yıllık çalılar

Contents

bahçe için yıllık çalılar listesi

Onun arka bahçesinde ekili tüm bahçıvanlar yıllık çalı bahçe değil fazlalaştı. Temel olarak, bu bahçıvanlar onların arazi sebze ve meyve bitkileri bitki için çalışıyoruz. Ancak bu dizi arasında bu bitkilerin büyümesi için istekli olan bu bahçıvanlar bulunmaktadır. Popülarite yıllık çiçek tesadüfi değil! Bu bitkilerin bakımı çok kolaydır, ama hepsi yaz çiçek olabilir. Bu yazıda bütün yaz çiçek açan siz yıllık çalılar için derledik. Burada kendi adını ve fotoğrafını bulabilirsiniz.

bahçe için çok yıllık çalılar. rehber

biz bahçe için çalılar adını listelemek için başlamadan önce, bugün oldukça fazla var olduğu söylenir edilmelidir. Ancak, bu makalede hemen her yazlık görülebilir en popüler çalılar vardır.

Giderek daha fazla yetiştiricileri artık uzun ömürlü kış-dayanıklı maki bitki tercih ederler. Bu faktör tarafından sürpriz gerekli değildir. Sonuçta, Rusya'da oldukça sert bir iklime hakim. Bu nedenle çalılar koşullara adapte edilecek olanları seçmelisiniz.

popüler çalılar Kataloğu.

Leylak. her şey gibi bu çalı. Leylak ağacı 3 metre yüksekliğe kadar büyüyebilir. Elbette, bahçe alanında herhangi bir şey için böyle bir yükseklik. Ve bitkilerin dalları gereksiz gölge yaratacak çünkü. Bu durumdan çıkış yolu hala var. Yetkili budama Dallar üretmek ve daha sonra bitki düzgün bakacağız yeter.

Nedeniyle ülkemizde kışlar onların şiddetine karakterize olması nedeniyle, bazı yetiştiriciler kendi dacha de bu çalı koymak istemiyoruz. Eğer dona dayanıklı olan bu çeşit seçmek Ancak, daha sonra bu konuda size güvence altına alabilirsiniz. Soğuk dayanıklı türlerinin için aşağıdakileri içerir:

Ama sen lila bush için korku, sonra kaplama malzemelerinin kış sığınak önce sonbaharda çalılar.

Spirea. çiçekli Bu çalı değişiyor. Onun bir şekilde bir kademeli olur. Bu küçük beyaz çiçek şiddeti nedeniyle. Spirea türleri podsorta ayrılabilir. bahar ya da yaz: Bu tutar, yani can çiçek bu ağaçlar.

1

Bu nedenle faktöre, sen çiçekli orta sonbahar erken bahar çaldığı hayran olabilir. Bu durumda, çiçeklenme farklı periyotlarda çalılar bir çift damla tavsiye edilir. Podsortov bu yükseklik 2.5 metre olabilir. Ama bunun vuruyor yıllık mahsul çiçeklenme sonrası BIN çalı ihtiyacını görmek istemiyorsanız.

Rus bahçıvanlar ağırlıklı Japon çeşitleri dikildi:

Yukarıda tarif edilen iki çeşidi kendi minyatürleştirme ile ayırt edilir. 70 cm ulaşabilir Onların yüksekliği. Ancak bu çalı doğru ve yetkin bakım olacak için ise durum geçerli olacaktır.

Buddleja. Bu çalı ılıman iklimlerde iyi hissediyor. Bu bir ısı seven bitki anlamına gelir. Ancak, kolayca hareket ve oldukça düşük kış sıcaklıkları olabilir. Ancak, kış başlamadan önce, o tepeye barınak ladin şube ve çalılar gereklidir.

Buddleja - aynı zamanda popüler bir çalı. En Temmuz ve Ekim ayları arasında Renk büyük çiçek leylak. sonbahar sıcak Fakat çiçekli süresi arttırılabilir. Çalılar hep sıradışı ve güzel bir şekil yapabilirsiniz. Bir tek hemen çiçekli ve bitki görünümü ile sizi memnun edecektir sonra budama yapmak zorundadır.

Eğer sürgünler bir ürün üretmek etmezsek, çalı 3 metre yüksekliğe ulaşabilir.

Ortanca. Bu yazıda, bütün yaz çiçek açan siz iddiasız yıllık çalılar için sıralar. en aşağıdaki ilginç çalı ile tanışmış dönelim. Ağaç bitki tüm bahçıvanlar çok büyük salkımına memnun etmek mümkün Hydrangea çağırdı. Çalı serbestçe en ağır donma sıcaklıkları bile hareket edebilmesi farklıdır.

Çalı budama yıllık çiftleri üretilecek zorunlu olması gerekmektedir. İlk budama çiçeklenme sonrası ortaya çıkar. Bu durumda, ahşap formunu satın almamış tüm genç sürgünleri silin. Bir sonraki mahsul bahar zamanında gerçekleştirmelidir. Üst tam gelişmiş böbrek yıllık değil verene kadar çalı tepelerini kesmek için bu durumda gereklidir. çalı ihtiyaçlarına düzenli gübreleme sayılabilir. Bu durumda, bu bileşikler, magnezyum ve demir içeriği yüksek sahip olan seçilir.

biz sizin için bütün yaz çiçek açan güzel daimi çalı listeledik üstünde. Biz sadece en popüler isim başardık. Bu sınıflarda bile en zorlu kış, sessizce yaşayacaktır. Ama hepsi aynı bunların hiçbirini binmeden önce size faydalı bilgiler hakkında bilgi almak tavsiye edilir.

Gölge dayanıklı uzun ömürlü çalılar

bahçede ekimi için, birçok tatilcilerin gölgeye toleranslı çalılar seçin. Bu bitkiler az bakım gerektirir ve onların güzellik kesinlikle herhangi Bahçe güzel yapabilirsiniz.

İpucu! Tavsiye Gölge dayanıklı çalılar kır evi veya diğer Müştemilatı boyunca dikilecek.

gölgeye toleranslı uzun ömürlü Kataloğu.

Wisteria. Bu çalı 18 metre yüksekliğe sahip olabilir. Bu bitki kemerli ve küçük prezentabl binaların dekorasyon için kullanılır. Daha önce bir dal ya da konunun etrafında sarılı iplik çekmeye ihtiyaç bitkilerin ekimi için. morsalkım çiçekler geç Mayıs Eylül ayı için çiçek açabilir.

Weigel. Bu çalı 70-80 metre yüksekliğe ulaşır. çiçekler mor veya pembe Nisan sonu görünür. Eğer çalı özeni yaparsanız, o yaklaşık geç sonbahara kadar bile çiçeklenmeye yapabilirsiniz. Bitki sıcak havalarda karanlık bir yerde büyük bir duygu. Ancak, ilk zamorzkami çalı tüm tomurcukları kapalı atar.

Deutz. Bu çalı boyutu küçük ve güzel çiçekli vardır. Çiçeklenme bitki geç ilkbaharda başlar. Çiçekler küçük ve pembe veya kahverengi bir renge sahiptir. Bu çalı çekici bileşimler oluşturmak dahil edilir. Birkaç çalıları dikilebilir. Ne bitki her zaman düzgün dal ve sürgünler sürekli kesilir edildi olacaktır.

Ayrıca iyi Rusya'da kışın tolere edilir bir gölge gibi bahçe için tüm uzun ömürlü çalılar,. kış çalının başlangıçlı özel malzeme ile korunmalıdır Ama önce bitki, sert iklim egemen olduğu bir bölgede ekilen eğer.

yıllık çalı Hızlı büyüyen

bahçıvanlar arasında da hızla popüler büyümek Çalılar. Onların yardımı ile hızlı ve kolay bir şekilde çit bahçesinde ayarlayabilirsiniz.

Hangi çalılar çitleri oluşturmak için kullanılır.

Kızılcık. Bu çalı çilek yaygın halk hekimliğinde kullanılır. çalı yüksekliği 5 metreye ulaşabilir. Bu nedenle çalı çitleri oluşturmak için dikilir. Bu çalı çiçekleri Mart ayından mayıs ayına kadar yiyebilirsiniz. Ve Bush ile yaz aylarında çilek toplayabilirsiniz. Bu ağaç yoğun tacı vardır. Bu nedenle, üst dalları kırparak şeklinde düzenli bakım gerektirir.

Amberbaris. Bir çit ağırlıklı küçük çeşitleri kullanılır yaratmak. Gösterişsiz çit nedeniyle çalı küçük dikenler vardır gerçeğine oldu. çalılar için sağlanmalıdır. Bakım geçerli: beslenme, sulama ve budama.

Blackthorn. Bu çalı özgürce büyüyecek olursa, yüksekliği 3 metreye ulaşabilir. Ama bir hedgerow çalı oluşturmak için minyatür bir görünüme sahip olmalıdır. Bu nedenle, düzenli budama bunu başarmak için yardımcı olacaktır. Dikenlerden bir çit küçük çiçek çiçeklenme sırasında çok hoş bir aroma geliyor olmasıyla karakterize olduğu unutulmamalıdır. Ve ilk don sonra bu çalı meyvesi yenebilir olacak.

İpucu! Yukarıda listelenen çalılar Her türlü meyve ağaçları aittir. Meyve ve güzellik: Yani iki işlev vardır.

Bu makalede, ilginç birçok bilgi öğrenebilirsiniz. Size banliyö alanı süsleyin ve onu cazip hale getirecek bahçenizde tam burçlar için tercih edebilecektir umuyoruz.

Sonuç olarak, sadece ihtiyaç bahçe araziler üzerinde ağırlıklı olarak meyve çalılar birçok kişiyi ekilir söylüyorlar. Bu çalılar şunlardır: kuş üzümü, ahududu, erik ve kiraz. bahçe alanında yer kazanmak için, çalılar birkaç çeşit bitki tavsiye edilir. Bu durumda, mükemmel etkiyi elde etmek olsun.

En güzel daimi çiçekli çalı

 • Tam resmi görüntüle

Çok yıllık çiçekli çalılar

Yasemin Bahçe - Baharda çalı çiçeklenme

Ortanca ağaç - Yazın açan bir çalı

Buddleja - sonbaharda çalı çiçeklenme

Bir bahçe sitesinde tesciline ilişkin Faydalı tavsiye

Sen düzenlemek bahçe alanı olamaz sadece sonbahara kadar ilkbahar farklı dönemlerde çiçek çiçek yatak değil, aynı zamanda uzun ömürlü çalılar içinden. topraklarının alana bağlı olarak, küçük resim veya süs bitkileri yayılan formları seçebilirsiniz. Bu önemli bir rol ve çalı sağ seçim, birbirleriyle olan kombinasyonunu oynar.

Süs çalılar bir kır evi, villa topraklarında özel bir yeri vardır. Genellikle sahipleri arazi isteklerini somutlaştıran, peyzaj tasarımcıları kullanılır. onlara bakmak için bitki sadelik lehine manzara dekorasyon için böyle bir aracın seçim yapma konusunda, çalılar formları ve tonları çiçekli çeşitli.

Baharda çiçekli Süs yıllık çalılar,

monoton kış bahçesi resim doğada ilk uyanma, narin çiçek çalı ihya edecek sonra:

 • Spirea veya meadowsweet çeşitli türleri vardır. Dallar onbeş santimetre ve iki buçuk metre gibi bir yüksekliğe ulaşan, çalı güzel eğriyi yaprak döken. küçük çiçekli bitkileri kaplanması değişik - soluk beyaz koyu kızıl için. Spiro grubu ve bireysel dikimleri kullanılır. Erken ilkbahar ve yaz aylarında çiçek bitki türü vardır. sarı-yeşil inflorescences gelen corymbose formu - bahar türlerine göre spiro Argut beyaz kokulu çiçekler, nipponskoy ile vardır.
 • Mayıs ortasında bobovnik Vaterera, yarım metre inflorescences üzerine güzelce asmak altın sarısı çiçekleri çiçek açar. yirmi beş kadar - yıl yüksekliğinde on beş santimetre genişliğinde artış gibi çalı, geniş alanlar için tasarlanmıştır. Soğuk iklime sahip bölgelerde fırçaları sarı çiçek süslemeleri çekimleri asılı bobovnik anagirolistny yetiştirilebilir.
 • Rhododendron - - süs çalıları kralı ailesinin Ericaceae'den Bitki. Erken Mayıs Bahçe araziler - racemes yılında gür çiçekler nisan sonuna süsleyin. Çeşitli çiçekler bağlı pembe renk (Rhododendron dahurica), sarı, mor-menekşe (Rhododendron canadense), kremsi beyaz (Rhododendron korotkoplodny) bulunmaktadır. Orada yapraklarını döken bir tür de ve bazı kış başlangıcı kadar yeşil kalır. otuz gün çiçek açar. ormangülü Birçok çeşidi dondurma tahammül.
 • Düz yuvarlak kırmızı tonlarda renk Dekoratif Japon ayvası, sonbaharda turuncu rengini değiştirmek yumurta şeklinde koyu yeşil yaprakları. Bir yıllık çalı çit, tek iniş kullanın. O soğuk dayandı, ama toprak ve ışığın talep etti.
 • Mock portakal ve yasemin bahçesi beyaz çiçekler farklı tatlı kokusu. çalı çiçek yaklaşık iki hafta sürer. Bitkilerin ve birinin yüksekliği bir buçuk ya da iki metre gibi cüce çeşidi vardır.
 • Bir ilk yay hor, yetiştiriciliğinde gösterişsiz çeşitlerin çiçeklenmeye. Asılı şube bitkiler bir kafes üzerinde harika görünüyor. Bir rengin tonlarının katına ve alacalı yaprakları olarak sergi Dekoratif bitkiler.
 • mor, beyaz çiçek kümeleri ile lüks çalı uzun sıkıca, bahçe parsellerde avlu yerini kazanıldı. Leylak özel bakım gerektirmez. o Yıllık budamadan sonra luxuriantly yetişir tek şey. Daha leylak çeşitlerinin daha yüz yetiştiricileri sergiledi. Onlar çitlerin, sokakları, dekoratif gruplar halinde iyidir.

ilkbaharda çiçek uzun ömürlü her türlü bahçe tasarımında kullanılabilir ve yardım çeşitleri küçük alanları ve geniş banliyö alanları hem süslemek için.

Yaz aylarında çiçekli Açıklama yıllık çalılar,

inflorescences grup varsa, bir spiro yılın genç sürgünlerin yaz türlü olarak anılacaktır:

 • Temmuz-yedi santimetre uzunluğunda kırmızı-kahverengi şube ve mızrak şeklinde yaprakları vardır Ağustos çiçekli çalı için. Parlak pembe çiçek salkımına Panicles kaplı dalları yayılan yüksek yaklaşık iki metre Özellikle popüler spirea Ballard yüksekliği. budama ağaçların sayesinde iskeletin güçlü gelişimini zevk.
 • Ağaç ortanca yaz aylarında çiçek rengini değiştirmek için yeteneği ayırt eder. beyaz ki, onlar bordo sonra, pembe başvurabilir. Süs çalıları yaz sonuna kadar Haziran'dan bol bol çiçek. Onlar da hatta don iyileştikten sonra, kışın tolere edilir. Peyzaj tasarımcıları herhangi sitelerde maki bitki yardımcı bitkiler, cömert çiçeklenme formlarının çeşitliliği için teşekkür ederiz.
 • Weigela rağmen ve don korkanlar için, türlere atıfta ama renkli çiçekli çalı Bahçıvanlar çekiyor. Üç metreye kadar - yükseklik ve uzun boylu bir metre kadar - bitkilerin cüce çeşidi vardır. pembe tüm tonları ile beyaz Doymuş Colera racemes koyu yeşil bir arka plan Weigel'in bırakır karşı harika görünüyorsun. Genç sürgünler yarı yarıya kısalır zaman budama sonrasında İyi bitki burçlar. Çok yıllık zorlu aydınlatma toprak sıcaklığı.
 • Sarı çiçekler Caragana arboresanda yanında kullanışlı özelliklere ünlüdür. Gösterişsiz küçük ağaç Haziran başlarında kokulu çiçeklerle kaplı. çiçeklenme toplanan onlar minik dişleri ile çan gibidir. Sonra onların yerine fasulye küçük bölmeler vardır. Bitkiler için diğer adı - sarı akasya. Bakımı için vergi, kuraklık ve soğuk tahammül etmek kolaydır. Bitkinin kök boğaz ağrısı, grip tedavisinde kullanılır. Karagan kullanılan tasarım, yamaçlar gölet kıyısına güçlendirmek. Etkili bir çit, dekorasyon sokakları gibi bitki. Akasya çiçekler arıların çok sever.

onu gelecek kiracı alanının toprak ve sıcaklık tercihleri ​​hakkında bilgi edinmek için yer dikkate alınması gerekmektedir önce bahçe çiçekli çalı, huzursuz büyümeye seçin.

sonbahar bahçe için yıllık çiçekli çalı türleri

Biraz çalı türlerinin çoğu ilginç giden parlak yaz bir yankı haline gelecek sonbaharda çiçek:

 • Ling çoğalmaları yaz aylarında değil, aynı zamanda sonbaharda sadece. pembe dalları Ekim başında hoş bir koku yayarlar ile narin beyaz çiçekleri ile kaplı. Düşük büyüyen çeşitleri funda altın dahil için sonbahar kahverengi yapraklar, mor çiçekler kapsar. sonbaharda dallarına çeşitli Boskoop yılında pembemsi inflorescences çevrili bakır kırmızısı yaprakları vardır.
 • Temmuz ve Ekim ayları arasında çalılar Buddleja çiçek Panicles kaplı. kurumuş demet sonra iki yeni olanlar vardır. pastel gelen parlak sarı, mor, turuncu arasında değişen renklerde bir demet. Onlar kendi aroma için kelebekler çekmek. Çalı sıcak iklimde en iyisi büyütün. Ama iyi barınak dondan onu kurtarır ve sürgünler kolayca büyür dondurma sonra.
 • ebegümeci Çalı şekilde sonbahar kadar kendi sürekli çiçeklenme için bilinmektedir. Çiçekler çoğunlukla bitki dekorasyon bulunmaktadır. Onların çapı onlar limon, beyaz, kızıl renklendirme farklılık onüç santimetre ulaşır. gövde çalı kabuğu, farklı renklerin her çeşitliliği ile kaplıdır. Bitki bir engel olarak pisti yakınında, grup dikimleri, çiçek yatak dekorasyon olarak kullanılır.
 • Ne zamandır çiçek ve ortanca çalılar, parlak renklerin dekorasyon şapka Flowerbeds olabilir.

Hava onların gelişimi, hoş sıcak güneşli günlerde elverişli olduğunda yıllık çalı çiçekli Sonbahar durumlarda ortaya çıkar.

Bir bahçe sitesinde tesciline ilişkin Faydalı tavsiye

çiçekli çalılar doğru konumlandırma o güzel yapmak, sitenin imajını değiştirmek için yardımcı olacaktır:

 1. Karıştırma stilleri her zaman orijinal manzara yapıyor. yolları boyunca çiçekli çalı ağırbaşlı bakmak ve papatya veya ayçiçeği çevrili leylak kompozisyonu daha yakın basitlik köye getiren, bahçe şiddetini yumuşatır.
 2. Bu önemli bir rol alan bakış açısını oynar. Parlaklık inflorescences iyi bir mesafede gözlenen ve soluk tonlar - kapanış. küçük çiçekli Çalılar büyük olan, bahçe düzeni ön tarafında yer almalıdır - Geride.
 3. renk düzeni de aramalar tasarlamak için önemlidir. Eğer tonu tonları yanında bulunan sonra bir renk hakimiyeti, örneğin, pembe için önemli biriyle çalılar alınmasına dayanak, isterseniz. Kırmızı, turuncu, mavi ve mavi veya sarı gibi renklerin uyum kombinasyonunu görünüyor. Böyle siteler var manzara algısını hafifletmek günü, yaratıcılık için daha fazla oda var. Böyle kırmızı ve yeşil, mavi ve turuncu, sarı ve mor olarak çiçekli çalı Tamamlayıcı renkler. Onun müdahaleci ve çığlık olmadığını bir renk arsa bulmak önemlidir. Gerekli tüm ölçüsü.
 4. dönemini çiçekli Çeşitli çalılar topraklarında boş koltuk önlemek için, bir amaç için kullanılır. ağaçlar, yaz ve sonbahar türlere yakın bulunuyorsa İlkbaharda, onlar koyu yeşil veya sarı levha dikim bir grup dekore edebilirsiniz.
 5. Kozalaklı fonunda muhteşem yıllık çiçekli çalı. Düşük büyüyen türler çiçek onların çiçekli bitkiler ile birleştirilir. Ağaç benzeri türler genellikle çitlerin, yeşil çimenler kadife çevrili adalar olarak kullandı.

peyzaj bahçe alanlarda çalı çiçekli bitkilerin kullanımı ile ilgili Yaratıcı fikirler her kuvveti altında koymak, çeşitlidir.

Daha fazla bilgi videoda bulunabilir:

 • Giriş veya yorum göndermek için kayıt

budleya Enjoy, ben parlak pembe beyaz çeşitli renklerde büyümek bahçesinde çevre üzerinde var ve çalı dikildi gül daha ayırın de harika görünüyorsun ve iddiasız Budli aksine hasta olmasına rağmen, bütün yaz çiçek açar.

 • Giriş veya yorum göndermek için kayıt

Bahçe ve Bahçe arasında ilginç

Forum Bir soru cevapsız olduğunu, katılımcılara yardımcı olur ve size yardımcı olacaktır.

Şimdi Canlı

(C) 2012-2018 MegaOgorod.kom - Dergi yaz sakinleri ve bahçıvanlar.

banliyö alanı

Bahçıvanlar Site

E-posta yeni makaleler almak ister

sayfa

bahçemizde Fransız yatak.

bahçede en sıradışı dekoratif havuzlar

Weigel tümü. Nasıl, yaymak, sınıflarda Weigel'in, bitki bakımı için.

deneyimlerini paylaşmak Lukovody. soğan her türlü Yetiştirme.

Nasıl düzgün üzümü bakımı için

pancar Dikim ve düzgün ona bakmak.

salatalık besleme 5 kanıtlanmış alışkanlıklar.

Domates onlar sadece düzgün büyümek için ihtiyaç duydukları, çok ekin verimleri vardır.

Yenilebilir hanımeli yetiştirme

hanımeli bir delikanlı implant kolaydır.

Ne kadar etkili otları kontrol etmek.
tohumdan soğan ekimi en basit şeması aşağıdaki gibidir:

bahçe için Donmaya dirençli süs çalıları

arkadaşlarınla ​​paylaş makaleler:

ne çalı bitki daha iyidir - güzel çalılar ile sitenizi süslemek için karar verdik yaz sakinleri önce hemen sorusunu gündeme?

İdeal olarak, bu tür bir bitki aşağıdaki gereksinimleri karşılaması gerekir:

 1. Yaz sezonu boyunca güzel olun.
 2. bakımın iddiasız.
 3. Frost dayanıklı, bizim sert kışlar tahammül edebilmek.

Zimostykie, Çiçekli çalılar

don, iddiasız ve çiçeklenme: Aşağıda isimleri ve süs o çalılar özellikleridir.

Kış-Hardy, basit ve bizim iklimde birçok çalı kanıtladık çok dekoratiftir. Ben ülkemizin hemen hemen tüm bölgelerde ekilen edilebilen, en popüler anlatacağım.

Ünlü parlak renkli kırmızı kabuğu. belookaymlennymi kızılcık yapraklı renkli ve daha kompakt hale düşmek geniş yeşil yapraklı bir form vardır. Toprak seviyesinden birkaç santimetre - Derain de kabuğu hep parlak için, burçlar kenevir sürgünler bırakarak her yıl kısa kesilir. çalılar genişletecek bu formirovke çalı formları bulunmaktadır.

 • Çalı ve iki metreye kadar bir buçuk.
 • Bu yaz başında çiçekler.
 • Derain son derece dayanıklı dekoratif ve her bakımdan iddiasız.
 • Bu, herhangi bir toprakta büyüyen ısı ve gölge hem tolere eder.
 • çitlerin için, arka kısmında veya çit düzlemi boyunca iniş ve uygundur.

Bu kızılcık sonbahar Özellikle güzel.

Bu bordo olmaya düşmek yeşil yapraklı Derain türüdür.

Bu rengârenk kızılcık.

Bu bitkinin tüm yaz yaprakları beyaz desen boyanır.

Bu çalı çitlerin oluşturulması için oldukça uygundur.

Derain hızla büyüyor ve dikkatlice bakmak zorunda kalacak için çit, her zaman düzgün olduğunu.

Bu kızılcık çiçek açar bu.

Bitki oluşturulur ve burç ve küçük ağaçlar gür edilebilir.

Deren kış aylarında bile dekoratif etkiyi kaybetmez.

İyide nereye hala orijinal kırmızı sürgünler ile bir çalı bulurum.

bakımı kolay, kıskanılacak tahammül farklıdır. Yaprak rengi kırmızı, mor, sarı, yeşil. Amberbaris herhangi bereketli toprakları, açık alan veya kısmi gölge uygun. Kolayca saç kesimi, ancak bahar hapsetmesi ve gereksiz hasarlı dalları kaldırarak, kesemez.

 • Farklı tipte ve notlarının yüksekliği 60 cm ila 2 m arasında değişir.
 • Dikkate değer gösterişsiz soğuk dayanıklı çalılar. Güneşin ve hemen hemen her toprakta, gölgede yetişir. yaprakların renkleri çeşitliliği dikkat çekicidir.
 • çitleri oluşturmak için slaytlarda düşük büyüyen çeşitleri dikmek gelen evrensel kullanımı. bir arka plan işlevi ve kesilmiş Can, bir yeşil çim üzerinde güzel görünüyor.

Bu tür kaplama çalı bir slayt dekore.

kozalaklı ile iyice sariçali.

Burada barberis burç ladin kenarı olarak görev yapmaktadır.

çim Amberbaris.

Yeşil çim benekli çalı üzerinde çok renkli görünüyor.

barberis Hedge

Güzel ve pratik çitlerin barberis elde edilen, ama biz bu korkunç dikenli çalı ve çalışma onunla özellikle memnun olmadığını hatırlamalıyız. Burada bahçe tasarımında barberis kullanımı hakkında daha fazla bilgi için.

Hemen hemen tüm spirea - hızlı büyüyen, dayanıklı çalılar, iddiasız ve çiçekli. ve bahar, letnetsvetuschie - İki grup spiraea vardır. yay, bu tür Spiraea kül gibi türler, sarkık dalları tamamen küçük beyaz çiçek edilmiş. Bu kez Spirea Blooming. İlkbaharda, spiraea yaşlı ve zayıf dallar çiçeklenme sonrası kesilir.

Letnetsvetuschie spirea uzun çiçekli var. Pembe (farklı renk) çiçekler, genellikle düz, küresel ya da büyük çivi çiçeklenme içine monte edilir. zarif kırmızı pembe düz salkımına çiçeklenme ilgi letnetsvetuschih Spiraea Spirea Bumalda (yükseklik 60 cm), ki. Çeşitli Goldfleym genç sarı ve turuncu yaprakları, böylece burç ve yay çok şık görünüyor.

Sınıf Japon spirea (yükseklik 60 cm) da çok ilginçtir. Örneğin, Crispus dereceli bir çok dekoratif parlak çiçekleri vardır.

Yıllık bahar budama yükseklik birkaç santimetre kısa bağının yardımcı letnetsvetuschih kompakt küresel şekil spiraea çalılar kaydedin.

 • Yükseklik çalılar 0,5 m. 2 m derecesine bağlı olarak değişir.
 • İlkbaharda, sen alıp neredeyse tüm bahar ve yaz sürebilir çiçek çeşitleri letnetsvetuschie eğer.
 • Spirea verimli toprak gerektirmez. Bu güneşte veya kısmi gölgede hızla büyür. spiraea zimosoyki Çoğu hatta kışları hiçbir sığınak gerekir.
 • Bu çalılar dekoratif sadece değil, ama aynı zamanda boyut, şekil, çalılar, yaprak renklendirme ve çiçeklenme farklı zamanlarda bir çeşitlilik var. Çünkü bu niteliklerin sadece Spirea arasında bahçe dekore edebilirsiniz.

Bunlar uzun boylu çalılar tek iniş için veya çitlerin yetiştirmek için uygundur.

Burada ana ve ardıç ile Spiraea yerleştirerek oluşturulabilir pitoresk köşesidir.

cüce Spiraea itibaren Japon fantezi sınırlarını üretti. O Lautare'ye görünüyor uygundur.

Kuzey Amerika kökenli bir çalı - En cesur ortanca ağaç olduğunu kanıtladı. (Çin ve Japonya'ya yerli) Diğer tür temizlemek için daha kaprisli, az dayanıklı olduğunu.

Ortanca ağaç bizim bahçelerde yaygındır, ama nedense herkes mavi, pembe veya kırmızımsı tomurcukları ile araziler bitkilerde görmek istiyor. Bu hydrangeas kesinlikle etkili, ancak daha kaprisli, bazı yetiştiriciler başarıyla kuzey bölgelerinde büyüdü çeşitleri de vardır gerçi.

beyaz çiçekler büyük kapaklar ile gösterişli çalı, bakımı kolay - bahçede ortanca büyüdü değil Ama eğer, bir ortanca ağacının ile başlar.

Bu Rusya Ortanca paniculata sert bölgelerinde de yetişir, üç metreye kadar çok güzel bir kışlama çalı yoğun küresel taç ile (biz bulmuyor böyle bir yüksekliğe sahip). Çiçek -. Shirokopiramidalnaya salkım 15-30 cm uzunluk ve 30 çiçek genişliği, sonbahar beyaz - kızarıklığı.

 • İki metreye kadar çalı yüksekliği.
 • Yaz ortasında Blooms.
 • verimli toprak asidik iyi drene gibi çok hygrophilous hydrangeas, gölgeleme tolere. Bu nedenle, turba iniş sırasında ilave edilir. Sen demir sülfat toprağı acidify edebilirsiniz.
 • Tek veya gruplar halinde ekilen Ortanca çalılar. Bitki diğer kozalaklı ve yaprak döken süs çalıları ile iyi birleştirir.

Bu güzel çalı kendine dikkat çekmek bağlıdır.

Yaprak döken çalılar, secde veya kompakt. Kuril çay, çalı beşparmakotu ve pyatilistochnik: gür beşparmakotu şekiller sadece üç isim vardır. Bloodroot orta ölçekli çiçek çekici bir bolluk yapar. Sarı çiçeklerin en yaygın biçimi olarak kabul edilir.

Çiçekler tek veya birkaç salkım şeklinde veya şemsiye biçiminde salkımına, orta ölçekli vardır. Dekoratif bitkileri ve parlak yeşil yapraklar ince oyulmuştur. Potentilla kuru hava tahammül.

 • bir buçuk metre Bush yüksekliği.
 • Uzun süre çalı Çiçekli - neredeyse erken düşmesi yaz başından beri.
 • Potentilla ışık gerektiren, fakat orta nemli olmalıdır toprak verimliliği hakkında talep küçük penumbra ve oldukça kuraklığa dayanıklı tolere.
 • Kış tahammül: Belirli formlar çeşitleri düşük sıcaklıklarda daha az hoşgörülü, kırk derecelik don duruyor.
 • Bloodroot kozalaklı ile uyum içinde, Bireysel ve Grup dikimleri sınırları ve düşük bir koruma, şık görünüm oluşturmak için uygundur.

İşte düzgün bir çalı beşparmakotu çalı var.

Bloodroot de saç kesimi tolere edilir, ve renkli hedgerows sınırları elde edilen ürün.

Büyük, dona dayanıklı çalılar. Gerek formu - ve altınla ve mor yapraklı - dekoratif hep: çiçeklenme çiçekli (beyaz üçgen salkımına çiçekli) sırasında bırakır ilkbaharda ve kırmızı çilek kümeler oluşur zaman sonra.

 • bir ila üç metre derecesine bağlı çalılar yüksekliği.
 • 20 gün boyunca yaz başında Çiçeklenme.
 • Physocarpus iddiasız, kuraklığa dayanıklı ve teneustoychiv ama tam güneş bitki daha iyi, yapraklar renk parlaklığını korur.
 • Yüksek çalılar ve tek iniş için uygundur.

Bunlar farklı physocarpus vardır. çalılar ve diğer boyama yaprakları vardır.

İnci çiçeği, beyaz ve pembe. En soğuk dayanıklı çalılar, Bitki inci çiçeği beyaz ilgileniyorsanız, o sessizce hatta en soğuk kışı tahammül.

Güneşte ve kalın ağaçların gölgesinde hem Zamanla, güçlü büyüyen ve herhangi bir ortamda büyüyebilir. sonbaharda oluşan beyaz mermer, meyve, gibi pek çok büyük, dekoratif için çalı için teşekkürler.

İyi erken ilkbaharda seyrelmiş çalılar kırparak için, yaz aylarında kesilir yanıt verir.

 • genişliği 2,5 metre, 1.5 metre yüksekliğe kadar büyür.
 • İnci çiçeği herhangi toprakta, güneşli bir yer tercih yetişir. Minimal Bakım: Bitki kuraklığa dayanıklı, ısı tahammül, gübreleme kolay gerektirmez, bu hastalık ve zararlılara karşı duyarlı değildir.
 • çim, kozalaklı ortasında: beyaz meyve koyu yeşil üzerinde iyi görünüyor ile.

Snowberry Riskten Korunması çok güzel görünüyor ve bakımı biraz gerektirir.

Süs çalılar ortalama kış tahammül vermek

Aşağıdaki bitkiler olsa osobomorozostoykimi değildir, ancak kış için özel bir barınak gerektirmez. Çoğu durumda, sadece kar çalılar ile doldurun.

Deutz Haziran ayında kapsamını verirsek, o küçük çiçekler koyacağız. Çiçeklerin rengi (ve bunlar, ve Terry ve nemahrovymi) yoğun pembe beyaz değişir.

Bizim iklim en iddiasız kabul Deutzia kaba olarak. Beyaz ve pembe çiçekler açan. Toprak çok zorlu değil hiçbir durgun su olan yerde, o, her yerde iyi yetişir. Uyarlanabilir ve güneş ve Kısmi gölge. Budanmış dalları çiçeklenme sonrası solmuş. Eski dalları yere kesilir.

 • Deutz çoğu çeşitleri 120-170 cm yüksekliğini aşmayacak.
 • bahar ve yaz aylarında çiçek açan (modele bağlı olarak)
 • çalı bakımı kolaydır; kuraklığa dayanıklı hastalık ve zararlılara karşı duyarlı değildir. Kışın yere (en - Böbrek biraz dondurmak 25º) dalı basın arzu edilir
 • Deutz doğal, neformirovannye çitleri elde Of. Sen arka plan mixborders koymak veya uzun çalılar tabanını kapsayabilir.

kuzey bölgelerinde Deutz Dikim çitlerin önerilmez. Hepsi aynı, bu tür amaçlar için bu çalı yeterli kış-dayanıklı değildir.

güney Deutzia yılında çitlerin oluşturulması için uygundur

Iddiasız çalı, Nisan ve Mayıs aylarında yıllık çiçekli, sarı çiçekler. Tekrar çiçeklenmeye Can.

Çok zarif nemahrovaya formu: ince, hafif, dalları sarkık bir buçuk metre, büyük çiçekler buttercup gibi sarı çiçek, uzunluğu ulaştı. Ve çiçekli sonra çalı genç huş gibi çok güzel bir parlak yeşil yaprakları sayesinde büyüleyici görünüyor.

 • İki metreye kadar çalı yüksekliği.
 • Baharda çiçek. Uzun Çiçekli, yaklaşık iki ay.
 • O güneşte bir yer tercih ediyor. Kısmi gölgede büyüyebilir, ancak dekoratif nitelikleri ölçüde kaybolur. Düzenli sulama ve düzenli gübreleme gerektir.
 • Tek ve grup dikimleri için kullanılır. Bu kozalaklı iyi gider, bir yeşil çim üzerinde güzel görünüyor.

Keriya farklı parlak ve erken çiçek.

Bu bitki saksılarda büyümeye yönetir. Tabii bu durumda çalı boyutu çok daha mütevazı olacak.

Keriya balkonda yetiştirilebilir.

her şeyden önce güzel çiçekli çalı. Ama bütün görkemiyle kendi sarkık dalları göstermek için, bu alanı çok ihtiyacı var. O bereketli toprak ve yıllık kırpma sever, ama genel olarak gösterişsiz. Hemen kısaltılmış solmuş çiçekler ile dalları çiçekli sonra.

Bir büyüme Weigel Variegates daha kompakt ve ölçülü - uçuk pembe çiçekli 120 cm çalı yüksekliği ve zheltookaymlennymi bırakır.

Weigel rüzgarda büyümeye sevmiyorum. dikim fide en az iki metre arasındaki mesafeyi korumak için gerekli zaman.

 • 2 metre - 1.5 arasında Weigel ortalama yüksekliği.
 • Mayıs-Haziran, pembe, beyaz veya yakut kırmızısı boru şeklinde çiçek çiçek açar. Yüzükoyun yeniden çiçek için.
 • Weigela tam güneş ve kısmi gölgede, her toprakta yetişir.
 • Sibirya'da iyi kışlamak ve çoğu dona dayanıklı çeşitler banliyölerde: "Alba", "Striatumunda", "Shtiriaka '' Bristol Yakut'.
 • Evin girişinde, pistte veya çim: yüksek dekoratif bu çalı göz önüne alındığında, ön planda genellikle dikildi.

Weigela pembe melez.

Weigel mükemmel bahçe herhangi bir köşeye sığacak.

Weigela Kızıl Prens

Çok yaygın bir çalı, güneşin ve gölgede, her toprakta yetişebilen olarak. ilkbahar ve sonbaharda parlak çiçek altın kokulu meyve getiriyor. Çalılar budama gerekmez: zaman zaman ince out.

 • 1 ila 3 metre yükseklik burçlar henomelesa.
 • Bu bitki dekoratif sadece değil, ama meyve çalılar.
 • Soğuk dayanıklı, ama zor kış uçları hafifçe donabilir vurur.

Meyve çalı 3 ile başlar - 4 yıl ve her yıl meyve verir.

5 cm - çiçek henomelesa 3 çapı.

Weigel, Deutz, sert kışlar Kerry çok obmerznut dalları olabilir unutulmamalıdır. Ama ne olacak korkunç bir şey: burçlar hızla büyüyor.

Ben sezon boyunca, son derece dekoratif onların güzel ve uzun çiçeklenme için yaz ruhu, Weigel'in, physocarpus ve amberbaris seviyorum çoğunun her şeyden kapsamı içinden

Yerleştirilmiş çalılar onların büyüme ve dışa doğru sprawl yeteneği göre gerekir.

Süs çalıları budama kurallarına günü burada bulabilirsiniz.

Bu bitkilerin tüm bunlar elde etmek oldukça kolaydır, nadir değildir.

Değerli ziyaretçiler "banliyö alanı" yorulmaz bahçıvanlar, çiçekçi ve bahçıvanlar. Biz yeteneğin bir testi geçmek ve size kürek güven ve bahçeye ona izin olup olmadığını öğrenmek için teşekkür sunuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 56 = 64