Zemin döşeme fotoğraf

katta mutfak için kutucuğu sağ (fotoğraf) nasıl seçilir

apartmanda onarım yapma, muhtemelen mutfakta döşeme seçme zorlukla karşı karşıyayız. Ve vakaların% 90'ında bir seramik karo üzerine yakınsama için seçim kapak güzellik ve pratiklik arasında bir orta yol bulmaya çalışıyor.

Linolyum, parke, mantar dizisi: döşeme sayısının yüksek olmasına rağmen. Fayans sıkıca piyasada birinci sırada bulunuyor. Ana avantajları arasında kiremit çok dayanıklı malzeme olduğu tespit edilebilir.

karoların kalınlığı kaynaktan sertliğinden bağlıdır. Eğer çok ağır bir şey düşürmüş ve fayans çatlak yönetiyorsa, her zaman yeni bir öğe yapıştırılması ile değiştirebilirsiniz. Artı o bakımda iddiasız ve temizlenmesi oldukça kolaydır.

Eğer karo satın gitmeden önce bilmeniz gerekenler

Bir bölüme satın almadan önce dikkat gereken ilk şey, onun güzelliği ve dayanıklılık değil. o çatlaklar kaplı ve yontulmuş bir yıl içinde ya da belki daha önce ne işe yarar, mutfak ünitesi ile karoların güzel bir kombinasyonudur.

Bu özelliklere başlayarak mutfak fayans seçin:

 • kayma Düşük seviyede;
 • artan dayanıklılık;
 • Kimyasallara maruz kalma korunması;
 • gözeneklilik;
 • Güneşte yanmak.

Düşük kayma düzeyi - Bu mutfakta güvenlik varlığını sağlamak için ana kriterdir. kayma düzeyi belirtilmelidir paketleme, bakmak satın önce. sadece uygun seviye - 0.75, tüm katta döşeme için uygun değildir tehlike altındadır ve.

aşınma direncini belirlemek için paket üzerinde gösterildiği gibi, özel bir uluslararası ölçek PEI sahiptir. Mutfak mükemmel üçüncüsü, bu sınıflandırmanın dördüncü ya da beşinci sınıfı.

Ayrıca GOST göre bir kiremit beşinci sınıfı alabilir. Bu karo diğerlerinden daha uzun sürecek ve çatlama ve yonga yüksek direnç ile karakterizedir.

Kimyasallara karşı direnç

1

seramik karo fayans genellikle bitirmek zarar verebilir sert deterjanlar kullanılır temizlik sırasında kimyasallara maruz getiriyor nasıl dikkat edin.

Kimyasal maddelere karşı geliştirilmiş direnci de ürün ambalajı üzerinde yer almalıdır karo sınıfı "AA" ve "A", var.

nem direnci karoların düzeyi, gözenekliliğine bağlıdır. Gözenekli ve vitrifiye fayans ayrılamadı. daha büyük gözenek arka yüzeyi üzerinde bir kaplamaya sahip, daha da nemi emer.

Bu nedenle, mutfak için daha büyük gözenekler de yapışkanın nüfuz katkıda bulunmaktadır ve bu nedenle bu tür fayans kolay ve verimli bir şekilde monte edilen, düşük gözenekli fayans avantajlı olacaktır. Sırlı yüzeyin nem almasını engeller.

solmaya karşı direnç onaylamak ve orijinal rengini korumak için mümkün olduğunca uzun fayans sağlayacak resim paketi "güneş" bak.

Yüksek çözünürlüklü plaka katı görünüyor, ama 5-9 metrekarelik bir alana sahip küçük bir mutfak varsa, bir modül 20 20 büyüklüğü ve 25 ila 25 santimetre ile çinileri dikkat değer.

Aynı zamanda gelip küçük modüller ve hatta mozaik ile fayans olabilir. Ama karo daha küçük boyut, daha zor ve pahalı döşenmesine olacağını unutmayın.

Büyük modülleri ile küçük bir mutfak fayans satın almaya karar yoksa, o zaman sık sık hatta ucuz büyük kiremit yüklemesiyle büyük harcama ile sonuçlanacaktır atık büyük miktarda yönlendirme yapan, kesmek zorunda olacağını hazırlanacak.

Eğer orta büyüklükte bir mutfak 9-12 metrekare varsa. Oldukça uygun fayans boyutu 33 ila 33 ve 40 ila 40 santimetre.

Bundan başka, bir kare, genellikle dikdörtgen fayans kullanılır. Bu parke yer alır ya da renk tuğla ve taş taklit Çoğu zaman kiremit bu şekilde yerleştirilir.

Dikdörtgen fayans görsel dar mutfak genişletmek için yardımcı olacaktır. Bu etkiyi sağlamak için odanın uzun kenarına dik karoların uzun tarafını konulması gereklidir.

Olağandışı gıda etkisi alışılmadık şekli döşeme yardımı ile elde edilebilir. Bu uyum altıgen veya yuvarlak şekil için. Ayrıca baklava biçimli ve dalgalı modülü kullanılır.

Bu duvarlar ve mutfak ünitelerinin rengine bağlı karoların renk seçmek için karar verdi. Duvarlar ve mutfak mobilyası renk arasında orta sopa tavsiye edilir.

set bir renk varsa, bir kiremit rengi seçerken İşte temel ipuçları:

 • senin kulaklık beyazsa, o zaman bir şal hemen her renk koyabilirsiniz, ama yine de beyaz renk soğuğa eder unutmayın. beyaz mutfak mavi bir ton varsa ve zemin benzer düzeni seçilmelidir. beyaz sütlü mutfağa pişmiş toprak veya kahverengi fayans koymak daha iyidir.
 • C mavi mutfak mobilyası mükemmel mavi veya mavi beyaz çini desenli birleştirilecek. Hafif portakal de uygundur tek renkli mavi ve kum.
 • Sarı, kahve ve açık kahverengi kiremit yeşil mutfak ünitelerinin arka plan üzerinde iyi görünecektir.
 • Mobilya bordo gri, bej ve vanilya renkleri fayans seçin.
 • Burada renkli mutfak Harder ahşap görünümünü, yani renk ve dokusunu dikkate almalıdır. mobilya açıkça görülebilir büyüme halkaları ise, gelişigüzel tek renk fayans satın almak için tavsiye edilir. bir "çatışma" renkleri oluşturduğundan Ayrıca, ahşabı taklit fayans koymayın.
 • örneğin kırmızı, turuncu, sarı bir gri mutfak animasyon istenen parlak renkler. Ya uyum süsleme gri tonlarının monotonluğu seyrelterek.
 • birkaç gölge sakin renkler alır aksine sarı Mutfak seti,. Bunu yapmak için, mükemmel siyah, gri ve turkuaz renkleri uygundur. Ama aynı zamanda kahverengi, zeytin ve pişmiş toprak tonlarda fayans dikkat edin.

İlk bakışta, katta fayans yüklerken zor bir şey yok, ama daha ayrıntılı olarak bakarsak, bu kurulumdan önce düşünülmelidir nüansları çok sayıda vardır.

Kaplama karoları ve hazırlık derecesini döşenecek olan dikkate almak çok önemlidir. Hizala zemin şapı gereklidir. Yüzey iyice sıkı bir şekilde özel bir çözeltisi ile sızdırmaz çatlak temizlenmelidir.

Daha sonra zımpara hattını oluşturmak çimento akışını kullanmak ve şap kurutun. Daha sonra, zemin de yüzeyin izolasyonunda unutma, astar tabi tutulmalıdır.

Ve bu sadece biçimlendirme seks ve farklı şekillendirme teknikleri kullanılarak karo ve fayans yükleme kendisi altında az zor eğitim üssü ardından bir hazırlık aşamasıdır.

sonuçta tasarruf uzmanları davet etmek onun daha iyi yüklenmesi, zorluk önlemek için.

fayans yüklerken dikkate değer bazı "sırları" vardır. karo kirlenmesi daha az kutlandı için, bir süs ile karanlık veya grenli mat yüzeyi seçmektir. Parlak siyah-beyaz çini prezentabl buna eklemez yontma şey fark daha kolay olacaktır.

görsel olarak bölgeye mutfak bölmek için tek bir görüntü oluşturma, fayans koydu. Basit çizim, tam tersine, mutfak daha karmaşık hale küçük bir mutfak ölçekli bir etki yaratacaktır.

Renk harç seçimin etkisini hafife almayın. zıt harç, daha fazla dikkat katta odaklanmış ve üzerinde çizim olacaktır edilmektedir. Eğer fazladan gözler katta ve sadece fon olarak kullanmak için gidiyor kaçınmak istiyorsanız, harç karoların rengine aynı tonda olmalıdır.

Ve karanlık bir harç kirliliğinde son sırrı temiz bir zemin etkisi yaratarak, ışık gibi görünür değil.

Yukarıdaki tavsiye takip ederek, mutfakta katta seramik karo seçip her gün seçim tadını çıkarın.

iç mutfak karoları + 40 fotoğraf yer karoları satın almak için Kurallar

Mutfak sıradışı bir yer. zemin, duvar ve diğer yüzeyler için dekoratif kaplamalar sürekli dayanıklılık ve yağ ve deterjan kalıntılarına karşı yeteneği için test edilmiştir. Çini mutfak alanı tasarımı için en uygunudur evrensel malzeme olarak kabul edilir.

mağazaya gitmeden önce bilmeniz gerekenler

döşemeyi sağ seç basit değildir. bir dizi faktörü karar verirken dikkate alınması gerekir.

 • Mutfakta ne kadar zaman harcıyorlar.
 • Eğer yemek alanı bulunan nerde.
 • Kaç kişi günlük olarak bu konumu kullanır.

Ayrıca bir mutfaktan nüanslar Bilmen gerekir.

 • Renkler.
 • Biçimsel yönü.
 • odanın boyutu.
 • mutfak ünitelerinin özellikleri.

Bu veriler, en iyi seçim yapmak yardımcı olacaktır.

Bileşiminde katında karo oldukça çeşitli kaplama. Bu modern malzemeler de mümkün hemen her talepler karşılamak için yapmak.

Bu duvarlar için malzeme Kat dekorasyon için uygun değildir akılda tutulmalıdır. Bu duvarlar zemin kaplaması gibi, böyle güçlü bir mekanik etkiye deneyimi yok olmasından kaynaklanmaktadır.

Doğruyu söylemek gerekirse modern üreticileri şimdi evrensel uygulama çini koleksiyonu sunuyoruz unutulmamalıdır. Ancak, son bir yer kaplaması olarak fayans kullanıp kullanamayacağını belirtmelidir satın alırken. kaymaz kaplama ile pürüzsüz parlak ve mat üretimi yoktur. arzu yemekleri yerleştirirken parlak bir yüzey seçin.

Uzun tüketiciler ve inanılmaz popülerlik aşkı gördü. Bu kil, kum ve inorganik maddelerin bir karışımı ile elde edilir, ve daha sonra sadece ateş olarak, çevre dostudur.

Katı Kaplama, küçük değişiklikler zemin seviyesini göz yumuyor. Su geçirmez malzeme. Aşınmaya dayanıklı. Geniş renk yelpazesi. Farklı renklerde bir çokluğunu ihtiva edebilmektedir. Dokuların zengin bir seçim.

Belirgin bir avantajı, - bir kaç elemanlarının yerine olasılığı. Dezavantajları desen yanık, dış tabakanın kademeli bir azalmanın içerir. Ayrıca fayans ulaşım tahammül etmez.

Porselen karo Bu karolar ile aynı bileşime sahiptir.

Bununla birlikte, adım üretiminde karışım basarak ve adımları sinterleme önce düzgün boyama işlemine tabi tutulur. Çini iyi oturması nedeniyle şiddetine, pürüzsüz yüzeye sahiptir. Sırlı elemanları pahalı ve ilginç görünüyor.

cam karo Zemin o kadar sık ​​değil serilir. Ama örneğin bunun kullanımı mantıksız değildir. Ayrıntılar sığdırmak kolay formlar, çok çeşitli kesilmesi kolay ve donanımlı bulunmaktadır.

Cam iter kir, hızlı bir şekilde yağ ile yıkandı ve model içinde silinir ve zaman içinde rengi bozulmayan için neden değildir. karo, bu tip bir diğer avantajı - en cüretkar tasarım fikirleri enkarnasyonlar olasılığı. aydınlatmalı LED? Fotoğraf baskı? Neden olmasın!

PVC karo (Vinil Çini) sıkılmış muşamba değiştirilir.

Ucuz, bakımda iddiasız. renkler ve dokular ve daha dayanma gücü geniş bir yelpazede kamu konaklama yerlerinde kullanılmak üzere ilk etapta bu malzeme koymak.

karo satın alma temel kuralları

 • katta yer örtüsü üzerinde sürekli bir yük göstermektedir. Uzmanlar GOST uygun olarak sertlik veya Sınıf 5 üçüncü sınıfın en aşınmaya dayanıklı fayans satın tavsiye.
 • Her durumda duvar karoları zemin döşeme için uygun değildir. O hızla çatlaklar veya fissür olacak, görünüm kaybeder.
 • Müşteriler genellikle kiremitli kat artan bir yaralanma olasılığını kaygan ve kurşun olduğunu korkuyorlar. Özellikle dikkat, bu tür durumlardan kaçınmak için sürtünme katsayısı verilmelidir. Şekil 0.75 malların hafif kayma ve güvenliğini gösterir.
 • Kimyasal direnç uzun süreli karo hizmetinde önemli bir rol oynar. mutfak yüzeyleri genellikle kimyasal maddeleri kullanarak temizlenmektedir. temizlik kolaydı ve fayans agresif tedavi korkmuyorlar için, AA etiketli ürünler tercih edilmelidir. Bunlar koruyucu bir kaplama vardır.
 • mat yüzey daha az fark toz, talaş ve çizikler olduğu iyidir. Öte yandan, pürüzlülük büyük derecede yağ ve kiri çeker.
 • Faydalı bir dikdörtgen veya kare şeklinde bir iç döşemeleri bakmak için. Bunlar, mix birleştirmek kolay ve kalıpları içine bunları birleştirir. çapraz görsel döşeme oda boyunca uzanır.
 • Mutfakta Ebat önemlidir. En görsel zemin alanını azaltır. Küçük Provence ya da ülke tarzında bulunur.

kiremit kullanmanın avantajları

 • pratiklik - Mutfakta katta kaplama seçiminde ana argümanı. Çini yıkanabilir. nem korkmayan biri, buharlar. Mükemmel yüksek ve düşük sıcaklık taşır. Bu mikroorganizmalar, küf ve mantar için bir üreme alanı değildir.
 • estetik. Karo Zemin hep, zarif pahalı ve bakımlı görünüyor.
 • dayanıklılık. deforme olmayan karo, ezik oluşturmayan Bu gibi bir kaplama, kalıtım soyundan geçmesi muhtemel değildir. Eğer iyi darbe direnci ile bir malzeme seçerseniz - hiçbir şey onu yok edebilir.
 • çeşitlilik renk, doku, değeri ve kalite. Bugün, kolayca, temenni bir karo, satın almak. Dünya çapında Üreticileri yeni tasarımlar ve tasarım fayans icat, tüketici değerlendirmesi yerini için mücadele ediyoruz.

mutfakta yerde karo döşeme dezavantajları

 • soğuk yüzey,. Yaz aylarında rahatsızlığa neden olmaz. Kış halı gerekir. Döşeme sürecinde ilerlemek icabına ve ısıtma sistemini açmak mümkündür.
 • yonga Ağır nesnelerin düşme. Bu nedenle, ev değiştirme durumunda aynı karo küçük kaynağı olmalıdır.
 • kaygan. sürgülü sınıfına Kötü seçilen kaplama sağlığınız için gerçekten tehlikeli. Dikkatli bir satın alma, bu parametre için izlemek gerekir.

mutfak iç Fotoğraflar yer karoları

Yorum ekleyin Cevabı iptal

Ne yazık ki, bu siteyi görüntüleyemezsiniz.

Internet Explorer'ın eski bir sürümünü kullanıyor çünkü.

Internet Explorer güncelleme veya başka bir tarayıcı kullanın.

boyut, biçim, fiyat, stil nüans - mutfak için yer karoları

Burada - nasıl boyut, biçim seçin ve etiketi, zemin, üreticileri, fiyatları ve mutfak iç döşeme karoları fotoğrafları fayans döşeme nüansları okumak için mutfakta zemin için çinileri hangisi.

zemini pek çok avantajı ise. Aralarında Baş - mutfak fayans çok daha uzun laminat veya muşamba daha sürer ve çok daha pratik temizlemektir olacaktır. Ama eksik onun oyuna getiremez.

Seramik - çok güzel şeyler. Sadece ayakkabı evinde olabilir karoların üzerinde yürümek. Eğer mutfak daha rahat yapmak istiyorsanız Yani, yerden ısıtma sistemi üzerinde harcamak zorunda. aygıtı, aygıt karoları için mükemmel ısı iletkenliği nedeniyle idealdir. Aynı muşamba aksine.

kiremit başka bir kusuru - kötü ses yalıtımı, gerekli ses yalıtım tabakası olabilir, böylece. dizlerini yaralayabilir sert kiremit aktif çocuk ve bir fincan ya da plaka Hakkında yanlışlıkla kırılması garanti, yere düştü. Evet ve sıçrama fayans bozulabilir. Döşeme karo zaman, uzmanlık veya para gerektirir, ancak çalışma oldukça kirli.

Bu dezavantajlar korkmuyor musun? Sonra mutfağın için iyi fayans nasıl seçileceği anlıyoruz.

Mutfak tabanı için hangi kiremit seçmek için

 • katta duvarda bir duvar karosu (yüzey hızla güzel bir görünüme kaybeder ve o kiremit çatlak), ama zemin koyamazsınız - yapabilirsiniz. Zemin döşemeleri özel imalat teknolojisi çok daha güçlü ve daha dayanıklı sayesinde vardır. ayakları ile işaretlenmiş kutuyu bak. Bir el ile belirtilen Duvar çinileri.
 • Taban yüzeyine mutfak için özellikle önemli kaygan değildir. Kalite seramik karo mutlaka sürtünme katsayısını işaretlenir. o 0,75 büyükse, bu tür fayans güvenle mutfakta konabilir, kaygan ve oldukça güvenli değildir. 0.4'den daha bir sürtünme katsayısına sahip karo almayın - zemin suyu dökmek eğer, evinizdeki birisi kayma olabilir.
 • III sınıfı sertlik sınıflaması PEI veya sınıf 5 GOST göre - Uzmanlar sağlam ve dayanıklı karo koyarak tavsiye yüzden mutfak zemin, en şiddetli strese tabi tutulur. Eğer mutfak çok sık ve PEI II sınıfı gelip değil kullanır, ancak bu daha az dayanıklı karo ise. Bazı üreticiler, aşınmaya dayanıklı karo simgesi gölgeli ayakları bakın.
 • Eğer mutfak parlıyordu temizlemek ister ve çoğu zaman da kuvvetli deterjanlar kullanılarak zemin yıkama varsa, seramik karo etiketli AA tercih vermelidir. Bu tür bir seramik yüzey kimyasal maksimum direnci vardır. Yani, en agresif ev kimyasalları korkmuyor. bu karoların koruyucu tabaka kir ve yıkama kolay iter.
 • Mutfak zemini için en uygun mat ziyade parlak karoları. mat ve yarı mat yüzeyinde çok az fark çizikler ve aşınmalar olduğunu. Ancak akılda tutulması: karo çok pürüzlü ve gözenekli ise, tüm kirliliği sopa olacak ve zemin her zaman dağınık bakacağız. Aynı nedenle, mutfak çok kabartmalı Döşemedeki koymayın.

Boyutları ve biçimler mutfak yer karoları

Kare ve dikdörtgen - yer karoları en popüler biçimleri. Daha az yaygın seramik veya beton karo altıgen veya sekizgen şekil. Bir kural olarak, klasik ya da geleneksel mutfak iç mekanlarda kullanılır.

boyutu ile ilgili olarak, en sık 20x20, 30x30, 40x40 cm ve bunların çeşitleri yer seramikleri üzerine yerleştirilir. Örneğin, 31,6h31,6 veya 33,3h33,3 görüyoruz. Bazen, mutfak katta küçük karo boyutu 10x10 veya 15x15 cm bulunabilir. iyi yolu onu Provence ya da ülke tarzında mutfakta görünüyor, ama bazen modern bir iç tam oturan . Taban karoları duvardan daha kalındır ve güçlüdür. Onun ortalama kalınlık - 6.5 ila 11 mm arasındadır.

mutfak mobilya üreticileri Kataloğu

1. İdeal - karo genişliği oda genişliği ve uzunluğunun bir katı olduğunda. Örneğin, bakınız 33,3h33,3 ölçme dokuz fayans mükemmel uyum katın bir metrekare yer. Daha sonra karoların en Döşeme gerekmez. Bu döşeme hızlı, daha kolay ve daha ucuz olduğu anlamına gelir.

Eğer bir taşı satın almadan önce, dikkatli bir şekilde mutfak uzunluğunu ve genişliğini ölçün. Birkaç çevrimiçi mağazadan serisini keşfedin veya inşaat hipermarket bakın. En gibi birkaç seçenek yer karoları seçip boyutlarına not edin. Şimdi bir hesap makinesi alıp boyuta mutfak var çinileri anlamaya.

2. fayans seçerken, özellikle dikkatli olun - Onun büyüklüğü hakkında unutmayın! Aslında karoların gerçek boyutu üreticisi fiyat listeleri ve katalog gösterdiğini belirten nominal için farklı 5-7 mm artı veya eksi, olabileceğini. Sen fayans 30x30 cm seçilmiş ve gerçek boyutu var - 29,5h29,5 veya bakınız 30,5h30,5.

Bu evlilik, ama seramik üretiminin bir özellik değil.

Avrupa ve Rusya Ciddi karo üreticileri, her zaman boyutuna göre fayans sıralamak ve paket üzerindeki bu seçeneği belirtin. Çinli fabrika genellikle sıralamayı ihmal edilmektedir. Bu nedenle, Çinli karo satın, tek bir kutuda farklı boyutlarda seramik olabileceğini aslında hazırlanacak. Bu sıralamak ve tek başına gerekirse kırpmak zorunda kalacaktır.

3. , Yer karoları boyutunu belirleme akılda tutmak ve baz düzgünlüğü. Mutfakta kat arızalı ise ve onun dikkatli uyumu konusunda çalışmalar 10x10 veya 20x20 cm küçük fayans tercih sizin onarım bütçesine uymuyor. Bu görsel olarak daha az boşluk, edilecektir katta dengesizliğini gizler ve altında olduğu hangi nedeniyle bir süre sonra fayans Bu çatlayabilir.

boyutunda değil, aynı zamanda bir tonda sadece farklı aynı koleksiyonundan, ancak farklı partilerden Seramik karo. Örneğin, renk koyu ya da açık, parlak, ya da tersine, sessiz olabilir. Üreticiler kiremit tonu sıralanır ve buna göre etiketli kutunun uygulanır. Kural olarak, bu harf ve rakamlardan veya sembolün bir çeşit kombinasyonudur.

Örneğin, A45 ya da 12.

Aynı tonda Eğer fayans yeterli değilse, seçili mümkün olduğunca yakın bir tonda. Örneğin, bir sinyal sesi B12 halinde, B11 ve B13 uygundur. hiçbiri varsa, herhangi bir kiremit etiketli Ton B'yi almak

Ama kutudan kiremit kaldırmak ve tonda fark kritik olmadığından emin olmak için emin olun. ton fayans çok fazla farklılık varsa, hile gidebilir. Mutfakta zeminin önemli bir kısmı mutfak ve kimse göreceksiniz altındaki zemin kaplar.

merkezi olduğunu, biz katın bölümünü görmek için, kurulum sırasında Ana çürüyüp kiremit gölgede en homojen oldu.

Mutfak için yer karosu tasarımını seçme

 • Işık kiremitli kat mutfak görsel daha hafif ve daha ferah hale getirecek, bu nedenle bu seçenek küçük mekanlar için uygundur. Koyu aynı karo sadece mutfakta küçük boyutu vurgulamaktadır. Ama alan izin verse, karanlık zemin kesinlikle parlak mobilya ve duvar kağıdı telafi etmelidir.
 • mutfak pencereleri kuzey veya batı tarafına bakacak olursa, zemin kaplama tek renkli ışık sıcak tonlar arayın. Sıcak bir "güney" mutfağı iyi algılamak ve kiremit soğuk tonları doymuş.
 • En nötr ve göze batmayan tasarımı ile tek renkli zemin veya kiremit - Modern stil, yüksek teknoloji veya minimalizm mutfak en iyi seçimdir. Klasik tarzda Mutfak mükemmel antika süs eşyaları ile mermer veya seramik taklit fayans tamamlayacak. Ve ülke veya provence iç yapay yaşlı seramik, imitasyon fayans, terracotta veya metlahskoy fayans veya taklit seramik desenli "halı" ile kaplı, zemini tamamlayın.

Zemin döşemeleri ahşap veya seramik döşeme

Bu bitirme malzemesi hakkında çok detaylı bu özel inceleme okuyabilir. o fayans, granit değil - ağacın altında karoların en unutmayın. fayans çoğu ahşap desenli kısa "panoları" veya kare döşemeler yapmak, böylece bir tahta veya laminat benzeyen Uzun seramik karolar, kolayca parke zemin taklit paramparça.

Genellikle ahşap kiremitler - rektifiye, görünür dikişleri olmadan koydu. Bu ahşap zemin, ahşap döşeme veya masif ahşap yüzeyinin çok doğru yanılsama yaratır.

Moskova ve bölgenin dükkanlarda en basit ve iddiasız ahşap yer karoları metrekare başına yaklaşık 470-700 ruble karşılığında satın alınabilir (örneğin, Kharkov Çini Fabrikası Dublin Uralkeramika, Karelia koleksiyonu). metrekare başına yaklaşık 650 ruble değerinde Kerama Nakičević fabrikasında (toplama Harika bahçe, Cassia, Glasgow) Rus kiremit ve ahşap döşeme.

kare başına 1300-1500 ruble başlayarak ahşap zemin taklit İspanyol seramik fiyatları (Cifre fabrikasında tarafından Absolut Ceramica, Lignum Doğal ve Savage Brilliant'a Monopole Ceramica konumuna Ahşap koleksiyonu, vb Gaya fores gelen Bosco)

Birçok durumda görünüş olarak doğal taş İyi bir seramik taklit yalnızca seçkin profesyoneller olabilir. Yani modern üretim teknolojileri granit, kuvarsit, mermer, bazalt ya da diğer kaya karakteristik desen ve doku geçmesine izin verir. Çoğu durumda, bir taşın altında kiremit - Bu karo ve granit değil - Geleneksel seramik daha güçlü ve daha dayanıklıdır. Ama sıradan seramik arasında çok ilginç çözümler bulunabilir.

ucuz seçeneğinden (Moskova metrekare başına ortalama 500-700 ruble çevrimiçi mağazalar üzerine) Volgograd seramik fabrikasının (Allegro), Kerama Nakičević (Transbaikalia, Cameo, Natürmort, Aurelia, Cella ve ark.), Shakhtynsk karo koleksiyonu (dikkat Pietra), Atem Jade seramik (Sulu), Uralkeramika (Adagio).

Bir seçenek ortalama fiyatı - metrekare başına 1000-1200 ruble Polonya "taş" karolar, Ve kare başına 1000-2700 ruble İspanyol seramik (toplama fabrikalar Europa Ceramica, MYR Ceramica, Venüs Ceramica, MAINZU (. Tubadzin ark Samarya'yı dahil) Argenta Ceramica, Pamesa Keros Ceramica, Dualgres ve diğ.).

taşın altına İtalyan yer karoları fiyata çok farklıdır - 1200 metrekare başına 4000 ruble (fabrika Imola Ceramica, Serenissima Sir La Faenza, Del Conca, Mayorka ve diğerleri arasında değişen fabrikaları değerine bağlı.

Orijinal, ama tavsiye çok önemli bir parçası değil - bir rezerv ile kiremit satın emin olun. karo yükleme sırasında kırılabilir, kısaltmak veya zemin sonunda tamire ihtiyacı ve ton ve karoların boyut olarak tamamen aynı bulunca, sen mümkün olmayacaktır "kayıp".

Basit döşeme desen yeterince% 5 ise. kompleks modülü veya çapraz döşeme daha olduğunda en az 10% 'den üstüne ekleyin.

katta fayans döşeme - 3 Things Bilmeniz Gereken

 1. Ucuza usta davet mutfakta ya da tiler hizmetlerinde tasarruf kendi başlarına onarım yapmak için planlıyorsanız, fayans teknolojisi en ufak bir sapma üzücü sonuçlar doğurabilir unutmayın. Alt zemin pürüzsüz yeterince ve zemin arasında değil ve fayans bir hava boşluğu varsa, bu ağır bir nesne düşerse karo kolaylıkla çatlar ve değiştirilmesi gerekecektir. Bu tür boşluklar taban alanı% 10'dan fazla değildir ve tek bir yerde konsantre edilmiştir olmadığından emin olun.
 2. Eski döşeme kaldırmak için arzu edilir. Zemin döşemeleri uzun bir süre son ama zemin iyi hazırlanmış olursa edecektir. Bu, pürüzsüz sert ve kuru olmalıdır. beton zemin Çarpma ve düzensizlikler kaldırırsanız, çatlaklar ve delikler mühürle. Eski ahşap Eğer kurulu "gevşeme" düzeltmek ve ek ara parçaların güvenliğini nasıl.
 3. Iyice toz ve enkaz zemin temizleyin. Bütün bunlar mümkün olduğunca yüzeye bağ kurmak olabilir karo ve yapıştırıcı için gereklidir.

süpürgelik uzunluğu genellikle yer karoları ile aynıdır. Bu birim, aynı zamanda herhangi bir seramik dekorların tarafından satılmaktadır. kutu, tipik olarak 6 ila 12 adet.

İstenen yüksekliğe şeritler halinde basitçe yer karoları kesmek - Bazen ucuz barındıran seramik pervaz kendileri yapmak. Bu yöntemin en önemli dezavantajı, - keskin ve düzensiz edilen kenar şeritleri ve fabrika üretimi baza pürüzsüz yuvarlak kesimi - pah.

Ne harç mutfak zemin için seçim

 • Eğer mutfak monoton kiremit harç için seçtiyseniz da aynı tonda satın alınabilir. Fakat birçok durumda, zıt dikişleri daha iyi bakacağız - onlar seks geometrik desen vurgular.
 • Zemin iki veya daha fazla renk kiremitli ise, tasarımcılar genellikle geniş bir alanı kaplar ana tonu renk, harç alır.
 • katta fayans derzleri için çok uygun epoksi harç olduğunu. O mantarları başlamayın kir emmez, çimento çok daha güçlü nem korkmuyor. Ama onunla çalışmak için daha pahalı ve zordur değer. Çimento harcının yüzey özel koruyucu bileşikler ve sızdırmazlık ile tedavi edilebilir. Onlar hakkında daha oku, özel inceleme ziyaret ediniz.

Mutfak için yer karoları genellikle herhangi terbiyeli seramik üreticisinin her koleksiyonunda bulunmuştur. Rusça (Kerama Nakičević Jade Seramik, Kerabud) ve Polonya (Cersanit, Opoczno, Paradyz, Tubadzin) fabrika verilen para için iyi bir değer.

Güzel seramik karo veya taş İspanyol üreticileri üreten bir ağacın altında, ancak İspanyol ve İtalyan fayans fiyatı özellikle bugün pek bütçe çağrılabilir. Ancak, Rus üreticilerin ürün yelpazesinde kaliteli çok başarılı varyantlarını bulunabilir.

Böyle mi? Kendine bağlantıyı arkadaşlarıyla ve pay Kaydet!

! (Önce Oy Bu madde oranı: 12)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

65 − 63 =