Video devresinin sonbaharda elma ağaçlarının budama

sonbahar budanması için talimatlar ve ipuçları

Her üretici budama elma ağaçları verir bilmek gerekir. Elma ağaçları, çalı içine o ağacın taç incelir bazen gereklidir neden ışığın büyük miktarda sindirilip kurulmadığını durgun havanın çok düşkün ve ışık iyi bir zenginleşme vardı. Erik ağaçları anti-aging ve onun gelişmesi için en iyi koşulları yaratmak zorunludur. Bir kesim tesisi varken, ayrıca, taç görünümünü iyileştirmek ve zararlılardan teslim etmek.

Bu araçları ve ekipmanı gerekir, kırpmak için:

Bu konuda Muhtemelen her bahçıvan, ve hatta daha çok, bir yeni gelen, merak - en uygun zaman budama elma ağaçlarının ne tür? Ben sonbaharda elma kesebilir? Ne zaman sonbaharda elma hasadı? Nasıl sonbaharda elma kesmek için?

yaşa bağlı olarak, bir ağaç budama Sürüş

En ilginç sonbahar ve ilkbahar olmasıdır - budama elma ağaçları için en uygun mevsim. Bu prosedürün baharında yanı sıra ağacın taç ve iyi bir verim oluşumu için, kış podmerzli dalları çıkarmak için gereklidir. Sap akışı başlamamış kadar olan ağaçlar, üzerinde tomurcukları kadar bunu yapmak için daha iyidir.

Bazen ağaç Döşeme ve yaz aylarında gereklidir, ancak meyveye ışık penetrasyonunu artırmak amacıyla, üst, bunun bir kalın kısmına gelir. ağaçlar uykuda iken Ayrıca, hafif bir seçenek dönem- kışın budama yapılması mümkündür. don ağaç kabuğu gevrek hale gelir ve çok zararlı olabilir çünkü Ama, güney, sıcak bölgelerde yapılabilir.

Ben sonbaharda elma kesebilir? evet - cevap nettir. Yaprakları düştü zaman biz, geç sonbaharda yapmanız gerekir.

O, eski kırık, şımarık ya çürük dalları kesmek için gereklidir. Böylece düzgün kış sezonu için hazırlar.

elma sonbahar kesip mu ve ne zaman sonbaharda elma kesmek için? - Yaprakları ağaçlardan düşmüş Geç sonbahar, - budama için mükemmel bir zaman.

1

Kes ağacı "içinde" yer almaktadır bu dalları, gerekir. Ayrıca, orada bir açıyla büyür küçük filizler vardır ve paralel büyümek olanlar dalı regrown ise - aynı zamanda kaldırılması gerekir. Onların ağacın farklı katman olacak olmasına rağmen, birbirlerine ya da iç içe dokunuyor bu dalları kaldırması gerekir.

Bu durumda, eski kuru veya boğaz dalı seçmek gerekir. Onu zaten kabuğu çatlamıştı çevrilevilebilecekleri. O kalın, özellikle ağacın tepesinde dışarı ince gerekir. ince zaten uzakta ağaç gövdesinden hareket ediyor dal ve büyük ve yaşlı, müdahale hepsi silmek her türlü olabilir. Böylece, budama kırık, tüm küçük dalları için gereklidir ve kaltak kırık.

budama meyve taşıyan bitkiler Sürüş kendi yaşına bağlıdır. Dikkate almak önemlidir. Bu sonbaharda ve meyve suyu hareketi başlayana kadar elma kesme başlar.

Yaşları beş yıldır Elma ağacı, ve kapalı ortaya çıkmaya başlıyor üzerine oluşturulacak kabul edilir. Meyve ilk etapta eski dallar görünmeye başlayacağını bilmek de önemlidir. Yıllar boyunca dalları meyve dayanabilecek yeterli dayanımı birikir, böylece ağaçların tedavisini yaptığınızda, bakım düzgün olmalıdır. Ağacın tüm branşlarda en az yarısı - eski ve olgun.

Özellikle ağacın iyi biçimli taç için, gelecekte - genç tomurcukları, dokunma ve makas ana gövde sadece ucu erik gerekmez genç ağacın alt kısmı. iyi bilenmiş testere kullanmak - Eski bir ağaç olduğunda fidanda budama budama makası ile yapmak ve olmalıdır.

onlar büyük bölümleri bırakarak ağaçları zarar verebilir ve kabin oturum olacak sıkıcı araçlar kullanılamaz ve onlar çok daha uzun gecikecektir. Eğer boya bölümlerinin üzerine boyamak karar verirseniz, boya, ağaç kabuğu yanmış boya yağ bazlı ve diğer türlerini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, bazı "tedavi" ve bir tanesi, on oranında bakır sülfatla kireç dilimleri karışımını dezenfeksiyon için kullanılan.

Ama kesinlikle en kısa sürede sadece eski bir gövdeyi işleyebilir olarak bilmemiz gerekir ve genç fidan ise - bir gün beklemek gerekir. Emin olmak için elma dilimleri geçiştirmeye, onun suyunu kaybetmez sağlamak için gereklidir.

Genç dallar kök sistemi henüz gelişmemiş olduğu için değil, en kısa sürede bir ağaç dikti olarak kesilmelidir ve sıvıların bitki bol tedarik mümkün olmayacaktır.

budama meyve ağaçlarının Genel ilkeler

alt kesiğin olamaz, önümüzdeki üç hatta beş yıl içinde, ekimden sonra bir kez budayın. Sonra onlar sadece kısaltılmış gereken - Değil dikkate dallar, kurumaya başladı hasarlı veya uzun oldu bu götürülmeden.

Genç dalları kesmek için önemlidir. Ne zaman iki yıl için ağaç, onların uzunluğu üçte ikisini bırakarak şube alttan yapabilirsiniz. Böbrek, dalları üzerinde kalan, "dışarıda" görünür, ama ağacın değil iç gerekir. Aynı zamanda doğru ve güzel üst oluşumunda önemli bir faktördür.

Yani, biz mümkün sonbaharda elma kesmek için bulduk. İşte doğru bir şekilde yapmak için nasıl.

sonbaharda Budama üç trim düzeni ayrılır:

sonbaharda Düzenleri budama elma ağaçları

Ölü dallar çıkarılması - Ayrıca, budama elma sonbaharın ayrı tür ayrı bir tür olarak kabul edilir.

Genç ağaçlar için idealdir zayıf bitkisidir. Bu durumda, bir yıl içinde büyüdü yeni sürgünler, kesmek gerekir. Bu yerlerde, yay doğru bakımı ile güzel bir taç oluşturacak yeni sürgünler, sahip olacaktır.

sonbahar meyve taşıyan daha fazla sayıda yaratmak amacıyla olgun branşlarda ortalama kırpma hale geldi yedi yıl, - Yaşları beş Ağaçlar. Güçlü dalları bunların tüm uzunluğunun üçte birine budama gerekir.

Ölü dallar çıkarılması. kurutulur Sürgünler, çıkarılmalıdır. gövde ve dalları kesilmiş olamaz etrafında o bitkiyi zararlar verebilir Yakın, aksi takdirde, içi boş bir ölü düğüm düşüp oluşturabilir. Bunu önlemek için, (bir ağacın gövdesinden) ilk tomurcukları bir biçilmiş-off dalları olun ve sonra ince dişli testere tabanından başlayarak üst kısmına doğru, bir "güdük" oluşturacak bildiriminde bulunması gerekir. Bu süreçte "şifa" çözüm sonra. ıslak ve yağışlı hava varsa, o bu rutini tekrar etmekte fayda var.

elma taç oluşturulması için Şema seyrek katmanlı sistem

sonbaharda elma ağaçlarının budama güçlü olduğunda, o zaman şube yarım uzunluğu ile kesilir. Bu daha iyi olgunlaşmış meyve dalları arasındaki inceltme için yapılır.

onlar yetiştirildiği bölgeye göre elma birçok farklı çeşidi vardır. ağaçlarının ekimi ve bakım yöntemleri de bölgelerinde farklı olabilir.

Uzun ve soğuk kış olduğundan Örneğin, Urallar elmanın bölgede büyümek için, onlar, don ve geç çeşitler olması gerekiyor. Yöredeki meyve ekimi için yerel seçim çeşitli seçmek için tavsiye edilir. İlk olarak, bir sebeple onlar iklim için uyarlanmış olması.

Moskova'da sonbahar budama ağaç taç oluşumundan beri, her zamanki gibi yürütülür. ağaç taç ve kök sisteminin biyolojik düzeyi arasında bir denge oluşturmak için, sonbaharda kesmek gerekir elma ağaçları, bir cüce formu vardır. küçük boyut özelliklerini ve çok lezzetli Bu tür. Onlar da taç ve dalların oluşumunu izlemek için çok önemlidir.

Bireysel ilgi sütunlu elma ağaçları. Onların gövde etrafında yanal biraz, bu yüzden sütunlu elma kırpma neredeyse gerekli değildir vuruyor kolchatki büyür.

Bu ipuçlarının size yardımcı olmuştur ve zaten sonbaharda ve sonbahar Elma ürününde bir elma ağacı kesmek için biliyorum.

Nicholas Rabushka deneyimi olan yetiştiricisi meyve ağaçlarının Ders budama.

düzeni, kuralları ve video talimat: sonbaharda elma kesmek için nasıl

Elma ağaçlarının verimliliği yüksek seviyesine ulaşmak için, gövde, kök bağışıklık sistemini güçlendirerek ve iyi taç oluşturan, besin ile ağaç zenginleştirmek için kullanılacak bir yıllık özel bakım faaliyetleri, yürütmek gerekir.

Bütün bunlar soğuk sezonu hayatta elma ağacı yardımcı olur. Düşme budama, gerekli manipülasyon parçası olan meyve ağaçları bakımında yararlı bir etkiye sahiptir.

Çoğu acemi bahçıvanlar prosedür budama yapılır ve neden gereklidir bilmiyorum.

Kırpma - verim artışları

elma iç biyoloji - diğer ağaç ve en az bir verimle gölgesi ile güneş ışığına yerçekimi kalıcı bir süreç.

Elma başka yüksek ağaçlar var bahçede olduğunda, o hemen kendisini alışılmış koşullar kurmaya çalışır:

 • En yoğun taç;
 • gölge;
 • gövde çoğu için güneşin mümkün olduğunca az.

Bütün bunlar meyve ağaçlarının genotip yerleşiktir. Eğer budama yürütmek yoksa, ağaç taç anında kalınlaşmış olacaktır. Ve elma kendisi özellikle gerekli olmadığı için, büyük bir hasat vermek çok istekli değil. iyi bir ürün almak için, meyvelerini vermeye başlaması bir elma ağacı yapmak gerekir.

Meyve - bu aslında yakında ölecek "düşünen" ve bu nedenle meyve maksimum miktarda vermeye çalışır elma stres tepkisi vardır.

En etkili meyve ağaçlarının sonbahar budama kabul edilir, ama aslında seçilmiş ürün türüne bağlıdır:

 1. Sıhhi budama. elma işlenmesinin bu tipi aşağıdaki manipülasyonlar oluşur: kaldırma kuru haşerelere veya hastalıkların dallar ve kırık ve kesişen dalları sürtünme etkilenir. Sıhhi budama sadece sonbaharda yürütülen, aynı zamanda yıl boyunca yapılabilir.
 2. Kalıp Döşeme. Bütün manipülasyonlar ağacın gerekli görünüm ve meyve taşıyan elma ağacı dallarının doğru yönünü yaratma amaçlı olduğu bu ekin. budanması Bu tür kesintileri çok daha hızlı iyileşmesi bu dönemde olduğu gibi, özellikle yaz sezonunun ilk ayında, bahar ya da erken yaz yapmak daha iyidir.
 3. Derin şok ya da yenileyici budama. Bu budama ilkesi sağ taç ile genç, canlı ve meyve ağacının üzerinde çalışmasını elma yapmaktır. budanması Bu tür genellikle şube yeterli sayıda değildir ve yeni şube büyümesinde ihtiyaç vardır. bu durumda yeni dallar ilkbahar ve erken Sap uyanık sözde dormant gözlerden çimlenir.

Küresel budama oldukça çok sayıda küçük olanlardan daha bir veya iki uzun verimli dalları, kesmeye iyi olduğunu hatırlamak gerekli olduğunda, meyve dallarının yeteneğine sahiptir.

Genç fidan işleme prosedürü

Bahçe alanında dikimden sonra genç fideleri budama düzenli olarak planlanan işlemler dolayısıyla erken hasat toplanmasını sağlayacak, meyve elma ağacı teşvik ve.

tohumundan genç fideler, ilk kırparak, taç şekli katmanlı bir şekil yüksüz olmalıdır.

Genç fabrikasında Bunu yapmak için 3-5 iskelet dalları yanında, bütün dallarını kaldırır.

25-30 cm'den daha az olmayacağı şekilde, aralarındaki karşılanması gerekir.

: Fotoğrafta gösterilen görsel yardım süs şeması - Genç fideler nasıl oluşturulur

cüce türleri dış taç bir piramit şeklini oluşturabilir Buna ek olarak, pek çok bahçıvanlar Stam ortalama taç elma ve elma oluşturur.

Neden genç elma ağacı budama mı? Aslında nakli fideler toplam kök sistemi zayıflamış olmasıdır.

elma gelecekteki taç belli tür organizasyonda meyve ağaçlarının zemin sürgünlerin çıkarılması için Süreçler, oluşumu ve meyve erken olgunlaşmasına neden olmaktadır dinamik büyüme ve yoğun gelişimine katkıda bulunur.

Nasıl yeni dikilen fidanların gereksiz parçalar, istemi video eğitimlerini kaldırın.

Onlar, kırpma prosedür aynı şekilde gerçekleştirilir yok edildiği yanal sürgünler az sayıda fide için. en az beş böbrek kalmalıdır shtambe ise, en az 80 cm bir yükseklikte en ana dal silindi.

Verhushechka yan dalları 16-20 sm bir yükseklikte olmalıdır. gövde üzerinde yer tomurcukları toprak yüzeyinden yarım metre yükseklikte başlamalıdır. gövde üzerinde yan sürgünler az yarım metre yükseklikte yer, bunlar da kesilmesi gerekmektedir.

elma yaş 3-4 yıl ulaştığında, ağaç taç güneş ışığının erişimini sağlamak için ekstra yan dalları Bole serbest bırakmak için mümkün olmalıdır.

Yüzeyden yan sürgünler açık dikey yönlendirilmiş (yukarı ya da aşağı) iş parçacığı, çıkarılmalıdır. Yan dal da çoğu durumda yukarı doğru büyüyen küçük dallar, temizlenmelidir.

Sonbaharda önümüzdeki kış için olgun ağaçlar hazırlamak için gereklidir:

 • Ağırlıklı olmayan tüm yan kollar;
 • inceltme taç ve onu oluşturmak için doğru yapmak;
 • genellikle kar ve kuvvetli soğuk rüzgarların ağırlığının kırık olarak çok kadar içindir dalları, o kaldırmak için gerekli olduğunu ve bu ağacın durumunu etkiler.

Çok kısa meyve dalları - arsa sütunlu elma ağaçları büyümek varsa onları kolchatki sözde yer alacak ana gövdesini, şekillendirmeye yardımcı olacak bu tür budama, yürütmek için bunlar gereklidir.

Güçlü sürgünler de düzensiz taç sütunlu elma ve sonraki denüdasyon gövde oluşumunu önlemek için kaldırılmalıdır.

bölgede çok kötü bir hasat getirmek, ya da hiç getirmiyorsun? eski elma ağaçları, zaman her zaman olur.

Bu durumda siteden odun çıkarmak için acele edilmemelidir. Sen gençleştirici budanması sayesinde ona gençleştirmek deneyebilirsiniz.

Ağacın bole ek olarak bu iskelet dalları yer almalıdır, tamamen dolu ve hiçbir kusurları varsa Budama, gerçekleştirilir.

Başlangıçta taç içine büyümek tüm eski ve solmuş dallar ve şube kaldırılır ve yeni dalların büyümesi için bariz bir engeldir.

İşlem sırasında ihmal gençleştirmek ve eski elma ağaçları yanlış büyümeye ve hasat edilmesine engel teşkil hatta bazı iskelet dalları kesilebilir.

elma ağacı 20 yaşına ulaşmış, o zaman yaşlanmayı geciktirici işleminin kendisi çok yukarıdaki resimde olduğu gibi, toprak yüzeyinden yaklaşık 3 metre yükseklikte ağaç gövdesini kesilebilir.

Bir meyve ağacı budama işlemlerini yürütmek için, aşağıdaki araçları üzerinde stok gereklidir:

 • kimin bıçaklar aksi giriş Kabin çok uzun zaman iyileşir meyve ağaç üzerinde kalır, keskin olmalı yönlü budayıcı;
 • yüksek dalları ve budanmış üzere düzenlenmiş sürgünleri ulaşmak için yararlı olabilir merdiven;
 • elma ağacı budama prosedürü beri yaraların tedavisi için gelir. Bu çok yönlü bir bahçe zift veya boya olabilir. işleme malzemesi boya kullanıldığında, bu mutlaka yağ olmalıdır. Farklı bazda (emaye, vb) üzerinde yapılan Boyalar basitçe bir ağacın kabuğu yakmak Can.

dikim fidanlar kök sistemi zayıflığından olarak, genç dalların budama yapılmalıdır zaman sıvı ve besinlerin bu dalları bol tedarik mümkün olmayacaktır.

Hasarlı ve ölü dalları budama derhal yapılmalıdır, bu iyi bir hasat elde etkileyen şiddetli soğuğunda ve hastalıklardan elma ağaçlarının güçlü bir koruma sağlayacaktır.

Deneyimli bir bahçıvan sonbaharda bir elma ağacı budama nasıl söyler hangi video izleyin:

Böyle mi? RSS site güncellemelerine abone veya Vkontakte, odnoklassniki, Facebook, Twitter veya Google Plus'ı izlemeye devam edin.

Konu: sonbaharda Budama elma ağaçları

Her bahçıvan sonbaharda elma ağaçları kırparak yapmak mümkün olup olmadığını merak? Yapabilirsin ve gerekir!

Zamanında ve doğru sonbaharda budama elma ağaçları birleşirler gübre ve haşere ile Temel tarımsal uygulamalar ağaçlar ve yüksek verim uzun süreli olmasına.

yanlış sonbahar kırpma tutan varsa santraller bozulan, kalite kaybetmiş ve meyve sayısını azaltır edilir. Sonuç olarak, elma ağaçları hastalık ve zararlıları dayanamaz.

Başarısızlık muhtemelen zamanlama geri dönüşümsüz hasar havlamaya ve ahşap zaman imha ağaçları tehdit don.

Bir elma ağacının sonbahar kesilebilir olsun ve bağlı karar nasıl soru Ağacın ve hedefe yaşı. Bu için geçerlidir:

 • fakir mahsul - Son bir yıl içinde arttığı kısalma kendi uzunluğunun dörtte dalları;
 • orta - Sezonun ateş üçte çıkarılması;
 • güçlü - yarı yarıya şube kısalma.

(5 yıla kadar) genç ağaçların Kötü kullanımı ortalama - yetişkinler elma içinde (5-7 yıl sonra) taç şeklini ve boyutunu kontrol etmek için. Eski ağaçlar saklanan dallarda meyve olgunlaşma için en iyi koşulları yaratmak için, gençleşmek için şiddetli budama kullanılmaktadır.

Sonbahar budama gerçekleştirilir Eylül ve Ekim aylarında. Ağaçlar süre boyunca kesilir yaprak dökümünden sonra ve ilk don önce.

sonbaharda elma ağaçlarını budama yaprak düşüşünden sonra gerçekleşir.

sonbahar budama elma ağaçları, budama zamanlaması yapıldığında ilgili daha fazla ayrıntı için bu makaleyi okuyun.

Sünnet elma sonbahar içerir:

 • Kuru ve kırık dal çıkarılması;
 • taç seyreltme (zayıf dalların çıkarılması ve gövde ile dar bir açı ile, büyüyen hem de rekabet dallarından biri).

Sonbaharda zorunludur kesim bahçe sahanın yağlama hızlandırılmış yara iyileşmesi ve ilk don korunması için.

Sen dalları kesmek gerekir Mantar hastalıklarının zararlıları ve patojenleri yok etmek yakmak.

Bu yazıda size sonbaharda doğru devre kırparak elma ağaçları bulacaksınız.

sonbaharda elma kesmek için ne zaman ve nasıl hakkında daha fazla ayrıntı için - Aşağıdaki videoda:

yenileme budama ağaçlar için yapılır 20 yaşını. gövde ve ağaç iskelet, hiçbir çürüyen ahşap ve hastalığın ana dallarının canlılığı sağlamak için gerekli budama başında önce.

taç, Kural olarak, çeşitli bölgelere ayrılır, sürekli olan (birkaç yıl içinde) Sert budama geçirmek.

Bu travmatik prosedüründen sonra bir ağacın başarılı kurtarma, tepe takviyesi ve meyve yavaşça genleşmesi sağlanır.

sonbaharda elma ağaçlarının Gençleştirme budaması ile düzenlenmektedir aşağıdaki algoritma:

 1. Sonbahar budama Harici böbreklerin güney tarafında gerçekleştirilir;
 2. Sonraki yıl, ikinci taraf üzerinde aynı ekin kullanılan ve kesme yılın dikey artan sürgün oluşturulur.

ile başlayan Budama dahilde ve dikey olarak büyümek tüm dalları çıkarmak, yanısıra kuru, yaşlı hasta, çıplak, taşıyıcı olmayan dalları. Böylece Kroon delinmiş.

Bu unutulmamalıdır ki gençleştirme küçük çok daha büyük bir dalı kaldırmak için iyi olduğunda.

Daha sonra, harcama taç merkezi açılışı:

 1. gövde 3-3,5 m yükseklikte gövde kısaltılması;
 2. Genç sürgünler üzerindedir Dalları ve sürgünleri Cut;
 3. merkezine doğru artan çıkarıldı ve gövdeden dışarı doğru yönelik tezgah (yaklaşık 10 adet eşit ağacın etrafında aralıklı) kesilmiş.

Aşağıdaki yay kırpma bir sonucu oluşur zamanda yeni sürgünler, yaprak kütlesini artırmak, iyileştirmek besinlerin temini Kök sisteminin.

Şema gençleştirici budama.

sonbaharda gençleştirici budama elma ağaçları nasıl yapılacağını öğrenmek için - Aşağıdaki videoda:

Ne zaman sonbahar dikimi Aynı anda bodur elma ağaçları budama yürütmek bir kapak oluşturmak için.

şart kesilmiş dalları yaklaşık n taçve üçüncü veya uzunluğunun dörtte Kök sisteminin büyüklüğüne göre: Bitki kökleri daha küçük, şube geniş alanlar kesilmelidir.

Ertesi sezon, bodur elma ağaçlarından birinci dereceden budanmış dalları belli bir mesafede 30-35 cm Seçilen böbrek gövdesinden.

Bunlardan bir ikinci dereceden dallarını geliştirmek. bunlar, tacın dış kısmında düzenlenmiştir olduğu bakım dar açılarda çatal oluşturan değil, alınmalıdır.

Sürgünler, ikinci dereceden dalları oluşturulması için uygun değildir 25-30 cm mesafeyi kısaltmak gövdesinden. bir bitki meyve dalları ve sürgünler kirlenme zaman sonra Kroon kurdu.

Bu dönemde sonbahar mahsulün ana görevidir Hasta ve koyulaştırıcı taç dalları çıkarılması.

sahnede aktif meyve bodur elma ağaçlarında Yıllık sürgünler kesilir çeyrek uzunluğunun iskelet dalları üzerinde kaçış sonucunda değil meyve ağacı yıllık ve tekdüze bir olduğunu tüketir. 20'den fazla cm artarak eğer.

Eğer 5 yıl dölleme sonrası kötüleşen, meyve azaltmak boyutunda, yıllık sürgünlerin hiçbir güçlü büyüme yapılmalıdır var gençleştirme.

Bir bodur elma ağaçlarından bunun özelliği dalların zorunlu çıkarılması son üç yıl içinde sonuçlanan artar.

Güçlü ikinci iplik için seviyesine Kesme, ayrıca yedek uzaktan. Ayrıca tüm en güçlü budama dalları taşırlar.

Sonuç yaprakların taç büyümesinde dramatik bir artış olduğunu, bazılarının ağırlığı arttıkça meyve sayısını azaltın.

Yeni başlayanlar için sonbaharda Budama elma ağaçları - Kolay bir iş değil. az deneyime sahip Gardener zorluk ve hatalar yapabilir.

Sadece olabilir veya zayıf düzenleyici budama oluşturan. Ancak, önemli ölçüde genç elma ağacının dallarını kısaltmak ise yetişkin sürgünler dikey büyüme, kalınlaşmış taç gidin. Bu elma üzerinde Meyve küçük olacaktır, verim düşer.

bol miktarda meyve gereklidir arasında her üç ya da dört yıl ana meyve dalları yerine taç bölgesinde.

kullanılabilirlik orta kesiminde çekimleri çok sayıda sadece taç kalınlaşır, aynı zamanda hastalık ve zararlılara duyarlılığı artırır, verim ve meyve kalitesini düşürür.

yıllardır budama elma ağaçları Sürüş.

 • bol miktarda meyve dalları;
 • elma veya tamamen yatağın az miktarda dal;
 • Bu yılın genç sürgünler.

Tamamen kaldırmak şube daha iyi aydınlatma için bazı salınımını kısaltmak: böyle bir durumda Sonbahar, doğru seçimi ile gezinmek için daha kolay olacaktır.

Bu makalenin sonbaharda bulacaksınız uygun budama elma ağaçları hakkında daha fazla bilgi.

sonbaharda elma ağaçlarını budama: Yeni başlayanlar için video

Özellikle armut düşmesi ekin

Biçimlendirici budama gerçekleştirilir 40-50 cm fide kısalması gövde yanı sıra gelen 3 ya da 4 iskelet dalları kırpma. kalan sürgünler kaldırmak. merkez iletken 20 cm kesilir iskelet dalları seviyesinin üstünde.

Daha sonra kesme formu düzenleyen ile piramidal taç.

Aktif meyve vermenin döneminde sonbahar armut geçirmek:

 • , Koyulaştırma taç budayıcı;
 • Hasta, bozuk dalları budama;
 • merkez iletkeni aşırı büyüme yukarı üçte yeni sürgünler kısaltarak, ve ne zaman.

Bitki büyüme yeni sürgünlerin kademeli olarak azaltılmış büyüme yavaşladı ise, meyveler daha sonra düzenlenen sığ hale gençleştirici budama.

Eski armut gerekli gençleştirmek için:

 • Merkez iletkenin üçüncü uzunluğu kesmek;
 • Eski, kuru dallar kaldıran herhangi bir meyve üzerinde;
 • dar bir açıda içe doğru taç, dikey büyüyen dalları budamak;
 • canlı kısalttığı yarım uzunluğunu vurur.

Sadece budama elma ağaçlarında olduğu gibi, sonrasında prosedür gereklidir Hasarlı kereste bahçe sahası işlemek. Daha iyi bitki hastalıklarının yayılmasını önlemek için şube Cut yanmak.

Böylece, sonbahar kırpma ağacın sağlığını sağlamak için, hem de eski ve kötü meyve veren elma ağaçları gençleştirmek için bol meyve vermenin döneminde, genç bir elma ağacının taç oluşumu aşamasında gerçekleştirilir.

davranış açısından ve kurallara uyum ağacının aktif ömrünü sağlar.

dalları genç elma daha iyi mahsul makas, eski - bilenmiş bahçe testere.

bir sonbahar kırpma harcayın Kuru havalarda, yapmaya çalışacağım pürüzsüz kesimler kabuk puanlama olmadan. Bu hasarlı dokuların hızla iyileşmesini sağlar.

sonbaharda (video) elma ağaçlarının düzgün bir budama yapmak için bakınız:

Bahçe Var dilimleme işleme değiştirilebilir Doğal keten tohumu yağı esaslı yağ boya.

Yenileme budama sonbahar armut güvenle bölgelerde yürütülecek sıcak kışlarve. zaman şiddetli donları o hareket daha iyidir bahar.

karmaşık ve ciddi bir sorun ve biz de size yardım etmek istiyorum - Yeni başlayanlar için sonbahar elma mahsul olduğu unutulmamalıdır.

Eski bir elma ağacı zaten onun için üzülüyorum ve bir şekilde gençleştirmek isteyen var, ama nasıl bilmiyordum. makale bunu ve hatta video tam olarak neye ihtiyacım olduğunu var nasıl ayrıntılı olarak yazılır. Orada bir yol pasynkovanie olup rağmen bazen başvurmak zorunda.

izler kesim tamir edilebilir? Tüm yukarı kuru izleri ve sonra o kötü çok dalları üzerinde yansıtır. Ağaç hasta ise ek olarak, o zaman stoet yok hala kesmeye veya daha iyidir zaman?

Bir ağaç dalı sağlıklı yemeye, o zaman mutlaka ayrılabilirler. Kuru dallar ilkbahar ve sonbaharda kesilebilir. tomurcuk önce ve sonbaharda Baharda - yapraklar düşerken. İzler kireç su içinde seyreltilmiş beyazlatmak kesilebilir. Ve ağaç gövdelerinde baharında iyi beyazlatmak için. Bu ağaçları ve güzel için yararlıdır.

Natalya, sıradan kil kullanmayı deneyin, yazlık üzerine komşum o hep zevk ve üst düzeltmeleri selofan üzerinde. Sen bolnoe- ağaç budama onu gençleştirmek yardımcı olacaktır söylüyorlar.

yaraların tedavisi için en kolay yolu, sredneeffektivny güneş tarafından ısıtılan yağlı boya, tercihen hafif koyu kış, ve don-çatlamaya sebep olmaktadır.

Varyant emek yoğun, yarda zift daha verimli, aynı zamanda daha, bu sıvı halde duruyor geçerlidir. yani sıvı hale bahçe sahası boğmak ve fırça ile uygulanır, sonuç olacak bir katı veya kötü yapmak olasıdır saha ile elinde yumuşamış, güzel.

En üç etkili (ama mükemmel, ama bu başka bir konuşma için bir konudur) ağaçları en büyük bahçe mağazalarında satılmaktadır etisso tırnak melisa, en kolay.

yay veya sonbaharda Trim - farketmez, Mart ayından itibaren bahar ve yaprak dökümünden sonra, sonbaharda, önemlisi böbrek erimeden önce ve 15C kadar, önemli olan kesim, dilimleme, işleme, seçilen stratejinin doğruluğu kalitesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

44 − 42 =