yumurta olmadan yoğurt gür tarifi de krep

Yeni başlayanlar için yaits- tarifi olmadan yoğurt üzerinde Krep

Belki krep sevmez birini karşılamak için, zordur. Bu çok güçlük ve maliyetler olmadan rahat, hızlı ve lezzetli bir kahvaltı veya aperatif olduğunu. Asgari ürünleri ve zamanın bir kaç dakika - bu kadar! Varolan tarifleri çeşitliliği arasında, ilk prigotovleniya.Itak, gür krep hiçbir ilave yumurta ile kefir hazırlamak zaman çok şaşırdım, teker teker vurgulamak istiyoruz.

Yani, yemek tarifi bileşeninde hiçbir yumurta ve dikkatimi çekti. Aynı zamanda, krep çok hafif, havadar ve büyük bir tat dışarı çıkarmak.

Bu arada, aynı zamanda, "cazibe" yumurta olmadan, yumuşak krep elde edilir ve ekşi süt, yoğurt, ve düşük yağlı ekşi krema, ya da serum. Evet, herhangi bir süt ürünü 🙂 sığdırmak

 1. Un -1 cam çeyrek
 2. Yoğurt - 1 fincan
 3. Tuz - 1/4 çay kaşığı
 4. Şeker - 1-2 yk. kaşık (isteğe bağlı)
 5. Vanilya - 1/8 çay kaşığı (şeker eklenmesi).
 6. Kabartma tozu - 1 çay kaşığı (Küçük bir üst kısmı)
 7. Kızartma için bitkisel yağ veya yağ - 5-6 çorba kaşığı

İpucu 1. Bunun yerine parçalayıcı karbonat ve sitrik asitten oluşan bir karışım ilave edilebilir (bir yarım çay kaşığı kabartma tozu + 1/4 saat daha azdır. L. Asit). Bu ancak yoğurt, un ile karıştırıldı. Yani genel olarak, bir dağıtıcı soda oranı hazırlanması için kurallara uygun, asit ve un (: 3 12 5) muamelesi ) 12 parça dolgu maddesi (bu un ya da nişasta) için, beş kısım soda almak ve sırasıyla asidin 3 parçalar.

İpucu 2. yoğurt aşikar asiditeyi hissetmelisiniz. Onun daha iyi bir sıcak hale ısıtılmış olması. Aşırı durumda (ısı için zaman olduğunda), oda sıcaklığında sıvı alır.

 • Kuru fırçalamak veya büyük kaşık elenmiş un ve kabartma tozu bir kapta iyice karıştırın. Genellikle bu aşamada özel dikkat harcamak ve yaklaşık bir dakika karıştırın.
 • Kefir ısı, tuz, şeker, vanilya ekleyin. şekerler ve bunların tuzlarını çözmek için müdahale.
 • homojenliğe un ve toprağa küçük porsiyonlarda sıvı karışımın dökme. yığınlar oluşturduğu dikkat edin.

İpucu 3. hamur kıvamı - kaymak gibi. Neredeyse kaşık düşer, yavaşça dökün gerekir. Bu İzlemek istediğiniz hazırlık gür oladushek başka önemli bir noktadır. Hamur çok sıvı, oladki rastekutsya tavada olduğunu ve bunların tat ve etkilenmeyecektir rağmen, yüksek çıkması durumunda. Meyilli çok kalınsa, kabarık krep elde edilmektedir, fakat sıvı ve yapışkan içinde "ağır" olamaz propechsya ve.

 • 8-15 dakika boyunca hamur "dinlenme" verin.
 • yağ miktarı ortalama bir ile iyi ısıtılmış tavada üzerinde krep koyun. Genellikle comments birçok testler ufak bir şey gerek, nasıl soruyorsunuz. Hızımı - tam tatlı veya eksik kaşığı. Bu büyüklükteki Mucverini çoğundan daha fazla başarılı elde edilir.
 • altın kadar Fry bir tarafı, emin yanık kaçırıyor. Ne zaman dış yüzeyi görünür ve küçük kabarcıkları patlamaya başlar - bu diğer tarafa çevirmek zamanı. 2-4 dakika için bir kapaklı yangın ve kapak tava azaltın. Bu anlamlı "büyümek" Bizim krep aşaması ve "popyshneyut" yer almaktadır.
 • Bir bez veya kağıt havlu aşırı şişman üzerine yayıldı.
 • Taze meyveler veya meyve, reçel, bal veya yoğunlaştırılmış süt ile krep servis edin. beğeninize birçok seçenek -Seçin.
 • Ve Şeker hakkında iki kelime. çok tatlı krep gibi birçok. Kendi bildiği, bu şekerin tarifi artış, hem de dobate hamur vanilya şekeri veya vanilya. Ama (!) Değil, yanmış krep dikkatle izlemek kızartma yaparken, çünkü Yüksek sıcaklıklarda ve yoğun koyu çok tatlı hamur hızla şeker karamelize daha fazla pişmeye karşı 'eğimli'.

Yani, bir kez daha gür krep tüm sırlarını özetlemek:

ekşi yoğurt ya da başka fermente süt ürünü kullanın

1

dağıtıcı ya da sitrik asit ile soda karışımı, çok iyice un ile karıştırılmaktadır

Testin kalınlığını kontrol - bu "akış" olmalıdır oldukça yavaş, neredeyse kaşık düşmek

Bitmiş karışım kızartma esnasında kapta karışmaz oladushek, yani dikkatle toplam Gerekli dozda çekilen - ve ısıtılmış tavada gönderin.

çok lezzetli 🙂 - Her şey, deneyebileceğiniz hazırdır.

yoğurt üzerine yumurta olmadan kabarık krep: tarifi. yoğurt üzerine yumurta olmadan Kabarık krep: Bir fotoğrafla tarifi

Sağlıklı ve lezzetli bir kahvaltı pişirmek istiyorum? Biz daha iyi yumurta olmadan kefir gür krep nasıl hazırlanacağını, okumak olduğunu düşündürmektedir. Reçete fotoğraflar Eğer çanak gibi görünmelidir nasıl anlamanıza yardımcı olacaktır. Sonuçta, ne lezzetli hale getirmek için değil, aynı zamanda bir prezentabl, özgün bir görünüm yaratmak için değil sadece gerekir.

yoğurt üzerine yumurta olmadan kabarık krep: adım fotoğrafları adım ile tarifi

Bu neredeyse herkese hitap edecek yemeğin bir bütçe sürümüdür. Krep hızlı, kolay hazırlanır ve gıda büyük miktarda gerekmez. Başlamak için, bu tür malzemeyi hazırlamak:

 • Kefir - 400 ml veya bir paket;
 • unu - 450 gr.
 • Soda - 5 gr. . Ya da 1 saat l.;
 • Şeker - tatmaya;
 • bitkisel yağ - 200 ml'lik bir maksimum.

Yukarıdaki ürünlerin hepsi varsa, bizim yemeklerin hazırlanmasında meşgul olabilir.

test ürünü için hazırlık

Derin bir kabın içine yoğurt dökün. Bu bir kase veya tavada gibi olabilir. Orada da, kabartma tozu ekleyin iyice karıştırın ve 5-10 dakika demlenmeye kenara. Zamanlayıcının süresi sona erdiğinde, şeker (yaklaşık 4 s. L.) ekleyin. Sıvı karıştırın ve deneyin. Bir tatlı diş varsa, fazla şeker ekleyebilirsiniz.

kitle iyice karıştırıldı, bu 5 dakika kenara. Bu arada, eleyin. Daha sonra yavaş yavaş yoğurt dökülür kaba, ilave edilebilir. Hamur tahta spatula karıştırınız. topaklar oluşturan önlemek için dikkatle bakın.

Homojen hamur ekşi krema kıvamındadır kadar kadar un dökün. Bu hava ve güzel olmalıdır.

Şimdi yumurta olmadan kefir gür krep yapmak için hazırlanan her şey var. hamur tarifi sadece kızartmak için kalır, çok kolaydır.

Adı geçen başlangıç ​​aşaması geçirilir. Gıda hazırlanan hamur yapılır. Şimdi kısık ateşte tava koyabilirsiniz. Bitkisel yağda dökün ve ısıtır up kadar bekleyin.

tavaya hamuru empoze etmek gerekir bir çorba kaşığı, atın. Kızartma sırasında krep yükselecek ve hava olmaya başlar. bir yandan da altın kahverengi, düzgün tahta veya silikon spatula çevirme olunca.

Öte yandan yavru krep, bekleyin. Şimdi kuru kaba alabilirsiniz. Sen yumurta olmadan güzel ve bereketli kefir krep olsun. yemek tarifi, çok basit, gördüğünüz gibi, hatta öğrenci onunla baş.

Bu, tatlı, lezzetli ve sağlıklı kekler çıkıyor. yukarıda tarif edildiği gibi yaklaşık olarak aynı tarifi. Birincisi, bir kaseye yoğurt dökün kabartma tozu ve şekeri ekleyin. Kitle ısrar edelim. Bu arada, sen elma yıkamak cilt ve çekirdekten onları soymak gerekir.

Meyve küçük küpler halinde kesilmiş ve bir rende üzerinde ovmak edilebilir. Eğer iki seçenekten birini bölümünü yapabilirsiniz Tat döner farklıdır. Sonra kendiniz için lezzetli bir tarif tanımlar.

Elmalar yoğurt kütle, ilave edilmelidir. Ancak o zaman unu dökün. Çok sert hamur yapmak o lastik olacak şekilde, gerekli değildir. Pürüzsüz olana kadar karıştırın. Şimdi yukarıda açıklandığı gibi kızartmak mümkündür.

Sen elma kefir üzerine yumurta olmadan çok narin sıradışı ve inanılmaz lezzetli, bereketli krep dönecek. Bunlar sıvı bal, marmelat veya reçel mükemmel bir uyum içindedir.

Eğer bir tatlı ve ekşi tat tercih ederseniz, çanak lezzet katacak biraz limon suyu ekleyin.

Birçok deneyimli aşçılar yemek sırlarını, bulaşık daima oldukça lezzetli, besleyici ve yararlı işe yaramaz onsuz biliyoruz. Yumurta olmadan krep hazırlarken Örneğin, normalden biraz daha un ilave edilir. Sonuçta, onlar daha sert hale gelir ve onların ihtişamını kaybedebilir.

Bir daha hoş bir lezzet için, az bir vanilya ekleyin. Ve limon suyu 20-40 ml ekleyin, çok tatlı krep istemiyorsanız. Periyodik test edermisin değil ekşi olsun.

Ana gizli oladushek gür - Bu doğru pişmiş hamur. Kalın, yağlı krem ​​tutarlılık gibi olmalıdır. Hamur tavada düzenlendiği zaman, yayılmaz. Ancak o zaman sonucun emin olabiliriz.

Doğru sıcaklığa bağlı kalmak önemlidir. Sadece buzdolabı çıktı ürünlerini kullanmayın. Onlar oda sıcaklığında olmalıdır.

Yaklaşık 30 dakika boyunca mevcut hamur önemlidir. o dinlenmiş sonra, artık bir şekilde almak ve hemen Kızartma devam unutmayın. Aksi halde dogamayacaksın ve beklendiği gibi gür olmayacaktır.

Fantezi - Her aşçının başarıdır. daha güzel bir tat ve aroma için, krep kuru üzüm, kuru kayısı, kuru erik, ve daha eklemek. Ek ürünlere asıl şey çok fazla değil, onlar tat oladushek öldürecek çünkü.

Bu yazıda, yumurta olmadan yemyeşil yoğurt üzerinde gözleme yemek pişirmeyi tartışıldı. Zaten oldukça karmaşık tarifi gördüğümüz gibi. Krep hızlı ve kolay hazırlanır. rüya ve yemeğin eşsiz lezzet katmak unutmayın.

zevkle Cook ve ruh tat oladushek bağlı olduğunu unutmayın. Ailen bir lezzetli aromatik ve sağlıklı bir kahvaltı sevinin. Hane yüksek oranda mutfak becerilerini takdir ediyorum.

yumurta olmadan yoğurt üzerinde Krep

İnsanlar, Weight Watchers, en kolay ve kullanışlı aldığı için favori yemekleri için tarifler arayan bir düşük enerji değeri olan gıdaların diyet dahil çalışıyoruz. Birçok krep için kahvaltı en popüler türlerinden biri, ama onlar için hamur yumurta yapmak, özellikle eğer çok faydalı değildir. Ancak, hostes uzun yumurta olmadan lezzetli krepler pişirmeye bir yöntem icat edilmiştir. Eğer onları çok şeker ekleyin ve bal, çilek, meyve ile değiştirin olmadığı durumlarda Örneğin, yoğurt yumurta olmadan krep, çok kalori gür ve aldı.

Yumurta olmadan Ayran krep birçok ev kadınları yapmak ve böylece gür ve lezzetli bir elde. mutfak deneyimi başarılı oldu için, ustaların öneriler izlemeniz gerekir.

 • krep için kefir, herhangi yağ içeriğini seçer, ancak yine de kayboldu olamaz. O sıcak olması özellikle önemlidir. Yani buzdolabından yoğurt paket önceden çıkarılıp kış mahkemeye eğer, bir akü gibi, sıcak bir yere konulmalıdır. hızlı ısınmak istiyorsanız, sıcak ama çok sıcak suda sıcak cam ve yere dökülmüş olabilir ve bir kaşıkla karıştırarak ısındıkça kadar bekleyin. o kesilmek gibi ocakta, yoğurt olamaz ısınmak için.
 • Eğer hamur yoğurmak için gidiyoruz hangi yemekler, fırın veya mikrodalga fırında ısınmak için de iyidir.
 • Krep Hamuru kaymak kıvamına benzer olmalıdır ve mükemmel homojen olması sağlanmaktadır. İstenilen kıvama ulaşmak için yoğurt bir kerede bütün un dökmek için gerekli değildir: her seferinde de hamur karıştırma, kısımlar halinde yavaş yavaş ilave etmek daha iyidir.
 • Yayılması krep sadece krep gür değildir, aksi hamur yayılacak, iyi ısıtılmış tava olabilir. Birçok pişmiş krep, onlar aracılığıyla pişmiş ve biraz daha hızlı yükselmeye neden olan bir kapak, kapak tava.
 • Eğer krep daha kolay olduğunu pişirmek istiyorsanız, fazla yağı kaldırın. Yeterince kızartılmış börek tabakta yayan ancak fazla yağı emecektir bir mutfak havlusu, üzerinde yok bu.

yumurta ekşi krema, Yunan yoğurt, kefir ile can olmadan kefir krep hizmet edersen gıda kalori, daha sonra konsantre süt, reçel, reçel, çikolata krema endişe değilse.

Yumurta olmadan kefir krep için basit bir reçete

 • kabartma tozu ılık yoğurt karıştırın olarak, iyice karıştırın ve 5 dakika bekleyin.
 • Tuz, şeker ekleyin ve iyice karıştırın.
 • topaklar önlemek için iyice karıştırın, unu eleyin ve yoğurt yaklaşık yarısında serpin.
 • Yavaş yavaş un ve karıştırma dosypaya, kaymak hamur kıvamı elde.
 • tavaya biraz yağ dökün, tüm yüzey üzerinde silikon fırça, ısı ile yayılabilir.
 • Kaşık birbirinden belirli bir mesafede bir tavada hamur koydu.
 • bir tarafı börek kızartma, ahşap bir spatula, onları çevirmek, sonra kekler kaldırmak, bir ve kapağıyla ve bir dakika bekleyin.

Sıcak arzu krep servis edin. Şeker bal, fruktoz veya başka bir tatlandırıcı, yeterli miktarda bir parçası olarak ikame edilmiş olabilir.

 • Kefir - 0,5 l;
 • Buğday unu - 0,32 kg;
 • şeker - 80-120 g;
 • Soda - 10 g;
 • Limon - 1 adet;.
 • bitkisel yağ - Ne kadar gitmiş.
 • şeker ılık yoğurt karıştırın olarak, iyice karıştırın.
 • Yavaş yavaş, un vsyp çok kalın bir krem ​​kıvamına gelene kadar hamuru getir.
 • Yıkama, kuru limon, kabuğunu rendeleyin ve hamur eklemek ve karıştırın.
 • Ikiye limon kesip bir kaseye suyu sıkın. suyu soda karıştırın, iyice karıştırın.
 • hamuru karışımı ekleyin ve karıştırın.
 • tavaya yağ dökün. Onceden.
 • Bir kaşık hamur ile birlikte bir tava üzerinde döşeme, her iki tarafta krep kızartın.

Bu tarif için hazırlanmıştır olmak krep değil sadece çok gür, ama aynı zamanda güzel kokulu.

elma ile yoğurt en Krep

 • Kefir - 0,5 l;
 • Elmalar - 0.3 kg;
 • buğday unu - 0,5 kg;
 • Soda - 10 g;
 • Şeker - 80 g;
 • Tuz - 5 g;
 • vanilya - tutam;
 • bitkisel yağ - Ne kadar gitmiş.
 • çekirdek kaldırmak, elma, soyma yıkayın. Et ince rendeleyin olduğunu.
 • yoğurt olarak, soda ekleyin. 5 dakika bekleyin.
 • yoğurt şeker, vanilya, tuz, elma püresi ekleyin ve karıştırın.
 • o ekşi krema ev kıvamına gelene kadar yavaş yavaş hamur karıştırma, un girin.
 • kızartma tavası ısıtın. Pişirme fırçanın alt kısmına yayılan bir miktar yağ dökün. ayrı hamuru koyun yaklaşık 1 cm mesafede çorba kaşığı.
 • kızarana kadar orta ateşte kavrulur. , Çevirin diğer tarafta kızarana kadar börek kadar ısı ve yavru kısın.

Bu krepler bile sosu olmadan lezzetli. Onlar kahve, çay ve kakao ile servis edilebilir.

muz ile yoğurt üzerine Yulaf krep

 • bir kahve değirmeni Yulaf unu durumunu öğütmek için.
 • Bu sıvı hale yoğurt karıştırmak için bal eritin.
 • yoğurt ve tuz soda ve heyecan bir tutam ekleyin.
 • 5-10 dakika bekletin, yoğurt yulaf ezmesi dökün.
 • Öte yandan, parçalar halinde kesilmiş ve bir blendır içinde püresi öğütmek, yıkama, muz soyun.
 • kefir-yulaf karışımı içinde püre muz ekleyin, iyice karıştırın.
 • yağ olmadan bir kalın alt ve yapışmaz kaplama kalitesi ile tavada pişirin. muz kekler yulaf kefir her tarafta 2 dakika süreyle başlık altında kızartma gerekmez.

Krep, çok nazik ve tatlı, yumurta kullanmadan bu tarifi pişirilir. Bu gerçekten lezzetli bir tatlıdır.

Yumurta olmadan Krep basit pişirmeye yoğurt için. Onlar hava ve çok kalori değil ile elde edilir. Böyle bir kahvaltı göze can hatta bazen rakam takip edenler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

65 + = 72