yazlık veranda

yazlık bir veranda nasıl yapılır

Yerli şehir sakinleri kelime "patio9raquo bilmek olası değildir;, önemini saymıyorum. Aslında, bu kelimede derin bir şey yok. Avlu - Küçük bir döşeli taş veya diğer malzeme açık alan. Başlıca özellikler küçük bir masa ve dinlenmek için sandalye ve koltuklar olduğunu.

ülke evleri ve evlerinin birçok sahipleri için, arazi artık sebze ve diğer meyvelerin yetiştirilmesi için bir yerdir. bahçelerde yerine güzel bahçeleri gelir. Bu durumda, çiçekler ve çalılar bir nedeni dikilmiş ve veranda düzenlemesi büyük bir katkı olacaktır ki çoğu peyzaj tasarımı, belli bir stiline göre. Ayrıca, ne çiçek açan bir bahçe içinde iyi şirket araya daha güzel ne olabilir?

avlu bahçesinde veranda çok popüler bir moda yenilik, (açık hava terasa bile aşağı) 'dir. Bu kendi elleriyle inşa edebilirsiniz. Bu tartışılacaktır.

Bunun için konaklama ve veranda mobilya

konumu yere karar vermelidir ülkede bir veranda yapımı geçmeden önce. Mükemmel bir seçenek yapay gölet veya havuz yakınlarında büyük bir ağacın taç altında sitenin yerleştirilmesidir. Bu durumda, herhangi bir zamanda kendi topraklarının manzaranın tadını çıkarmak için olabilir. yer kazanmak istiyorsanız, size verandasında bir veranda hakkına sağlayabilir.

döşemeli alanın boyutları kuralları olamaz. Bu nedenle, tüm kendi tercihleri ​​ve yeteneklerine bağlıdır. Ama mobilya yüklerken bir temel kural sahip olduğunda - bu asgari tutar olmalıdır. Optimum grubu aşağıdaki unsurlardan oluşmaktadır:

site için ek öğeler bahçe salıncak, hem de bir şemsiye olabilir. yüklendiğinde Ama veranda kadar büyük olmalıdır olduğunu hatırlamakta yarar var. Daha iyi dal ve ahşaptan yapılmış mobilya satın almak. Bu tür malzemeler tüm site doğallık ve doğallık verecektir. Ama hayır az etkili bakmak ve dövme koltuğu olacaktır. Tercih edilen renkler parlak ve sıcak renklerdir.

1

yüklü aydınlatma elemanlarının talebi üzerine. Ayrıca, alan barbekü veya ızgara ile donatılmış olabilir. Basit toplantılar dışında misafirler için ince et ve balık yemek çeşitleri hazırlanabilir, çünkü bu durumda, bahçesinde işlevselliği, çok daha yüksek olacaktır.

Eğer kendi elleriyle ülkede bir veranda inşa etmeye başlamadan önce, kaldırım malzemesi tanımlamalıdır.

Gerçekten de, bu durumda, bütün İspanyol Akdeniz aksanı kaybetti ve veranda en yaygın alanı haline gelir.

Ayrıca başarılı bir nem testleri aktarmak sadece dayanıklı malzeme veranda kullanım için daha iyi. Yapay ve doğal taş, döşeme ve klinker tuğla olabilir. yapay bir malzeme zemin kaplaması - Bir ahşap zemin yapmak isterseniz, hatta daha iyi sadece bu teraslar yapımı için uygun olan türler ve kullanmalıdır.

taban malzemenin yanı sıra kum veya çakıl dolgu gerekir.

veranda için mekan ve malzeme üzerinde karar verin, işi basitleştirmek bazı araçlar üzerinde stok gerekir. Bu nedenle, ana araçlar:

Gördüğünüz gibi, bir cephanelik oldukça küçüktür. Ve her bir konak araçların çoğunu el altında olmalıdır. Ama sıkıntısı durumunda, zor olmayacak uzman dükkanlarda satın

Ülkede veranda inşaat projeleri

Ana inşaat çalışmaları geçmeden önce veranda kağıdına verdiği için gelecekteki bölgeye taşınmalı. Çizim gelecekteki tüm işleri değerlendirecektir. kendi zevklerine ve yeteneklerine güvenen olamayanlar, site için projelerin oluşturulmasında bir uzmana başvurabilirler. Diğerleri kendi elleriyle veranda yapmaya çalışabilir.

aşağıdaki gibi bir uzmandan örnek bir projedir.

Orada dikkate teras alanı değil, aynı zamanda bütün bölgenin düzenini sadece alınır. Bu proje oldukça pahalı mal olacak. Ama sadece bu hizmetlerin yararsız küçük bir açık veranda, yüklemeye karar verirseniz. Bir proje tüm boyutları ile gelecekteki şekli veranda basit bir kroki olarak hizmet verebilir.

bir veranda inşa etmek başladı

Yaklaşık sitesi projesi olarak gerçekleşti, çalışmak başlayabilirsiniz. İlk adım ileride veranda çevre işaretlenmiş olmalıdır olduğunu. Bu amaçla, birbirinden kısa bir mesafe sert tel veya halat bağlı mandal monte edilebilir. Elde edilen işaretleme daha fazla çalışma için mükemmel bir referans noktası olarak hizmet edecektir. Sitenin şekli kesinlikle herhangi biri olabilir unutulmamalıdır. Ancak, en popüler dikdörtgen ve dairesel veranda bulunmaktadır. İlk uygulamada, yastık inşa etmek daha kolaydır, ancak ikinci daha cazip görünüyor. Nedenle kendi güçlü ve yeteneklerini dikkate alınması gerekmektedir.

Bundan sonra, her bitki kaldırmak için, üst toprak topu (yaklaşık 15 cm) çıkarın. Oluşmuş çukur kum veya çakıl ve tesviye ile doludur. Kum kullanılırsa, o zaman hizalama işlemini karşı daha kolay olacaktır, ıslak olmalıdır.

döşemenin sonraki aşama. Çok renkli taş karolar kullanarak, kuşkusuz teklik ve zerafet genel görünümü verecek güzel desenler oluşturabilirsiniz.

Bir karo Arasında sıkıca takılmalıdır. Buna ek olarak, yüzey tamamen düz olması gerekir. Bu nedenle, her yeni elemanın kurulumdan sonra düzeylerine yardımıyla kontrol edilmelidir.

Avlu, kendi elleriyle yarattığı, neredeyse hazır. Birkaç sonuç manipülasyon yapmak kalır. döşeli bahçesi bitmiş görünüyordu için kaldırıma monte. Ve sonra, veranda tamamen kum veya çakıl tabakası ile kaplı ve bir süre bırakılır. Bu, tüm boşlukları dolduracaktır. Sonuç olarak, tüm su ile yıkandı ya da bir süpürge ile süpürülüp. Sadece veranda temizlemek, ancak daha da iyi fayans bastırıp sıkıştırmak değil.

Ahşap Veranda, çekici görünüyor. Malzeme neme ve diğer hava koşullarına karşı hassas olduğundan Ancak, o kadar dayanıklı olmayacaktır.

Ama bir çözümü var. bir platform inşa edebilirsiniz zeminini. Bu görünüm olarak gerçek odundan farksız bir yapay malzeme. Rahat (levhalar birbirine kilitler) ve pratiktir (nem ve güneş bu yağma değildir).

Onu mahzende bir veranda olun. metal veya ahşap çerçevesinin monte etmeye başlamak ve daha sonra basitçe zeminini empoze ve düzeltmek için.

Avlu - sadece güzel oturmak için bir yer. Ancak, genel tasarım sitenin işlevsel elemanların çeşitli ekleme ve güzelleştirmek, bu eğlence için en iyi yerlerden biri olacak.

Ilk şey mobilya düşünmek. Zaten bunun yapılması gereken malzemeler arasından, söylendi. Ancak hepsi bu değil. Onun türüne karar vermelidir. Sen veranda sabit veya taşınabilir modelleri ayarlayabilirsiniz. Hatta yüksek kaliteli malzeme hava koşullarında önemli bir etkiye sahiptir. Nedenle soğuk havalarda odasına siteden kaldırılabilir portatif mobilya, kullanmak daha iyidir. Ancak seçim sabit varyantları düştü ise bakım yağmurdan koruyacak bir su geçirmez kaplama varlığı hakkında alınmalıdır.

Ayrıca, meraklı gözlerden gizleyebilir veya sıcak yaz güneş gölgesini kurtarmak için hangi yanlış ve bölümlerin montaj olma. Farklı malzemelerden yapılır. Bloklar veya tentenin dekoratif ızgara duvarını yüklemek mümkündür. Yoğun çalı ve küçük ağaçlar doğal bariyerini donatmak da mümkündür.

Mutlaka ve site için armatürleri montajı. veranda evde doğru düz ise, duvara yerleştirebilirsiniz. Diğer durumlarda, aydınlatma pimleri veya kazıklar üzerine monte edilir.

Yaklaşık su depoları ayrı ayrı ele alınmalıdır. veranda yanında büyük bir yapay göletler, havuzlar ve çeşmeler bakacağız. Ancak, bunların montaj daha zahmetli. en kolay yolu mini gölet yapmak. tabanı için yanlış geleneksel fıçı olabilir. Ayrıca zemine kazılmış ve çeşitli dekoratif malzemeler ile dekore edilmiş plastikten çeşitli formları kullanabilirsiniz.

Ülkede Avlu fikirler her şey yeterlidir. Ayrıca, hayal gücünü göstermek ve kendime ait bir şey ile gelip mümkündür.

daha da iyi kombine genel peyzaj tasarımı ile veranda için, çeşitli renkleri düzenlemek mümkündür. Bunu çeşitli yollarla yapabilirsiniz.

0,5-1 metrekare bir alana sahip küçük bir yükseltilmiş yatak donatmak mümkündür. Bununla birlikte, tahliye delikleri varlığı arzu edilir.

Siteniz bir bölümü yüklü ise, sarmaşıklar üzerinde koyabilirsiniz. yeterince geniş olması durumunda bu bölüm bir tablo olarak kullanılabilir.

Görme bahçe ve veranda sözde dikim boşluklarından kaynaklanıyor olabilir birleştirir. plakaların serbest bölümü (tercihen şişkin ve Yıllıkları), çeşitli bitki ekilir. Bu yöntem birçok profesyonel tasarımcılar tarafından kullanılır.

yazlık adresinden ücretsiz vakit geçirmek tüm aile için favori yerler ve yakın arkadaşlarından biri haline gelecek donanımlı veranda düzeltin.

Ayrıca, bu video üzerinde olabilir kendi elleriyle ülkede bir veranda nasıl görmek

Str. En Dorogomilovskaya 10

Yapı 1 Dmitrov Shosse. 163 ve, döşeme -1

ülkede güzel rekreasyon alanı oluşturun - veranda donatıyor

o en veranda - Evde aile ya da gizlilik için tasarlanmış küçük döşeli açık hava avlu, bitişiğinde.

Bu ad İspanyol dili ile bize geldi ve sanat kendisi tasarım antik ve ortaçağda kökleri ve avlusu.

O zaman bile, avlular güzel şarkı kuşlar, peluş halı ve minderler ile muhteşem çeşme, pahalı vazo, şelaleler, hücreleri çarptı.

Dacha genellikle veranda bu tür inşa:

 • bir L- ya da evin U şeklinde bir plan açılı yapı;
 • Evin arka duvarı;
 • balkon;
 • katmanlı;
 • veranda-solaryum;
 • girişinde tören veranda;
 • barbekü ile veranda;
 • romantik veranda;
 • diğer türleri.

kendi elleriyle yapılan Avlu - Videonun fotoğraf ve açıklaması.

Bu binalar arka duvarı boyunca yer almaktadır. bir apartman olmadığı evlerde, ancak birkaç için, mümkün evin çevresini genişletmek için yapar binanın bir avlu çevresini oluşturur.

Tüm dairelerin sakinleri dinlenmek için kendi özel bir yere sahip olabilir Yani. L-veya evin U şeklindeki planıyla açısal veranda çeşitli şekillerde korunmaktadır olmasının yarattığı gizlilik atmosfer.

fotoğraf L şeklindeki verandada - en popüler türlerinden biri

köşeye aksine, veranda arka duvarı sadece bir tarafta korunur. bahçe tasarımı unsuru oturma odası erişim, ofis ve hatta yatak odası ile mümkündür planlayın.

Yani taze hava ile oda doldurmak mümkün olacak, bu özellikle doğrudur olduğunda odanın küçük bir alan.

Site yeterli alan yoksa, o zaman mükemmel bir seçenek, bir çok düzeyli veranda olurdu. Aynı zamanda cephesi için büyük bir dekorasyon olacaktır.

Böyle bir yer bitkileri dikildi ve hatta güneşlenme edilebilir. Ama çatıda veya büyük balkonda veranda yapımı öncesinde, teknik tarafı ile inşaatçılar danışmalısınız.

Ayrıca havuz kenarında bir veranda-solaryum yapabilirsiniz. Güneş ışığı nüfuz mümkün olmalıdır, bu nedenle, çok fazla kapak çardak olmamalıdır.

ön bahçesinde önceki rolü çiçek yatak ya da küçük bir bahçe, ama bugün olarak görev ise bu rolü tören verandada fazla ilgilenmektedir.

Bir güzel dağ bahçesi, zarif kaldırım döşeme, şık ve modern eskrim, minyatür çeşme, şömine ve dış diğer estetik unsurları zarif ön kapı süslüyor.

Onun yazlık, veya kır evi, veranda oluşturmak için, öncelikle onun atanmasına ilişkin karar vermemiz gerekiyor.

Bizim fotoğraf galerisinde yazlık güzel veranda:

Örneğin, bir gizlilik gizlenebilir, romantik bir akşam yemeği, aile toplantıları veya büyük şirketler için bir platform olabilir. Sonra, bizim tatil beldesi ve büyüklüğü avlu konumunu belirler. Biz malzemeler, mobilya ve dekorasyon seçin.

yazlığınızdaki vurgulamak barbekü ile bir veranda olabilir. Özellikle uygun olduğu küçük bir aile olarak zemin ve nerede şehirden kaçıp bir sürü var geniş açık alanlar, ve arkadaşlarının neşeli şirketi.

Hatta açık fırın inşa edebilirsiniz ve sonra olmak açık havada, pişirmek mümkün olacak.

Açık fırınlar ve barbeküler Özel projelere göre yapılır, böylece herkes sizin peyzaj tasarımı için mükemmel bir seçenek bulabilirsiniz.

barbekü ile veranda

aşk açık verandada akşam yemeği için harika bir yer romantik bir tarzda yapılır.

Dim ışıklar, mumlar, zarif yıldızlı gökyüzü ve sakin müziğin alevleri titreyen - o romantik bir akşam yemeği için sıcak ve rahat bir ortam yaratabilirsiniz?

cennet Bu güzel bir parça sadece günlük iş bir mola değil, aynı zamanda, örneğin, çok sevdiği bir teklif yapamaz.

romantizm Bölgesinde için

Opsiyon veranda dekor büyük ölçüde sitenizin peyzaj tasarımının yanı sıra stil, onun büyüklüğüne bağlı olacaktır.

Ama herhangi bir tasarım muhteşem çiçekler ve zarif çalılar, küçük kozalaklı, konteynerlerin bitkilerle ve benzeri ile desteklenebilir.

Bu dekor öğeleri Konumlandırma yayılmasında veya veranda kenar olarak olmalıdır. Böyle sabah şan, yabanasması, saksılara ateşli fasulye veya çiçek gibi üzüm olmazdı Çok güzel.

Küçük bir veranda dekor için rattan veya hasır, ahşap banklar, bir masa, bir taş şömine harika bir seçenek hasır mobilya olduğunu. Bu tasarım, ev benzeri bir atmosfer tercih edenler için uygundur.

Ama villa veya tatil ev çağdaş bir tarzda ve daha sonra veranda tarzı ile uygun olmalıdır eğer.

keyiflerini Let

geri kalanı için bir köşe oluşturmak için ipuçları

Ana noktaları dikkate değerdir:

 1. o yazlık veranda alanında yer alacak yere bağlı olarak, Zemin doğal taş, çakıl minderinin yapılmalıdır (Veranda doğrudan zemine ise) veya ahşap döşeme (çatı ya da balkon yapılar yerleştirirken). Bir rekreasyon alanında Seçenek çimler de olmak için bir yer vardır, ancak çimlerin üzerinde sürekli yürüyen bir sonucu olarak o çekiciliğini kaybedecektir.
 2. rahatlama ve konfor için temel oluşturur mobilya. Bu nedenle, sadece uygun ve rahat mobilyalar Döşeme deneyin. Rahat yüksek sandalyeler, lüks koltuklar ya da küçük bir kanepe olabilir.
 3. Açık ocak, şömine veya barbekü Bu alanda çok yararlı olacaktır. Eğer açık havada yemek yapabilirim Yani eğer, tatil daha ilginç yapabilirsiniz.
 4. Ayrıca ayarlayabilirsiniz şişirilebilir veya kare havuzu.
 5. Komple iç veranda bahçe figürler, küçük çeşme veya bir akıllı saksı.
 6. Aydınlatma rekreasyon alanı Ayrıca önemli bir rol oynar. Işık (parlak veya loş) seçilebilir, böylece onu yapın.
 7. sivrisinek gibi rahatsız edici böcekler önleyebilir açık havada kalanı, o yana bakım bu zararlılara karşı korumak için alınması gereken.

Yüksek kaliteli aydınlatma - değil bir heves, ama bir zorunluluk

Kendi ile Dünya üzerinde bir cennet oluşturun

Böyle bir plana bağlı kalmalıdır kendi elleriyle ülkede bir veranda oluşturmak.

ayrıntılı video talimat - sıfırdan yazlık bir veranda nasıl oluşturulur.

İlk kat için malzemeyi seçmek ve dekor düşünüyorum.

kolay seçenek bahçesinde doğal veya yapay taş, ahşap, kaldırım döşeme, tuğla veya zemin kaplaması bir teras alanı olabilir. malzemelerin kombinasyonu çok orijinal bakacağız.

gölgelik bir bez olabilir veya ahşap bir çatı kalın olmadığından. Yerde doğrudan monte Rahat mobilya, fikstürler, biraz çiçek dekor - ve alan tam oturan! Daha detay oluşturma tüm adımları düşünün.

Yaz havuzlarında kullanılan skimmer, - temizleyici nedir? Nasıl yapmak ve kendi elleriyle havuzları için skimmer yüklemek - fotoğraf ve video ile talimat.

Birincisi, araçları hazırlamak: bahçe tırmıklar, kürek, lastik tokmak ve bir dize (sitenin sınırlarını belirlemek için) (taşlar uygun gerekecektir).

veranda düzenlemesine eserlerin ilk aşaması sitesi hazırlıktır: alanını işaretlemek ve toprağın 15-20 cm kaldırın.

Eğer kaplamanın seçilen türde kurulumu için talimatlarına uygun olmalıdır böylece Ama farklı döşeme malzemeleri için sitenin özellikle hazırlık da farklı olacaktır. kum yatağı dökün, kum ve Nemlendirici tırmığı veya özel mala sıkıştırılmasına neden olur.

kaplama tabanlar, su drenajı için küçük eğime gözlemliyoruz.

Bitmiş kaplama kum ile serpilir ve dikkatli bir şekilde boşluğu doldurmak gerekir. Daha sonra fazla kum çıkarıldı ve ped suyun kendisi dökün olmalıdır.

Bir veranda Dekorasyon

luxuriantly yeşillik çiçek açan bir rekreasyon alanı süslemek için emin olun. Parlak renkli çiçek yatak sadece avlunun estetiğini vurgulamak değil, aynı zamanda doğa ile uyum getirmek değildir.

Parlak çiçek, uzun boylu standları veya yetiştiricilerinin çiçekler sadece lüks bakacağız.

ayrıca yağmur ve güneşten veranda koruyucu bir işlevi yerine edecek şemsiye, tenteler ve saçaklar, kullanması gereken bahçesinde dekore edin.

Şimdi seçmek ve düzgün mobilya düzenlemek zorunda.

mobilya seçerken onun çok pahalı seçeneklere tercih vermek gerekmez, dış ortamlarda da sürekli varlığı sonunda formlarını kaybedebilir gerçeğine yol açacaktır çünkü.

Sen dallar, ahşap banklar, sandalye ve masa yapılmış hasır mobilyalar kullanabilirsiniz. Burada İlgili hatta bir şömine ya da açık fırın olduğunu.

Mobilya ve miktarın türü hedef veranda dayalı seçilmelidir: aile toplantıları için veya arkadaş büyük bir grup ile bir toplantı için.

Evi önünde Ülke alanı veya veranda büyüyen sebze ya da çiçek yatak düzenlemesi için değil, aynı zamanda eğlence için bir alan olarak değil sadece kullanılabilir.

Dinlenmek için bir yer - boş alan sandalyeler salıncaklar, kameriyeler, pergola ince veya hatta bir tablo bahçe kurmak için, o zaman o bölge güvenle bir veranda alanı çağrılabilir.

Avlu Havuzbaşı

Böyle bir yapı bütün aile için ya da arkadaşlar büyük bir daire için, iki kişi için tasarlanmış olabilir. Seçenekler dekor veranda alanı o kadar çoktur ve tüm imkansızdır olarak görüyoruz. Herkes kendi zevkleri, ihtiyaçları ve fırsatları üstlenmek zorundadır.

Ülkede Avlu: düzenleme ipuçları ve kendi elleriyle 80 derece rahat fikirler

veranda tasarımı geleneksel sürümüne rahat yazlık

Ülkede Avlu, fotoğrafları ona her yönden veya kısmen çit çevrili, dinlenmek için rahat bir yer ile donatılmış olup, aşağıda görülebilir. Avlu - Bu bir yenilik, eski zengin hala mevcut bu tür mimari elemanlar değildir. Günümüz dünyasında, veranda bahçe Akdeniz ülkeleri ve Latin Amerika, yıl boyunca güneş ve sıcaklık önemli bir özelliktir. Son zamanlarda, banliyö alanları ile sakinleri de mimarinin bu elemanını çok ilgi vermeye başladı. Bir türde olanlar bazen veranda teras benzer, bu nedenle bazı kişiler bu bir ve aynı olduğunu düşünüyorum. Ancak iki tasarımlar arasındaki farklar hala orada.

Teras yeryüzünde her zaman daha yüksektir. Evin ayrılmaz bir parçasıdır ve kafes formunda sınırlamaları vardır. Avlu aynı - bu yerel alan bir parçası. Bugün Veranda popülerlik peyzaj tasarımının gelişimine kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, eğlence için rahat bir yer gibi sıcak yaz aylarında çok yararlı olabilir. Güzel veranda - oturma odasında harika bir alternatif. Sıcak aylarda misafirler çok daha keyifli çiçekler ve doğa ile çevrili temiz hava, almak.

muhteşem panoramik manzaraya sahip küçük veranda

bir gölgelik altında geniş veranda yağmur ve güneşten sizi kurtaracak

Yeşil bir bahçe içinde yazlık veranda

Hatta küçük bir platform üzerinde dinlenmek için rahat bir veranda ağırlayacak

Bu amaçla, banliyö veranda gelişmekte hangi olmadan bayram imkansızdır, her gereklidir.

Tasarım Patio tüm aile bireyleri ve fırsatlar topraklarının tercihlerine göre seçildi. Hemen hemen tüm çiçek yatak, küçük çeşme, çalılar ve ağaçlar ile çevrili dinlenme bu yerlerin.

Dacha genellikle veranda inşa:

 • açısı, ana yapı bir "P" ya da "D" olması durumunda şekilli;
 • çok seviyeli;
 • balkon;
 • barbekü ile veranda;
 • Evin arka duvarı;
 • girişinde geçit;
 • veranda-solaryum.

Evin çevresinde avlu donatmak, bu siteyi bitişik evlerin uzantısı sağlar. "P" veya "T" biçimli formu Açıkçası bu durumda birçok taraftan korunduğu zaman açısal veranda Advantage.

tatilciler ile veranda gelen bu doğru oturma odası veya evin herhangi bir başka odaya girmek için bir şansı vardı bu yüzden sitesi mimarisinin Böyle bir eleman olarak tasarlanabilir. Örneğin, ofiste çalışan, sahibi biraz mola ve yalnızlık ve doğanın keyfini havaya gidin.

yazlık rahat bir veranda

yazlık köşe koltuk veranda

Terasta Biyo-şömineli Avlu

şömine ve çatılı lüks veranda

ülkede bir havuzlu Avlu - bu da mükemmel bir seçenektir. veranda alanında, gür yeşillik tatil manzara ile kombine küçük yapay gölet için ideal ideal kırsal kaçış oluşturun.

tatilcilerin gölge ve güneşin tadını çıkarmak için fırsat için, otomatik veya manuel hızla çekin veya kaldırmak olabilir bir geri çekilebilir tenteyi yüklemeniz gerekir. Böyle bir gölgelik nem sert hava korumak ve sıcak direkt güneş ışığı tarafından edecektir.

sakinleri ve misafirleri avlu çiçek yatak ve banklar çeşitli tarafından memnuniyetle dışında Daha yakın zamanlarda, şimdi bu rolü güzel ve rahat veranda geçit tarafından oynanır. Oturum dekore edilebilir:

 1. Minyatür çeşme;
 2. Orijinal alp kayar;
 3. alçı veya bronz heykeller;
 4. çiçek yatakları;
 5. Modern şık çit.

Mükemmel çevre düzenlemesi ile yazlık bahçede Avlu

Açık bir şömine ile veranda ve çalılar yüksek yeşil çitlerle çevrili

Birkaç şezlong ile İngiliz tarzında Avlu

teraslar için Standart dışı çözümler

Bazı kır evleri de cephenin bir dekorasyon olduğu uygun çok düzeyli veranda, olurdu böyle bir durumda çok küçük bir alana sahiptir. teras alanında dinlenme gibi bir yer düzenlemek için izin verirse mükemmel bir çözüm balkon veranda olduğunu.

Çatıda Veranda - bu evin küçük bir bölümünü ve çatı düz ve oldukça geniş bir alandır bir durumda zor bir karar. Yalnızca dinlenmek, güneşlenmek ve hatta bir bitkiyi koyamazsınız. Ancak, bu tür bir bölgenin bir düzenleme kurucu maddeleri ile önceden sürecini gerektirir.

Herhangi bahçe vurgulamak büyük bir arsa üzerinde özellikle ilgili olan bir barbekü, bir veranda olacak. Her peyzaj tasarımı pişirmeye et, sebze, balık ve diğer gıdalar kızartmak mümkündür en uygun ekipman seçebilirsiniz. piknik bugün için böyle cihazların blago aralığı alışılmadık genişliğindedir.

barbekü ile Akdeniz tarzında Avlu

Avluda Küçük şirin veranda meraklı gözlerden teslim

Sabit bir şemsiye altında Açısal kır evi veranda

Ülkede karanlık hasır mobilyalar ve biyo şöminelerle Avlu

kafes gölgelik altında Bahçe veranda

hasır mobilyalar ve büyük bir şömine ile Avlu

hasır sandalyeler, küçük masa, mini kanepe ve hatta bir hamak olabilir evin önünde misafirperver köşe tamamlayın.

İpucu: bu bütün manzara olacak yağma yapraklar dökülüyor gibi bir veranda parke etrafında bitkiye tavsiye edilmez. Biz günlük olarak bu bölgeyi temizleme uğraşmak zorunda.

Eğer bir veranda inşa etmeye başlamadan önce, sahibi yerinde doğru yeri seçmeniz gerekir. Genel bir kural olarak, onun için ev ve bahçe arasındaki alanı tahsis. konut inşaatı tasarım aşamasında hala nedenle, gelecek sahibi o kendi elleriyle ülkede bir veranda düzenlemek mümkün olacaktır yere tekabül uçağa sağlanmalıdır.

Modern bir veranda gibi görünmelidir nasıl bir fikir sahibi olmak, bu mimari yapıların çok farklı fotoğrafları yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini. İsteğe bağlı olarak internetten resimdeki gibi bir tişört için tam olarak her şeyi tekrarlamak, sen fikirlerin sadece birkaç ayrıntı ödünç alıp kendi bir şeyler ekleyebilir.

veranda, bunlardan birini seçebilir dekorasyon için çeşitli tasarım tarifi vardır:

 • kırsal tarzı - pitoresk pergola, hasır mobilya, ahşap banklar;
 • Japon tarzı - taş döşeme, bambu süslemeleri ve bonsai;
 • Akdeniz tarzı - beyaz elementler, ahşap taban, pişmiş saksı;
 • Mağribi tarzı - parlak renkler tasarım, katta renkli etkileyici mozaik.

kır evi tarzında veranda alanı

yazlık veranda tasarımında Japon tarzı

endüstriyel tarzda Ülke evi veranda

geri kalanı için ideal bir yer ev "U" harfi şekline sahiptir alanda elde edilir. Bu gözlerden uzak bu mağarada oldu meraklı gözlerden kapandı ve veranda alanında planlanmalıdır. Yapılar tamamen düzensiz sıkı geometrik (dikdörtgen, daire, oval), herhangi bir şekle sahip olabilir.

Önemli olan bu neşeli ve rahat bir oldu gibi bir yerde kalmaktır. Bu "cennet" için sahne dış özellikleri ve ayrılmış fonların uygun olarak seçilir. Evin çok lüks ve pahalı ise ve veranda buna uymak zorundadır.

Ev sahibi bir veranda düzenlemek için nasıl bilmiyorsa, o profesyonel tasarımcıların yardım almalısınız.

İpucu: doğru gelecek veranda boyutunu belirlemek için, maksimum sayıda kişi ziyarete geldi tahmin ve her odada en az 3 m2 olan en böylece bölgeyi hesaplamak gerekir.

Güzel bir Akdeniz tarzı veranda dekore

tasarım banliyö veranda romantik Eski püskü şık

İngiliz tarzında yazlık Modest veranda

Nasıl bir veranda yapmak - dönüm noktaları

teras alanı mümkün olduğunca rahat için, tüm detayları ile düşünmek gerekir. Bakım sadece manzaranın çekilen olmalıdır, ancak aynı zamanda parçayı ve baz pedini kaplama malzemesidir.

kum, çakıl ve genleşmiş kil olan Dökme malzeme, kaçınılmalıdır. Birincisi, rahatsız bir yüzey üzerinde yürümeyi. İkinci olarak, temizlik çok zordur. Bu vakıf açmak için en iyisidir:

 1. kiremit kaplama;
 2. klinker tuğla;
 3. granit;
 4. doğal taş;
 5. Beton levhalar.

çakıl yerini alabilecek Standart kiremit veranda alanı

veranda altında Bahçesi masif taş levhalarla döşeli

döşeme kaplaması ile veranda Standart platformu

Bu malzemelerin herhangi bir çözelti ya da bir kuru yöntemle üzerine döşenebilir. En uç bir durumda, montaj tabanı için antiseptik bileşimleri ile emprenye edilmiş malzemelerden yapılmış ahşap döşeme kullanabilir. Ama ahşap zemin hala yukarıda sıralananlar herhangi sürece hizmet edemez unutulmamalıdır.

teras alanı için seçilen yaklaşık 15 cm derinlikte çim kurtulmuş olmalıdır. Kir tabakası iyi sıkıştırılmış olması ve yabani otların çimlenmesini önleyecek herbisit, işlem. Üst çevre sınır süslemeleri gerektiğini kum veya çakıl ve daha sonra bir baz yerleştirilebilir bir tabaka dökmek gerekir.

İpucu: tabanını takarken, farklı malzemeler, renkler ve şekiller bir kombinasyonunu kullanır. Örneğin, bölgenin merkezi doğal taş veya döşeme kaplaması ve kayalar çerçeveleme işareti ile kaplıdır. Dinlenme bölgesi için uygun şeritler, ana madde ile kombine edilebilir.

oturma alanı günün herhangi bir saatinde işlevsel oldu için, onun ışık bakmak gerekir. İşte bu çok özgün bir görünüm ışıkları ve bahçe fenerleri olacaktır. Aydınlatma veranda bitişik evin duvarına yerleştirilebilir.

Bir ülke tarzı perişan-chic üzerine geniş pişmiş toprak veranda

Ahşap platformu aynı zamanda bir tatil seçeneği veranda için uygundur

Ülkede Avlu: iyi resim peyzaj seçenekleri

Tüm yolcuları rahat etmek için, veranda alanı hem gölgeli ve güneşli alanları sağlamalıdır. gibi bitkiler, tırmanma örmek olacaktır dekoratif tente veya pergola yükleyebilir gölgeler oluşturmak için:

Kamp daima yeşillik bir sürü ile ilişkilidir. Bu durumda, yeşillik sarma maskelemek istediğiniz zaman en uygun oldukça çekici bir duvar değildir. duvar biçimi bakımından mükemmel ise, çiçekli kapları veya tencere asılı tersini vurgulamak gereklidir. Sitenin köşelerinde o selvi ve lavanta ile küvet koymak için tavsiye edilir.

dekoratif üzüm çalıştıran çerçeve üzerinde çardak hafif bir dokunuşla Dachnoe veranda

güzel çevre düzenlemesi ile bahçede rahat bir veranda ve çiçekli bitkilerin bolluğu

kozalaklı ve çiçekli bitkiler ile modern bir tarzda Açısal sayfiye veranda

şaşırtmalı, çinileri ile dönüşümlü, birkaç küçük çiçek yatak ayarlayabilirsiniz. Bunun yerine küçük, bir büyük çiçek bahçesi veya veranda oluşturmak için bölgede bile bir ağaç inşa edebilirsiniz klumbochek. güneşli bir günde ağacın gölgesinde şezlongda yatan dinlenmek için güzel.

kaldırılması evinden bulunan Veranda, gizlilik ortamı yaratmak ve rüzgardan turist koruyacak yüksek çalı zonlu edilmelidir. doğa ile yeniden, can sıkıcı sivrisinekler cam gazebo korunmak için gerçekçi. Zengin insanlar böyle bir zevk gelemez.

Yeşil Bahçe veranda Minyatür kır evi - doğa severler için mükemmel bir seçenek

avize kadar iyi banliyö veranda ve plaj tarzı elbise böyle bitkiler için

veranda etrafında dikilen Küçük mazı göze hoş olacak

yazlık veranda yenilenmesine faydalıdır İpuçları

 1. meraklı gözlerden banliyö veranda korumak için,, pleksiglas plastik veya metal çerçeve kullanabilirsiniz. kesinlikle askeri konularda uygun ince kumaşın hayranlar.
 2. veranda için bir konum seçin ya da küçük bir tepe üzerinde kalmaz veya düz arsa üzerinde. Aksi takdirde, yağışlı buraya zamanında nemli olacak.
 3. Site, bir drenaj sistemi ve yağmur suyunu sağlamanız gerekir, böylece bir tepe üzerinde bir veranda düzenlemek için izin vermiyorsa.
 4. Minyatür gölet inşa edilebilir, büyük bir kase veya bebek banyosu ve süslemeler bu tür mini gölet, bir nilüfer ve dekoratif kurbağa olarak hizmet verecek toprağa kazılmış. oluşturarak büyük bir gölet ve yüzme havuzu profesyonelleri çekmek gerekiyor.
 5. yüklemek için çeşme sağlanmalıdır iletişim sistemi (su temini, drenaj, güç kaynağı).
 6. aydınlatma seçerken bakmak gerekir, bu nedenle onun yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz.
 7. menhol orada nerede olduğunu veranda alanı yerleşimini planlamak gerekir.
 8. İlk karar kuşlar için tasarım evler asılacaktır.
 9. Bir rekreasyon alanında kurulu bu tuğla fırın, faydalı olmakla kalmaz, aynı zamanda kortta ek konfor yaratmak.
 10. Sahibi gölgelik veranda sabit hat veya Slide yerleştirilen edilemiyorsa, kafede yaz gerekçesiyle kullanılmıştır büyük şemsiye veya biri olabilir güneşe veya yağmur kavurucu ışınlarından kaydetmek için.
 11. Aromadizayn - teraslar için de özgün bir çözüm. Bir kokulu bir atmosfer oluşturmak için sadece sitenin bazı kokulu bitkilere bahçesinden nakli gerekir.

balkonda veranda kompakt versiyonu

Hatta küçük avluda bir şirin yazlık veranda bir yer bulur

Avluda bulunan Akdeniz tarzında Ülke evi veranda,

Gözlerden uzak bir yerde yazlık bahçesinde yer alan küçük veranda,

Büyük bir şirket için ahşap zeminler ve rahat kanepeler Dachnoe veranda

Farklı fikirler bir tatil 'vaha' oluşturma sürecinde kafamda kendilerini geliyor. yıldızlı gökyüzü parlaklığı, çeşme suyu fokurdayan şöminede alevler, - bunlar tek bir yerde konsantre ve yalnız aileniz veya ilahi dinlenme keyfini edilebilir üç unsurlarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 + 9 =