yanal bağlantı ile Havlu merdiven

Isıtmalı havlu askısı "lesenka9quot;

Günümüzde çoğu evlerde ısıtılmış havlu raylar vardır. Ve ana görevlerine ilaveten ekipmanları

- kuru giysiler ve banyo sıcak - ve de bir iç tamamlayıcı ek işlevler bir dizi gerçekleştirir.

Modern piyasa klasikler destekçileri ve modernist tarzı, yüksek teknoloji ve başkalarının hayranlarından olarak gereksinimlerini karşılamak havlu raylar modelleri sunmaktadır.

elektrikli kurutucu Her yerde şebekesine bağlanan bir olasılık var evde, monte edilebilir. Bu ısıtma sistemi ya da sıcak su bağımsızdır, bu kapatılabilir ve gerektiği kadar, sıcaklığı kontrol etmek mümkündür.

Su havlu demiryolu Bu ısıtma veya sıcak su sistemi içinde gömülmüş ve soğutma sistemleri içinde devridaim olan zaman çalışır. Cihazın yadsınamaz bir avantaj, su, enerji tasarrufu sağlamasıdır.

kombine modeller Bu elektrik ve su modellerinin tüm avantajlarını birleştirir. soğuk mevsimde, bunlar ısıtma donatımı kurutma içine yerleştirilmiş elektrikli ısıtma elemanı ile gerçekleştirilir, burada bir elektrik aygıtına bağlanabilir yaz ısıtma sistemi, üzerinde işlem.

Bu cihaz özellikle yüksek olması nedeniyle güvenilirliği, basit tasarımı ve orijinal tasarımına kullanıcıları arasında takdir edilmektedir. Geleneksel bobin havlu "merdiveni" aksine birçok basamaklarını vardır. daha yüksek bir ısı transferi sağlar ve standart bir bobin üzerine daha eş zamanlı kuru çok daha giysi sağlar çünkü kurutma tasarımı, ekipman "yararlılığını" arttırır.

havlu kurutucu bağlama sıcak su sistemleri ve ısıtma sistemleri ve makineler su çapraz aşağıdan girdiği çaprazlama bir şekilde, üstten, burada su çıkışı ile yapılabilir. vitrifiye makalede kalan sıvı bağlarken alt sol kanal ve üst sol kanal boyunca çıkar. Benzer şekilde, sistem doğru bağlantı ile çalışır. Eğer sıcak havlu yüklemeyi planlıyorsanız bir yan bağlantısına sahip olan "Ladder", içinde su alttan gelecek.

Bazı üreticiler topraklama tesisatı kurutma öneriyoruz. Sıcak su temin borusu kaplama sistemi ile bir bağlantı elemanı olarak kullanıldığında, bu etki için bir ihtiyaç ortaya çıkar. Eğer çelik bağlantılarını kullanmayı planlıyorsanız, topraklama üretmek için gerekli değildir. çok katmanlı bir borunun içinde alüminyum katmanı çelik olmayan yüksek bir elektrik iletkenliği, sahip olmasıdır. Topraklama kurutma yükseltici sıcak su sisteminde yapılabilir.

1

sıcak havlu kurarken, "Ladder" sıcak su sistemi olan uzaklığı 2 metreyi aşan olmadığını dikkatli olun. eklemler dolgu macunu ile tedavi bunun üzerine ekipman, çok dikkatli ve doğru bir boru hattının boru uçlarına bağlanır. montaj düzgün yürütülmesi halinde, sistemdeki basınç, bileşikler kırmayacak zaman.

sıcak havlu "merdiven" montaj yan bağlantı sahibi olmak için Adımlar:

- su kaynağı durur;

- Biz ekipman açmak ve tutucular (bir tornavida veya tornavida gerekir) bunu tutturmak; - bileşik (kavrama, köşeler vs.) belirler;

- bağlantı elemanları için delik delme yerleri işaretlemek. Duvarın bir kurutma koyarak Bunu yapmak için, hizalamak ve bir işareti yapmak;

- Biz çapa ayarlayın (daha sonra betona matkap kullanmak karo için matkapla bir matkapla çinilerinin) delikler;

- Ekipman deliklere koyar ve bir tornavida veya bir tornavida kullanarak tutturmak;

- havlu demiryolu, sıcak suyu sistemine bir yanal bağlantısı "merdiven", ekleyin. Bu astar eğimli olarak 50 cm'lik bir uzunluğa sahip 10 mm olmalıdır. Su altı kısa borular yatay olarak yerleştirilir. yükseltici boruya bağlantı Amerikalı kullanılarak yapılır. Boru çapı farklı ise, adaptör yüklemeniz gerekir. borunun alt bölümünde, cihazın alt ısı transfer katsayısı, ve daha yavaş sıcak oda. Uzmanlar havlu çapı boruları en az 25 mm seçmek önerilir. Özellikle dikkat de korozyona karşı korunur nikel kaplama modelleri, dikkat edilmelidir.

Makale kategorisi:

bugün havlu En evlerde yoktur. Ve ana görevine ek olarak donanım - kurumaya

Isıtmalı havlu askısı Banyo uzun yürürlüğe tamamen şartlı işlevselliğe sahip bir aygıt olmaktan çıkmıştır

nasıl bağlamak için: odada bir soru var havlu demiryolu. Tabii ki, profesyonellere açabilirsiniz

sahipleri havlu raylar bazen bir sızıntı gibi bir sorunla karşı karşıya. Ve çoğu ekipman

Isıtmalı havlu askısı - herhangi bir sıhhi tesisatın temel bir unsuru, ısıtma işlevi yerine nedeniyle

Yanal bağlantı, değerlendirmelerini Havlu kurutucu merdiven

yüksek talep yanal bağlantı çelik Havlu kurutma merdiven bunlar ticari olarak temin edilebilir hale gelmektedirler. tasarım geniş bir alana, hem de kuru şeylerin daha uygun yerleşim teşvik olması güzel sıcak oda için izin verir. Buna ek olarak da çekici bir görünüm dikkati çekiyor. modern tasarım şu anda geçerli iç stilleri, çeşitli tamamlayacak olanak tanır.

Apart kurutma şeyler ve ısıtma, su yan bağlantısına ısıtılmış havlu merdivenden ayrıca tazminat elemanının rol oynamaktadır. tüplerde soğutma suyunun sıcaklığını değiştirmek genleşme veya periyodik sistemin sıkıştırılması yol açar ve bu gibi elemanlar çok performanstan ödün vermeden bu tür değişiklikleri dayanabilir.

ürün ısıtma sisteminin yükseltici doğrudan monte edilebilen aracılığıyla yan bağlantı, - ısıtılmış havlu raf merdiven sahip olduğu temel avantaj,. Yükleme işlemi basit ve kolaydır ve tamamen bozulmadan binayı tasarımını saklamanızı sağlar.

Neden ısıtmalı havlu askısı seçim

Böyle bir seçim ve önemli olanları bir çok faydaları:

 • Geniş bir alan ısıtılmış havlu demiryolu.
 • Rahat tasarımı.
 • Modern tasarım.
 • Kolay kurulum.
 • Güvenilirlik.
 • Uzun kullanım ömrü.

Ürün, çoğu durumda avantaj paslanmaz çelik veya pirinçten yapılır zaman bu amaç için bakır alaşım da kullanılabilir. Uzmanlar paslanmaz çelik üretiminde bir ilk ödeme dikkat satın alırken, daha dayanıklıdır önerilir. söz konusu operasyon ömrü boyunca onun iyi görünüm kaybetmez ve herhangi bir özel bakım gerektirmez, çünkü bu tür merdiven havlu demiryolu, sorunsuz kurulum sağlayan yanal bağlantı da daha pratiktir.

Satışta çeşitli şekil ve renklerde ürünler vardır. Yan bağlantısı, boyalı bronz, gümüş, altın ile ısıtılmış havlu demiryolu merdiveni satın alabilir ve diğerleri de özgün ve sıradışı renk varyasyonları vardır.

Yerli veya yabancı üreticileri

özel mağazalarda soru sorabilirsiniz yerli ve yabancı ve bu nedenle alıcı Her iki üründe, büyük bir aralığı, hangi ürünleri daha iyi ve daha güvenilir yoktur.

o denizaşırı kaliteli bir ürün üretmek varsayılır çünkü Birçok kişi yabancı markaları tercih. Ama bu böyle değildir. Yurtiçi teknoloji kalitesinde yerli imalatçı tarafından verilen yan bağlantı ile yabancı ve ısıtılmış havlu demiryolu merdiveni, boyun vermedi ve performans tüm tesis standartları karşılayacak.

Aynı zamanda amaçlanan çalışma koşulları eşleşmeyen parametreler olabilir ithal ürünlerde yeterince sık hatırlatmakta fayda var. Bu nedenle, 500x500 bağlayıcı yan merdiven ile içe havlu genel olarak kabul edilen standartlara göre, özelliği bağlantı elemanının, bir çapa sahip olabilir. Bu, farklı ülkelerde farklı olabilir ısı ağların şartnamelerde farkı, kaynaklanmaktadır.

Bu nedenle, yan bağlantı 500x500 ile ısıtılmış bir havlu demiryolu merdiveni seçerek, dikkatli bu ürünleri incelemek gerekir.

satılmaya hazır ürünlerin çeşitliliğine rağmen, yan bağlantı ile ısıtılmış bir havlu demiryolu merdiveni bu model tesisat pazara nispeten yeni olmasına rağmen, sadece olumlu eleştiriler alır. Çoğu alıcıları, hemen böyle ürünün bağlantı ve yapılandırma gibi avantajlar, tanınan ve bu varyantı seçti edilir.

Tür yan bağlantı ile ısıtılmış havlu demiryolu merdiven gibi ürünler ile ilgili olarak, yanıtları tam olarak tüm olumlu özelliklerini yansıtır ve konumunun ve bu tasarım kullanmanın yararlarını tam olarak takdir, yani dikkat edilmelidir.

Faydalı ipuçları: bir havlu ve su yan bağlantı merdiven tipi ürünler tercih nasıl

ısıtmalı havlu askısı - banyo en işlevsel unsurları arasında bir çok faydalı özelliği bulabilirsiniz. kuruluşu basit cihaz sadece sadece kuru şeyler kişisel kullanım tutar, ancak aynı zamanda olumlu bir mikro destekler.

Su ısıtıldı havluluk seçimi yanal olarak ağa bağlanabilir

gruplandırılmış sıvı kurutma için birimlerinin çeşitli yapısal özellikler Aşağıdaki gruplar halinde profilleri:

en etkili konfigürasyon olduğunu nedeniyle merdiven: Birim alan başına ısı transferi değerinin çok daha yüksektir. profilin türü için bağlantı devrelerinin (üst, alt, diyagonal ...) çok sayıda vardır. Evlerin tasarım mühendisliği hizmetlerinin özelliklerini göz önüne alındığında, en popüler bağlayıcı yan merdiven ile havlu su şebekesine. Punch ünitesi ısıtma devresinde sadece özel evlerde ve evler tavsiye edilir.

Çeşitli pazar kurutma teklifler dikkate alındığında, Aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun:

 • zorunlu olarak, sıcak su şebekesine bağlantı için amaçlanan bir malzeme birimi olmalıdır paslanmaz çelik (Açık su sistemindeki su geleneksel elektrolitik metal ile reaksiyona girer, oksijen molekülleri içerir);
 • WAN ağ de kullanıma yönelik havlu kurutucu işletim basınç sınırının (PS), standartlarına uygun olarak, olmalıdır En az 6 atmosfer (bar), ve test basıncı - olup, 10 atm daha azdır. (Bar);
 • su sistemi özel evler Sınırın sınırı içinde kabul edilir - çoğu durumda, gerekli şartları hafifletmek için biraz izin verir 2-3 atm.

maalesef havlu ve su yan bağlantı türü merdiven kaynak bağlantılarının kullanılması ile imal edilmektedir. Ürün performansı ve hizmet ömrü olarak tanımlanır Bu sonuncunun kalitesi ve gücüdür. Ayrıca önemli birimin dış örtü türüdür. Tercihen, PS yüzeylerinde krom kaplamalı tabakanın varlığı.

herhangi bir "merdiven" olan mükemmel estetik özelliklerinin tasarımı vardır hidrodinamik bakış açısından elverişsiz. performans eksiklikleri üründe geometrinin etkileri kompanse edebilir , Havalandırma vanası (Majewski musluk). Bu bölüm, bu tip herhangi bir trafo dikey boru birinin üst ucuna monte edilmiş olması gerekir.

arayarak Yanal bağlantı ile havlu sıcak merdiven yapılandırma Mevcut su sağlama kablolama altında şunları yapmanız gerekir Aşağıdaki boyutlar göz önünde:

 • giriş ve çıkış açıklıkları (eksenler arası mesafe) arasındaki mesafe;
 • çapının, besleme boruları.

SS parçaları ve boru çapları arasındaki fark olması durumunda, su kavramalar kullanmak için izin verilir. Ancak, bir gerçek burada dikkate alınmalıdır: daha küçük bir besleme sisteminin daha büyük bir çap boyutuna geçiş yapmak tavsiye edilmez. Bu üniteyi yüklemek, yani çıkışındaki basıncın arttırılması doludur.

hazırlık aşaması: bağlayan bir yanal ile Montaj merdiven tipi havlu ısıtıcısı

Çoğu zaten kapanma ve sıvı akışını yeniden yönlendirmek için bir kapatma ya da by-pass elemanlarının varlığı için sağlamamaktadır kurutma ürünleri su tedarik sistemine monte edilir. Bu nedenle, olabilir bu durumda ürünün yüklenmesini yürütmek için Sadece evde toplam SKS yükseltici katlar sonra. Son sözü edilen işlem, önce konut ofisine kabul etmesi gerekir.

önce yanal mevcut su havlu sıcak bağlantı Bypass bölümü yüklemek gerekir denilen "Bypass".

Bu ayarlama inşaat Ayarlanabilir devre anında kopması ve ikinci değiştirilmesi durumunda trafo boyunca sıvı akışını bloke edecektir.

bypass oluşumu için gerekli olacaktır:

 • üç topu böyle "Amerikan" olarak dişli bağlantıları ile vanalar;
 • İki T;
 • Ürünün merkezi mesafesinden biraz daha küçüktür toplam uzunluğu olan iki boru;
 • PS tee iki boru bağlantıları;
 • valfler parçaları ile boruyu birbirine bağlamak için bağlantı parçaları.

kurutma ünitesinde giriş / çıkış - Bir valf köprü, diğer ikisi ise doğrudan monte edilir.

bypass yükleyin ürünün hemen yakınındaki isteğe bağlıdır. uygun bir yerde "gizlemek" için, kapatma vanası ile bay-pas devresi.

baypas varsa, birimler gerektiği kurutma değiştirmek için:

 • Köprüde musluğunu açın;
 • 10-15 saniye SS giriş ve çıkış engellemek için.

Proses yan bağlantı havlu sıcak

Yükleme döngüsü için emin öncesinde olun Besleme boruları eğimlidir. Bir su kaynağı sistemi oluşturmak için tasarım çalışmaları gerçekleştirirken, akılda tutmak eğim değeri 1 m başına en az 2 mm olmalıdır. aranan objektif - arınmış hava çıkış sağlamak Yan bağlantısı ile havlu sıcak Profil merdiveni yükseltici yönünde.

Ürünün Yükleme işlemi gerçekleştirilir Doğrudan için dört aşamada:

 • mevcut tam kollu, ön besleme borusu üzerindeki eşleşme yüzeyleri ile birleştirilmiş MS içinde ( "Amerikan") deliği vasıtasıyla;
 • bağlantı elemanları montajı için duvarda bir iz bıraktı;
 • tüm yapı ve yapılan delme ve bağlantı kurulumunu ortadan kaldırmak için;
 • Eğer PS sıcak suyu sistemi bağlanıyorsunuz.

Bu akılda gerektiğini uzaklıkta kurutma ekseninden dikey destek yüzeyine Aşağıdaki sınırlar içinde değişebilir olmalıdır:

en herhangi bir su, sıcak havlu yan bağlantı olmalı Aşağıdaki sayı hesaba katmak:

 • dişli bağlantı düzeneği bir yalıtım malzemesi (tercihen bir keten) kullanılarak gerçekleştirilebilir olmalıdır;
 • su besleme üstten alta gerçekleştirilmelidir;
 • WAN ağ termal deformasyonu için bir yer olduğu için, katı yasaktır ayarlanabilir bir ürün de dahil olmak üzere sistemin herhangi bir eleman, sabitlenmiş;
 • vanalarını açın ve su çekiç oluşumunu önlemek için birkaç yaklaşımların küçük açı sorunsuz olmalı köprüde vanasını kapatın.

WAN ağa bağlanmak için, havlu radyatör su merdivenin türünü seçme, Hesap böyle yönlerini içine almalı:

 • Malzeme - paslanmaz çelik;
 • çalışma basıncı - en az 6 bar, deneme basıncı - en az 10 atmosfer (evlerde 2-3 atmosferlik çalışma basıncı izin verilmektedir);
 • Boru çapı, besleme boruları çapından daha büyük ya da eşittir;
 • tek bir vinç Majewski olmalıdır.

Ürün kurutma yüklemeden önce bypass monte etmek gerekir. havlu kurutucu ile bağlama çeşitli parçaları yardımı ile yapılır - "Amerikan" birimi monte edilirken, en yakın düşey yüzeyinden önerilen mesafeyi dayanmak zorundadır.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Abone

Uyarı! Sitenin Malzemeler sahibinin fikri mülkiyet vardır.

(Kaynağında etkin bağlantıya sahip olanlar dahil) diğer sitelerde kendi yayının herhangi yasaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

6 + 4 =