Zemin yalıtımı filmi

cinsiyet, buhar,

herhangi bir ev döşeme - karmaşık bir çok katmanlı yapı, buhar bariyerinin önemli bir parçasıdır. Zemin buhar bariyeri ısı yalıtım malzemesi, aynı zamanda, bir bütün olarak, tüm zemin yapısı, yani koruma Zemin panoları ve buhar kirişleri. Ve her konut evin her zaman bir şeyler pişmiş yıkanıp temizleniyor insan yaşamının sürecinde beri, uygun bir buhar bariyeri olmadan zemin sabit nemin kaynağı olma tehlikesiyle karşı karşıya. Bu da, kalıp, küf görünümüne yol açar ve ahşap yapıların çürüyen.

Bunu önlemek için, uygun bir buhar bariyeri, nem ve soğuk bir odada, nem nüfuz önleyecektir yoğunlaştırma oluşumuna izin etmeyen evde zemin gereklidir. Özel ilgi de bu makalede tartışılmıştır buhar, ahşap zemin, olmalıdır.

Ne zaman ve neden seks buhar bariyeri mı?

iç nem meydana getirilir herhangi kapalı bir boşluk ısı üretilen buhar, olarak. hava koşullarına ve sıcaklık değiştirme önemli ölçüde oda nem değerini etkiler. Buna ek olarak, ısıtıcı sezon sonra, sıcak hava, soğuk, ve dolayısiyle de, su buharı ile karıştırılır.

kimin atmosferik basıncın üzerinde basınçlı buhar, çıkmaya çalışıyor. Evde katta Yani sürekli su buharı şeklinde neme maruz kalırlar.

Zemin buhar bariyeri gerçekleştirmek için benzersiz gereklidir:

Zemin buhar bariyeri için malzeme seçimi

polietilen film, polietilen film, sıvı kauçuk: bu koruma sağlamak amacıyla, istifleme, aşağıdaki malzemelerden biri gerçekleştirilir.

Filmlerin (hayır membranlar) her türlü kullanımı havalandırma boşluğu varlığını düşündürmektedir dikkat etmek önemlidir!

Genellikle, bir polietilen film - bir buhar bariyeri için en ünlü ve en ucuz materyal.

Profesyonel inşaatçılar üç gruba polietilen filmler paylaşmaktadır:

Aslında, taban buhar bariyeri plastik filmlerin her türlü yapılabilir.

1

Ama aynı zamanda, delinmemiş bir polietilen film bir buhar bariyeri olarak kullanmak için yapılmıştır. Delikli plastik film - su yalıtımı olarak. bir alüminyum tabakası ile bir polietilen film, nemli yerlerde zeminler için düzenleme kullanılması tercih edilir.

plastik filmlerin Popüler markalar:

 1. 1. Polinet - deliksiz polietilen tek-tabakalı bir film;
 2. 2. Geotex - deliksiz polietilen tek-tabakalı bir film;
 3. 3. TechnoNICOL - polipropilen liflerden oluşan bir ağ ile takviye edilmiş üç tabakalı polietilen filmi;
 4. 3. TERMOFOL90 - bir alüminyum tabakası ile polipropilen liflerden oluşan bir ağ ile takviye edilmiş üç tabakalı polietilen filmi.

plastik filmlerin olumsuz onların kötü dayanıklılık olduğunu. Bu sınırlama, yükleme sırasında bu tip malzemelerin dikkatli kullanım gerektirir.

Polietilen aksine, polipropilen filmler yüksek mukavemet özelliklerine sahiptir. Ama aynı zamanda yoğunlaşma daha yatkındır. Çözelti viskoz selüloz bir takviye tabakası ile tercih polipropilen filmler vermektir.

İşte seçim çok daha geniştir. Herhangi markaları sınıf «B» veya «C» aşağıdaki özel üreticilere tercih vermek mümkündür:

Buhar difüzyon membranı üç türlüdür:

 1. 1. Psevdodiffuzionnye - metrekare başına su buharı en az 300 gram geçen.
 2. 2. Difüzyon - metrekare başına su buharı 300 ila 1000 gram arasında geçirilir.
 3. 3. Superdiffuzionnaya - metrekare başına su buharı 1000 gram geçirilir.

Burada öyle değil difüzyon filmlerin her türlü buhar bariyeri zemin için uygun olduğunu not etmek sadece mal olur.

en pahalı difüzyon buharı bariyer membranı, ama aynı zamanda yüksek-kaliteli buhar bariyeri malzemeleri. Böyle membranlar kurarken ventzazor yapmak gerekir, böylece kurulum kontrobreshetki para harcamak gerekmez.

Yükleme talimatları zemin buhar bariyeri

Döşeme ve toprağa, buhar gibi bir malzeme döşeme taban kaplamasının türüne bağlıdır. çeşitli seçenekleri göz önünde bulundurun. zemininiz için doğru teknolojinin ne tür seçebilirsiniz.

Eğer oluşturduğunuzda bir zemin evde bir buhar bariyeri onun ekipmanın özel bir teknoloji anlamına geliyordu.

İlk aşamada - yüzeyin hazırlanması

İlk adım, eski kaplamasının çıkarılması, yüzey hazırlamaktır. Evin yeniyse, yüzey temiz, hizalamak ve toz ve kiri temizlemek mümkün olmalıdır. katlar belli kusurları, ezik ise, o zaman şap üzerine monte hizaya gerekir.

İkinci aşama - su yalıtımı montajı

Eğer su yalıtımı gerekir Sonra, neme karşı ek bir koruma sunmaktadır. Aslında, kaba katmanın tür ama çok önemli. kendi stil özü türüne bağlıdır. Rulo ya da başka bir malzeme tabakasının bu filmin, kesinlikle 15 ila 20 cm üst üste yerleştirilir ve daha eklemleri çakışıyorsa su yalıtımı için özel yapısal yapışkan bant yerleştirir.

Üçüncü aşama - hazırlama ve lag kurulumu

Bir sonraki aşama - Bu lag montajı. zemin altında buhara yüksek kaliteye sahip, size mükemmel bir yatay pozisyon elde, doğru her lag hizaya gerekir. Bu arada, buhar uzun bir süre sürer, her bir gecikme mutlaka kalıp kolonilerinin oluşumunu ve mantar kolonilerinin oluşumunu önleyen bir antiseptik ile tedavi edilebilir.

Dördüncü aşama - izolasyon montajı

Sonra su yalıtımı gibi, yüksek kaliteli ve güvenilir olmalıdır, bir ısıtıcı, gerekecektir. Ancak bu durumda, evde buhar onun zorunlu işlevleri gerçekleştirmek için mümkün olacaktır.

yalıtım levhalar kirişlerin vraspor aramda koyulur. Bu soğuk köprüler kurtulacaksınız, herhangi bir boşluk olmamalıdır.

Beşinci aşamada - bir buhar bariyerinin montajı

Ve şimdi zemin altında buhar bariyeri monte. çeşitli seçenekler vardır:

Özel bir çift taraflı polipropilen filmi kullanıyorsanız, o zaman ısıtıcı yerleştirilir kesinlikle pürüzsüz yan ve kaba bir kapalı olduğunu.

Tek taraflı polipropilen filmler de ısıtıcı düzgün bir yanı olan yerleştirilir ve hasır edilir - room tarafı

Bu durumda, sözde metalize film (alüminyum katmanı), metal ile yan oda içine yerleştirilmiştir. alüminyum katmanı kızıl ötesi ısı ışınımı yansıtan.

dediğimiz gibi, ayrıca, bir plastik film, bir buhar bariyeri, veya üç tabakalı bir film gibi kullanılabilir:

 • - yüksek yoğunluklu polietilen ışık stabilize filmin iki dış tabaka vardır;
 • - bunların arasında polipropilen takviye edici ağ tabakası sağlanır.

Bu durumda, bir buhar bariyeri koymak hangi yolu fark etmez. Bir havalandırma boşluğu bırakmak unutmamak önemlidir!

Bu unutulmamalıdır ki bu yönergelerin ama hepsi değil, çoğu durumda elle buhar bariyeri çalışmalarını seçerek. Örneğin, buhar Izospan B ısıtıcı kaba yan yüzeylerine uygun ve odasına pürüzsüz. Bu nedenle, her zaman yükleme talimatlarını incelemek için önerilir.

Bu katta, buhar aslında tamamladı. Sen yalıtımı ve terbiye döşeme başlayabilir.

Su yalıtımı ve buhar bariyeri doğru yerleştirilmiş olsaydı, teknolojiye uygun, size oda sıcak tutmak için sadece mümkün olacak emin olabilirsiniz. zeminin altına Buhar bariyeri bile kış veya yağmurlu sonbahar gün soğukta, ev mikroklima maksimum konfor sağlayan, nem odası ve nemli nüfuz izin vermez.

Buhar bariyeri betonarme döşeme

Ancak takviyeli beton döşeme üzerinde buhar bariyeri biraz farklı oluşturur. Buna ek olarak, bir sıvı buhar bariyeri kullanabilir:

Bu maddeler, bir fırça ya da "abryzgom" için bir yöntem ile uygulanabilir ve bu da dökme asfalta halinde olan - El. tabaka kalınlığı kullanılan malzemeye ve 1 ila 10 mm arasında değişir.

Bir silindir buhar bariyeri kullanmak da mümkündür:

Rulo buhar bariyeri örtüşme bağlı olmalıdır ve tüm bağlantı yerleri, bir çözücü ya da bir su geçirmez yapışkan ile sıcak kaynak sızdırmaz. Kaynak yapıştırıcılar daha etkilidir. yalıtım bitişik duvarda edilmiş olmalıdır.

Buhar bariyeri, en az 40 mm kalınlıkta yeni çimento-kum şap serilir. Nihayet kurutma şap hemen sonra yerden alır.

Sonuç olarak, hatta asgari kusurların yoksun sürekli tabakasını oluşturmak için yönetir.

Eğer tüm zemin kaplamasının% 100 koruma garantisi ahşap, zemin altında bir buhar bariyeri gerekiyorsa, biz sıvı kauçuk dikkat etmek önerilir. Bu zift ve polimer temelinde nispeten yeni, ancak çok etkili ve güvenilir bir malzemedir.

Birçok durumda kullanılır - ve gerektiğinde su yalıtımı ve zeminin altına bir buhar bariyeri gerektiğinde, bazen zaman ses yalıtımı gerçekleştirmek için. Lastik yanı film olarak, oldukça etkili ve güvenilir olduğunu ve birkaç tipe ayrılır:

 • - Özel bir teknikle zemine uygulanacak - Eğer birkaç yüz binlerce metrekare işlemek gerektiğinde bu teknik büyük yüzeyler için idealdir;
 • - elle uygulanacak - Eğer özel bir evde zemin tedavi etmek gerektiğinde.

Manuel yöntem oldukça basit ve özel beceri ve bilgi gerektirmez. Özellikle film, sıvı kauçuk daha biraz daha karmaşık uygulandığı göz önüne alınırsa.

Malzeme dağıtım teknolojisi şöyle:

 • 1 - toz, kir vb, kurtulmuş taban kaplaması ile hazırlanabilir;.
 • 2 - bir blister tabaka ilave geçerli değildir;
 • 3 - kepçe kauçuk açılır;
 • 4 - kabın içeriği tamamen karıştırılması;
 • 5 - Bir fırça veya ağaç yüzeyi üzerine dağıtılmış bir spatula sıradan lastikler vasıtasıyla;
 • 6 - ahşap kapak üzerinde kuruduktan sonra sert kauçuk filmi görünür - buhar değil, aynı zamanda su yalıtımı değil sadece;
 • 7 - tahta üstünde nemin olumsuz etkilerinden korunur.

Nispeten büyük lastik tüketiminin unutulmamalıdır - Gerekli kilo her metrekare ve malzemenin yarım kilo için. Yani 10 litrelik bir kova kapasitesi katın sadece 10 metrekare süreceğini vardır. Ancak, maksimum etki, lastik tüketimi kaplamanın her metrekare üzerinde malzemenin yaklaşık dört kilogram tüketilen en az üç kat artmalıdır.

kauçuk buhar bariyeri üzerine Bitiş döşeme koymak için gereklidir.

Eğer yüksek kalitede olmadan, özel bir evde yaşıyorsanız, seks güvenilir buhar bariyeri yapamaz. buhar bariyeri hangi tür seçim için - bu ne döşeme dayalı, size kalmış. Bizim ipuçları yalıtımlı yaratılmasına yardımcı olmak için emin ve nem, rutubet ve küf yerden korunur.

birim zemin buhar bariyeri: yüklemek ve hangi malzemeler nasıl seçileceği

özellikle yüksek nem oranı ile oda düzenlemesi, anda, bir buhar bariyeri döşeme ihmal etmemeye çok önemlidir.

su molekülleri mevcut hava, yapının daha soğuk parçaları ile temas halinde, zemin üzerinden nüfuz.

Bu olumsuz bina ve apartman nesneleri çevrenin iç unsurların durumunu etkileyecek yoğuşma oluşumuna yol açar.

Neden bir buhar bariyeri ihtiyacım var?

Bir su yalıtım tabakası kullanırken kesinlikle gerekli olmayan bir yanlış kanı vardır. Ancak, malzeme bu iki tip yapıları farklıdır ve farklı işlevleri yerine:

 • Buhar bariyeri odadan gelen havanın kondansat nüfuzuna karşı yalıtım korur.
 • Su yalıtımı ısı koruyucu tabakanın dışına ulaşmak için nemi verir ve aynı zamanda alt kata olası sızıntı suyu önler.

aşağıdaki gibi olabilir bu malzemelerin farkını karakterize etmek için:

 • Ve buhar - Katı, nefes alabilen ve su değil. Ya da mikro-gözenekli kısmen hava-geçirgendir.
 • Su yalıtımı malzemesi - ince delikler vardır. Nefes, su geçmez.

aşağıdaki gibi Katmanlar düzenlenir:

bir buhar bariyeri, söz konusu malzemelerin karışık katta döşeme zaman, sonuçları hiç de hiçbiri daha kötü olacak.

 1. odadan Nemli sıcak hava döşeme, su yalıtımı ve yalıtım yoluyla geliyor.
 2. yalıtım filmin geleceği yolunda yerine, dışarı çıkıp ısı yalıtım tabakasında yoğunlaşır olamaz.
 3. sınırına ulaştığında nem ile doymuş zaman, daha önce tarif edilen sonuçlara yol açacak zemin yüzeyi üzerinde hareket etmeye başlayacaktır.

Hesaba bir şey almak önemlidir: bir buhar bariyeri serbestçe binayı terk su buharı engel olarak, odada kaliteli havalandırma sağlamak için gereklidir.

Onun yokluğunda onun bitirmek için kapalı iklim ve nem hasarı ihlal edeceği nem bakımından aşırı bir artış olabilir. Bu nedenle, buhar bariyeri Kat her türlü için gereklidir.

Buhar bariyeri malzemesi tipleri

Modern teknolojiler buhar bariyeri için malzeme yeterince geniş bir seçenek sunuyor. kurarken zemin kaplamaları genellikle aşağıdaki türden kullanılır:

En uygun fiyatlı ve popüler malzeme. Bu türün başlıca dezavantajı, düşük direncidir.

zemin için boş bir delikli olmayan yalıtım filmi kullanılır.

Delikli versiyonunu kullanarak da kabul edilebilir, ama bu, yalıtım özelliklerini azaltır.

bir alüminyum yansıtıcı katmana sahip filmler vardır. Onların kalite önemli ölçüde daha yüksek olmakla birlikte, sırasıyla ve malzeme maliyetleri arttı.

Polietilen analog daha Kullanımı kolay ve daha dayanıklı malzeme.

Çoğu zaman bu emici ve nem tutma kapasitesine sahip olan selüloz ve viskoz elyafların bir ilave kaplama vardır.

Bu nedenle önemli ölçüde yoğunlaşma oluşumunu azaltır. nemi ve yeterli havalandırma azaltırken, damlacıklar buharlaşması içine su absorbe olan.

En kaliteli ve "uzun ömürlü" paroizolyator. Onun değeri sırasıyla ayrıca tüm malzemeler arasında en yüksek olduğu.

nem buharlaşır hızlı bir şekilde izolasyon absorbe edilir ve süre onun miktar "nefes" oda yeterlidir.

katmanların sayısı, hem de ek bir anti-kondensasyon kaplamada farklı çeşidi vardır.

Popüler bir görünüm yenilikçi buhar bariyeri membranlar nem ve sıcaklık parametrelerine bağlı akıllı düzenleyen paroobmen olurlar.

Bu soğuk bitüm-polimer emülsiyonu, su bazlı.

Katılaştırma işleminden sonra, su ve havaya karşı tamamen geçirmez bir monolitik bir kaplama oluşturur. Ek bir izolasyon özelliğine sahiptir ve ses yalıtım malzemesi olarak da kullanılabilir.

buhar bariyerleri çeşitli fiyatları tabloda listelenmiştir.

Nasıl katta bir buhar bariyeri bırakmaya?

alt zemine, yalıtım, ısı yalıtımı, buhar bariyeri ve son kat: Yukarıda daha önce tarif edildiği gibi en çok sık koydu. Bununla birlikte, bazen izolasyon her iki yanına yerleştirilen paroizolyator.

Kapak yeni inşa edilmiş bir evde monte edilirse, daha az sorun olacaktır.

Eski kat yeniden düzenler durumunda, yapı elemanlarının durumunu değerlendirmek ve hasar gördüğü zaman yerine, eski yalıtım katmanları, bunu sökmeye kaldırmak için gereklidir.

Her iki durumda da, gerekirse, taban yatay hizalama yapmak yüzeyde düzensizlikler ortadan kaldırır.

Yerden ısıtma sistemi yükleme de olduğunda çoğu uzman su ısıtıcı ve bir yerden ısıtma boruları arasındaki yığını buhar bariyeri önerilir.

Rulo malzemeleri döşeme Kurallar

 1. Sen, aksi takdirde yeterli koruma sağlamaz, filmi çekmeye gerek.
 2. polietilen ya da polipropilen ve bir ısıtıcı delik arasında bir aralık 7 ... 15 cm bırakmak gerekli olmaktadır. bu durumun yerine getirilmesi membranları diffüz gerekli değildir.
 3. önemli değil yönünü döşeme.
 4. Film istifleme tarafı büyük önem taşımaktadır:
  • Buhar malzeme yayılır marka olarak yukarı etiketler doğru yerleştirilmesine üzerinde o olsun veya olmasın bu katman işlevlerini yürütmek veya olmaz bağlıdır.
  • baskısız filmleri, aşağıdaki kurallara bağlı kalmalıdır için: ısıtıcı tersine kaba bir yan ve metalize yatar, bir yöne bakacak şekilde olmalıdır.
  • Genellikle, bir polietilen film herhangi bir kişi tarafından yerleştirilebilir.
 5. Ağ-15 ... 20 cm üst üste yerleştirilir ve bant ya da özel bir yapışkan arasında sabit.
 6. malzemenin yüzeyinde bir zımba inşaatı ile bağlanır ya da 30 ... 50 cm ara ile bir karşı raylar ile galvanize edilmiş çiviler.
 7. Sıvı kauçuk iki yöntem uygulanır: bilgisayar ya da el ile bir spatula veya rulo ile püskürtülür.

Yüzey özel eğitim gerektirmez. Basitçe enkaz ve vakumlu çıkarın.

Hatta düz olmayan veya ıslak temel sıkıca yüzeyi üzerinde tutulan, yüksek kaliteli buharı bariyer tabakasının oluşturulması için bir engel teşkil etmez.

Aynı zamanda, güvenli bir şekilde izolasyon tabakası doğrudan püskürtme ya da kaplama olabilir.

Doğru şekilde yapılırsa, bir buhar bariyeri nem ne de içeride veya sağlıklı dairede hava ve ev ortamının güvenliğini sağlayacaktır zemin altında kalmayacak.

Site Vkontakte, Facebook, odnoklassniki, Google + güncellemek için veya Twitter'da bizi takip etmek için abone.

Zemin buhar bariyeri teknolojisi, amaç ve türlerin

Çoğu zaman, tüm ev izolasyon madeni pamuk bir yalıtım katmanı döşeme yapılır. Isıtıcı düzeni duvarlar, çatılar, zeminler ve duvarlar tasarımı girer. Bu gibi izolasyon ısıtıcı ve buhardan kaplama zemin korunmasını sağlar. o buhar zemin kastedilmektedir, bu bodrum üzerinde bulunan veya bir bodrum olmadan üretim binada olan bu alanlarda, gereklidir.

Ana özelliği - bu buhar alt zemin yapılarına alma olasılığını dışlamak. Ahşap bir evde, buhar zemin gerekirse bu, durumda özellikle doğrudur. o bitmiş zemin yüklemeden önce ısıtıcı sonra bir buhar bariyeri malzemesini hazırlamak için gerekli nedeni budur.

Bazen zemin yapısı bir taban, yalıtım ve alt zemin arasında bulunduğu bir ikinci tabaka paroizolyatora. Topraktan nem hakkını engellemek için gereklidir.

Modern buhar yalıtım malzemeleri

Bu en yaygın plastik film olarak kabul edilir. amacıyla yoğunluğunu artırmak ve güvenilirlik genellikle tel örgü ya da kumaş ile güçlendirilir. Bu malzeme, buhar yoğunlaşmasını önlemek için bir bariyer olarak hizmet eder. Özel ilgi birbirleri ile ve yapının diğer bölümleri ile yapı malzemelerinin doğru karışımını verilmelidir. Bunu yapmak için, kullanım bağlayan ve çift bir bariyer işlevi yerine sızdırmazlık bantları uzman. Kullanım polietilen buhar bariyeri beton zemin imal edilebilir.

alüminyum özel kaplamalara sahip bir polietilen film,

Temel özellikleri: Yüksek ısı yalıtımı ve buhar. Çok nemli ve çok sıcak bu odalarda kullanılan alüminyum, (mutfak, banyo, küvet veya sauna) ile bir film.

Buhar bariyeri oluşturma işlevine ilave olarak, spetsmaterial refleks işlevini yürütür. Bu fonksiyon yansıtmak ve odasına geri ısının belli bir yüzdesini döndürmektir.

Eğer polietilen ile karşılaştırdığımızda, propilen çok daha güçlüdür. Bu yoğunlaşma önleyici film tabakası ile de geçerlidir. Bu filmin kendisi yüzeyi üzerinde yoğunlaşma oluşumunu önlemek ilave buharı bariyer özellikleri elde etmek için olanak sağlar. Yükleme sırasında dikkatli bir şekilde ortaya koyan bazik anti kondensasyon kaplamanın kurallara. Bu birinci kat kat sayesinde buhar doğru gerçekleştirilecektir.

düşük su buharı geçirgenliği ve değişken membran filmi

Bu odadan fazla nemin çekilmesi işlemini kontrol sağlar. izolasyon membran tarafından verilen sınırlı paropronitsemosti sınır durumunda. artan nem ile değişken bir su buharı geçirgenliğine sahip membran film bağımsız bir şekilde, bant genişliği artabilir.

Eğer bir buhar bariyeri seçmeniz gerektiğinden emin değilseniz, bir sıvı kauçuk kullanın. yeterince yüksek bir mukavemet ile kusursuz bir özel kaplamalar oluşturabilen Bu polimer-zift inşaat malzemesi.

Buna ek olarak, bu tür lastik gibi zvukovizolyatsiya, yalıtım ve su geçirmezlik gibi ek işlevleri vardır. yüzey üzerinde sıradan fırça ile tatbik edilebilir, çünkü lastik bir başka avantajı, montaj kolaylığına içerebilir. yüzey üzerinde kurutulduktan sonra sıkıca yüzeyine bağlı olan özel kaplamalar oluşturulabilir ve onun rahatlamasını tekrarlar.

Yalnızca siz durumda bir tasarımın tüm özellikleri dikkate buhar zemin için en iyisine karar olabilir.

buhar bariyerleri türleri ve özellikle de montaj

Buhar kesici iki ana tipi vardır:

 • istifleme yaprak;
 • haddelenmiş paroizolyatora istifleme.

Her biri teknolojinin kendi kullanımı vardır.

bağımsız bir şekilde, belirli bir sırayla buhar bariyeri bu tür döşeme için istenen tüm işlemleri gerçekleştirmek:

 1. aşağıdan yukarıya doğru rulo döndürün.
 2. Paneller ahşap kaburgalar kullanarak, yatay monte edilmelidir, sen galvanizli profiller kullanabilirsiniz.
 3. Gerekli havalandırma iç trim ve buhar geciktirici tabaka arasındaki yerini bulacaktır. açıklığı, 4 cm olmalıdır.
 4. Dikkatli izleme kuvvetini tespit gerektirir.

Cihaz daha sonra tabakalar halinde yerleştirilir çerçeve profili, yüklenmesini gerektirmektedir, çünkü bu tür bir buhar bariyeri, rulodan biraz farklı olmasıdır. sabitleme vidaları için Paroizolyatora kullanılır ve eklemler sonradan obtyanut PVC veya izospanom gerekir.

Hangi taraf bir buhar bariyeri koymak?

bir buhar bariyeri kurarken teknolojiyi saygı gösterilmelidir. Azami özen özel malzemelerin uygun yerleştirme verilmelidir.

Eğer bir çift taraflı film kullanılarak, o zaman ısıtıcının düzgün tarafına koyun ve kaba - out.

dışarı doğru - bir taraftan özel bir kaplamaya sahip Polipropilen filmler, düzgün yüzey yalıtım malzemesi için konumlandırılmış ve dokuma edilmelidir.

Eğer alüminyum kaplamaya sahip olan bir film için tercih etmiş, oda yönünde, yani, üzerinden bir metal yan yığın için gereklidir.

adım montaj talimatı buhar bariyeri Adım

Eğer uzmanların yardımı olmadan seks bir buhar bariyeri nasıl bilmiyorsanız, şu planı kullanın:

 • Hazırlık çalışması. Bu aşama teknolojisinin özelliklerini incelemek için gerekli doğru seçim paroizolyatora, eğitim ve araçlar içerir.

malzeme, buhar ile ilgili olarak, ahşap zemin, bir membran film veya sıvı kauçuk, beton şap için uygun olan herhangi bir madde ile gerçekleştirilebilir.

koli bantı, zımba tabancası veya galvanizli çivi ve bir çekiç: işlemi için aşağıdaki aletler gereklidir.

 • Alt Zemin. Eğer katta bir buhar bariyeri koymak önce, hazırlık çalışmalarını gerçekleştirdik. Şimdi, ahşap yapı elemanlarının varlığında özel antiseptik işlemek için tercih edilir. Bu biyolojik hasara ait kat yapısını koruyacaktır. Bu süreç beton zemin için gerçekleştirildiği takdirde, antiseptik tedavi gerekli değildir.

Bu katman hala zaten bitmiş taban kaplaması koymak gerekirse, tahta yüzeyi, hem de değiştirilmesi gereken ısı ve buhar bariyeri malzemeleri hiçbir zarar sökülecektir. Bundan sonra, dikkatli tüm kir ve tozu gidermek gerekir.

Çeşitli kusurların varlığında alt katta ayrıntılı bir inceleme yapmak gereklidir. Böyle kusurlar için yer vardır, bunları onarmak gerekir. Bunun için, toprak, su molekülleri içinde çatlaklardan mümkün penetrasyon olarak şap düzeltmek için gereklidir. Su yalıtımı yapı malzemesi yüklemesi düşünmelisin.

 • Buhar bariyeri malzemesini döşeme. alt zeminin hazırlanması sonra, kurulum paroizolyatsinnogo malzemesi gidebilir. Özel bilgi ve becerileri size spetsmaterial yalıtım koymak için oldukça öğrenmek için, bunu yapmak gerekmez.

Buhar bariyeri malzemesi destekleyici çerçeveye yerleştirilir, ve bu hesaba film ağları gerekli örtüşme bırakılır ve üst üste binme genişliği yaklaşık 15-20 cm olmalıdır göz önünde tutulmalıdır. Bu düzenleme, daha sonra, bir nem buharı geçişi için bir delik ve olabilir çatlak ve boşlukları oluşumu olasılığını ortadan kaldırır .

sabitleme için, galvanizli çivi, zinde ve zımba tabancası kullanın. Ancak, birçok üretici özel bir yapıştırıcı bant lehine ekin bu yöntemi terk etmek önerilir. Bu, çeşitli yarıklar tamamen yoksun bir kaplama oluşturur.

Tüm bölgelere ulaşmak zor, eklem aralığı bitüm kaplama özel malzeme ile tedavi edilmelidir. buna zordur bu alanlarda malzemeyi koymak için bu tedavi sadece gereklidir.

 • Isı yalıtım malzemesi elde edin. Sağ buhar bariyeri ile, kalınlığı en az 50 mm olan seçilmiş yalıtkan yerleştirilmelidir. Bu filmin üstüne yerleştirilmelidir. hiç boşluk veya çatlakları döşerken, böylece gerekli önlemler alınmalıdır. Kendi elleriyle bu eylemleri yürütmek için korkmayın.
 • Tekrarlanan buhar bariyeri. Bu tabaka, buharı, nemden yalıtkan koruma, odadan gelen neme karşı bir engel teşkil eder. havalandırma için gerekli olan paroizolyatorom arasındaki delik doğrudan zemin, tam olarak karşılanmadığı böylece kiriş doğrudan seçtiğiniz paroizolyator yatırın. Birleştirme şeritleri yapısal yapışkan bant veya şerit gerekir.
 • Bitmiş zemin tabanlar. tamamen buhar kat yapılmış bir ikinci tabaka döşeme sonra. Şimdi bitmiş zemin inşa etmeliyiz. döşeme tahtaları ya da beton levhalar buhar bariyeri malzemesinin yüzeyi yaklaşık 1-2 cm'lik bir mesafe olması gerektiği gerçeği dikkate için monte ederken. Bu suretle oda sıcaklığında muhafaza, önemli bir ısı kaybını önlemek için sağlar, hatta ciddi don rahat sabiti.

Eğer dikkatlice zemin buhar bariyeri infaz ve talimat takip etti ise, kesinlikle tüm kuralları çalışmak takip ve küf oluşumu, süreci çürüyen yalıtımı korumak için adımlar attık, sen ısı kaybının önemli bir kısmının olasılığını ortadan kaldırabilir! Sadece bu ailenin her üyesi konforlu bir ortam, hem de önemli ölçüde zemin ömrünü artırmak sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

63 − 55 =