Yama örtüsü

Yorgan döşeme: üretim için bir master sınıf, en acemi iğne kadınlar bile mevcuttur

Öğütücüler için dükkana bakan her acemi bayan bu yöntemin bu yöntemin doğru bir şekilde yama olarak anladığını bilmiyor. Yaratılış sürecinde herhangi bir çerçeveyle sınırlamayan gerçek bir fantezi uçuşu sağlar. Eskiden bu tarz ekonomi için kullanıldı ve girdi çeşitli kumaş kalıntılarını kullandı. Şimdi yama işleri artıklarla sınırlı değil, birçok ustalar özel olarak kumaş parçalarını belirli tonlarda satın alıyor, böylece kombinasyonları uyumlu görünüyor. bir yorgan örtüsü yapmak için bir ustalık sınıfı acemi çocuğun bile yaratılışını anlamasına yardımcı olur.

Fakat bu yöntem ilk bakışta basit görünüyor, aslında çok zahmetli ve karmaşık bir iş. Ancak sonuçlar gerçekten insanları etkilemektedir. patchwork kendi ellerini, sadece yorgan değil, aynı zamanda yastık, peçete ve son needlewomen fantezi üzerine her şeyi dikmek. Çocuk için, ifadeye bir zarf dikebilir veya karyolanın kenarlarını dikebilirsiniz.

Oluşturma sürecinde, iki eşleme rengi olarak kullanabilirsiniz ve birkaç tanesi birbirinin tonlarıyla uyumludur. Çalışmada yediten fazla tonlamayı kullanmamaya çalışın ve bitmiş sonuç sizi rahatsız edebilir. Genellikle kapaklar kare olur, ancak bu bir sınırlama değildir ve sihirbazlar üçgen, dikdörtgen ve diğer birçok şekil kullanır.

Yama işleri için gerekli malzemeler

Patchwork olsa çok dikkat gerektirir oldukça zor meslektir, orada hemen her dikişçi gerekli malzemeler, dikiş yapan olan ve özellikle de.

Sadece birbirine flep dikmek için değil, aynı zamanda onlara bir sintepon dikmek için gerekli olan çok önemli bir alet yanı sıra arka yüz için kumaşlar.

Birlikte dikmek için kanatları birbirine bağlamanız gerekecek.

Kesici bıçak, kumaşın eşit parçalara bölünmesi için çok uygun olacak, elbette iyi bilenmiş makas uygulayabilirsiniz. Önemli olan tercihlerinize göre aracı seçmektir.

Kesme tahtası, kesme bıçağı ile birlikte kullanmak için çok uygundur, böylece işlemin gerçekleştiği yüzeye gereksiz yere zarar gelmesini önleyebilirsiniz. Cetveli kullanarak kapakların boyutunu ölçebilirsiniz.

Flepler için bez (veya tamamlanmış parçacıklar)

Bazen flaplar tek bir kumaştan kesilirken, iğne kadınları vardır, kumaş kalıntılarını kullanın, evde bayat edin, onlara belirli bir boyut kazandırın. Ancak şimdi çeşitli boyutlarda hazır bezler satılıyor, renk şemasına göre bir takım halinde toplanıyor.

1

Halihazırda birbirine bağlanmış kanatlar ile birlikte dikilmiş, hali hazırda bitmiş bir ürün boyutundaki tek parçalı kumaş.

Bir patchwork yorgan oluşturma süreci

Tüm malzemeler hazırlandıktan sonra çalışmaya başlayabilirsiniz. Aşağıda gösterilen yaratılış üzerine yorgan patchwork master class, iç mekanınızın gerçek bir süsü olacak. İlk olarak, tanımlanması, ne renk ölçeği istediğinizi, hem de iki renkli olabileceğini ve diğer tonlardaki parçacıklardan toplanan tanımlamanın yapılması gerekir.

İlk adım tüm parçaların bir tuval haline getirilmesidir.

Bu sahne en ilginç olacaktır, çünkü hayal gücünüzü gösterebilir, aralarında özdeş karelerin basit bir bağlantısını oluşturabilir ve ilginç bir çizim yapabilirsiniz. Her yöntemin kendi adı vardır:

 • "Hızlı kareler" - farklı renklerin basit kareler kombinasyonu
 • "Shahmatka9raquo; Parçacıkların sıralı düzenlemesi
 • Farklı açılardaki farklı şeritlerin "şeritten sıyrılmaya" bağlantısı
 • "Akvarel9raquo; arzu edilen renk şemasının kombinasyonu
 • "Sihirli üçgenler" karmaşık bir şekle dönüştürülmüş üçgen biçimindeki kanatları kullanır.

Fikrinizin yaklaşık sonucunu öğrenmek için, şemaya göre kattaki tüm parçaları parçalamalısınız.

İkinci adım, parçaları birbirine dikmek olacak. Başlangıç ​​olarak, iki parçayı birbirinize alıp birbirinin yüzü ile almanız ve yardım miktarını bir santimetreye düşmeniz gerekir. Sonra parçaları birleştirin ve gerekli uzunlukta bir bant oluşturun.

Ardından, tüm dikişler orijinal desene yapışarak birbirine dikilir. Tuvalin bir tarafı hazır.

Üçüncü adım, boyutlarının kanatların bitmiş tarafından biraz daha büyük olması gereken bir sintepon dikmektir. Arka kumaşa uygulanır ve kanatları birbirine bağlayan dikişler üzerine dikilir.

Dördüncü aşama, iki tuvalin bir araya gelmesi olacak. Yama parçası tarafı 1-1.5 cm kadar bükülmüş ve battaniye içi için seçilen malzeme ile birlikte dikilmiştir.

Artık kendi ellerinizle yapılmış yama örtüsü hazır. Uygun bir tarzda dikilmiş minder olabilir; ardından kit, yalnızca yaratıcısı değil, aynı zamanda onu görecek olan konukları da memnun edecektir.

Yukarıdaki video, ana sınıf için bir battaniyenin nasıl dikileceğini anlayamayanların tümünü anlamaya yardımcı olacaktır.

Kendi ellerinizle yama tarzında yorgan

Yama tarzında yorgan kendiliğinden yapılmış, iç mekan için mükemmel bir dekorasyon olacak. Son zamanlarda pek çok kişi battaniye ve battaniye yapmayı tercih ediyor. Bir nesneyi kendiniz dikmek istiyorsanız, patchwork tekniğini tercih edin. Battaniyeler bu tarzda yapılmış, çok çekici görünüyor ve üretimi kolay. Bu ürün, farklı dokudaki kumaş kalıntılarından yapılabilir.

Yorganlar kendimiz hazırlıyoruz

Kolayca bir patchwork yorgan olun. Bunu yapmak için bir dikiş makinesine, ipliklere, iğneye, makaslara ve iğnelere ihtiyacınız olacaktır.

Battaniye için doğru kumaşı seçmek çok önemlidir. Uzmanlar baskılı bir desene sahip beyaz bir pamuk bezi kullanmanızı önerirler. Ayrıca battaniye yapmak için bir sintepon gerekecektir.

Ürünün üretimi için pamuk baskılı kumaş parçalarının ve sinteponun parçalanması gerekecektir

Bir battaniye imalatı için algoritma aşağıdaki gibidir:

 1. Kesilmiş kumaştan, gerekli boyutta kareler yapın.
 2. Kareleri yüzeye koyun.
 3. Tüm kareleri dikey olarak dikin.
 4. Bundan sonra, elde edilen tüm parçaları tek bir beze bağlayın.
 5. 16 cm genişlikte iki şerit yapın.
 6. Şeritleri battaniyenin kenarlarına dikin.
 7. İğneler kullanarak sinteponu battaniye üstüne tutturun. Fazla dokuyu alın.
 8. 2 parça kumaş astarı için bir kumaş yapın. Elde edilen parçaları ana tuval üzerine yapıştırın.
 9. Elde edilen ürünün konturunu dikin.

Bir yorgan örtüsü hazırlarız: yeni başlayanlar için bir master sınıf

Yama işi dikme tekniğine yeni başlıyorsanız, daha basit planları kullanabilirsiniz. Basitleştirilmiş bir planda bir battaniye yapmak için, monofonik kaba bir kalibreye, bir sintepon levhaya, farklı renkte parçalara ihtiyacınız olacaktır.

Önce en az 50 karelik kumaş kesmeniz gerekir. Her iki taraf en az 21 santimetre olmalıdır. Farklı renkte parçalayıcıları birleştirebilirsiniz. Bu, benzersiz bir desen oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Bir patchwork yorgan yapmak için, parçalar istenilen desene göre döşenmeli ve birlikte dikildi olmalıdır

Yeni başlayanlar için dikiş battaniyeleri için algoritma aşağıdaki gibidir:

 • Kareleri herhangi bir yüzeye yayın. Deseni oluşturun ve ürünün bileşimini dikkatlice düşünün.
 • Öğütmeye devam edin. Karelerin şeritlerini dikin ve sonra onları birbirine bağlayın. Bezi zaman zaman pürüzsüzleştirmeyi unutmayın. Bu, kumaşın büzülmesini önleyecektir.
 • Battaniye için bir battaniye yapın. Unutmayın ki küçük paralar bırakmanız gerekir.
 • Kumaşı, dolgu malzemesini ve astarı katlayın. Ortaya çıkan ürünü pimlerle ezin.
 • Battaniyeyi kenarlar boyunca gerin.
 • Gerekirse battaniyenin kenarını battaniye kenarlarına takın.

Bir patchwork yorganın nasıl hızlı bir şekilde dikileceği

Yama tarzında çalışan pek çok zanaatkâr "hızlı kareler" tekniğine uyarlar. Bu teknoloji çok zaman kazandırabilir.

"Hızlı kare" yöntemini kullanarak bir battaniye hazırlarken, calico'dan birkaç desen gerekecek. İşe başlamadan önce, bez sıcak su ile ıslatılmalı ve sonra iyice durulanmalıdır. Daha sonra nişasta bir nişastadır ve materyali demir ile dolaştırır.

Karelerden bir yorgan yapma tekniği çok basittir ve tecrübesiz zanaatkarlar için bile mevcuttur

Karelerden battaniye yapma tekniği aşağıdaki gibidir:

 1. Farklı renkte 2 kesik kumaştan aynı ebatta 2 şerit kesiniz. Ardından onları yüz yüze katlayın ve iş parçasını bir kenar boyunca dikin.
 2. Ardından, önceki iki şeritlerin toplamı ile aynı genişliğe sahip olan bir kalibre şeridi kesin.
 3. Ilk ikisine 3 şerit takın. Onları yüz yüze bırakmayı unutma. Sonuç olarak, hafif bir şekil almanız gerekir.
 4. Ortaya çıkan kılıfı birkaç ikizkenik üçgen halinde kesin.
 5. Battaniyenin yanlış yüzü için hasat edilmiş bez (örneğin, pamuk veya kambnik) yüzeye yayılmıştır. Üstte bir sintepon ve bir detay ve iki renkli üçgenler (yayılımda karelerin bir konfigürasyonu olmalıdır) koydu.
 6. Ürünü çevre çevresinde dikin.
 7. Battaniyenin kenarını yapın. Bunu yapmak için, bir doğal kumaş şeridine ihtiyacınız var. Battaniyeye dikilmiş olmalı ve sıkışmış olmalı ve yine bir çizgi oluşturmalıdır.
 8. Battaniyenin tüm kenarlarına benzer bir yöntem uygulayın.

Yamalı çift taraflı patchwork

Odanızın kır tarzı olması halinde, yama tarzında çift taraflı yatak örtüsü uyumlu görünüyor. Yatak örtüsünün üretimi için bir iplik, dikiş makinesi, bıçak, makas, bez desenleri gerekecek.

Başlamadan önce, bir örtü oluşturmak için kareler oluşturmanız gerekir. Son halini alan ağ 1,5h2,3 metre boyutu, bu en az 23 cm'den daha tarafı ile kare yamalar kullanılması arzu edilir ise. battaniye üzerinde Sinteponovye astar boyutu bitmiş ağ-boyutlarından biraz daha küçük olması gerekir.

Yama tekniğindeki el yapımı yatak örtüleri, ülke tarzında iç mekanları başarılı bir şekilde tamamlıyor

Dikiş tekniği aşağıdakiler tarafından kapsanmıştır:

 • Önce kumaşı hazırlamanız gerekir. Bunu yapmak için, malzemeyi iyice yıkayın ve ütülen. Pamuklu kumaş kullanıyorsanız, bunları nişasta yapmanız önerilir.
 • Çöpleri hazırladıktan sonra, iki kareyi birbirine bakacak şekilde katlayın. Bu durumda, 1,5 cm ödenek koymayı unutmayınız.
 • iki kare Dikiş.
 • Elde edilen parça bir daha paçavra için diker. Eğer 6 kareler bir şerit alamadım kadar bu işlemi tekrarlayın. Bu şeritlerin en az 9 üretmek gerekir. kapatılmasından sonra progladte elde preform dikiş.
 • iki bitişik şeritler birbirine bakan Katlama ve pimler ile bağlamak. şeritler Dikiş. tüm şeritler için bu işlemi tekrarlayın.
 • üstüne örtülü koymak alt ön bitirdi ve tuval dolgu polyester üzerine koydu.
 • greft astar diker.
 • kesilmiş kumaştan bir ön imal boyutları, elde edilen ağın boyutundan biraz daha büyük olmalıdır.
 • bulavochek kullanılarak parçayı sabitleyin ve dikilmiş.
 • yazı elde edilen hem köşeleri.

ellerinizle patchwork yorgan (video)

Gördüğünüz gibi, yorgan ve battaniye sadece patchwork tekniği ile başlarken bile, çok basit hale getirmek için. Bu makalede açıklanan adımlarla Usta sınıfı yama öğrenmek için yardımcı olacaktır. Sana, güzel bir ürünü almak simetrik blok izleyin ve ön dekatirovkoy malzemesini ihmal etmeyin.

© 2017, homeli.ru. Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Kopyalama yalnızca kaynağına geri bir bağlantı ile izin verilir

Patchwork eller - düzeni. başlayanlar kırıntılardan yorgan dikmek için adım adım talimatlar

kumaşın farklı parçaları toplanan Parlak, güzel, göz alıcı öğeleri, sıcak ve ev havasında oluşturun. ninemin zamanından beri bilinen patchwork tekniği, hayal gücü için geniş bir ufuk açmaktadır, bu yaratıcı becerilerini geliştirmek için izin verir. Patchwork şeyler arkadaşlar, özellikle çocuklara hitap edecek, evi dekore edecek.

Kumaş şeylerin adet İmalat - heyecan verici bir deneyim. yorgan dikmek önemli harcamalarını gerektirmez. Doku parçaları patchwork için özel kitleri satın alınabilir. İkinci seçenek - doku artıkları veya sebepsiz dolap içinde muhafaza gereksiz öğeleri kullanımı. Yani kullanılmayan giysi geçmişin olaylarının hoş hatırlatma olarak hizmet verecek, yeni bir hayat kazanacaktır.

kırıntılardan yorgan için malzeme en az 6 farklı renkleri gerekir. Farklı renk, desen ve modellerini kullanarak, farklı şeyler tasarımını oluşturabilirsiniz - tersine, parlak ve çılgın, yumuşak nazik ve sıcak veya. belirli bir sırada prisborennye Elemanları, hacim doku verilmiş, etkileyici görünüyor. Fikirler ve master sınıfları Oyaların mevcut patchwork türünü yapmak

Kumaşın ne tür kendi elleriyle patchwork yorgan seçmek için

materyal, aynı kalınlık ve doku parçalarından yapılmış kendi elleriyle patchwork yorgan. renk seçimi iç, duvarlar ve mobilya tonlarının tarzına bağlıdır. taban ağ-yapı bir nötr, koyu tonlu bir tona sahiptir, farklı kumaş zıt kombinasyonunun daha iyi görünür. göze hoş malzemeleri birleştirerek Orta çeşitlilik. yamalı battaniye dikiş önce, ön kalıp uzaklaşmaya ve kombinasyonunu değerlendirmek, alt doku için genişletilmesi gerekmektedir. iyi ışık yanından bir gerçekçi görünümü açıkça ne kadar iyi renk ve desen kombinasyonu.

Battaniye için en iyi dolgu nedir

Döşeme, ısıtıcının üst ve pedin alt - Ürün, üç tabakadan oluşur. dolguyu çıkarılması, kapağı almak mümkündür. Sıcak tabakası tipik olarak kullanıldığı gibi, Sintepon. malzemenin avantajlarından biri - su ile temas ettikten sonra bir çekme. Bu dolgu Orijinal boyutu ve iyi görünüyor koruyarak, işten önce iliklerine gerektirmez anlamına gelir. Daha az malzeme sentetik olmasıdır. Bir şey, bir çocuk ise bu özellik, arzu edilir. Bebek battaniye patchwork maksimum doğal olmalıdır.

Alternatif Sentepon doğal malzemelerden yapılmış dolgu aşağıdaki kısımları içermektedir:

 • Pamuk yalıtım hafif vuruş değil, bağlanmış iplik benzerdir. dolgu maddesi, süt beyazı bir renk alır 3.2 mm, yıpranmayacağı kalınlık. Pamuk% 5 yıkandıktan sonra oturabilir akıldan önemlidir. çalışma malzemesi emmek için önce yumuşak bir havlu ve kuru sıkın.
 • İkinci bir alternatif sentetik - yün dolgu% 100 doğal liflerden oluşan. Işık ısıtıcı, mükemmel ısı yalıtımına sahiptir başarılı iğne kullanılmıştır.

dikdörtgen, şeritler, elmas, üçgenler: toplam yamalı bileşimde elleriyle bağlantı elemanı, farklı şekillere sahip olabilir. Parça karton veya kağıt kesilir. kendi elleriyle patchwork yorgan önemli kareler yapmak için en kolay yolu. Böyle basit bir grafik acemi ustaları için teşekkür ederiz. patchwork için daha fazla karmaşık şemalar kendini icat gerekli değildir. Bir dergide veya Web sitelerinde görmek için özel bir bölümünde Örgü ve işleme için bir set ile birlikte satın alınabilir.

daktiloda yorgan patchwork olarak

Bileşik battaniye tabakalar kullanımı, yıkama ve temizlik sırasında bozulma ürünleri önler. Temiz dikiş dikiş oluşturduğu kusurları gizlemek için yardımcı bir dekorasyon olarak hizmet vermektedir. Makine ve manuel - Bağlantı katmanlarının iki tipi vardır. Birinci yol, zaman kazanmak için. Buna ek olarak, çağdaş arabalar istenen dikiş gerçekleştirmek için iyi bir fırsat var. Yorgan, kendi elleriyle kapitone, bu hafif döner.

Dikiş yorgan saçak diktikten sonra yapılır. Birincisi, katmanları düzeltmek için gerekli. Battaniye yanlış tarafını yukarı ve merkezden kenarlara doğru ellerini yağlamak. Ürünün hazırlanması dikiş - kritik aşamaya. Kötü prometannom battaniye makine dikişi Sahne düzeltilmesi mümkün olmayan "kabarcıklar" ve montaj ayırabilir. Ön Teyelleme dikiş ve dokuların kalabalık önlemek amacıyla, merkezden kenara doğru çalışır.

ürün, imalat prosesi için düzenli bir şekilde shreds genişletilebilir masa gibi bir çalışma alanı, ihtiyaç olmuştur. Ellerin aşağıdaki alet ve malzemeler gerekecektir ile yorgan monte etmek için:

 • Sesli veya aksine iplik;
 • şablon;
 • Kumaş veya eski giysiler;
 • Isı yalıtımı;
 • astar;
 • renk için uygun, kakma;
 • Bir iğne;
 • iğneler;
 • tebeşir ya da sabun;
 • makas;
 • şerit metre;
 • dikiş makinesi;
 • Demir.

ucundan kesilen kanat kot şeyler kolayca orijinal bir şey oluşturmak. astar olarak güçlü bir pamuk yaprak kullanılabilir. Kalın dikişler ve harap alanları kaldırarak, pat yıkayın - iyi kumaş çalışmaya hazır olması gerekir. aşağıdaki gibi Denim yorgan patchwork yapılır:

 1. ödenek konusunda desen parçalarını kesip.
 2. artıkları çapraz bağlama: İlk - 2 ile, daha sonra - şeritler.
 3. elemanlarını bağlayın.
 4. yalıtım bölmek.
 5. astar kesin.
 6. Teyelleyin tabakalar.
 7. kapitone ürünleri izleyin.
 8. sınır bölgesini tedavi edin.
 9. boncuklar, payetler veya örgü kullanıldığı, beğeninize şeyi dekore edin.

Kendi elleriyle yeni doğmuş için yorgan

çocuklar için tasarlanmış Şey, doğal malzemelerden imal edilmiştir. Bebek yorgan çiçekler, hayvanlar, masal ve çizgi film favori karakterlerinin resimleri ile karelerinden monte edilir. Bu uygulamanın şeklinde tasarlanmış güzel bir resim hikaye, görünüyor. bebek beşikleri için ürün sıcaklık ve konfor ortamı yaratmak gerekir.

Bunu yapmak için elleriyle patchwork bebek battaniye:

 1. ortada yer alacak uygulamanın detaylarını, kesin.
 2. bkz 82h103 battaniye çevre kayıt için dikdörtgenler istenen sayıda hazırlayın.
 3. boyut 60h75 cm kumaş - sıcak astar ve orta katlayın.
 4. Kilit tabakalar paralel çizgiler çalıştırın.
 5. 4 dikdörtgenler çevre şeritler dikin.
 6. Proutyuzhte bölümler toplandı.
 7. orta kısmına şeritler diker.
 8. etek nedeniyle üst kenar oluşturmak için biraz daha büyük bir astar bölmek.
 9. Küçük bir elmas kesin.
 10. bölümünü kesmek için aplike işaretçilerine takın.
 11. makine üzerinde zikzak elemanları diker.
 12. Ürünün ortasında Dikişli elmas aplike.

fotoğraflarla kendi elleriyle kırıntılardan bir yorgan dikmek için nasıl

Önceden devre desen dikkate almak gerekli doku güzel bir şey kareler yapmak için. kendi elleriyle Yorgan bunu:

 1. parçalarının desen istenen sayıda kesip.
 2. düz bir yüzeye parçaları yerleştirin.
 3. battaniye genişliği proutyuzhte dikişlerinin kareler şeritler diker.
 4. Ortaya çıkan kaset uzun tarafını bağlayın.
 5. çapraz bağlı, ısı yalıtımı ve astar üst katlayın.
 6. Katmanlar veya kilit pimleri Baste.
 7. makineye bantların uzunluğu boyunca bir çizgi çalıştırın.
 8. kenarlarının düzgünlüğü kontrol edin.
 9. astar Bakey yüzünü dikin.
 10. battaniyenin üstünde sınırını kaldırın.
 11. içeri doğru dolgu kenarını.
 12. etek dikişi düzelt.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

91 − = 84