü seçeneği sunar.

Ulusal Konfor TNK ve 2NK ısıtma hasırlarını kullanın, betonun çalışmasının planlanmadığı veya tabanın seramik karo ile kaplanması için hazır olduğu durumlarda olabilir.

3. Evrensel seçenek.

Seçimden emin olamayanlar için, çimento kum şapı ve fayans döşeme için uygun sıcak bir zemin var. Yeşil Kutu sistemi, açıklandığı gibi, bir sargıya sarılmış bir ekran örgüsünde ince iki telli bir kablodur. Dirençli telin yalıtımı PTFE'den yapılır ve + 150 ° C'ye kadar sıcaklıklara dayanabilir. Folyolu bir ekran, oda elektromanyetik radyasyondan korur.

Ulusal konfor GB kurulumu çok kolaydır. Plastik kabuğunda, sıcak zeminin emniyet ve dayanıklılığından sorumlu bir tahliye teli zaten kurulmuştur. Ayrıca, sabitleme için delikler ve ısıtma kablosunu tutan klipsler bulunan bir metal montaj bandı bulunur. Tabana vidalanması ve ardından esnek kelepçelerle teli sabitlemesi yeterlidir.

Green Box, 150 ila 1000 watt arasındaki farklı uzunluk ve kapasitelerin beş versiyonunda mevcuttur. Marka Ulusal Rahatlık sıcak zeminler Bu sistem en ekonomik, güvenli ve aynı zamanda çok etkili kabul edilir. Ancak, ısıtmanın optimum modda çalışması için buna uygun bir sıcaklık düzenleyicisi satın alınmalıdır. GB, profesyonel hesaplama ve yükleme gerektirir. Ancak, üretici tarafından önerilen Servis Kutusu Turuncu Kutusu'na aynı anda 3 seriye kadar bağlantı yapabilirsiniz. İki sıcaklık sensörü (hava ve zemin) ile birlikte çalışan bir termostatın yanı sıra ısıtma elemanları için bir terminal bloğu ve kelepçe takılmıştır. Farklı güç oranlarına sahip bölümlerin seçimi, üreticiye göre en verimli ısıtmayı sağlayacaktır.

4. İnce kaplamanın altında (lamine, linolyum).

Film ılık tabanı National Comfort, kızılötesi bir radyatör olarak çalışır ve önemsiz kalınlığı ve istiflemeyi basitleştirir. İnce Isı Sistemi (PNA olarak da bilinir), laminat, parke veya linolyum gibi nihai zemin kaplamaları için zaten kullanılmaktadır. Kızılötesi ısıtma için oldukça büyük bir grup 150-220 watt'lık bir alanı metrekare üretebilir. Isıtıcıların boyutları, 1 ila 10 m2 arasındaki bir değer aralığından seçilir, yani her set 150 W'dan 2.2 kW'a kadar enerji alabilir.

Filmin ılık tabanı, besleme raylarının beslendiği ayrı ışıma bölümlerinden oluşur. Karbon izlerinin ve iletkenlerin teması, teknik gümüşün birikimini sağlar. Uzun ısıtıcı merdaneler, odanın konfigürasyonu tarafından gerekli görüldüğü takdirde parçalara kesilebilir - bu onun işlevini etkilemez.

Ayrıca, incelemelerindeki birçok sahibi, kızılötesi emitörleri bağlama paralel yöntemini olumlu bir şekilde değerlendiriyor. Bu tasarımda, sistemin çalışması, tek tek bölümlerin bütünlüğüne bağlı değildir. Yani, "izlerden" biri filmin sıcak zemine zarar verirse, National Comfort kalan alanı ısıtmaya devam edecektir.

"Ucuzluğun peşinde kovaldım ve BNK'nın tabanını hemen hemen evin her yerine götürdüm. Sorunlar birkaç hafta içinde göründü. Kısımları kelimenin tam anlamıyla "kuru" olarak, birbirlerine beton bir şapın altında - birbirlerine yaklaşamıyorlar. İddia göre, üreticiden hiç kimse bakmadan garanti servisine geldi, yanlış kurulum ve hepsi dediler. Kısacası rüzgar atılır "dedi.

"Bir sürü forumun, sitenin ve derlemenin kırılması, National Comfort'un sıcak zemininin diğer sistemlerden daha ucuz olduğu sonucuna vardı. Ve farkın özellikleri görünür değildir ve bu aralık daha pahalı markalardan açıkça daha zengintir. Banyo ve koridordaki fayansların altına paspaslar aldım, ancak kurulum için bir uzman çağırdım, bu yüzden bir şey yaparsam fayans parçalanmamalıydı. 3 yıl iş - uçuş normaldir. "

"Bence, Ulusal Konforun ılık katlarında değil, görevlerini yerine getirmekle kalmaz, termoregülatör hakkında da. Süslü modelin daha iyi olacağına karar verdim ve bir hata yapmıştım. Elektronik TR-730'u bilgisinden dolayı aldım. Bu sadece modları ayarlamak için üç düğmede çok rahatsızlık verici. Cihazı basitçe satın almak gerekiyordu - döner saplı bir mekanik. Ve hiçbir zorluk yok ve fiyat belirgin biçimde daha düşük. "

Ivan Markov, Nizhny Novgorod.

"Film zemini Ulusal Rahatlık satın almayı tercih ettim - sistemi istifleyerken daha az sorun yaşıyorum. Ve sorunları belirlemek ve ortadan kaldırmak daha kolaydır. Kendinizi tamamen haklı satın alıyorsunuz. Yatak odasında ve salonda her şey mükemmel şekilde çalışır, bahar aylarında genel koridorda giriş kapısında yaklaşık bir metrekarelik alan ısınmaz. Orada linolyum var, laminat değil ve parçalar sadece çiğnenmiş. Yaz aylarında bu alanları değiştireceğim "dedi.

Vitaly Serov, Novosibirsk.

"Mutfakta sıcak TNK katları var. Kendisi her şeyi yaptı, çünkü kendisi bir elektrikçidir. Yalnızca, kiremit bilgisinin de gereksiz olacağını, dolayısıyla kiremitten zarar gördüğünü dikkate almamıştır. Isıtma, kendisini ikinci yılda zaten mükemmel bir şekilde sergilediğinden, üreticinin Ulusal Konforu hakkındaki hoşnutsuz yorumları paylaşmıyorum, elektrikçi değilse ve her şey işe yararsa ona güvenmek zorunda değilim. "

Su ılık bir zemin, ısıtma elemanlarının monte edildiği bir sistemdir.

Genellikle, sıcak döşeme döşeme planı çimento dökme aşamasını içerir.

Sürekli artan elektrik tarifeleri nüfusu aktif olarak araştırmaya zorlar.

Thermex su ısıtıcısına genel bakış

Kendi elleriyle su ısıtmalı zemin

Bazalt ısıtıcılar

Termal izolasyon markası Techno-Nicole'e genel bakış

Sıcak döşeme ulusal konfor - yorumlar ve fiyatlar

"National Comfort" LLC, çeşitli elektrikli ısıtma ile uğraşan bir Rus ticari markasıdır.

Alman kablolarına dayanarak, şirket, buz giderme için boru hatlarının yanı sıra yerden ısıtma sistemleri için hazır takımlar üretiyor.

Ulusal konforun önemli deneyimi ve geniş bir ürün yelpazesi vardır.

uygun seçeneğin seçilmesi ile özel bir durumda tercih edilmektedir nihai kaplama, hareket etmelidir.

beton zemin kablo monte edilebilir. Bu ucuz pakettir, ancak zeminin genel maliyetindeki kum ve çimento kompozisyonu ve kurulumunu satın alma maliyeti dahil (ve uzun vadeli montaj çalışmaları için izin - Birden fazla 1 ay) gerekir. Kit Milli konfor içerir:

 1. Isıtma kablo kendisi.
 2. Kolay kablo yönetimi için klipleriyle Özel bandı.
 3. Sıcaklık sensöründen kablo gizleyen bir tıpa, oluklu boru.
 4. Talimatlar.

Tek damarlı kablolar (NK), genel olarak, yüksek güç (250 W) yok. Gerçek ısınma hissetmek veya ana ısıtma kazanlar zemin değiştirmek istiyorsanız, bir iki telli kablo (BNC) seçmek gerekir. Toplam kapasitesi (2.3 kW kadar) daha yüksek olabilir.

Yerden ısıtma kitleri "Milli rahatlık" termostat dahil değildir, ayrı olarak satın alınmalıdır! Bu seçim ve programlanabilir elektronik kumanda yüklemek isteyenler için bir artıdır.

Sıcak döşemeler "Milli konfor" Çeşitli seçenekler

Yapışkan çözelti, karo paspaslar altına monte edilebilir. Bu kablo (bir ya da iki çekirdekli) benzer, ancak bir cam elyafı ağ üzerine monte edilmiş temiz bobinlerde koydu. daha uygun paspaslar ile çalışın.

paspaslar iki alttürüdür mevcuttur:

 1. TNK - tek çekirdekli. Güç 105-640 watt.
 2. 2NK - İki iletken. 75 W Güç - 1.9 kW

(Kendisi mat 3.5 mm bir kalınlığa sahiptir) 10 mm - Sadece 8 - bu tabakanın nihai kalınlığı şap dökülmesi duruma göre çok daha az olacaktır. Fayans yapıştırıcı hava girişi olmayan mat ve karoların tüm yüzeyi ile temas halinde, kapsamalıdır.

(- hiçbir kablo) ve genişletilmiş bir dönüş yapmak istiyorsanız, net kesti. cinsiyet mimarisi gereği bazı durumlarda, bu yüzden koyun ayrı ızgara istasyonu kira ve kabloyu serbest olabilir.

İlk kez önce bir yapıştırıcı dökme ve çalıştırma girişi tam bir kuruma (tutkal. talimatlarına bakın) sonra başlayabilir yapılan kontrol düğmesi halılar.

Kızılötesi taban kaplamasının kalınlığı artmaz. Seri İnce ısı (veya PNA) linolyum altında mükemmel yalan, laminat, halı ve derz dolgu gerektirmeyen diğer kaplamalar (özellikle alt ısıtılması için tasarlanmıştır). Güç Serisi 150 W - 2.2 kW.

milli konfor setinin bir parçası olarak:

 1. 50 cm genişliğinde, farklı uzunluklarda ve kapasiteleri, kızılötesi bir film.
 2. Telleri bağlamak için.
 3. Klipler.
 4. yalıtımı için Yapışkan bant.
 5. Talimatlar.

termostat ve sıcaklık sensörü ayrı olarak satın alınmalıdır.

kablo döşeme Montaj:

 1. termostat (zemin seviyesinden 80 cm ve kablo döner doğru iki ayak) montaj için duvarda Shtroblenie kanalı.
 2. Hazırlanan temiz ve düz bir yüzey.
 3. Folyo izolasyonu.
 4. Montaj bantları Sabitleme.
 5. kablo dağıtım (10 cm duvarlarından bir alan. bağlantılı sargılar aynı zamanda eşit uzaklıkta olmalıdır).
 6. sıcaklık sensörü bir tıkaç ile, bir oluklu yerleştirilir kapatılır.
 7. termostat talimatına göre bağlanır.
 8. İşaretli zemin servis kolaylığı. 2 dakika ısıtma gittiğinden emin olmak - 1 için bu dahildir.
 9. 3 -. 5 cm beton şap ile doldurulur.
 10. Beton tam gücünü elde etse Bir ay sonra, pardesü döşenebilir.

Alıcılar uygun fiyatlı mallara Milli konfor seti.

 • 2500 RUB - Bu durumda, kablo modeli, 1.7 m2 bir alan 2300 dur.
 • Kablolar geniş alan (15 m2) 8600 rubleye mal olacak.
 • paspaslar fiyatları ve. 2.4 bin ile başlar ovuşturun. başına 0.65 m2'de ayarlanmış.
 • 2 m2 Kızılötesi alanı 2500 olan. Rub.

Sıcak zemin Milli konfor Yorumlar tartışmalı çağrılabilir. Bir yandan, çok uzun yıllar bunları kullanmak ve oldukça mutlu. Öte yandan orada bir şeyler ters gitti olanlar her zaman ve onların satın alma, düşünün "para rüzgâr."

Giderek özel evlerde "sıcak zemin" sistemlerini kullanıyor. ahşap evde Yerden ısıtma: Mevcut sistemler ve en iyi seçenek seçmek için bir yönerge yorum.

Yerden ısıtma ve tesisat özellikleri için bir kollektör atanması üzerine buraya bakınız.

Ve tüm elektrikli yerden ısıtma özellikleri hakkında bu konu http://microklimat.pro/otopitelnoe-oborudovanie/teplye-poly-elektricheskie-kak-vybrat.html içinde. Avantajları ve dezavantajları, karar vermeye yönelik bir tavsiye.

Olumsuz yorumlar kusurları kurulum kaynaklanır. Burada bazı genel hatalar vardır.

Isı biraz sıcak, hissedilmez

Bunun nedeni, gerekli güç hatalı olarak hesaplanır, ya da ısı yetersiz yalıtım substrata tavana gider. Bundan başka, üst bağlantı tabakasının kalınlığı çok yavaş ve yerden ısıtma yol açan aşırı olabilir.

Bu nedenle, ana kurallarından biri - şap tamamen kuru tüm katmanları kadar zemin (hatta kısaca) içerecek şekilde zaman yapmayız.

Çözelti çok karışık sıvı ise, onun kurutma süresi talimatında belirtilen aşan, yani zemin dahil süresince son sonra erken olabilir.

Ayrıca çok dikkatli tüm kişileri izole etmek gerekir.

Yani, Milli konfor - sıcak bir zeminin düşük maliyetli seçenek yapmak için bir fırsattır. Başka gibi, yükleme sırasında dikkat etmek gereklidir.

Yerden ısıtma kurulumundan sonra nihai kaplamanın Seçimi - Kolay bir iş değil. Birçok kişi laminat seçin. Yerden ısıtma altında Laminat - özellikle seçimi ve montajı.

fayans altında sıcak bir kat - mükemmel seçenek, karo hep soğuk olduğu için. kiremitli kat altında yerden ısıtma yüklemek isteyenler için, bu bilgileri yararlı bulacaksınız.

Yerden Isıtma Konfor Ulusal

Sıcak döşemeler "Ulusal konfor" - herhangi bir odada sıcaklık ve konfor mükemmel bir kaynak.

Sıcak döşemeler Kuzey Carolina hemen her kaplama altındaki herhangi bir bina için kullanılan ve monte edilebilir: fayans, laminat, halı, linolyum, döşeme, vs.

Sistemin zaman ve zemin sıcaklığının ayarlanması için izin termostat aracılığıyla ağa bağlı olarak Sıcak döşemeler, ekonomiktir.

Şap Ulusal Comfort Yerden ısıtma

kravatlar Milli Comfort olmadan Sıcak zemin

Evrensel yerden ısıtma «Yeşil Kutu»

Copyright © 2003-2017 Şirketi "Teploprofi"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 49 = 52