zemin için Buhar bariyeri

zemin için Buhar bariyeri

doğru koymak gibi malzemeyi seçmek için bir buhar bariyeri, evinde zemin için malzemenin seçimi

Kendi ev inşası - zahmetli ve sorumlu. Bunu duvar, zemin ya da çatı olsun, tüm uçak ve yüzeyleri yükleme uyması gereken teknolojiyi dikkate herşeyi alıp sağlamanız gerekir. Ve tüm ziyade, nemli ve soğuk bir yapıya çöken ve çürüyen yerine, hayallerindeki dayanıklı ve rahat bir ev elde etmek için.

buhar - Tüm ev sıcaklık ve konfor yaratılmasına az böyle bir ince ama önemli. Ve biz seks, buhar olduğunu ve niçin gerekli olan hususlar hakkında bu yazıda bahsedeceğim.

Buhar bariyeri: bu nedir?

Bu binada buhar bariyeri sayesinde, her odada küf oluşumunu engeller ve insan yerleşimi ve dayanıklılık, mukavemet yapılar için daha rahat hale getirir, optimum sıcaklık ve nem koşulları korur.

kır evi, hamam, garaj: - Bu nedenle, buhar bariyeri herhangi Az katlı binaların ve yapıların inşasında zorunlu bir adımdır.

Buhar bariyeri - buhar bariyeri olarak veya, değil ise, buhar ve durumda ortaya çıkan kondensat etkilerinden duvar, tavan ve zemin yapıların karmaşık koruma ve ısı yalıtımı, doğru bir şekilde gerçekleştirilir.

1

su yalıtım malzemeleri farklı olarak, buhar olarak buhar yerine sıvı (su) içine girmesini önler. dış - Bu nedenle, buhar bina yüzeyleri ve su geçirmez hale iç tarafına monte edilir. Rağmen şu anda, buhar ve su geçirmez malzeme birçok üretici yapıların ve tesislerin hem buhar ve su yalıtımı için kullanılan evrensel malzemeleri üretmek.

Ayrıca buhar bariyeri malzemeleri kendilerini Numaralama büyük: Polimer vernik, rulo ve tabaka malzemeleri, izolasyon folyosu ve çatılar ve duvarlar, zemin için kullanılan yaygın membranlar. Biz buhar ahşap bir evde düzenlenen, daha ayrıntılı olarak zemine uygulanan seçenekler buhar bariyeri malzemeleri düşünün.

Ahşap bir evde zemin buhar bariyeri organizasyonu için optimum malzemeler:

Polietilen filim: bir buhar bariyeri olarak kullanılan ucuz, en uygun değil, aynı zamanda en az dayanıklı malzeme. Plastik bir film daha sonra düzgün işlemesi için ahşap zemin için bir buhar bariyeri olarak kullanılırsa bir havalandırma boşluğu gerektirir. uygun partiler olmadan plastik kaplama Laid - her ikisi de aynıdır. Plastik film türlerinin çok çeşitli ile temsil edilir:

 • delikli, genellikle bir su geçirmez tabaka olarak kullanılır.

 • delikli değildir, ahşap evler zemininde bir buhar bariyeri olarak kullanılabilir ancak yükleme özellikle dikkat gerektirir: - sıfıra herhangi kopma (patlama ve çok kolaydır), bu taban buhar bariyerinin organizasyonu tüm çabaları getirecektir.

 • Varak (alüminyum) tabakası ile, Hamam - Nemli olarak zeminler için bir buhar bariyeri malzemesi olarak kullanılır.

 • takviyeli, bir hidrolik ve buhar bariyeri kat olarak kullanılır - Bu ek takviye katmanı (ağ) ve bunların arasında da plastik film 2 kat, oluşmaktadır.

Polipropilen filmi: , Kurulumu kolay, ekonomik ve dayanıklı buhar bariyeri malzemesidir. bir buhar bariyeri zemin kurmayı yanı plastik film gibi, bir havalandırma aralığı gerektirir.

 • takviyesiz, bir buhar bariyerinin daha ucuz ve daha az pratik uygulama olarak güçlendirilmiş polipropilen film yalıtımı yoğunlaşma ortaya maruz değildir.

 • takviyeli, bir takviye tabakası olarak, selüloz, viskoz elyaflar olarak çıkıntı yapar. Bu tabaka, ısı yalıtım malzemesine zarar vermeden, kademeli sonra kurutma, onu yoğunlaşabilir önlenmesi çiftleri korur. Aşağı takviye takviyeli polipropilen tabakasına Yığılmış.

Yaygın zar: nedense az sıklıkla kullanılan en pahalı ve kaliteli bir buhar bariyerinin formu ancak, bir buhar bariyeri ahşap zemin olduğunu. Bunun için aşağıdaki gibi nedenleri şunlardır: genellikle çiftler tavan üzerinde yoğunlaşır (- membran dağınık - tavan buhar bariyeri, çatı ve çatı kat liderdir) için, kaydedilebilir taban buhar bariyeri ile, yani, olan bu "dyshaschie9quot; Yeterli malzemeler. inşaat pratik gösterdiği halde - materialh tasarruf - değil!

diffüz membranlar Montaj havalandırma boşluğu varlığı ile gerçekleştirilir. Yaygın membranlar "dyshaschim9raquo vardır; Resimler: Nem seviyesi yoğunlaşmasını ve yalıtım tahribatı önleyen bir havalandırılmış aralıkta düzenlendiği, böylece hava, penetrasyonu kolaylaştırır.

 • tek taraflıE, bir taraftan difüzyon tabakası yayılma tabakası izolasyon malzemesinin sığdırmak için.
 • çift ​​taraflı.

Sadece bir buhar bariyeri cinsiyette olarak kullanılmamaktadır en çok kullanılan ve kanıtlanmış olumlu dağınık membranlar - buhar bariyeri IZOSPAN kat.

Buhar bariyeri: Kat buhar bariyeri gerekli olup olmadığını

fiyat yeterince büyük bir yayılma ile yalıtım malzemeleri buhar Böyle çeşitli soruya çıkabilir: genel olarak, gerekli olan, bu buhar seks?

Olmalıdır: buharlı cinsiyet - özellikle ahşap, gereklidir!

Aynı zamanda, durum genellikle bu tür duvarlar tavanlar ise - yalıtımlı ve paroizolirovanny ve zemin - kaydedilmiş sadece yalıtılmış.

Ama zemin temizliği, yemek pişirme, yıkanma ve hatta nefes muhtaç sırasında oluşan çift yere gitmek ve bu duvarlar ve tavanlar yoluyla nüfuz etmediğini ve hiçbir paroizolirovannye zeminler - bir ısıtıcıya.

Eğer bu amyant veya çevre dostu - bu yalıtım özelliklerini kaybeder ve kalıp ve küf için bir üreme ortamı haline gelir olacak buhardan nem yolma. Isı Eğer köpük ve türevlerini tercih izolatörü Eğer evde ısı kalır, ancak nem duvarlar, tavan ve zemin ve yine cins küf ve mantardan bitiş nihai terbiye mahvedecek.

Bu nedenle, kat, bir buhar bariyeri olmalı ve doğru buhar kat olmalıdır: havalandırma boşluğu varlığı ile, bütünsel, ısıtıcı düzenli bir kat halinde yerleştirildi.

Aksi halde, biriken kondensat şeklinde sorunlardır ve mantar ve küf oluşumu, evinizdeki kirişler ve zemin çürüyen burada risk.

Buhar bariyeri: katta bir buhar bariyeri bırakmaya nasıl

katta bir buhar bariyeri döşeme - Zemin yalıtımının önemli adımlardan biri:

katta bir buhar bariyeri yüklemek için basit ve hızlı adımlar, ev rahat ve dayanıklı olmasını sağlar.

Güvenli, düzgün paketi nasıl ne malzeme güvenilir, seks ve bir buhar bariyeri seçmek için

Buhar her şeyden önce zemin, mühür, o kiler binalarında gerekli ve bodrumlar olmadan konut veya endüstriyel binaların 1-x katlarda yer almaktadır. Mineral yün katın ısı yalıtımı için ise genellikle bu teknoloji, dönüyor. Daha yüksek nemde malzeme nemlendirip yalıtım özellikleri kaybeder. minimumda buhar kaybını azaltmak için sauna ve hamamlarında döşemeler yerleştirilirken Ayrıca, buhar yaygın olarak kullanılan olduğunu.

Zemin buhar bariyeri malzemeleri ↑

Ne malzemeler, modern isnat edilebilir? Tabii ki, filmi - en yaygın ve yaygın kullanılan bugün. 90'ların kadar. onlar hakkında bilgi ülkemizde neredeyse varolmayan olduğunu. esas olarak çatı kaplama kullanılmış, asfalt, kaplama keçe veya geleneksel bir polietilen film (boru şeklinde). Ve çoğu zaman ve geçerli değildir yoktur. Rus pazarında görünüm gerekli kalite materialy.Stoit buhar bariyeri (su buharı onu koruyan), bu filmlerin oldukça keyfi ayrılır kaydetti kendisi için elit binalar, inşaat gelişimi ile ilişkili buhar bariyeri filmlerinin geniş bir yelpazede. başarı ile birçoğu su yalıtımı (sudan korur) ve tam tersi atfedilebilir yana.

En popüler şunlardır:

 • Rüzgar - buhar - su yalıtım «brane» (Rus yapımı);
 • Rüzgar - buhar - "DOMIZOL" su yalıtımı (Rus yapımı);
 • Rüzgar - buhar - "IZOSPAN" su yalıtımı (Rus yapımı);
 • Buhar, - su geçirmez "Tyvek" (Danimarka üretimi);
 • Geleneksel bir polietilen film.

Tüm bu malzemeler, en popüler buhar zemin Izospan Of. Evrensel Izospan, polietilen film, iki katmanlı bir membran en yaygın olarak katlar için kullanılabilir. Kaba, kılcal buharlaştırma ve ikinci tutmak için tasarlanmış - - pürüzsüz, kat dönük tarafın biri. bir ısı yalıtıcı - Her zaman malzemenin içine bağlanmış.

Bu buharlaştırma izole tasarım karşı koruma kondensat oluşmasını önler, mantar saldırısı ve korozyondan yapı elemanlarını korur, giriş İyileştirme yalıtım liflere karşı korunur. Bu film herhangi binalarda ve ısıtıcının her türlü kullanılabilir. Genellikle tavan kirişleri üzerine koydu. Daha sonra üst tabaka malzemesi ve izolasyon arasında paroizoliruyuschego 4-5 cm havalandırma boşluğu ve bitmiş kat arasında bir buhar bariyeri düzenlenir.

Şimdi (hem içinde hem de bina dışında kullanılan) buhar bariyeri kağıtlar için kullanılan malzemenin dört ana türü vardır:

En yaygın plastik film ↑

Bu dezavantajları bir numarası vardır. Önemli olan bu malzeme odasında sera etkisine kışkırtır olmasıdır. Ancak, onun destekçileri sık sık artılar benzer etkiyi kapsar. Onlar azaltılmış ısıtma maliyetlerini film nedeniyle kış mevsiminde iddia ve tüm klima kullanımına çünkü yaz aylarında, bir sorun değildir.

Başka bir eksi filmler var. kurulumu azından kondensinin buharlaşma için gerekli küçük bir boşluk bırakmak gerekir. her iki tarafta malzemenin düzgünlüğü, kondens yapılacak mümkün değildir, çünkü, bu yüzden aşağı çalışır. Kısmen yalıtkan tabaka içine var emilir. Bu senaryoda, ikinci sonunda yalıtım özellikleri tüm kaybedebilir.

Modern Plastik buhar bariyeri ↑

Bu, pürüzsüz sadece bir yüzü, ve diğer küçük villusların ile kaplıdır. dikey bir yüzey paroizolyatora katmanı oluşturur Bu pürüzlülük gecikme kondensatı. Bu duruma göre, bu yalıtım içine emici önler. Bu tür bir buhar bariyeri malzemesinin ana dezavantajı, bir yüzey nefes izin vermez olmasıdır.

Membran buhar bariyeri - lideri ↑

tesislerinde veya iç amaçlar çalışırken genelde kullanılan malzemenin üçüncü türü. Bugüne kadar, bu onların türlerin buhar bariyeri malzemeleri en iyisidir. O doğal kapalı iklimin korunmasına katkıda bulunur. sıcak hava çiftleri kullanımı ısı yalıtım katmanı ulaşmak mümkün değildir. Ne yazık ki, bunun maliyeti yeterince yüksek, bu yüzden yüksek teknoloji membran için kullanılabilir herkes için değil.

Bazen film kaplı bir folyonun kullanılmasıyla ilgilidir kızılötesi ışınım yansıtıcı. Özellikle değerli odasında tuzak ısı edebiliyoruz.

buhar bariyeri ile taban birimi ↑

Buhar, örneğin zemin önceki kaplamaların yüzey hazırlık veya onarım gerektiğinde sökülmesi ile başlar. tüm çalışma tamamlandığında - Eğer su yalıtımı kurulumu doğrudan ilerleyebilir.

eski kaplama 1. Temizleme, sökme. / Kaplama levhalarının kravat tüm katmanları ortadan kaldırmak için gereklidir. Gerektiğinde Şap iyice bir süpürge veya elektrikli süpürge temizlenecek. Daha sonra, kusur (çentikler küçük ve içinden çatlaklar, büyük düzensizlikler) için kontrol edin. Böyle çok sayıda varsa, bazı onarımlar gerektirecektir. Toprağın çatlaklardan nüfuz edebilir nem doğrudan girişini engellemek için şap düzeltmek için gerekli olacaktır.

Su yalıtımının 2. Montaj. Bu neme karşı ek bir koruma olarak gereklidir. materyal rulosunun su geçirmez, üst üste gelen eklem geleneksel bir yapışkan bant ya da özel bir bant yapıştırılır yerleştirilir.

3. Tasarım konumunda bir gecikme yükleme. Yataylığı her gecikme seviyesi mükemmeldi hizalamak için gereklidir. Bu durumda, tüm ahşap elemanlar antiseptik ile tedavi edilmelidir. Kalıp ve küf, kendi yüzeyine zarar böceklerin ortaya odun koruyacaktır.

bir ısıtıcı 4. montajı. O kirişler arasına oturur uzaya sığar. karo-izolasyon malzemesi durumunda soğuk köprüler oluşturmak etmemek için, onu ve kirişlerin arasında varolan boşluğu ortadan kaldırmak için gereklidir.

5. kat buhar bariyeri döşeme. Kaba -, bir ısıtıcının düzgün tarafına ve odasına monte edilir - döşeme tabakalı polipropilen film (antikondensantnaya yüzeyi, ikinci katman) ne zaman tatbik edin. metalize filmi ise, bir ısıtıcı metalize tarafına konur. Paroizolyator - polipropilen, lamine polipropilen filmin tek taraflı kaplamaya sahip üzerinden yalıtım malzemesi, hasır tarafının düz yüzeyine konur. 2 tarafı polietilen lamine film, ısı yalıtkan uymalıdır takviye kumaşı ile üç katmanlı bir film kullanılarak yoğun ve 2-5 cm zorunlu havalandırma boşlukları var.

6. Döşeme döşeme tahtalarının. not monte ederken kat paroizolyatora yüzey 1-2 cm boşluk arzu olduğu.

Sağ tüm teknolojik çalışması için ise irtifada olacak bu durumda ısı yalıtımı değerlerinin önemli kaybını önlemek mümkün. Bu bile aşırı soğuk odada sabit sıcaklıkta kalmasını temin edecek.

Genel olarak, bir ahşap evde buhar kat farklı bölgelerinde benzer teknolojilerin aksine değildir. Tekniği tahta veya betonarme döşeme üzerine, zeminde, günlükleri kullanılabilir. uygulama malzemeleri, işlem sadece küçük varyasyonlar sağlayan, hemen hemen her yerde aynıdır.

Örneğin, günlükleri:

 1. İlk katman - siding levhaları
 2. izolasyon
 3. gecikme
 4. Buhar bariyeri
 5. ahşap döşeme

ağırlık / ağırlık olarak levhalar ya da kemer üzerine buhar bariyeri ↑

Bu soru ayrı düşünülmelidir. Eğer ağırlık / ağırlık levhalar veya kemerlerin üzerinde bir buhar bariyeri yüklemek isterseniz, örneğin, bir kaç başka malzemeler gerekir, silindir - bitüm ve benzeri mastikler dayalı. Yine aynı şekilde uygun polietilen bitüm-polimer macun tabanlı. Bazen bir geleneksel polimer-zift sakız kullanılır ve yüzey bu şekilde, bir sürekli, tek biçimli bir tabakasını elde etmek, birkaç kez kaplanmıştır.

Bunun için:

 1. Eğer herhangi bir (örneğin, vb alt-, boyama,), önceki kaplamanın tavanının Kazıma
 2. Kontrol yüzeyi, çatlak ve oyuklar tüm kusur kaldırılmasını tırmanmaya.
 3. Yüzey temizleme toz
 4. Mastik Uygulama
 5. haddelenmiş malzemelerin İstifleme. Onlar yaymak ve üst üste sağlanmalı.

Ahşap zemin ve sıvı kauçuk ↑

yüzeyinin% 100 kapsayacak taban buhar bariyeri, başka bir yolu yoktur, paroizolyator iyi bir yapışma ile tabana yapıştırılmış. Gelişmiş Polimer bitümlü malzeme - Sen sıvı kauçuk kullanabilirsiniz. Bu son derece esnek, kesintisiz, temiz kaplama, etkili bir ahşap zemin, hidro-buhar ve ses yalıtımı olarak uygulanır.

Sıvı kauçuklar:

 1. otomatik bir şekilde uygulanır. m2 yüzbinlerce - buhar bariyeri geniş yüzey alanı olarak kullanılır. Genellikle sektörlerde.
 2. El ile birkaç on m2 zemin başvurmuştur.

İşte nasıl:

 • sakız bir kova açtı;
 • karışık içerik;
 • Rulo veya fırça substrata uygulanır (mevcut spatula) materyal.

Kurutma işlemi sırasında, bitüm-polimer malzeme bir kauçuk film oluşturur. O sıkıca yere yapıştırılmış ve onun rahatlamasını tekrarlar. buhar şeklinde alttan ve ahşap zemin buhar bariyeri sıvı kauçuk vody.Raskhod biçiminde yukarıdan m2 başına 1 kg (ya da 1.5 kg) olacak: Herhangi bir nem aktarmaz. film kalınlığı, 0.70 mm 'dir. Bir beton gibi bir kesintisiz 10m2 buhar bariyeri kaplama üretmek için yeterli kova (10 kg) ve mükemmel bir yapışma ile bir ağaç. Su yalıtımı amaçlı 3-4 kg / m2 tüketimini artırması gerektiğini İçin.

kapalı ve görünmez ise siyah, o önemli değil - Ayrıca bir buhar bariyeri kauçuk renk unutmayın. Bu nedenle, her zaman bitmiş zemin kapatmalıdır.

Bu cinsiyet su yalıtımı belirterek, yukarıdaki özetlemek gerekirse - son derece karmaşık ve pahalı bir işlem değildir. Bazen hiç gerekli değildir. Ama klasik ısınma zemin teknolojisinde genellikle yüksek neme maruz alanlar söz konusu olduğunda kullanılır. Özel malzemeler evlerde ısı muhafaza ve anlamlı döşeme ömrünü uzatmaya yardımcı.

cinsiyet, buhar,

herhangi bir ev döşeme - karmaşık bir çok katmanlı yapı, buhar bariyerinin önemli bir parçasıdır. Zemin buhar bariyeri ısı yalıtım malzemesi, aynı zamanda, bir bütün olarak, tüm zemin yapısı, yani koruma Zemin panoları ve buhar kirişleri. Ve her konut evin her zaman bir şeyler pişmiş yıkanıp temizleniyor insan yaşamının sürecinde beri, uygun bir buhar bariyeri olmadan zemin sabit nemin kaynağı olma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu da, kalıp, küf görünümüne yol açar ve ahşap yapıların çürüyen.

Bunu önlemek için, uygun bir buhar bariyeri, nem ve soğuk bir odada, nem nüfuz önleyecektir yoğunlaştırma oluşumuna izin etmeyen evde zemin gereklidir. Özel ilgi de bu makalede tartışılmıştır buhar, ahşap zemin, olmalıdır.

Ne zaman ve neden seks buhar bariyeri mı?

iç nem meydana getirilir herhangi kapalı bir boşluk ısı üretilen buhar, olarak. hava koşullarına ve sıcaklık değiştirme önemli ölçüde oda nem değerini etkiler. Buna ek olarak, ısıtıcı sezon sonra, sıcak hava, soğuk, ve dolayısiyle de, su buharı ile karıştırılır.

kimin atmosferik basıncın üzerinde basınçlı buhar, çıkmaya çalışıyor. Evde katta Yani sürekli su buharı şeklinde neme maruz kalırlar.

Zemin buhar bariyeri gerçekleştirmek için benzersiz gereklidir:

Zemin buhar bariyeri için malzeme seçimi

polietilen film, polietilen film, sıvı kauçuk: bu koruma sağlamak amacıyla, istifleme, aşağıdaki malzemelerden biri gerçekleştirilir.

Filmlerin (hayır membranlar) her türlü kullanımı havalandırma boşluğu varlığını düşündürmektedir dikkat etmek önemlidir!

Genellikle, bir polietilen film - bir buhar bariyeri için en ünlü ve en ucuz materyal.

Profesyonel inşaatçılar üç gruba polietilen filmler paylaşmaktadır:

Aslında, taban buhar bariyeri plastik filmlerin her türlü yapılabilir.

Ama aynı zamanda, delinmemiş bir polietilen film bir buhar bariyeri olarak kullanmak için yapılmıştır. Delikli plastik film - su yalıtımı olarak. bir alüminyum tabakası ile bir polietilen film, nemli yerlerde zeminler için düzenleme kullanılması tercih edilir.

plastik filmlerin Popüler markalar:

 1. 1. Polinet - deliksiz polietilen tek-tabakalı bir film;
 2. 2. Geotex - deliksiz polietilen tek-tabakalı bir film;
 3. 3. TechnoNICOL - polipropilen liflerden oluşan bir ağ ile takviye edilmiş üç tabakalı polietilen filmi;
 4. 3. TERMOFOL90 - bir alüminyum tabakası ile polipropilen liflerden oluşan bir ağ ile takviye edilmiş üç tabakalı polietilen filmi.

plastik filmlerin olumsuz onların kötü dayanıklılık olduğunu. Bu sınırlama, yükleme sırasında bu tip malzemelerin dikkatli kullanım gerektirir.

Polietilen aksine, polipropilen filmler yüksek mukavemet özelliklerine sahiptir. Ama aynı zamanda yoğunlaşma daha yatkındır. Çözelti viskoz selüloz bir takviye tabakası ile tercih polipropilen filmler vermektir.

İşte seçim çok daha geniştir. Herhangi markaları sınıf «B» veya «C» aşağıdaki özel üreticilere tercih vermek mümkündür:

Buhar difüzyon membranı üç türlüdür:

 1. 1. Psevdodiffuzionnye - metrekare başına su buharı en az 300 gram geçen.
 2. 2. Difüzyon - metrekare başına su buharı 300 ila 1000 gram arasında geçirilir.
 3. 3. Superdiffuzionnaya - metrekare başına su buharı 1000 gram geçirilir.

Burada öyle değil difüzyon filmlerin her türlü buhar bariyeri zemin için uygun olduğunu not etmek sadece mal olur.

en pahalı difüzyon buharı bariyer membranı, ama aynı zamanda yüksek-kaliteli buhar bariyeri malzemeleri. Böyle membranlar kurarken ventzazor yapmak gerekir, böylece kurulum kontrobreshetki para harcamak gerekmez.

Yükleme talimatları zemin buhar bariyeri

Döşeme ve toprağa, buhar gibi bir malzeme döşeme taban kaplamasının türüne bağlıdır. çeşitli seçenekleri göz önünde bulundurun. zemininiz için doğru teknolojinin ne tür seçebilirsiniz.

Eğer oluşturduğunuzda bir zemin evde bir buhar bariyeri onun ekipmanın özel bir teknoloji anlamına geliyordu.

İlk aşamada - yüzeyin hazırlanması

İlk adım, eski kaplamasının çıkarılması, yüzey hazırlamaktır. Evin yeniyse, yüzey temiz, hizalamak ve toz ve kiri temizlemek mümkün olmalıdır. katlar belli kusurları, ezik ise, o zaman şap üzerine monte hizaya gerekir.

İkinci aşama - su yalıtımı montajı

Eğer su yalıtımı gerekir Sonra, neme karşı ek bir koruma sunmaktadır. Aslında, kaba katmanın tür ama çok önemli. kendi stil özü türüne bağlıdır. Rulo ya da başka bir malzeme tabakasının bu filmin, kesinlikle 15 ila 20 cm üst üste yerleştirilir ve daha eklemleri çakışıyorsa su yalıtımı için özel yapısal yapışkan bant yerleştirir.

Üçüncü aşama - hazırlama ve lag kurulumu

Bir sonraki aşama - Bu lag montajı. zemin altında buhara yüksek kaliteye sahip, size mükemmel bir yatay pozisyon elde, doğru her lag hizaya gerekir. Bu arada, buhar uzun bir süre sürer, her bir gecikme mutlaka kalıp kolonilerinin oluşumunu ve mantar kolonilerinin oluşumunu önleyen bir antiseptik ile tedavi edilebilir.

Dördüncü aşama - izolasyon montajı

Sonra su yalıtımı gibi, yüksek kaliteli ve güvenilir olmalıdır, bir ısıtıcı, gerekecektir. Ancak bu durumda, evde buhar onun zorunlu işlevleri gerçekleştirmek için mümkün olacaktır.

yalıtım levhalar kirişlerin vraspor aramda koyulur. Bu soğuk köprüler kurtulacaksınız, herhangi bir boşluk olmamalıdır.

Beşinci aşamada - bir buhar bariyerinin montajı

Ve şimdi zemin altında buhar bariyeri monte. çeşitli seçenekler vardır:

Özel bir çift taraflı polipropilen filmi kullanıyorsanız, o zaman ısıtıcı yerleştirilir kesinlikle pürüzsüz yan ve kaba bir kapalı olduğunu.

Tek taraflı polipropilen filmler de ısıtıcı düzgün bir yanı olan yerleştirilir ve hasır edilir - room tarafı

Bu durumda, sözde metalize film (alüminyum katmanı), metal ile yan oda içine yerleştirilmiştir. alüminyum katmanı kızıl ötesi ısı ışınımı yansıtan.

dediğimiz gibi, ayrıca, bir plastik film, bir buhar bariyeri, veya üç tabakalı bir film gibi kullanılabilir:

 • - yüksek yoğunluklu polietilen ışık stabilize filmin iki dış tabaka vardır;
 • - bunların arasında polipropilen takviye edici ağ tabakası sağlanır.

Bu durumda, bir buhar bariyeri koymak hangi yolu fark etmez. Bir havalandırma boşluğu bırakmak unutmamak önemlidir!

Bu unutulmamalıdır ki bu yönergelerin ama hepsi değil, çoğu durumda elle buhar bariyeri çalışmalarını seçerek. Örneğin, buhar Izospan B ısıtıcı kaba yan yüzeylerine uygun ve odasına pürüzsüz. Bu nedenle, her zaman yükleme talimatlarını incelemek için önerilir.

Bu katta, buhar aslında tamamladı. Sen yalıtımı ve terbiye döşeme başlayabilir.

Su yalıtımı ve buhar bariyeri doğru yerleştirilmiş olsaydı, teknolojiye uygun, size oda sıcak tutmak için sadece mümkün olacak emin olabilirsiniz. zeminin altına Buhar bariyeri bile kış veya yağmurlu sonbahar gün soğukta, ev mikroklima maksimum konfor sağlayan, nem odası ve nemli nüfuz izin vermez.

Buhar bariyeri betonarme döşeme

Ancak takviyeli beton döşeme üzerinde buhar bariyeri biraz farklı oluşturur. Buna ek olarak, bir sıvı buhar bariyeri kullanabilir:

Bu maddeler, bir fırça ya da "abryzgom" için bir yöntem ile uygulanabilir ve bu da dökme asfalta halinde olan - El. tabaka kalınlığı kullanılan malzemeye ve 1 ila 10 mm arasında değişir.

Bir silindir buhar bariyeri kullanmak da mümkündür:

Rulo buhar bariyeri örtüşme bağlı olmalıdır ve tüm bağlantı yerleri, bir çözücü ya da bir su geçirmez yapışkan ile sıcak kaynak sızdırmaz. Kaynak yapıştırıcılar daha etkilidir. yalıtım bitişik duvarda edilmiş olmalıdır.

Buhar bariyeri, en az 40 mm kalınlıkta yeni çimento-kum şap serilir. Nihayet kurutma şap hemen sonra yerden alır.

Sonuç olarak, hatta asgari kusurların yoksun sürekli tabakasını oluşturmak için yönetir.

Eğer tüm zemin kaplamasının% 100 koruma garantisi ahşap, zemin altında bir buhar bariyeri gerekiyorsa, biz sıvı kauçuk dikkat etmek önerilir. Bu zift ve polimer temelinde nispeten yeni, ancak çok etkili ve güvenilir bir malzemedir.

Birçok durumda kullanılır - ve gerektiğinde su yalıtımı ve zeminin altına bir buhar bariyeri gerektiğinde, bazen zaman ses yalıtımı gerçekleştirmek için. Lastik yanı film olarak, oldukça etkili ve güvenilir olduğunu ve birkaç tipe ayrılır:

 • - Özel bir teknikle zemine uygulanacak - Eğer birkaç yüz binlerce metrekare işlemek gerektiğinde bu teknik büyük yüzeyler için idealdir;
 • - elle uygulanacak - Eğer özel bir evde zemin tedavi etmek gerektiğinde.

Manuel yöntem oldukça basit ve özel beceri ve bilgi gerektirmez. Özellikle film, sıvı kauçuk daha biraz daha karmaşık uygulandığı göz önüne alınırsa.

Malzeme dağıtım teknolojisi şöyle:

 • 1 - toz, kir vb, kurtulmuş taban kaplaması ile hazırlanabilir;.
 • 2 - bir blister tabaka ilave geçerli değildir;
 • 3 - kepçe kauçuk açılır;
 • 4 - kabın içeriği tamamen karıştırılması;
 • 5 - Bir fırça veya ağaç yüzeyi üzerine dağıtılmış bir spatula sıradan lastikler vasıtasıyla;
 • 6 - ahşap kapak üzerinde kuruduktan sonra sert kauçuk filmi görünür - buhar değil, aynı zamanda su yalıtımı değil sadece;
 • 7 - tahta üstünde nemin olumsuz etkilerinden korunur.

Nispeten büyük lastik tüketiminin unutulmamalıdır - Gerekli kilo her metrekare ve malzemenin yarım kilo için. Yani 10 litrelik bir kova kapasitesi katın sadece 10 metrekare süreceğini vardır. Ancak, maksimum etki, lastik tüketimi kaplamanın her metrekare üzerinde malzemenin yaklaşık dört kilogram tüketilen en az üç kat artmalıdır.

kauçuk buhar bariyeri üzerine Bitiş döşeme koymak için gereklidir.

Eğer yüksek kalitede olmadan, özel bir evde yaşıyorsanız, seks güvenilir buhar bariyeri yapamaz. buhar bariyeri hangi tür seçim için - bu ne döşeme dayalı, size kalmış. Bizim ipuçları yalıtımlı yaratılmasına yardımcı olmak için emin ve nem, rutubet ve küf yerden korunur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 40 = 43