Yeni başlayanlar için sütunlu elma sonbahar videoları Budama

sütunlu elma budama - devre video | Nasıl sütunlu elma ağacı hakkı kesmek için

sitede yetiştirilen pembe elma yemek daha sıcak bir günde hiçbir şey daha iyi ve daha kullanışlı yoktur. Bu doğal bir ürün vücudumuz için vitamin ve mineral dolu.

Ben sonbaharda bir sütunlu elma ağacı budama gerekiyor mu?

Sütunlu elma ağacı - bu hayatı boyunca sütunların şeklini uygulamak gerekmez şeklini korumak için çok çaba olan bir çeşittir. kolon elma kesilmesi ile ağırlıklı olarak yan dallar kırpma alınmasını ifade etmektedir. Sünnet Yaz sezonu başında gerçekleştirilir, veya zamanda hazır elma kara zaman.

sütunlu elma ağacı budama avantajları aşağıdaki gibi:

 • Elma ağaçlarının genç dalları güçlenir;
 • Elma ağaçlarının eski dalları yenileriyle değiştirilir;
 • Güzel Kroon elma oluşturur;
 • Meyve daha güneş alacak.

sütunlu elma ağacı budama Özellikleri

Sütunlu elma ağacı - benzersiz çeşitlilik doğru budama olabilen büyümesini artırmak için. Eğer sadece 3-4 tomurcukları sol dalları çıkarmak Örneğin, bunlar güçlü sürgünler aynı sayıda verecektir. biz elma ağaçlarının dalları alt yarısını kaldırırsanız, sürgünler iki katı kadar olacaktır, ancak bunlar daha zayıf olacaktır.

Düzgün sütunlu elma ağacı budanmış zaman her yıl 2-3 yanal tomurcukları ve 10-15 cm büyüme üretecek.

incelikler üst kaçış sütunlu elma budama

desteğe elma kaçış Uygulanan jartiyer üst (taç). Elma meyve kalan sürgünler bağlantıların oluşumunda rol oynayan. İki güçlü yıllık sürgün gelişmesine izin veren yanal şube ve 2 tomurcukları budanmaması sütunlu elma ağaçlarının dikimi sonraki ilk yıl. Bu Özsu akışı öncesinde yapılmalıdır. İki çekimleri ikinci yılında bir elma (yatay pozisyona yakın) sol, ikinci kaçış yine 2 tomurcukları terk kesilmelidir. Terk edilmiş bir kaçış olarak yaz aynı yaz meyvelerini görmelisiniz. Dikey kaçış elma 2 yeni güçlü kaçış görmelisiniz.

meyve verdi dalı, dikimden sonra üçüncü bahar günü, güvenle silebilirsiniz. Kalan sürgünler Geçen yıl olduğu gibi, sütunlu elma kırpma vardır. Meyve bağlantı 3-5 yıl meyve verecek.

1

enayiler sütunlu elma budama Inceliklerini

çiçek tomurcukları büyüyebilir yan filizlerin bazı sütunlu elma ağaçlarının yan sürgünler kestikten sonra. Bunu önlemek için, bu yeşilin daha yan filizlerin kaldırılmasını gerektirir. Bu ağaç için çok travmatik değil, hasar onun için az olacaktır.

Nasıl sütunlu elma ağacı kesmek için - temel kuralları

budama bu kurallara saygı önemlidir, en iyi meyve sütunlu elma ağaçları sağlamak için:

 • kesim Yaşları 1 yıldır elma ağaçlarının sadece genç sürgünler, olmalıdır;
 • zorunlu kesilir her dal tabanında bir tomurcukları bırakmak;
 • yaz ortasında genç sürgünlerin büyümesi oranını askıya almak, özel bir mandalı kullanmak gereklidir. Bu önlem, genç yapraklar ve sürgünler, hem de korteks ve bütün sütunlu elma ağaçlarının iyileştirilmesi büyümesini sağlamak için giderdim elma besin dağıtımını kolaylaştıran;
 • sütunlu elma ağacı ilk kez kesilecektir sonra bir yıl sonra, dallar, yanına ulaşan iki tomurcukları kesilmelidir. Benzer şekilde, gerek sonraki yıl yapılacak. sünnetsiz yatay elma dalı üçüncü yılında şimdiden meyve vermeye olabilir ve dikey şube genç sürgünleri görünecektir. Meyve, o zaman bu bağlantı kaldırılmalıdır 5 yıldan fazla olduğunu ve çıplak sütunlu elma ağaçlarının alt kısmı;
 • üst çıkış sütun elma ağaçları desteğe bağlamak gerekir;
 • Bütün sürgünler, üst hariç bağlantılar O meyveyi taşıyacak oluşur;

Doğru bakım ve budama sütunlu elma ağacının sayesinde her yıl iyi bir hasat elde edecektir. Buna ek olarak, sütunlu elma ağacı bahçesi dekorasyon, bakımlı bir görünüme sahip olacaktır.

yaşamın 10 sağlıklı zevkler birincisi. Bazen mümkün!

Hayatınızın süresini arttırabilir TOP ilaçlar

gençlik uzatılması için en iyi 10 yöntem: En iyi anti-aging

SPOR VE BESLENME

Tüm malzemeler telif hakkı ile korunan

Sütunlu elma ağaçları - hasat için mücadelede budama

, Onlar iyi ayı meyvedir az yer kaplar ve kırpma zor olmayacaktır - bahçede kompakt dikim istiyorsanız, sütunlu elma ağaçları bakabilirsiniz.

, Onlar iyi ayı meyvedir az yer kaplar ve kırpma zor olmayacaktır - bahçede kompakt dikim istiyorsanız, sütunlu elma ağaçları bakabilirsiniz.

1 sütunlu elma nelerdir

genellikle serin gölge veren bahçede hüküm sürer böylece taç yayılan dekoratif çoğunluğu için değil, aynı zamanda meyve ağaçları için de tipik bir örneğidir. Eğer bir elma ağacı çizmek için birine sorarsanız, kesinlikle kağıt üzerinde neredeyse yatay uzun dalları bunun dışına varilden çekilecek. Ancak, ne sıklıkla, bir avantaj olarak görünmektedir bir dezavantaj dönüşür. Her meyve ağacının ile sulu meyve belli bir miktar kaldırmak, ancak geniş kron elma veya armut bir site nispeten küçük miktarı bitki izin verebilir. çünkü o neredeyse orada yan dalların, sütunlu elma ağacı dikmek çok daha karlı.

Fotoğraf iniş sütunlu elma

Yani, bu kültür nedir ve özellikleri nelerdir? en Adından dolayı birkaç kısa dalları ile sınırlıdır taç, şeklinin bu tür ağaçları alınan gerçeği ile başlayalım. elma gibi bir piramit şeklindeki selvi bu tür bir kısmı, bu kabukları arasında yaklaşık 40 santimetre küçük aralıklarla ağaçlar dikmeyi verir. Ama bunların ana özelliği meyveleri meyve sapları üzerinde bunun yanında çiçek ve sonra elma da vardır, en azından, yani varil doğrudan dalları üzerinde büyüyecek ama kalmamasıdır. piramidal taç armut, kayısı ve erik meyve ağaçlarının diğer çeşidi vardır.

, Bahar budama yapılmalıdır büyüyen çıkan sütun bodur elma ağaçları ve diğer meyve ağaçları taç için doğru bunu nasıl videoya bak.

sütun elma ağaçlarının 2 genel kurallar

Eğer bu kültürü kendisi vermek ne olur? rağmen sayısız fotoğraf ve video tür ağaçlar taç pratikte hiçbir yan dalları hala büyümeye sahip olduğunu. onlar çimdik yoktur ve kuru erik, zamanla sütunlu elma ağacı giderek selvi andıracak eğer, yani bir piramit şeklini elde etmek. Bu görünüşte iddiasız kültür rağmen dinç çeşitleri daha az bir ölçüde, dikkat gerektirir nedeni budur. bahçıvan gereklidir ana şey - bu nadiren nipping, zamanında ve sistemli budama var ve.

fotoğraf - Bir sütunlu elma

Şimdi senin sütunlu kültürlerin kendini ayırmaya karar yeni bir bahçıvan olarak bilmeniz gerekenler bahsedeceğiz. süresi hala çekti almasına rağmen, elma her çeşit, veya kısa boy, bu tip bir melez, her zaman farklıdır. Onların kök sistemi nedeniyle bir farklılık anaç kullanılan cüce çeşitleri, diğerlerinin yanı sıra, kırılganlığının adil bir miktar olarak, hemen hemen her zaman yüzeysel. Bu nedenle, bitki onların çıkan sürgünler ve inflorescences farkında olmak çok genç ihtiyaçtır kadar. İlk yayılma taç sınırlamak için kesilmiş ve ikinci olmalıdır - hala yumurtalığın bütün yeterince besin yoktur ağacı, tüketmek için değil sırayla.

Fotoğraf hibrid sütunlu elma

Bahçeniz için seçin elma fidanı çok dikkatli olmalıdır. bodur ağaçlar bir stok olarak kullanılabilir, ancak güçlü edildiği için, sadece kolon çeşitleri, superkarlikovymi anaç ile bir sütun oluşturan vardır. ikincisi arasında, Rusya'nın ortalama iklim bölgesi için en uygun Kid Budagovsky olarak kabul edilir. Ama ince kanıtlanmış superkarlikovy stok Paradizka Belarusça güney kuşağında. bunları ayırt öğrenmek için; söz konusu videoyu görmek için en iyisidir.

3 büyük meyve almak için Nasıl ince taç dışarı

Bütün başında sahip - bu elma ağaçlarının düzgün satırlar var. ağaçlar yeterince güneş ışığı elde etmek için, koridor genişliği dalları büyümesi, çiçek ve meyve olgunlaşması en etkin olacaktır ki bu durumda en az 1,5 metre, olmalıdır. süreçlerin ortaya çıkması dikkatle kontrol edilmelidir. İlk yılında bahar aylarında, onların tabanlarını sahip tüm branşlarda kesilir, 2 böbrekler kalmıştır. Çok üst, kök, bu fidanların büyümesi için gerekli olan, dokunma. Dilimler hafif (ideal - 30 derecelik bir açı ile) pahlanmalıdır namluya böbrek ikinci yaklaşık 2-3 cm vardır. Yıl boyunca, kalan tomurcuklar tam teşekküllü kola büyüyecektir.

Fotoğraf - sütunlu elma fidanı bir dizi

her şube geçen yıl sonraki bahar yukarıdaki temelinde yataya yakın Otros kaçış, ve dikey bir kesim kapalı dokunmayın. Sonra, yatay üzerine, halen kısa dal çiçek görünür ve bir sonraki yıla dikey 2 sonraki süreci fırlatır. Daha önce olduğu gibi, bunlardan biri meyveli bir hale gelir ve ikinci kesilmelidir. Ve böylece 5 yıl boyunca, daha sonra ayrılan gömdü hayatını genişletilmiş dairesel tabanı önce, yani bir halkanın bir dal kesti. Speel bahçe sahası, yağlı boya, hatta kil yağlamak emin olun.

eğer soğuk üst kaçış podmerz ve yeni üretmeye başladığı, çoğu uzun boylu seçilmiş ve geri kalan halka altında kesilir - Elma sütunlu ucu sadece bir vakada kesilir.

Sadece filizleri kesme değil sağlar taç, şekillendirme, ancak kıstırma bir daha sofistike bir yöntem yoktur. Eğer normal fide elma bunu uygularsanız, sütunlu olsun. piramidal çeşitliliği veya hibrit toprağa ekilen Tersine, çok onun yerine Bodur anaçlar üzerinde Scion, bitkinin üst kısmını dalan ve kökler olağan uzun boylu elma ağacının dönüşecektir. Bu nedenle, kırpma burada listelenen seçenekler ve tacının oluşturan tüm sadece ilk 2-3 yıl içinde dikkatli gerektiren fideler sütunlu çeşitleri için tasarlanmıştır. Düzgün ince taç video yoluyla zor değil öğrenme. Şimdi ikinci kırparak yönteme taşıyın.

taç oluşumu sütunlu elma Fotoğraflar

Bitki kendisi zaten kalem ile kreş anaç kök alınır. Bu nedenle, ilk yılda sadece fide alışık ve daha sonra gövde ve treetop ikinci böbreğin tüm dallarının bahar budama yapılabilir alacak kadar beklemek gerekir. İkinci yılda bu sadece onları değil, taç sürgünlerinden bir regrown oluştururlar oldukça yoğun taç göreceksiniz ve başlamak ve elma ağaçlarının büyüme hangi, en yüksek hariç, 30 santimetre uzunluğunda bir yere sıkıştırın. Üste - Üçüncü büyüme mevsimi de bahar 40 yan dallar için santimetre ve 20 ile, bu kez sıkıştırarak ile başlar. Dördüncü yılda güvenle üçüncü sezonda, hem de tüm ince sürgünler büyüdü her dalını çıkarın. 5 yaşında başlayan, küçük filizler kırım devam 3 metre yükseklikte ucunu kesti.

Uzun sütunlu meyve elma ulaşmak için nasıl 4

Biz zaten çiçek dalları üzerinde değil, aynı zamanda gövde sadece bu elma ağaçlarının görünür belirtmiştik. oldukça kolon-elma ağacı olan küçük ağaç, olduğu gibi Ancak bu, meyve içine yumurtalık dönüş hepsi anlamına gelmez, arz kadar meyve besinleri usta değil. tomurcuklar görünür nedenle, ilk yıl, (ve onlar aşan olması muhtemeldir), sen istisnasız tüm renkleri kırmak gerekir. Sadece Gelecek sezon için, bahar budamadan sonra, sen ağaçtan 5 elma kalkmaya gövde üzerinde birkaç çiçek bırakabilir.

Fotoğrafta - çiçek sütunlu elma

Elma kolumnar üzerine Çiçek tomurcukları orijinal buketleri, her dal üzerinde çeşitli parçalarını oluştururlar. Eğer olgunlaştırmak için meyve tamamını etkinleştirmek, bunlar kümeler halinde büyür. Biz o Meyve bağlamada sadece 2 buket bırakılmalıdır çiçekler, olacak her dalda yeterince yatay bir süreç bırakın ve üzerinde daha önce bahsedilen. gövde gelince, aynı zamanda elma sayısından daha büyük tam 2 kez toplam bırakarak tomurcukları var kaldırmak sen büyümek istiyorum. (Daha onların büyük ölçüde azalır boyutu ise) en fazla 15 büyük meyve - Bu arada, yetişkin piramidal ağaç ortalama elma 12 kilograma aynı büyüyebilir.

onlar meyve ayarlamak başlayınca, tekrar incelme gerçekleştirin. Her dal son kez dokunmadı olanların tüy yolma yarısında bagajdakine sadece 1 demet bırakarak. Biz meyve oluşumu için bekleyen ve onlar kiraz boyutunu ulaştığında, sadece 2 adet bırakarak, elma çoğu her küme ayrılması sağlanır. Biz meyve boyutları bir ceviz büyüklüğüne eşit olduğu zamana kadar bekleyin. Bu aşamada, daha önce bir demet çiçek vardı her yerde sadece bir meyve bırakarak. Bu kademeli inceltme Elma olgunlaşma besinleri yöneltmek için izin verir.

Fotoğraf inceltme sütunlu elma

Daldaki her meyveli sürecinin gelecek yıl ilkbaharın başında kesilir hatırlamak önemlidir. Bu yüzden bütün bir döngü (üst kök çekerek, büyümeye daha düşük, genellikle bir), bir halka bütün dal kesilir ve bundan sonra 5 yıl için, tekrar edilir sahiptir, aslında, hizmet ömrünün sonu. Yani koruna giderek daha yüksek yükselir. Bazı çeşitleri meyve ve ağaç dejenere başladığında 12-15 yıldır, ama er ya da geç bir zaman geliyor. bazen basitçe yerden 60 cm gövdesini kesip yeni sürgünler görünene kadar bekleyin, uzun boylu seçip desteğini almaya kravat, güncellemek için, ağacın üstünde olacak. gerisi kesilmiş olması ve büyümek ve yeni süreçler satın alacak ağaç için beklemeniz gerekir.

Uygun budama sütun elma ağaçları. Profesyonel bahçıvanlar Öneriler

sütunlu elma ağaçları yaymak gelince yan filizlerin eksikliği konusunda yanlış kanı.

Böyle bir durumda, ve söz konusu bile elma piramit budama konusunda.

Ve sütunlu elma ağaçları kesmek pb olmadığı konusunda gerek bu soruyu, hatta deneyimli bahçıvanlar doğar. Ama bu miti ortadan gereklidir.

Klasik "sütununda" - o ileri kısa sürgünler büyüyen dikey düz gövde, sözde kolchatkami. merkezi miline fonksiyonel biçimde bir dar açıda bulunan ikinci,.

kolon elma ağaçları oluşumu

bahçe budama olsun ya da olmasın, sıkı bir koloni, bireysel bir seçim şekillendirme.

Ama düşünmekte yarar var görünüm elma - Sadece bir sebep, bu konuda, sen yönlerini bir dizi belirleyebilir geçerli:

Nasıl sütunlu elma ağacı kesmek için: profesyonellerden video eğitimlerine

Bir kesim sütunlu elma ağacı, deneyimli bir bahçıvan video niçin ve olmalıdır olabilir, bakınız, hem de:

Bkz nasıl konu üzerine videoda proje uzmanlarının 6 hektar "deneyimlerini paylaşır - sütunlu elma ağaçları: bakım ve budama.

Bu sayede prosedüre, bir ağaç gençleşmiş ve yeni dallar güdük dibinde oluşur.

sütunlu elma ağaçlarını budama: şemasını

Minimum ve ağırlıklı olarak büyüme ve meyve vermeyi dengeleme amaçlanıyor - sütunlu elma ağaçlarını budama.

kurarken bazı dikkate değer karakteristik özellikleri, düşük büyüyen ağaçlar doğasında.

Merkez kaçış Bu tüm ağaç için çubuğun rol oynar ve kısaltılması tabi değildir. yanal ile ilgili olarak - yatay olarak ayırt eden ve dikey dalı yönlendirilmiş.

Düzgün yan sürgünler Döşeme konusunda daha fazla ayrıntı durmalıdır. Daha sonra, üç ila beş yıl içinde hasat veren meyve bölümünün oluşumu açısından temelini oluşturur. Bu perspektifte, sütunlu elma ağaçlarının bakımı, budama önemli bir rol oynar.

Kesme iki temel aşamadan oluşur:

 • Sil - sadece bir kısmı kesilmiş dalları olan olay;
 • Kesme - şube, diğer sebebi ne olursa olsun, tamamen kaldırılır.

koloniler Şekillendirme, bahçıvanlar sopa deneyimli temel kurallar:

 1. dikim yılında Genç ağaç iki böbrekler içine dalları Döşeme olacaktır. Bu sayesinde çekim güçlendirdi ve daha sonra daha sağlıklı bir büyüme ver.
 2. Ertesi yıl, Yeni bir iş bekliyor bahçıvan. yatay yerleştirilmiş dalları tanımlanmış ve Döşeme olmak. Kırpma yüksekliğinin bireysel, ancak ortalama yaklaşık 30 cm. Dikey iyi - Merkezi gövde yakın bir konumda yer alan gelecekteki meyve vermenin için bırakılır.
 3. Üçüncü sınıfta hayat ağacı, geçen yılki mahsul tekrarladı. Fark ayrıca önceki sezonda sürgünler, meyve kaldırıldı olmasıdır.

Genç sütunlu elma ağaçlarını budama.

şüphe varsa yaklaşık bir sonraki mahsul dalları güdümlü edilebilir ipucu. Ağacın üzerinde merkez iletkenin yarısı kalınlığı ulaşmış dallar olmamalıdır.

Uygun budama sütunlu elma ağaçları: Vanya Dayı bahçıvan video tavsiyesi.

sütunlu elma ağacı keserken

Her bir sınıf için süreleri budama ve çeşitli özelliklerini belirler. Şekillendirme dört aşamada gerçekleştirilebilir:

 • Kış budama, ana olarak kabul edilir. onun uygulanması -predvesenny için en başarılı dönemi.
 • kırpma Yay, uygun bir kaçış merkez noktasını belirlemek için. çiçeklenme sonrası Üretilen.
 • Yaz budaması istenmeyen genç sürgünler kaldırmak için tasarlanmıştır.
 • Güçlü dikey sürgünler sırasında çıkarılır sonbahar kırpma. Bu kez ince yerlere yoğunlaşmış olabilir.

bu sütunlu elma ağaçlarının oluşumu için yıllık plan. Ama öğelerin her özel dikkat edilmelidir.

Kış budama sütunlu elma

Kolumnar elma ağacı kalıcı şubesi yoktur.

onun kesinlikle silindirik şekli sebebiyle, Ağacın alt dalları biraz daha kötü durumlardır.

Güneş ışığı üst gibi hacminde onlara düşmez.

Kış aylarında budama oluşan meyve dilimi yavaş yavaş üst katmanda kayması.

ayrıca Alt kesilme çıkarıldı ve kuru dallar edildi.

Bir ağacın gelecekteki meyve yükünü azaltmak için çok zayıf sürgünler kaldırılır.

Baharda kolon elma ağaçlarının budama: şeması

temel görevi suyu hareketinin başlamasından önce budama bitirmek.

Bu oluşumu özü kesim sonrası, büyüme birkaç kez geliştirilir. Dört Of - kesik dal tomurcukları kalan beş, yetiştiriciler yeni sürgünlerin aynı miktarda olsun.

böyle budama denilen sivri, ya da başka pintsirovka. yeni büyüme prosedürünün tek amacı değildir.

Baharda sütunlu elma ağaçları kesme nasıl gerçekleştirileceği her şeyi öğrenin: Video açıkça inceliklerini sürecini göstermektedir:

Kışın sonra soğuk podmerzshie dallarının ipuçları kaldırıldı. Bu prosedür gençleştirmek ve elma geliştirmeye yardımcı olur.

Yaz aylarında sütunlu elma ağaçlarını budama: şemasını

yılın gereksiz yaz yeşil filizler çıkarın. Onlar, kural olarak, tespit etmek kolaydır Merkez iletkenin doğrudan büyümek. Bunları silmek için budama makası gerekmez. Yaz budaması sütunlu elma koparma gerçekleştirilir.

Doğru sütunlu elma ağacı kırpılmış.

sonbaharda kolon elma ağaçlarının budama

Sonbahar, hareket suyu durur hasat sonrası ağaçların hijyenik budama üretilmiştir. Sütunlu elma ağaçları, aynı istemin sonbaharda bakım.

tüm gereksiz dallar kaldırıldı:

Bu balast ağacının olmadan kışı daha kolay olacaktır. Özel dikkat Dallar ödenir, solmuş ve zararlılar tarafından bozulmuş.

sonbaharda Uygun budama sütunlu elma ağaçları: Tarımsal okullardan başlayanlar için Video

sonbaharda sütunlu elma ağacı kesmek için nasıl öğrenin - Video anlamanıza yardımcı olacaktır:

Ayrıca, kırpma sonra elma macun için hamur hazırlama konusunda yararlı bir video biçiminde olabilir:

Merkezi bir kaçış büyüyen cari yılın sürgünler unutmayın. Yaz aylarında bunları Çıkarma, sonbaharda yokluğunu garantilemez.

yukarıda listelenen genel tavsiye, sütunlu elma ağaçları budama ve Şekillendirme bakım. Ama bireysel bakım her sınıf özgünlüğü için. Ve sonra, sütunlu elma ağacı tıraşlama ile durum hakkında yürütülen Şekillendirme.

Ağacın yaşı da değişiklik gerektirir. Genç ağaçların en önemli budama.

Uzmanlar ilk yıl içinde yanal dalların oluşumunu başlatmak için önerilir. Gelişmekte yıllık sürgünler iki böbrekler üzerinde çimdik. Aynı zamanda, dalların tabanında, alt böbrek çifti bırakmak önerilir. Gelecek yıl güçlü sürgünler oluşur olduğunu.

Üst - ağacın en savunmasız kısmı. namlunun normal gelişimi için Eğer taç tomurcuk kaydetmeniz gerekir, soğuk tehlikeli bir düşman.

Hasarlı soğuk ana kaçış genç dalları tarafından boğuldu edilecektir.

bahar budama elma sırasında Görev bahçıvan, güçlü sürgünlerin çokluğunun belirler.

gerisi kaldırılır iken, daha da geliştirilmesi için bırakılır.

zamanlama ve teknoloji sahibi olmayan yan sürgünlerin kırparak amacını bilerek ağaç hasara getirmek için kesilebilir.

Aşağıdaki temel hatalar ve sonuçları şunlardır:

 • onun daha da yok olma ardından çok uzun güdük olacak kırparak sonra ise.
 • Çok kısa, bu böbrek büyümesini inhibe edecektir.
 • Çok eğik dilim veya tüylü yaralanma kereste gerektirir.
 • oluşumunda kesim kusursuz olmalı.

Yan dalları oluşumu kullanılır ise, "böbrek" için kesme olarak adlandırılan.

İdeal kesim kolayca birkaç kuralları uygulayarak elde edilir:

 1. kesilmiş olan en tabanından gerçekleştirilir.
 2. böbrekten ters yöne işaret.
 3. Doğrudan, böbrekler üzerinde iki parmak.
 4. çapaklar ve kabuğu puanlama olmadan.

Bu önerilerin titizlik gözetilmesi itibaren Bu dalların daha da büyümesi bağlıdır.

sütunlu elma ağaçlarının bakım Önemli yönleri büyük bir hasat üretmek.

Sonuç olarak, elbette ki tüm yukarıda hatırı sayılır çaba gerektirir diyebilirim. ama sadece Her ağacın ile bireysel iş, Bu yüksek verimlilik elde ve stabilite elde etmek için izin verir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 47 = 53